Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Oca 2017 01:38

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1237 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016 12:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
arkadaşlar bugün 28 Aralık itibari ile vizemi almış bulunmaktayım. Tam tamına 5 ay sürdü 28 Temmuzda yapmıştım başvurumu. Avukatla yapmış olmama rağmen direk benim adresime geldi dolayısıyla kendi adresinize gelebilir. Direk önce vize BRP krtı geldi pasaportum ve diğer evraklarım heralde sonra yollanacak.

Şükürler olsun.... darısı tüm bekleyenlerin başına..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016 20:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
amethrine yazdı:
arkadaşlar bugün 28 Aralık itibari ile vizemi almış bulunmaktayım. Tam tamına 5 ay sürdü 28 Temmuzda yapmıştım başvurumu. Avukatla yapmış olmama rağmen direk benim adresime geldi dolayısıyla kendi adresinize gelebilir. Direk önce vize BRP krtı geldi pasaportum ve diğer evraklarım heralde sonra yollanacak.

Hayılrı uğurlu olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016 02:32 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 47
Aldığı teşekkür: 28
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
amethrine yazdı:

Hayirli olsun. Yazisma adresini belirtmezseniz size gelir :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017 13:51 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Başak
Temmuz basvurularina başladılar sonunda

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017 16:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Çılgın
Burcu: Oğlak
agustos basvurulari da belli olsaydi bi an once

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 19:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
arkadaşlar merhaba. bugün home office ile görüştüm ve başvurumun dün yani ayın 4ünde kargoya verildiğini söylediler v takip numarasını verdiler fakat takip numarasını sisteme girdiğimde sadece postanın teslimat sırasında imzalanıp scan edildikten sonra durumun gözükeceği yazıyor. Bu normal midir? birde Royal Mail Signed For™ item ayın 4ünde kargoya verildiyse tahmini benim elime ne zaman ulaşır?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 20:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kimsesizz yazdı:
arkadaşlar merhaba. bugün home office ile görüştüm ve başvurumun dün yani ayın 4ünde kargoya verildiğini söylediler v takip numarasını verdiler fakat takip numarasını sisteme girdiğimde sadece postanın teslimat sırasında imzalanıp scan edildikten sonra durumun gözükeceği yazıyor. Bu normal midir? birde Royal Mail Signed For™ item ayın 4ünde kargoya verildiyse tahmini benim elime ne zaman ulaşır?

basvurunu ne zaman teslim etmistin acaba, temmuz´da mi?
sorunun cevabina gelince nerede yasadigina gore degisir, Londra´daysan 2 gune gecebilir eline. Post office e gidip sorabilirsin belki?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 20:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kkubra yazdı:
kimsesizz yazdı:

sorunun cevabina gelince nerede yasadigina gore degisir, Londra´daysan 2 gune gecebilir eline. Post office e gidip sorabilirsin belki?

ben 30 haziranda başvurduydum. bakalım o zaman benimki cuma yada cumartesi gelir en geç.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017 20:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kimsesizz yazdı:
kkubra yazdı:
kimsesizz yazdı:

ben 30 haziranda başvurduydum. bakalım o zaman benimki cuma yada cumartesi gelir en geç.

hayirlisi olsun, umarim guzel haberler gelir...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017 21:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar tekrar merhaba. bugün itibariyle 1 yıllık vizem onaylandıktan tam 3 gün sonra elime ulaştı.
Burada kimseyi kırmadan ve yanlış birşey söylemeden birkaç ufak tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar ben ankara antlaşmamı kendim yazdım gönderdim. şükür kabul aldım. Fakat ilk başlarda buraya geldiğimde sanırım birçoğumuzun yaşadığı veyahut benim yaşadığım diyeyim bir hatayı yaptım. Buraya daha önce gelenlerle burada tecrübelerinden faydalanmak istedim. Fakat zaman içerisinde anladımki maalesef bizim insanlarımız da(veyahut benim tanıştığım insanlarda) kulaktan duyma bilgilerle buradaki prosedürleri doğru olarak bilmiyor ve kendi bildikleri yanlışları size doğruymuş gibi aktarıyorlar. Bunu derken kesinlikle Birleşik Krallıktaki tüm Türk vatandaşlarımızı suçlama gibi bir amacım yoktur. Sadece izlenimlerimi aktarma ve başvurusunu bekleyen ve başvuracak arkadaşlara faydalı olma niyetindeyim. Birkaç örnek yazmak istiyorum.
1- Banka hesabı.
Arkadaşlar ben buraya geldiğimden beri Ankara Antlaşması avukatları dahil hemen hemen herkes oturumum olmadan banka hesabı açamayacağımı söyledi. Ben kendime Halifaxtan, 2 arkadaşıma Barclays'dan, parası olan bir arkadaşıma da HSBC bankasından premium hesap açtım. Ayrıca oturumu olmamasına rağmen HSBC bankası bu arkadaşıma 1500 poundluk kredi kartı verdi. Bankaların bir kısmı sizin vizenize bakıyor. Bir kısmı bakmıyor bile. Hepsinin istediği ortak tek şey proof of address ve pasaport. Eğer bunları sağlarsanız size direk hesap açtıklarını gördüm. Birde oradaki memura da bağlı. Örneğin 2 farklı Barclays dan birine gittik açamadı. Diğeri açtı arkadaşıma. Yani farklı şubeleride deneyin derim. Banka için son bir örnek de Londra merkezli Metro Bank. Wood Green şubesinde arkadaşımın pasaportu ve oturum izni olmamasına rağmen 3 adet proof of address getirdiği takdirde hesabının açılacağını bizzat ben kulaklarımla duydum.
Banka hesabı açmanın önemi de faturalar ve council tax ödemelerinde debit card ile taksit yaptırmakta faydası var. Tavsiye ederim açtırmanızı.(Şahsi görüşüm)
He ayrıca bazı Ankara Ant. avukatları da kesinlikle açamazsınız açılsa bile 3 güne hemen otomatik banka kapatır dedi. Buda olmadı dipnot olarak belirtiyim.
2- GP yani sağlık ocağı kaydı.
Daha öncede burada bu maddeyi soranlar olduğunu gördüm. Eşim hemen hasta olabilen bir insandır. Bundan ötürü gelip zor zahmet evimi tuttuktan sonra. Mahallemdeki sağlık ocağına gidip kaydolmak istedim. Onlarda oturum iznimi istediler. Bende oturum iznime başvurduğumu ve council tax ımı göstererek adresim bu olduğunu ve bu zaman diliminde de sağlık hizmetlerinden yararlanmak istediğimi söyledim. Onlarda kabul etti ve GP kaydımızı gerçekleştirdik.
3- Vize için 6 ay beklemek.
Beklemek sanırım bu sürecin en yıpratıcı faktörüydü. Çok fazla yıprandık ailecek. Belirsizlik bizim gibi belli düzeni olan insanlar için en zor şeydi. Fakat, bu süreninde lehimize çok ciddi avantajları oldu. Türkiye'de faaliyet gösterdiğim sektörle aynı sektörde aynı işi yapacağım. Fakat Birleşik Krallıktaki piyasayı rakipleri ve postansiyel müşterilerin nelere nasıl tepki vereceklerini anlamam için araştırma yapmam ve daha da önemlisi yaşayarak müşahade etmem en sağlıklısıydı. Bunun sonucunda da hangi ürünlerin hangi yollarla Birleşik Krallıkta yaşayan hangi toplumlara ve milletlere satılabileceği hakkında fikir edinmem ve işimi kafamda nasıl yapacağımı şekillendirmem için bu 6 aylık süreç bir kayıp gibi gözükse de tahmin ediyorumki(umraım öyle olur diyelim) yapacağım işte başarılı olmam için bu edindiğim bilgilerin çok büyük önemi olacak. Benim haddim olmayarak naçizene tavsiyem bu bekleme süresinde piyasayı tanıyın ve olabildiğince sektörünüzdeki firmaları gidip ziyaret edip tanımaya ve onları gözlemlemeye çalışın. Ben en azından bu şekilde yaptım ve hem işim için beklerken çok güzel bağlantılar yakaladım hemde piyasayı tanıma fırsatım oldu. Şimdi Türkiye'den vizemi alıp gelmiş olmama göre çok daha donanımlı bir şekilde işime başlayacağıma inanıyorum.
4- Kişisel hesabınızda para göstermek
Arkadaşlar bu yazacaklarım sadece benim başımdan geçenlerdir.Önemli yada önemli olup olmadığı ile ilgili bir yorum yapmıcam. Sadece merak ettiğim bir soruydu sizle paylaşmak istedim. Ne kanun ne kitap yani. Londradaki iş bankasından Türkiyedeki hesabımda para olduğuna dair referans mektubunu ve hesap dökümünü alırken oradaki gişe memuruna şu soruyu sordum: Siz bize bu dökümanı veriyorsunuz ve bu referansta bu şahısın bu kadar parası vardır ve istediği takdirde parasını londra şubemizden her an çekebilir diye. Ya ben bu yazıdan sonra parayı çekersem dedim. Onlar sizi telle arayıp ya bu adamın sizde parası varmı diye soruyolarmı dedim. O da şunu söyledi. Kardeşim bizi arıcaklarsa bu yazıyı neden istiyolar madem dedi. Biz bu yazıyı size verdikten sonra bizi kimse aramaz dedi. Ayrıca arasa da bizden cevap alamaz zaten dedi. Sizinle paylaşmak istedim.
5- Monese
Arkadaşlar monese diye bir cep telefonu bankacılığı var. Bu bankacılığı benim bazı arkadaşlarım kullanıyor. Oturumu olmayanlar için sadece cep telefonunu kullanarak size banka hesabı açma ve debit card almanıza olanak sağlayan bir uygulama. Ben kendisini araştırdığımda bankacılık otoritesine kayıtlı fakat bankacılık otoritesi tarafından denetlenmemiş bir firma olarak buldum. Yani benim kendi şahsi yorumum(yanlış olabilir); günlük bankacılık işlemlerinizi ve buradaki ıvır zıvır işlemlerinizi halletmek ve normal bankalarda hesap açamıyor yahut pasaportunuzu hesap açmadan önce içeri verdiyseniz kullanılabilecek güzel bir uygulamadır.
6- Bazı arkadaşlarım Ankara Ant. ' na başvurduktan sonra hesap açma ihtiyaçları doğduğu için pasaportlarını geçici bir süreyle bir dilekçe yazarak avukatları vasıtasıyla istediler ve hesaplarını açıp tekrar geri gönderdiler. Böyle bir şeye de müsade ediyorlarmış bende öğrenmiş oldum ve paylaşmak istedim.

Saygılar
Başvuru Tarihi:30.06.16
Sonuç: 03.01.17

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1237 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: