Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Kas 2018 01:00

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2018 06:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Anlaşması
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Başak
Merhaba,

Bildiğiniz üzere geldik 1 yıla başvurduk aldık sonra 3 yıla başvurduk aldık tam serbestlik beklerken bize son bir çelme daha Çaktılar ve yeniden uzatmaya başvuracağız ve bu uzatmanın kaç yıllık vize ile sonuçlanacağı daha henüz belli değil bilen varsa yazdın ben bilmiyorum. Gelelim asıl mevzuya 2 kere danışman parası verdim iki farklı ofise benim telefonlarıma bile çıkmazdılar sonrasında ve bu kez danışman falan tutmayacağım sizden rica etsem bana uzatma için hangi evrakları nasıl ve nereye yolluyoruz yazar mısınız Allah rızası için ? Yani evrakları toplayıp öylece zarfa koyup Home Office mi yolluyoruz birşey belirtmeden ? Bilen varsa yazsın bende 1 yıllık için evrakları yazacağım.

İÇERİ YOLLADIK ZORLA 3 YILLIK MAKUMLUK YİNE

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 17:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
selamlar,

1. yılınızı aldınız. uzatma başvurusu ardından 3 yıllığı aldınız. şimdi kalıcı oturum başvurus yaptığınızda size tekrar uzatmaya mı başvurmanızı istediler ? Ayrıca buna gerekçe olarak ne gösterdiler ? Sormamdaki amacım olayı tam kavramak. Ankara anlaşmamın 3 yıllık uzatmasına kendim başvurma hazırlığındayım evrak listesi konusunda size yardımcı olmak isterim.

iyi günler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 18:04 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: Koç
islanderali ankara anlaşması değişikliklerini yakinen takip ediyormusun acaba ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 21:27 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
ecaadependant yazdı:
islanderali ankara anlaşması değişikliklerini yakinen takip ediyormusun acaba ?

yukarıdaki arkadaşın sorduğuna yanıtın yoksa sadece otur ve izle..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2018 00:47 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

islanderali yazdı:
selamlar,

1. yılınızı aldınız. uzatma başvurusu ardından 3 yıllığı aldınız. şimdi kalıcı oturum başvurus yaptığınızda size tekrar uzatmaya mı başvurmanızı istediler ? Ayrıca buna gerekçe olarak ne gösterdiler ? Sormamdaki amacım olayı tam kavramak. Ankara anlaşmamın 3 yıllık uzatmasına kendim başvurma hazırlığındayım evrak listesi konusunda size yardımcı olmak isterim.

iyi günler

Ne yazık ki artık Ankara anlaşması 5 yıl sonra süresiz oturum iznine başvuru kabul ediyor. Bana tüm evrakları birde avukatınızdan muhasebecinizden istediği evrakları yazar musınız ? Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2018 12:39 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
1 yılın ardından 3 yılı aldık diyelim 4. yılın sonunda toplamda tekrar başvururken tekrar 3 yıllık için mi başvuruyoruz. 4 yıl kaldıktan sonra 5 yılı doldurmaya 1 yıl kalmış oluyor. 1 yıl uzatma verip sonra mı ILR ye başvurun diyecekler tam anlayamadım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2018 22:17 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

guestforuk yazdı:
1 yılın ardından 3 yılı aldık diyelim 4. yılın sonunda toplamda tekrar başvururken tekrar 3 yıllık için mi başvuruyoruz. 4 yıl kaldıktan sonra 5 yılı doldurmaya 1 yıl kalmış oluyor. 1 yıl uzatma verip sonra mı ILR ye başvurun diyecekler tam anlayamadım.

Biz birşeye başvurmuyoruz içeri yolluyoruz onlar ne verirse onu alıyoruz yani orada bir seçenek YÖK ben bunu istiyorum şunu istiyorum diye.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2018 23:03 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vallahi herkes çok yardım severdi çok teşekkür ederim. Ben anlatayım bar de insanlar faydalansın. Öncelikle danışman falan tutmadım bu kez sebebine gelince, ilk başvurumu Harika bir avukat ile yaptım adamın hakkını yiyemem 4 yıl önce verdiğim parayı hala hakediyor tam £900 ödedim ama cidden adamı görebildiğim sürece herşey mükemmeldi. Adamı görebildiğim sürece diyorum çünkü 1 adam telefon kullanmıyor. 2 maillere kolay kolay kendisi cevap vermiyor bir sürü asistanı var onlar bakıyor ve İngilizler 3 ölecek dahi olsan randevu Alman lazım böyle olunca benim Türk kanıma çok düzenli geldi ve ben bu kadar düzen içinde yapamam dedim ve adamı bıraktım, hala pişmanım ama geri dönemem. 2. Başvuruyu avukat olmayan bir danışmanla yaptım. REZALET!!! Benden avukat olmadığı sadece danışman olduğu halde £800 para talep etti, verdim. Adamı 2 kere gördüm. Kendisi, kendisinden bir önceki avukatın benim için hazırlandığı tüm belgelerim üzerine kondu. İlk avukat öyle bi hazırlatmıştı ki benim dosyayı bu ikinci sadece aldı evrakları tekrardan içeri yolladı. Düşünün ilk avukat babamın imzalaması gereken belgeyi, benim diplomalarımı, Türkiye’den referanslarımı, Türkiye’deki banka mektuplarımı İngilizceye çevirdi dosyaya koyduı, buradaki müşteri potansiyeline imlatılacak mektupları aklınıza gelebilecek herşeyi yazdı tek tek elime verdi benim tek yaptığım şey şahıslara ulaşmak olmuştu elimde açıklamalı sayfa sayfa mektuplar vardı, bu ikinci uyanık tek bir kağıt verdi üzerinde isim soyism adres tel yazıyor aşağı doğru 5 tane boşluk var ne yazı ne birşey var neymiş o müşteri referansı içinmiş, Tek yaptığı bu ve Home Office evraklarımı yollamak oldu ha birde o zamanlar elle doldurulan şu başvuruyu yaptı bi zahmet yapsın zaten herkese aynı şeyler yazılıyor. Ha bitmedi..! Ben başvurudan sonra zaten garanti kesin alacağım 3 yıllık vizemi aldım ve sanki kendisi almış gibi bir havalar bir havalar... Bir süre sonra kendisine ulaşamaya çalıştım aradım sekreter çıktı arasın dedim dönmedi. Mail artım cevap yok, faceden eklemişti bu bi yazayım dedim o sırada evlendi falan herhalde cevap vermedi bana sonra yazdı pazartesi görüşelim sonra adam yok yok yok! BAKTIM beni faceden arkadaşlıktan çıkartmış neyse benim 3 sene doluyor ya 1 ay kala faceden yazıyor çok profesyonelce “sizin 3 yıllık vize bitiyor!” He bitiyor dedim. Ben başvuru yapmayacağım dedim. Ya bu ne rezalettir ya? Bana cevap vermiş olsaydı bu adam ona Ankara anlaşmasına ekletmek istediğim iş hakkında danışacaktım, ben neden verdim o £800’du sana danışmak için sen neyin kafasını yaşıyorsun ?????

Neyse..!

Demek istediğim vermeyin para bunlara. Ankara anlaşmasına başvurmak çok kolay. İngilizce bilen bir arkadaşınızla oturup vize başvuru formunu doldurun, sorular adın soyadın işin daha önceki işin, adresin, suç dosyan, giderinin ortalaması. Bunları doldurur doldurmaz mektup geliyor post Office gidip foto çektirip parmak izi veriyorsunuz sonra da evraklarınızı içeri veriyorsunuz. Zorunlu verilmesi gereken evraklar bu mektupla birleşe size sanal olarak mail atılıyor. İsterseniz ben size en başından beri neler lazım yazarım. Bu ülkede herkes yolunu bulmuş biz garibanlar geliyoruz herkes bir yerden tokat çarpıyor. Geçen 4 yıllık muhasebecim zorunlu vermek gereken evraklar için benden £100 Extra istedi e be allahsız zaten beni 3 yılda bi görüyorsun zaten sana senelik onca para ödüyorum zaten avuç içi kadar bir şirketim var otursan 4 yılı bir günün 3’te birinde yaparsın bu netin parası ??? Bıktım bu memleketin bu her geleni soyup soğana çevireyim hallerinden. Neyse evrakları o formu doldurduktan sonra 10 gün içinde Home Office yollamayınız lazım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2018 19:00 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Bahtsizankarali yazdı:
Vallahi herkes çok yardım severdi çok teşekkür ederim. Ben anlatayım bar de insanlar faydalansın. Öncelikle danışman falan tutmadım bu kez sebebine gelince, ilk başvurumu Harika bir avukat ile yaptım adamın hakkını yiyemem 4 yıl önce verdiğim parayı hala hakediyor tam £900 ödedim ama cidden adamı görebildiğim sürece herşey mükemmeldi. Adamı görebildiğim sürece diyorum çünkü 1 adam telefon kullanmıyor. 2 maillere kolay kolay kendisi cevap vermiyor bir sürü asistanı var onlar bakıyor ve İngilizler 3 ölecek dahi olsan randevu Alman lazım böyle olunca benim Türk kanıma çok düzenli geldi ve ben bu kadar düzen içinde yapamam dedim ve adamı bıraktım, hala pişmanım ama geri dönemem. 2. Başvuruyu avukat olmayan bir danışmanla yaptım. REZALET!!! Benden avukat olmadığı sadece danışman olduğu halde £800 para talep etti, verdim. Adamı 2 kere gördüm. Kendisi, kendisinden bir önceki avukatın benim için hazırlandığı tüm belgelerim üzerine kondu. İlk avukat öyle bi hazırlatmıştı ki benim dosyayı bu ikinci sadece aldı evrakları tekrardan içeri yolladı. Düşünün ilk avukat babamın imzalaması gereken belgeyi, benim diplomalarımı, Türkiye’den referanslarımı, Türkiye’deki banka mektuplarımı İngilizceye çevirdi dosyaya koyduı, buradaki müşteri potansiyeline imlatılacak mektupları aklınıza gelebilecek herşeyi yazdı tek tek elime verdi benim tek yaptığım şey şahıslara ulaşmak olmuştu elimde açıklamalı sayfa sayfa mektuplar vardı, bu ikinci uyanık tek bir kağıt verdi üzerinde isim soyism adres tel yazıyor aşağı doğru 5 tane boşluk var ne yazı ne birşey var neymiş o müşteri referansı içinmiş, Tek yaptığı bu ve Home Office evraklarımı yollamak oldu ha birde o zamanlar elle doldurulan şu başvuruyu yaptı bi zahmet yapsın zaten herkese aynı şeyler yazılıyor. Ha bitmedi..! Ben başvurudan sonra zaten garanti kesin alacağım 3 yıllık vizemi aldım ve sanki kendisi almış gibi bir havalar bir havalar... Bir süre sonra kendisine ulaşamaya çalıştım aradım sekreter çıktı arasın dedim dönmedi. Mail artım cevap yok, faceden eklemişti bu bi yazayım dedim o sırada evlendi falan herhalde cevap vermedi bana sonra yazdı pazartesi görüşelim sonra adam yok yok yok! BAKTIM beni faceden arkadaşlıktan çıkartmış neyse benim 3 sene doluyor ya 1 ay kala faceden yazıyor çok profesyonelce “sizin 3 yıllık vize bitiyor!” He bitiyor dedim. Ben başvuru yapmayacağım dedim. Ya bu ne rezalettir ya? Bana cevap vermiş olsaydı bu adam ona Ankara anlaşmasına ekletmek istediğim iş hakkında danışacaktım, ben neden verdim o £800’du sana danışmak için sen neyin kafasını yaşıyorsun ?????

Neyse..!

Demek istediğim vermeyin para bunlara. Ankara anlaşmasına başvurmak çok kolay. İngilizce bilen bir arkadaşınızla oturup vize başvuru formunu doldurun, sorular adın soyadın işin daha önceki işin, adresin, suç dosyan, giderinin ortalaması. Bunları doldurur doldurmaz mektup geliyor post Office gidip foto çektirip parmak izi veriyorsunuz sonra da evraklarınızı içeri veriyorsunuz. Zorunlu verilmesi gereken evraklar bu mektupla birleşe size sanal olarak mail atılıyor. İsterseniz ben size en başından beri neler lazım yazarım. Bu ülkede herkes yolunu bulmuş biz garibanlar geliyoruz herkes bir yerden tokat çarpıyor. Geçen 4 yıllık muhasebecim zorunlu vermek gereken evraklar için benden £100 Extra istedi e be allahsız zaten beni 3 yılda bi görüyorsun zaten sana senelik onca para ödüyorum zaten avuç içi kadar bir şirketim var otursan 4 yılı bir günün 3’te birinde yaparsın bu netin parası ??? Bıktım bu memleketin bu her geleni soyup soğana çevireyim hallerinden. Neyse evrakları o formu doldurduktan sonra 10 gün içinde Home Office yollamayınız lazım.

arkadaşlar danışman vs hepsi hikaye. adam gibi gov.uk a girin ne lazım öğrenin. istemedikleri hiç birşeyi de eklemeyin. ne istiyorlarsa harfiyen yapın. ben 1 yıllık başvurumda çok olumsuz konuştu bazı sözde danışmanlar amaçları ne bilmiyorum dertleri ne çözebilmiş değilim. size tavsiyem ingilizlerle çalışın. ingiliz firmalar da var bu işi yapan ama biraz tuzlu fiyatları. geçen ingiliz bi muhasebe firması bana mektup yollamış içinde teklifleri. adamı aradım konuştum gayet herşeyi sağlam anlattı. ama parası biraz tuzlu geldi bana açıkçası. işte bize pahalı geliyor ama onlara normal. TL ile çalışmadıkları için onlara normal. seneye 3 yıllığa başvuracam. şu an için iş bulamadım istesem salla pati başlardım bi yerde ezil büzül şu an beklemedeyim. fırsat kolluyorum. düzgün bir fırsat gelirse değerlendirmeyi düşünüyorum. size de tavsiyem bilgilerinizi ingiliz yerli firmalarla paylaşın. adamlar sağlam çalışıyor. bizimkilerle pek irtibat kurmanızı tavsiye etmem. geçen londra da gördüm 2 türk oturmuşlar kahvade saçma sapan türkçe konuşuyorlar. ulan sen buraya lak lak yapıp türkçe konuşmaya mı gelidin ingilizceni kullanıp iş yapmaya mı? hemen görünce kaçtım zaten. öğrenciler gelmişler lak lak londra sokaklarında geziyorlar. yani bunlar hep bizim itibarımızı düşürüüyor. türk geleneklerine göre yaşayn bir sürü ingiliz aile var. muhafazakar aileler de var yok değil. tavsiyem arkadaşlar doğru düzgün adamlarla iş yapın. zaten konuşmasına yüzüne bakınca anlıyorsun kiminn ne olduğunu. ingilizceniz varsa kimseye sormaya gerek yok. 3 aydır bütün işlerimi kendim hallettim. hep ingilizlere sordum. telefon açtım. emin olun daha iyi bilgi alıyorsunuz. çünkü adamlar buranın yerlisi. buradaki kuralları senden iyi biliyorlar. ingilizceniz yoksa işiniz zor burada diyim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: