Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Oca 2017 15:24

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 207 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 17:14 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
krmbs

Ankara anlasmasiyla maasli ise girip calisamiyoruz ya o yuzden farkediyor maalesef. 6 ay cok uzun degilmis aslinda, beni de korkuttu. Piyasada 6 aylik kontratli isler var ama onlar bile riskli demek ki.

Tier-2'ya gecmek icin sponsor bulmak lazim. Bir de Ankara anlasmasindan Tier-2'ya direkt gecebiliyor muyuz bilmiyorum. Gecis yapabilecek vizeleri yazmislar burada: https://www.gov.uk/tier-2-general/switch-to-this-visa

ECAA2 yok listede. "Business and Commercial work permit" var ama o da bizimkini kapsiyor mu belli degil. Eger kapsamiyorsa ulkeden cikip tekrar girmek gerekiyormus: "You must leave the UK and make your Tier 2 (General) application from abroad if you’re not in any of these categories."

krmbs yazdı:
2016 yılında ret alanlar için itiraz hakkı ya da Tier2 gibi diğer bir kategoride tekrardan başvuru hakkı var mı ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2016 22:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Balık
Arkadaşlar merhaba daha önce belirtmiştim yuksek mahkemeye gireceğimizi.mahkememiz oldu ve biz kazandık. 28 günlük bekleme suresi var ama korkuyorum acaba yine home office itiraz eder mi acaba diye? Bu kazandığımız 2. Mahkeme sizce bundan sonra bir itiraz olur mu? Herkes yuksek mahkemeden daha ilerisi olmaz diyorlar. Bilgi verebilir misiniz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2016 21:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Terazi
kezz yazdı:
Arkadaşlar merhaba daha önce belirtmiştim yuksek mahkemeye gireceğimizi.mahkememiz oldu ve biz kazandık. 28 günlük bekleme suresi var ama korkuyorum acaba yine home office itiraz eder mi acaba diye? Bu kazandığımız 2. Mahkeme sizce bundan sonra bir itiraz olur mu? Herkes yuksek mahkemeden daha ilerisi olmaz diyorlar. Bilgi verebilir misiniz?

Merhaba kezz. Senden bir ricam olucak. Bende ankara anlaşmasından itiraz aldım ve yüksek mahkemeye başvurdum şuan ilk aşamada yani yargıç inceleyip davanın yüksek mahkemeye gidip gitmeyeceğine karar verecek. Senden ricam sen yüksek mahkemeye giderken ki süreci ve mahkemede neler yaşadığını ve kısaca deneyimlerini paylaşırmısın. ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2016 13:53 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba yuksek mahkeme yargıcının mahkeme tarihini belirlemesi yaklaşık 5 ay sürdü. Mahkeme Home office'in itiraz sebebini avukatımıza bildirdikten sonra bizde itirazımızı yaptık ve bir hafta sonrasına mahkeme günü belli oldu. Sanirim yargıç dosyayı ve önceki mahkemenin Kararını inceledi o yüzden uzun surdu. Mahkeme 1 saat kadar surdu ve yargıc bizi haklı gördü ancak hala mahkeme sonucu gelmedi. İlk mahkemeden 5 haftada sonuç gelmişti bakalım bu ne Zaman belli olacak. Hakkı'mızda hayırlısı.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2016 03:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kezz yazdı:
Merhaba yuksek mahkeme yargıcının mahkeme tarihini belirlemesi yaklaşık 5 ay sürdü. Mahkeme Home office'in itiraz sebebini avukatımıza bildirdikten sonra bizde itirazımızı yaptık ve bir hafta sonrasına mahkeme günü belli oldu. Sanirim yargıç dosyayı ve önceki mahkemenin Kararını inceledi o yüzden uzun surdu. Mahkeme 1 saat kadar surdu ve yargıc bizi haklı gördü ancak hala mahkeme sonucu gelmedi. İlk mahkemeden 5 haftada sonuç gelmişti bakalım bu ne Zaman belli olacak. Hakkı'mızda hayırlısı.

Gerçekten zor bir durum. Bende aynı durumdayım. İnsanı gerek maddi ve piskolojik açıdan zor zorluyor. İnşallah hakkında hayırlısı olur. Yalnız bir şey daha sorucam mahkemede yargıç seninle birebir iletişime geçtimi yoksa senin adına savunmayı hep barrister mı yaptı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2016 12:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ben uk'da olmadığım icin eşim girdi mahkemeye ancak kendisine hiçbirşey sorulmadı. Her konuda savunmayı Barrister yaptı. Umarım senin icinde hayırlısı neyse Rabbim onu nasip etsin. 5 hafta oldu mahkeme olalı hala sonuç gelmedi. Ne kadar surede sonuçlanıyor acaba bilmiyorum. Sanirim daha önce bu sureci yasayan kimse yok...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2016 02:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
kezz yazdı:
Ben uk'da olmadığım icin eşim girdi mahkemeye ancak kendisine hiçbirşey sorulmadı. Her konuda savunmayı Barrister yaptı. Umarım senin icinde hayırlısı neyse Rabbim onu nasip etsin. 5 hafta oldu mahkeme olalı hala sonuç gelmedi. Ne kadar surede sonuçlanıyor acaba bilmiyorum. Sanirim daha önce bu sureci yasayan kimse yok...

Çok teşekkürler. Allah sizede en hayırlısını nasip etsin. Dediğiniz gibi daha önce bu süreci yaşayan pek yok. Bu mahkemeler için sanırım bu dünyanın her yerinde böyle devlet işleri ağır işliyo. Ama atık siz sonuna kadar gelmişsiniz herşey gönlünüze göre olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2016 14:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Merhaba arkadaşlar,
Ankara anlaşmasından red alırsanız mahkeme ye çıkamıyorsunuz deniliyordu, yüksek Mahkeme olayı ne oluyor yada Nasıl oluyor, ben Ankara anlaşmalısından red aldım itiraz ettim, ona da red verdiler yüksek mahkemeye mi çıkıyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2016 14:13 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 145
Vize Türü: Ankara Anlaşması
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: -
oqunnn yazdı:
Merhaba arkadaşlar,
Ankara anlaşmasından red alırsanız mahkeme ye çıkamıyorsunuz deniliyordu, yüksek Mahkeme olayı ne oluyor yada Nasıl oluyor, ben Ankara anlaşmalısından red aldım itiraz ettim, ona da red verdiler yüksek mahkemeye mi çıkıyorum

ne zaman nereden başvurdun ne zaman red aldın red nedenleri nedir ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2016 15:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
ankaravizesi yazdı:
oqunnn yazdı:

ne zaman nereden başvurdun ne zaman red aldın red nedenleri nedir ?

U.K. Den basvuru yaptım geçen sene 2015/08

2015/12inci ay gibi red aldığımı öğrendim itiraz ettim 1 ay içinde cevap gelmesi gerekirken yaklaşık 2 ay bekledim bu 2 ay süre zarfında Home office mail attım hiçbir cevap almadım. 2.5 ay sonra Home ofis mail attı biz size 2 ay önce kararı evinize gönderdik dedi ama bana birşey ulaşmadı
Bende 2 ay sonra yani 10 nisan gibi bu olaya istinaden savunma hazırlayıp tekrar başvuru yaptım :))

26 april parmak izine gittim o günden beri bekliyorum cevap yok olay bu sizce Nasıl bir yol izlemem lazım arkadaşlar şimdiden herkese çok teşekkür ederim dx

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 207 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: