Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Tem 2018 14:35

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 224 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2016 11:33 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Yengeç
Arkadaşlar Merhaba,

Aşağıda red mektubumda yer alan detaylar yer almaktadır. Yardımlarınzı ve görüşlerini rica ederim.

1 buçuk saatlik bir mülakatın sonuna kadar herşey çok iyiydi.Son dakikalarda çok enteresan sebepler yüzünden maalesefki red aldım.

1. si marketing kısmında geçen internet adresinin henüz niye aktif olmadığı ile alakalı soru sordu.Şu an siteyi ekrana girsem ne çıkar dedi.Bende şu an henüz internet sitesini almadığımı ve vizeyi almadan aktif etmemin doğru olmadığını,vizeyi alınca sitenin haklarını alacağımı,bu şekilde doğru bir hareket olacağını ilettim.Görüşmede sitenin ismini girdi sanırım ve sitenin henüz aktıf olmadığını gördü.BURADAN RED GELDI..
2. si muhasebeci olarak başvuru esnasında bir muhasebevi ile çalışmaya karar verdiğimi ama bu uzun süre zarfındaında araştırmalarımın devam ettiğini çok daha iyi alternatifler ve referansları iyi olan muhasebecilerin araştırmasını yaptığımı ve vizeyi aldığımda ve londraya gittiğimde tekrar yüzyüze görüşüp en son kararımı vereceğimi ve o şekilde başlayacağımı ilettim.YİNE BURADAN RED..
3. başta bireysel müşteri ve seyahat firmaları ile çalşışacagımı iletmiştim. bir yerde paket turlar ile alakalı satışı seyahat firmaları üzerinden gerçekleştireceğimi ilettim. neden dedi. direk kendin satsan daha fazla para kazanamazmısın dedi bende hayır alacağım servis oranları sabit olduğu ıcın o durumlarda kazanç oranım yine aynı olacağı ıcın herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını ilettim ve servis kazanç oranlarımı tekrar ilettim.BURADAN DA RED..

Birde red mektubunda en son madde olarak para ile alakalı bir paragraf ayırmışlar.soyle ki ilk başvuruda 28.000 tl altınlarımızın bır bolumunu kullanarak sermaye yapmıştım. o zaman başvuru teslım edılırken bununla alakalı fatura dosyanın ıcınde kalmıştı verememıstım.bu başvuruda da 48.000 tl olarak düğünden kalan tum altınlarımızı bozdurdum.ve bununla alakalı hem fatura hemde kuyumculuktan tarafıma gelen fırma adı ıle odeme eft dekontu yeralıyordu.bu konuyla alakalı yazdıkları paragraf su sekılde. bununla alakalı yorumunuzda benım ıcın cok cok onemlı ..

you state in your application form that you will invest gbp5881 to start up your business.At interview,you state that you have obtained this Money through selling all of your gold for 48.000 tl (approximately gbp10.916 at the current exchange rate of 1=4.4 tl according to OANDA).You have provided a receipt for this sale.I note that it is dated 01/12/2015.I note however,that in the course of your previous application,youstated that you had sold your gold in order to fund your business investment.That application and interview were prior to the date of the receipt you have submitted with this application.This indicates that the funding you have obtained from selling your gold on 01/12/2015 is in addition to the gold you stated that you sold prior to your previous application.At the time of your previous application,you stated that you were using the proceeds of a gold sale which had already taken place for your business investmen,yet you now seem to have sold more gold,yet only stated the same level of investment.The lack of clarity about the source of the funds for your proposed investment lead me to doubt that the funds available to you amount to funds which are wholly and genuinely available to you and of which have sole and exclusive use of to invest in the business.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2016 15:01 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 246
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
ttarkan bey,

size mail gondermistim, degerlendirdinizmi?

Saygilarimla,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2016 10:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Yengeç
BridgeVisaFatma yazdı:
ttarkan bey,

size mail gondermistim, degerlendirdinizmi?

Saygilarimla,

Fatma Hanım Merhaba,

Sadece dün akşam bir mail geldi sizden.Öncesinde herhangi bir mail ulaşmadı.Dün ki yorumunuz ile

alakalı teşekkür ederim.Sanırım hazırlanıp tekrar başvuru yapacağım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 00:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba arkadaşlar ilr den red geldi olayı yüksek mahkemeye çıkarmak istiyorum bildiğiniz yüksek mahkeme avukatı varmı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Şub 2016 08:50 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 180
Aldığı teşekkür: 138
Vize Türü:
selimtr53 yazdı:
Merhaba arkadaşlar ilr den red geldi olayı yüksek mahkemeye çıkarmak istiyorum bildiğiniz yüksek mahkeme avukatı varmı?

Merhaba Selim,

Gecmis olsun. Sakincasi yoksa neden red aldigini paylasabilir misin lutfen?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2016 20:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba arkadaşlar, küçük büyük tadilat yada boya badana gibi inşaat işlerini yapmak için inşaatçı olarak başvurdum ankaraya, ancak yaptığım işlerin birinde acente ile çalışmış olmamdan dolayı red vermişler, sebebi ise 'gizli işçilik' gibi ahmak bir açıklama ve investment yapmamış olduğumdan dolayıymış, ehliyetim olmadığından dolayısıyla da arabam yok ! tadilat işlerine küçük aletleri saklamam için de ofis ya da depo lazım değil ! şahıs yada firmalara inşaat hizmeti verip karşılığını alıyorum, ve inşaat işleriyle ilgili bu ülkede geeçerli tüm sınavları tüm eğitim sertifikalarını, ilk yardım kursunu ve mühendislik denkliğiyle inşaat mühendisliği kartımı da almama rağmen bana investment yapmadığımı söylemişler,

yani self-employed olarak firmalara şantiye hizmeti adı altında amelelik verdiğimden dolayı bunu doğrudan maaşlı amelelikle suçlamışlar halbuki yasal ve tüm inşaat işleri zaten amelelik !!!

geçen hafta anlaştığım çok büyük bir inşaat şirketi var ve sahibini de yakından tanıyorum, birlikte yiyip içiyoruz, yani kendimi maaşlı çalışan olarak göstertsem acaba buradan başvuru değiştirebilir miyim ?

Yada burada red yiyenler için, kalmayı garantileyecek yollar hakkında lütfen aydınlatır mısınız (evlilik hariç)?

selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2016 20:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
2016 yılında ret alanlar için itiraz hakkı ya da Tier2 gibi diğer bir kategoride tekrardan başvuru hakkı var mı ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 10:07 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü:
Gecmis olsun. 3 yil uzatma icin mi ret verdiler yoksa ILR icin mi? Ne kadar sure o acente ile calismistin acaba? Tek bir musteriyle uzun sure calisinca gizli iscilik diyebiliyorlar da ne kadar uzun sure oldugunu bilmiyorum tam.

krmbs yazdı:
Merhaba arkadaşlar, küçük büyük tadilat yada boya badana gibi inşaat işlerini yapmak için inşaatçı olarak başvurdum ankaraya, ancak yaptığım işlerin birinde acente ile çalışmış olmamdan dolayı red vermişler, sebebi ise 'gizli işçilik' gibi ahmak bir açıklama ve investment yapmamış olduğumdan dolayıymış, ehliyetim olmadığından dolayısıyla da arabam yok ! tadilat işlerine küçük aletleri saklamam için de ofis ya da depo lazım değil ! şahıs yada firmalara inşaat hizmeti verip karşılığını alıyorum, ve inşaat işleriyle ilgili bu ülkede geeçerli tüm sınavları tüm eğitim sertifikalarını, ilk yardım kursunu ve mühendislik denkliğiyle inşaat mühendisliği kartımı da almama rağmen bana investment yapmadığımı söylemişler,

yani self-employed olarak firmalara şantiye hizmeti adı altında amelelik verdiğimden dolayı bunu doğrudan maaşlı amelelikle suçlamışlar halbuki yasal ve tüm inşaat işleri zaten amelelik !!!

geçen hafta anlaştığım çok büyük bir inşaat şirketi var ve sahibini de yakından tanıyorum, birlikte yiyip içiyoruz, yani kendimi maaşlı çalışan olarak göstertsem acaba buradan başvuru değiştirebilir miyim ?

Yada burada red yiyenler için, kalmayı garantileyecek yollar hakkında lütfen aydınlatır mısınız (evlilik hariç)?

selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2016 18:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
acenteyle 2 hafta ama sonrasında başka bi firma ile 24 hafta çalışmıştım ancak benim anlamadığım olay, inşaat daki usatası amelesi boyacısı betoncusu demircisi işçisi mühendisi hepsi self employed çalışabiliyor da ben çalıştığımda neden sorun oluyor, şu an ingilteredeki tüm şantiyelerdeki elemanların çoğu self employed ve ücretlerini haftalık olarak yaptıkları işe göre ya da haftalık maaş olarak alıyorlar! yani tek bir firmayla contrat yaptıysam ve uzun süre bu firmaya çalışmışsam ne var ki bunda ?
Tim9191x yazdı:
Gecmis olsun. 3 yil uzatma icin mi ret verdiler yoksa ILR icin mi? Ne kadar sure o acente ile calismistin acaba? Tek bir musteriyle uzun sure calisinca gizli iscilik diyebiliyorlar da ne kadar uzun sure oldugunu bilmiyorum tam.

krmbs yazdı:

selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 07:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhaba krmbs,

Paylaşımlarından inşaat işiyle uğraştığını anlıyorum. Ve inşaat ile ilgili eğitim sertifikalarını,mühendislik denkliğiyle inşaat mühendisliği kartını aldığını söylemişsin.
Türkiye'de mühendisim. Ben de ankara anlaşmasına başvurmayı düşünüyorum. Orada mesleğinle ilgili çalışabilmek için yetki,denklik konusunu nasıl aldınız? Neler gerekiyor?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 224 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: