Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Nis 2017 19:59

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Ankara Anlaşması Detayları
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2012 20:33 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 80
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Ankara Anlaşması İş Kurma Vizesi

Ankara Anlaşması diğer bir deyişle ECAA (European Community Association Agreement) 1963′te Avrupa Birliği’ne bağlı ülkeler ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan Avrupa Birliği (AB) ortaklık sözleşmesidir. 1973 yılında adı Avrupa Ekonomik Topluluğu olarak bilinen bu birliğe üye olan İngiltere’de imza atmıştır.

Ankara Anlaşması çerçevesinde Self-Employment vize başvurusuna İngitere dışından veya ülke içerisinde yasal olarak ikamet eden Birleşik Krallık’ta kendi işlerini icra ediceklerini beyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yapılabilir.

Ankara Anlaşması (ECAA) vizesine, ister üniversite isterse ilkokul mezunu olan herkes başvurabilmektedir. Bu başvuruda aranan en büyük özellik iş deneyimi ve İngiltere’de yapılması düşünülen işin bir pazarının olmasıdır.

Ankara Anlaşması vizesi ile kuaförlükten çocuk bakıcılığına, oto yıkamadan danışmanlığa, web sitesi tasarımından tamirciliğe kendi adınıza her türlü özel işi yapabilirsiniz. Ayrıca bu işleri yapabilmek için belirli bir sermaye şartı, yanınızda birisini çalıştırma zorunluluğu ve şirket kurma yükümlülüğünüz bulunmamaktadır

Bu anlaşmadan yararlanabilmek ve geçici oturma iznine başvuru yapabilmek için, başvuru sahipleri İngitere’de kendi işlerini icra edeceklerini beyan etmelidirler. İcra edilecek iş için yeterli sermaye bulundurulmalıdır. Sermayenin herhangi bir limiti yoktur fakat beyan edilen işi başlatmak ve gerekli olan malzemeleri satın almak için yeterli bir sermaye bulundurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin beyan edilen iş konusunda tecrübesi veya eğitimi olması gerekmektedir. Tabi eğitim veya tecrübe gerektirmeyen iş dalları için bu geçerli değildir.

Bu başvuruda en önemli evraklardan birtanesi olan iş planının (Business Plan), gerçekçi olması ve bütün bu koşulları içermesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin ne kadar para kazanmayı hedeflediği, olası masraflar ve gelirlerin teorik olarak ne kadar tutacağı bu planda detaylı olarak belirtilmelidir. Başvuru sahibinin icra etmek istediği işten gelir sağlayıncaya kadar, masraflarını karşılayacak kadar birikime sahip olması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin yapmayı düşündüğü iş için, gerekli malzeme, alet edavat ve ekipmanları alabilecek yeterli sermayesinin olması. İngiltere’de Kamu fonlarına yük olmadan, tamamen kendi maddi olanaklarıyla geçimini sağlamayı garanti etmesi. Başvuru sahibinin bu vizeyi aldığı takdirde zamanının büyük bir kısmını bu ülkede geçirmeye istekli olması gerekmektedir.

Ankara Anlaşması işçi vizesi

Ankara Anlaşması’nın diğer bir kategorisi ise employment vizesidir. Bu başvuruda aranan tek koşul başvuru sahibinin en az 12 ay boyunca Birleşik Krallıkta yasal olarak çalışmış olmasıdır. İngitere’de yasal olarak çalışan Türk vatandaşları çalışma izinlerini uzatmak için bu başvuruyu yapabilirler.

Bu vize onaylandığı takdirde, kişi en az 3 yıl boyunca (daha önce belirtilen sürede dahil) aynı işveren ile çalışmak zorundadır. 3 yılın bitiminde iş veren değiştirilebilir, fakat kişi 1 yıl daha aynı sektörde çalışmak zorundadır. Toplam 4 yılın sonunda başvuru sahibi hem sektörü hemde işvereni değiştirebilir. Fakat bu süreç sonunda, kişi süresiz oturum iznine başvuru hakkı kazanmaz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2013 16:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
merhaba
ben ank.ant.na trden başvuracağım bu konuda bilgisi olan var mı
bristole yerleşmeyi düşünüyorum eşimle ufak bır cafe açacağız her türlü bilgiye ihtiyacım var :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2013 17:05 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba yunlu1976,

Bu konuda burada bilgisi olan cok ama cok uye var. Hepsi de var olan baslik altinda bilgilerini paylasmaktalar.

O basligi bastan sona okursan butun sorularina cevap alacagina eminim.

Bol sans.

yunlu1976 yazdı:
merhaba
ben ank.ant.na trden başvuracağım bu konuda bilgisi olan var mı
bristole yerleşmeyi düşünüyorum eşimle ufak bır cafe açacağız her türlü bilgiye ihtiyacım var :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2013 12:44 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Bir kaç yanlış bilgi okudum internetten kendim deneyimlediğim için söylemek istiyorum.
Bazı danışmanlık şirketleri tecrübe koşulu eklemişler bende başvururken acaba demiştim hangisi doğru?
Ankara anlaşmasında tecrübe aranmamaktadır. He tecrüben yok diye red verebilirler ama mahkeme kağıdımda hakimin yazdığı şey Ankara anlaşmasında iş tecrübesi şartı aranmamaktadır oldu. Red sebeplerimden biri buydu ama bu olmasaydı da red alacağımdan eminim :) çünkü tek haklı oldukları nokta buydu diğer sebepler dosyamı incelemedikleri için görmedikleri detaylar oldu. Zaten kalkıp mahkemede de iş tecrübesi olmadığı için verdik reddi diyemiyorlar. Başarı şansı görmedik diye çeviriyorlar sonuç olarak vizeni alıyorsun.
He kalkıp ben orda doktor olacağım demiyeceğiniz için sorun yok.
Bir ofise gitmiştim İzmir'de Ankara anlaşması ile ilgili konuşmak için bana burada bu işi yapıyor musun dedi hayır dedim. Eee o zaman vize alman imkansız dedi. Burdan başvurabilir miyiz dedim. biliyorum ki TR den başvuruluyor yok olmaz o iş oraya gideceksin dedi. Karşılaşabilirsiniz böyle enteresan şeylerle aldırış etmeyin.
Bunu söylemek istedim çünkü burada çalışan ve yaptığı işi kendi işi olarak yapması mümkün olmayan arkadaşlar için söylüyorum call center da çalışyorsan kalkıpta bu hizmeti vermek orada çalışan birini aşar ve mümkünde değil. Veya işletme okumuş ve mezun olmuş birinin işletme tecrübesi olma ihtimali çok düşük. Ama bu sorun hep aklımdaydı mahkeme süresi boyunca acaba bundan red yermiyim hangisi doğru bilgi avukat mı beni kandırıyor yoksa diğerleri mi diye düşünmekten kafam çok karışmıştı.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 15:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
İyi günler,
Doğru sitede olduğumu düşünerek, yardımsever, tecrübeli dostlarımdan benim için çok önemli olan birkaç soruya cevap vermelerini bekliyorum.
Ben Antalya'da yaşıyorum.3 çocuğum var.18 yaşında olan Ankara Mütercim Tercümanlık (İngilizce)okuyor.8 yaşında ve 6 yaşında olan çocuklarım kolejde okuyorlar. Ben Ankara anlaşmasıyla İngiltere'de iş açıp ,çocuklarımı orada büyütmek istiyorum. Bu sene sonunda yani yeni okul dönemine denk getirmek istiyorum. Sizden ricam:
1-Hem çocuklarım, hem kuracağım iş için hangi şehri seçmeliyim?
2-İş olarak Türk ev yemekleri , döner düşünüyorum. Devir almayı da değerlendirmeli mi?
3-Ben Antalya'da sezonluk işim var. Onu da devam edip eşime bir iş açabilir miyim? Yani maddi açıdan sıkıntı yaşamamak adına.
4-Dükkan devir almak istersek nerelere bakmalı? Ne kadar bütçe olmalı?
5-Ya da iş konusunda iş yapar dediğiniz işler sizce neler?
6-Ankara anlaşması için turist vizesiyle İngiltere'ye gidip orada başvurmalı diye algıladım, doğru mu?
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 15:56 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 135
Vize Türü: ILR
Ruh Hali: Dost
Ankara antlasmasi ile buraya gelmenin kolay oldugunu dusunuyorum.1 kelime ingilizce bilmeyenlerin bile anlasma sayesinde vize aldiklarina sahit oldum.Yani iyi bir danismanla yapilmayacak sey degil.Sartlarida iyi.Burada ki Olay gazetesinde cok fazla is yeri icin ilan var.Onlardan birini degerlendirebilirsiniz.Yalniz Londra'da hayat biraz pahali.InsaAllah maddi gucunuz yerindedir.Yardimsiz burada ayakta kalanlara cok buyuk saygim var.Siz karar verip istedikten sonra olmayacak is degil.Allah yolunuzu acik etsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2014 21:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
İyi akşamlar,
Verdiğiniz ilan sitesine baktım. Çok teşekkür ederim. Şehirler konusunda bilgilerinizi de paylaşırsanız sevinirim. İyi temennileriniz için ayrıca teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 23:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhabalar Ankara antlasmasiyla esim bir yillik oturum aldi seyyar bayan kuaforlufu yapcam ama is hesabi acmakta sikinti yasayoruz ne yapmamiz lazim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2015 12:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Akrep
admin yazdı:
Ankara Anlaşması İş Kurma Vizesi

Ankara Anlaşması diğer bir deyişle ECAA (European Community Association Agreement) 1963′te Avrupa Birliği’ne bağlı ülkeler ile Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan Avrupa Birliği (AB) ortaklık sözleşmesidir. 1973 yılında adı Avrupa Ekonomik Topluluğu olarak bilinen bu birliğe üye olan İngiltere’de imza atmıştır.

Ankara Anlaşması çerçevesinde Self-Employment vize başvurusuna İngitere dışından veya ülke içerisinde yasal olarak ikamet eden Birleşik Krallık’ta kendi işlerini icra ediceklerini beyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yapılabilir.

Ankara Anlaşması (ECAA) vizesine, ister üniversite isterse ilkokul mezunu olan herkes başvurabilmektedir. Bu başvuruda aranan en büyük özellik iş deneyimi ve İngiltere’de yapılması düşünülen işin bir pazarının olmasıdır.

Ankara Anlaşması vizesi ile kuaförlükten çocuk bakıcılığına, oto yıkamadan danışmanlığa, web sitesi tasarımından tamirciliğe kendi adınıza her türlü özel işi yapabilirsiniz. Ayrıca bu işleri yapabilmek için belirli bir sermaye şartı, yanınızda birisini çalıştırma zorunluluğu ve şirket kurma yükümlülüğünüz bulunmamaktadır

Bu anlaşmadan yararlanabilmek ve geçici oturma iznine başvuru yapabilmek için, başvuru sahipleri İngitere’de kendi işlerini icra edeceklerini beyan etmelidirler. İcra edilecek iş için yeterli sermaye bulundurulmalıdır. Sermayenin herhangi bir limiti yoktur fakat beyan edilen işi başlatmak ve gerekli olan malzemeleri satın almak için yeterli bir sermaye bulundurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin beyan edilen iş konusunda tecrübesi veya eğitimi olması gerekmektedir. Tabi eğitim veya tecrübe gerektirmeyen iş dalları için bu geçerli değildir.

Bu başvuruda en önemli evraklardan birtanesi olan iş planının (Business Plan), gerçekçi olması ve bütün bu koşulları içermesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin ne kadar para kazanmayı hedeflediği, olası masraflar ve gelirlerin teorik olarak ne kadar tutacağı bu planda detaylı olarak belirtilmelidir. Başvuru sahibinin icra etmek istediği işten gelir sağlayıncaya kadar, masraflarını karşılayacak kadar birikime sahip olması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin yapmayı düşündüğü iş için, gerekli malzeme, alet edavat ve ekipmanları alabilecek yeterli sermayesinin olması. İngiltere’de Kamu fonlarına yük olmadan, tamamen kendi maddi olanaklarıyla geçimini sağlamayı garanti etmesi. Başvuru sahibinin bu vizeyi aldığı takdirde zamanının büyük bir kısmını bu ülkede geçirmeye istekli olması gerekmektedir.

Ankara Anlaşması işçi vizesi

Ankara Anlaşması’nın diğer bir kategorisi ise employment vizesidir. Bu başvuruda aranan tek koşul başvuru sahibinin en az 12 ay boyunca Birleşik Krallıkta yasal olarak çalışmış olmasıdır. İngitere’de yasal olarak çalışan Türk vatandaşları çalışma izinlerini uzatmak için bu başvuruyu yapabilirler.

Bu vize onaylandığı takdirde, kişi en az 3 yıl boyunca (daha önce belirtilen sürede dahil) aynı işveren ile çalışmak zorundadır. 3 yılın bitiminde iş veren değiştirilebilir, fakat kişi 1 yıl daha aynı sektörde çalışmak zorundadır. Toplam 4 yılın sonunda başvuru sahibi hem sektörü hemde işvereni değiştirebilir. Fakat bu süreç sonunda, kişi süresiz oturum iznine başvuru hakkı kazanmaz.

selam arkadaşım bir sorum olacaktı ben ankara antlaşması 1 yıllık aldım verdiğim iş planda 12000 kazanacağımı söyledim bu olmaz ise ne olur yada kazanmam gerekli belli bir gelir var mı bir yılın sonunda

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: