Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 30 Mar 2017 16:38

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 160 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 16:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
merhaba nişanlim ankara anlaşması oturumu için başvurdu ve sonucunu bekliyoruz olumlu olur ise evlenip bende oraya yerleşmeyi düşünüyoruz. Evlilik ile yerleşim için başvuruda gelirinin ne kadar olması gerekiyor 3 yıllık vızesini aldıkdan sonra mı evlenip başvursak daha iyi olur. yada ögrenci vizesi ile aşvurup ingilereye ben gitsem orda nikah yapmak daha mı kolaydır bılgısı olan var mı

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 12:27 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Merhaba,

Ben de Ankara Antlaşmasına Türkiyeden başvurmaya karar verdim, ancak ağustos ayında bir bebek bekliyoruz ve doğumu Türkiyede yapmayı düşünüyoruz, onun için ilk başta doğumdan sonra bu antlaşmaya başvurmayı planlıyordum ancak süreci uzatmamak için şimdi en kısa sürede bu antlaşmaya başvurmayı planlıyorum , şimdi kendi adıma Ankara Antlaşmasına başvursam ve vizemi alsam doğumdan sonra Eşim ve doğacak bebeğimiz için vize çıkartmam ne kadar sürer ve zor olur mu? BEn eğer vizemi alabilirsem hemen İngiltereye gidip işimi kurmayı ve Türkiyeden gel-git yaparak bir süre bu şekilde işimi yürütmeyi planlıyorum, doğumdan sonrada eşimi ve bebeğimizi getirmeyi planlıyorum ama bir arkadaş eşime ve bebeğe sonradan vize başvuruunda bulunursam sürecin 6 ay kadar alabileceğini söyledi, bu kadar beklemek bizim için sıkıntı olabilir. Mesela ilk başvuruda kendim ve eşim için başvursam doğumdan sonra bebek için vize almamda uzun sürer mi? Bir bebekten ne kadar belge ve bilgi bekleyebilirlerki, sürecin böyle çok daha kısa olabileceğini düşünüyorum, sizin fikriniz nedir?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 13:18 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 72
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Ben bu durumda vizeye önümüzdeki 1 ya da 2 ay içerisinde Türkiye'den kendin ve eşin için başvurmanı tavsiye ederim. Vize onaylanırsa zaten doğumu da İngiltere'de gerçekleştirirsiniz. Sonradan bebek için İngiltere içinde işlemleri gerçekleştirirsiniz.

Oraya gittikten sonra doğan çocuğun işlemleriyle alakalı olarak bilgi şu sayfada var:
https://www.gov.uk/turkish-business-per ... ly-members

Sayfanın en aşağısına git göreceksin. "Children born while you’re in the UK" yazıyor.
Bu da ilgili başvuru formu: https://www.gov.uk/government/uploads/s ... -02-17.pdf

Bebeğin UK doğum sertifikası, seninle ve aileyle ilgili bilgileri dolduracağın bir form.

Öte yandan daha sonradan eşin ve bebeğin için vizeye başvurabilirsin, ancak ilk başvuraya oranla daha zorlu olur arkadaşının dediği gibi. Türkiye'den onlar için yapacağın başvurunun sonuçlanması 6 ayı bulur mu ondan emin değilim. Ancak en az 3 hafta sürer. Senin İngiltere'deki işini rayına sokup sokmadığının kanıtlarını görmek isterler. Ola ki işler ilk yıl tam rayında gitmedi, kazandığın geliri yeterli bulmadılar, bu durumda eşin ve bebeğin için yaptığın başvuruya red verebilirler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 13:50 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
hampshire yazdı:
Ben bu durumda vizeye önümüzdeki 1 ya da 2 ay içerisinde Türkiye'den kendin ve eşin için başvurmanı tavsiye ederim. Vize onaylanırsa zaten doğumu da İngiltere'de gerçekleştirirsiniz. Sonradan bebek için İngiltere içinde işlemleri gerçekleştirirsiniz.

Oraya gittikten sonra doğan çocuğun işlemleriyle alakalı olarak bilgi şu sayfada var:
https://www.gov.uk/turkish-business-per ... ly-members

Sayfanın en aşağısına git göreceksin. "Children born while you’re in the UK" yazıyor.
Bu da ilgili başvuru formu: https://www.gov.uk/government/uploads/s ... -02-17.pdf

Bebeğin UK doğum sertifikası, seninle ve aileyle ilgili bilgileri dolduracağın bir form.

Öte yandan daha sonradan eşin ve bebeğin için vizeye başvurabilirsin, ancak ilk başvuraya oranla daha zorlu olur arkadaşının dediği gibi. Türkiye'den onlar için yapacağın başvurunun sonuçlanması 6 ayı bulur mu ondan emin değilim. Ancak en az 3 hafta sürer. Senin İngiltere'deki işini rayına sokup sokmadığının kanıtlarını görmek isterler. Ola ki işler ilk yıl tam rayında gitmedi, kazandığın geliri yeterli bulmadılar, bu durumda eşin ve bebeğin için yaptığın başvuruya red verebilirler.

Teşekkür ederim yardımlarınız için , benim için bu bilgiler ne kadar faydalı tahmin bile edemezsiniz, İngilterede doğum konusunda beni hem masraflar korkutuyor hemde buradaki işimi toparlamam biraz zaman alacak onları halledip öyle gitmek istiyorum. İngilterede doğum ne kadar masraflı olur bilginiz var mı? İngiltere devletinin bu şeklilde gelir gelmez bize ücretsiz bir sağlık hizmeti sunacağını tahmin etmiyorum.Sizin etrafınızda hiç orada doğum yapan tanıdıklarınız oldumu masraflar ne civarda çıkıyor biliyormusunuz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 17:03 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 72
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
Ankara Anlaşması ile gelindiğinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Yapılması gereken, bir eve yerleştikten sonra bağlı bulunulan bölgedeki bir GP'ye (Aile Doktoru) kayıt yaptırmak.

Doğum NHS hastanesinde yapılırsa eğer zaten ücretsiz. Doğum öncesi taramalar vesaire de yine aynı şekilde NHS hastanelerinde yaptırılabilir. Onun dışında özel yerlerde taramaları yaptırmak isterseniz de bunların fiyatları yerine göre değişir. İnternette okuduğum kadarıyla £100 civarı ödeme yapmış ebeveynler ortalama olarak bir tarama için.

Doğum sonrası da, NHS hastanesinde özel oda istenirse eğer onun da fiyatı gecelik ortalama £70 civarında değişiyormuş. Ancak 25 ila 200 arasında herhangi bir fiyat olabilirmiş. Bu isteğe bağlı. Yoksa diğer annelerin olduğu ortak bir odada ücretsiz kalmak mümkünmüş doğum sonrası.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 07:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba.Ankara anlaşmasıyla indefinite aldıktan 1 yıl sonra eş için başvurulabilir mi? 2 yıl birlikte oturma şartı onzaman bitiyor. Şu an Flro ya bŞvurduk öyle kalıyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 08:14 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada benim eşim turist vizesiyle gelmişti. İlk tenancy aggrement aldık. Beraber aynı evde kiracı olduğumuz belgesi. Sonra Gp kayıt yaptırdık NHS numarası aldık. Eşim hamile olduğu için sürekli mektup gelmeye başladı. Her seferinde kontrol için gittik. Doğum için hastane seçtik. Ücretsiz olarak doğum yaptı ve 2 gece hastanede kaldı. Doğum yapanlar aynı odada fakat herkesin odası varmış gibi bölmelerle ayrı. Bebek de yanınnızda beşikte yatıyor. Hiç bir şeye para vermedik turist olduğu halde. Kimse bişey sormuyor. Hatta maternity exemption kartıda çıkardılar. İlaçlarda 1 yıl ücretsiz.korkmayın yani.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2017 15:57 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Bende 3 yillik uzatmayi yeni aldim sayilir , esim turkiye de yasiyor 1.5 yildir evliyiz. Gecen hafta istanbuldan basvuruyu yaptik bakalim bekliyoruz sanirim 3 hafta kadar suruyormus. Surec hakkinda bilgisi olan var mi ortalama ne kadar surecegi hakkinda

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2017 08:30 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
qurestie 2 yil beraber yasama sarti ne olacak?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2017 10:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
bahoz47 yazdı:
qurestie 2 yil beraber yasama sarti ne olacak?

Vizeyi aldik esim dun geldi, 2 yil yasama sarti ozellikle evliyken 2 yil diye direkt olarak mi bakiyorlar bilemiyorum saniyorum ki daha oncesini de hesaba katiyorlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 160 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: