Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Tem 2017 08:36

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 May 2015 14:34 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 37
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
AB den çıkıldığında Ankara anlaşmasının 1. yılında olan biri 3. yıllığına başvuracakken ve 3. yılında olan biri indefinite başvuru yapacakken Ankara Anlaşması biterse ne olur ? Özellikle yardımları almaya yol açan indefinite başvurusunu kaldırabilirler mi ? 2017 den önce referandum olabilir mi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 May 2015 21:20 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 165
Vize Türü:
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Boğa
keşke çıksa !!! Geç kalınacak gibi 2017 bile geç adeta her yanım roman Bulgar doldu ve asla çalışmıyorlar çalışsalar bile az parayla diğer insanların ekmeklerine taş koyuyorlar haaa fuhuş, yuva yıkanları ele Alman bile Istemiyorum..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2015 18:46 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Ben İngiltere'nin AB'den ayrılmasından yana değilim. Ancak yapılacak düzenlemelerle bu sürecin iyileştirebileceğine inanıyorum. Söylenenlere göre AB vatandaşı İngiltere'ye geldiğinde 6 ay içinde iş bulamazsa ülkesine geri dönecek, devlet yardımlarından da uzunca bir süre yararlanamayacak. Tabii referandum 2017'de olacak, bu süreçte de tüm tasarılar uzun uzadıya tartışılacak. Bakalım tüm bu gelişmeler bizleri nasıl etkileyecek...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 06:09 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 124
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Surreal ingilterede cok bulgar var diye mi ABden cikmali?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 06:24 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaslar hepiniz yaniliyorsunuz Ingliterenin ABden cikmasi konusunda. Ekonomik olarak ingilterenin ABye inhtiyaci yok AMA eninde sonunda AB ile ticaret yapmak ve ABnin kurallarini kabul etmek zorunda ve bir cok konuda ABnin yasalarini takip etmesine ragmen AB Parlementosunda koltugu olmayacak ve hicbir konuda soz sahibi olamayacak.. Bu sıkıntıyi yaşayan basilica ulke ise Norvec. Onlarda girmediler ABye ama ABnin baslarinda ki baskisini her zaman hissetiler. Ingiltere ciksin derken egrileriyle dogrulariyla tartisip degerlendirmek gerekiyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 08:03 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Ingilterenin AB'den cikmasi demek olasi bir krizin kapida olmasi demektir. Ingiltere AB'den ciktigi taktirde butun ticaret zorlasicak. Unutmayin ingilterede patetesden baska birsey yetismiyor! Hepsi Avrupadan geliyor. Ab uyeligini biraktigi taktirde vize islemleri basliyacak ve buda hem zaman hemde masrafa yol acicak. Giyim ham madde gida vs vs fiyatlari tavan yapicak. Ingiltere merkez bankasi su an kesif asamasinda olasi ab den cikma yolunda ulkenin girecegi krizi kaldirip kaldiramayacaklarini arastiriyorlar. Malesef kucuk beyinleri korelmis ingiliz halki bazi onemli hususlari gormezden geliyor cunku diger irklara kapali olduklari icin! Ve lutfen bulgar ve romanlari suclamayi birakalim! Romanlar ve bulgarlar avrupayi kapsamiyor. Bu ulkede butun yabanci irklarin almis oldugu yardimlarin yuzdesi sadece %16'si digeri ise burada dogmus insanlar. Avrupalilarin ve diger multecilerin bu ulkenin ekonomisine katkisi gercekten cok buyuk yani biz olmadan yapamazlar :-) bu arada ben roman veya bulgar degilim :-)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 08:36 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
boom sonuna kadar katiliyorum. AByi sadece gocmenlik konusuna indirmek ve ticarette artacak vergileri gormezden gelmek cok yanlis

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 08:57 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Kesinlikle haklısınız arkadaşlar. Bu işin en önemli boyutu ticaret. Marketlerde aldığımız her ürün, en temel yiyecekler dahil olmak üzere hep AB ülkelerinden geliyor.
Ben bir ingiliz arkadaşımla konuşuyordum bu konuyu, yaşı biraz ileri. O da belli ki istemiyor diğer ülke vatandaşlarını. Dedi ki, bak sen farklısın yardım vs istemiyorsun, tek amacın eşinle birlikte olmak. Ben de şu cevabı verdim. En düşük kalitede işleri yapanlar maalesef ingilizler haricindeki kişiler. O sevmedikleri polonyalılar koskoca süpermarketlerin karşısında market açanlar, buz gibi havada arabaları temizleyenler. Yine aynı şekilde tren istasyonlarında temizlik işlerini yapanlar genel anlamda göçmenler. İngilizler iş beğenmiyorlar ve devlet yardımı alıp, çocuk yapıp, evde oturmak onlar için yeterli deyince; haklısın ben böyle düşünmemiştim dedi. İnanılmaz bir yabancı düşmanlığı var ve ben buna anlam veremiyorum. Benim en yakın arkadaşlarım Romanyalı ve Macaristanlı, hiçbir devlet yardımından yararlanmıyorlar. Ben AB'den ayrılınacağına inanmıyorum, referandum sonucunun hayır olarak çıkacağını düşünüyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2015 10:57 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu hukumet zaten AByi gocmenlik konusunda yeni uygulmalara yoneltmeye calisiyor onemli olanda belli kistaslarin konmasi ve duzenle run yapilmasi. Bizim ABden cikmaya degil bu duzenlemelrin hayata gecmesi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2015 22:08 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 118
Vize Türü: British
Bende cikmamasi gerektigini dusunuyorum. Salihist, Engel ve Boom'un soyledikleri bencede dogru.
Eklemek istedigim UK'in politik durumu olacaktir. Ekonomi elbette onemli ve AB'den cikmak kesinlikle olumsuz etkileyecek ancak bu ama gumruk birligi vs ile zarar minimize edilsede (yukarida dendigi gibi karar mekanizmalarinda olunamayacak AB'nin her dedigi kabul edilmek zorunda kalinacak) politik kayiplar telafisi mumkun olmayan seviyede olacaktir.
AB'de etkinligi olmayan bir UK hele ki Iskocya'da ayrilirsa, kucuk bir ada parcasi olarak dubya siyasetindeki onemini cogunlukla kaybedecektir.
Cin ve diger grlismekte olan ulkelerin etkinligi arttikca bir siklet farki olusmakta ve butun olmayan bir Avrupa disinda tek tek ulkelerin gercek bir agirligi olmayacak.
inanin politik olarak dunya sahnesinde guc kaybedecek bir Ingiltere kesinlikle ekonomik alanda da cikar kaybedecektir. Finansal merkez olmasi, savunma sanayi vs dusunulurse bu daha net ortaya cikar.
Son olarak su anda Avrupa'nin finans merkezi Londra. Ab'den cikilirsa Almanya ve Fransa bunun boyle kalmasina goz yumar mi sizce?
Ulkenin GDP'sinin neredeyse yuzde 30 u City'e bagli.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: