Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Şub 2017 14:16

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2012 11:37 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 80
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Bulgar veya Rumen çifte vatandaş olan arkadaşlarımızı ilgiendiren bu alanda bu konu hakkında paylaşımlarınızı sunabilirsiniz.

-----
Bilindiği gibi bu Avrupa Birliği üyesi olan bu 2 ülke vatandaşlarının ülkeye giriş ve yerleşim izni olmasına rağmen çalışma izinleri kısıtlanmıştır.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2013 21:31 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4542
Aldığı teşekkür: 3040
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Arkadaslar suan tv de izledim. Itv haberlerde. Bulgar ve romanlara calisma izni haziran da verilmis sonunda ve bu yuzden mayistan beri bulgar ve romanlarin ulkeye gelme orani ve calisma orani %26 artmis... Cok sasirdim bu habere...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 20:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Başak
Değerli arkadaşlarım,

Eşim Türkiye ve Bulgaristan vatandaşı, 2.5 yaşındaki kızım da çift vatandaş. Benimde Bulgaristan oturum iznim var. Ve ben aile olarak (Eşim yanımda olduğu sürece) tüm Avrupa ülkelerine İngiltere ye İsviçre ye kolay kolay giriş yapabiliyoruz. 2 aydır bir planımız var. ve İngiltere de yaşayan aile dostlarımız da bu plana sıcak bakıyorlar.

Bizim Vize sıkıntımız yok. Giriş yaparken maddi durumumuz da 3 4 ay boyunca İngiltere de yaşayabilecek, konaklayabilecek durumda...

Kendim Eğitim danışmanıyım. Kişisel gelişim uzmanıyım. Satış pazarlama şirketlerinin vazgeçilmez Liderlerinden biriyim :) (ukalalık olarak algılamayın lütfen)

Biliyorum ki bu deneyimlerim yeni bir ülkede Boş ve geçersiz. hele de Benim gibi diliniz az ise :)
evet malesef itiraf ediyorum dil bilgim ortanın da altında çok az. lakin öğrenemeyeceğim anlamına gelmiyor.

Sadece ülkemizde çok ihtiyaç duymadığım için karşıma bir sorun olarak çıkmadığı için üzerinde durmadım.

Neyse, konuya gireyim. işin ne olduğu önemli değil. (ilk başlarda tabiki) eşimle beraber çalışıp, çocuğumu İngiltere de büyütmek istiyorum. Eğitimini, dilini , bu ülkede geliştirmesini istiyorum.

sonra kendi dilimi geliştirip kendi çizgimi çizeceğim. 2 yılda çizmem gerekecek ise! buna da hazırım.

Sizden ricam şudur ki, bana ne işin var orada dostum. yada boşver hiç gelme burada rezil olursun gibi de motive konuşmalar yapmayın. Ben kararlıyım azimliyim. yani mutlaka geleceğim!

Sizden tek ricam şudur ki.
En kötü işte bile 2 kişi çalışsak ufaklığımızı kreşe versek! akşam alsak vs vs .
bizim Gelirimiz en kötü ne olur ? yada ortalama ? en kötü iş gibi düşünün. ve giderlerimiz minimum ne olur ? aldığımız maaş ile ne vergi veririz yada hangi vergileri öderiz. çocuk yardımları nelerdir.?
mesleklerin farklılıgına göre saat ücretleri güncel olarak nedir? ayda ne geçer elimize bunun vergisi çıkarsa ne kalır ? yada sizce ilk başlarda hangi iş ile başlayayım(bulaşıkcı olacaksın kardeşim ilk başta derseniz bile Razıyım bir hedef ugruna! sonra o yerin satış müdürü olur çıkarım ben. size ütopik gelebilir! ama kendimi tanıyorum.. hangi işlerin saatlik ücretleri çok! vs vs gibi bilgileri paylaşırsanız, 2 kişinin yeni gelenler için max gelirini ve minimum giderini verebilirseniz çok memnun olurum.
bunun hesabını yapabilecek ve beni aydınlatacak iyi ve cefakar isimlere ihtiyacımız var. umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

not: çalışma izni için ne yapmamız gerekiyor ? yada oturum için. sıralama nasıldır?
önce oturum iznimi alacağız? yada çalışma izni mi?

bunların süreleri nedir ? işe başladık diyelim? ne zaman çıkar çalışma izni? kim başvurur bu işlemlere? patron mu ? bizler mi? sonrası oturum nasıl gerçekleşir ? bu gibi bilgilere de ihtiyaç duyuyoruz.

Saygılarımı sunarım.

lütfen duyarlı olursanız sevinirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 20:36 
Forumvisa4UK - 7 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 7 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 317
Aldığı teşekkür: 628
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadasim elimden geldigi kadar anlatim
Dostum bulgar vatandaslarinin calisma izni yok bildigim kadariyla
Self employe yani kendi isini yapman gerekio fakat resmi elden alip
Parayi calisacaginiz yerler mevcut abi ne is olur ona bisi diyemem
Fakat esinizle beraber haftada 6 gun calissaniz 600 pound haftalik
Aylik ta da 2400 pound gider cocuk var 1 arti 1 ev tutsaniz
1200 pound yapar yol paralari falan 1500 sadece yol ve eve gider
Kalan para yasamak icin yeter
Gittiginizde de natiol insurance number almaniz lazim
Ama bulgar vatandaslarini cok zorluyolar onu alip 2 yil kendi isinizi yapinca kagit ustundede olsa
2 yil sonunda uk de oturma calisma izni aliyosunuz
Yardimlarla alakali bilgim yok simdilik soyleyenileceklerim bunlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2013 20:49 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşım öncelikle aramıza hoş geldin.. Sorduğun sorularda sana yardımcı olmak isterim ama hem gecenin ilerleyen saatlerinin oluşturduğu yorgunluk hemde yaklaşık 1 saat sonra benim işe gitmem gerektiğinden bugünümün çok yorucu geçmesinden vs. ötürü üstün körü yazıp cevap hakkımı yarına bırakacağım. Yarın sana çok daha detaylı yardımcı olurum inşallah... Bu arada not olarak sona düştüğün kısıma gelirsek. Eşinin hiç bir şekilde oturum izni vs. almasına gerek yok ama senin o ülkede yaşamak için oturuma maalesef ihtiyacın var. Öncelikle ab üyesi kişilerle evli olan non eu vatandaşları için olan vizeye başvurup vizeni alman gerekiyor. Güzel bir şey söyliyim bu vize ücretsiz sizin için. Vizeyi almak da ayrı bir dert bu arada...

Kötü noktaya gelince gerek eşinin gerekse senin orada maalesef çalışma iznin olmayacak. Roman ve Bulgar vatandaşlarının çalışma izinleri henüz maalesef verilmedi. Oturum alarak ülkeye yerleşebilirsen eğer ondan sonra çalışma iznine başvurman gerekiyor ama ben bu konuda çok olumsuz şeyler okumuştum ve bulgar vatandaşlarına çalışma iznini vermiyorlarmış uzun süre. Yaklaşık 1 yıl sürüyormuş bu süreç tabi araştırılır. Sen burada olacak olayın üstüne gideceksen bizde bakar sorar elimizden geleni yaparız...

Diğer konuları cevaplamak kolay yarın net yazarım.. Bu arada asgari ücret £ 6.19 ve işsizlik inanılmaz seviyelerde bilgin olsun... Hayal bile edemeyeceğin kadar işsizlik var. Konuşuruz inşallah...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 02:23 
Kullanıcı avatarı

En kotu is derken soyle diyim bulgar vatandasi bir arkadasim suan kacak calisiyor. Gunde 12 saat 6 gun. Toplam £800 aliyor.

Sizde boyle calissaniz kari koca £1600 alirsiniz tabi en kotuyu dusunuyorum sen dedigin icin.
Sigortaniz olmayacagi icin gelir vergidi vermezsiniz ama belediye vergisi yillik £1300 civarinda verirsiniz. £ 145 yillik tv licence. Ev masrafiniz cocukda var aylik £300 olsa hadi .

Ayrica o kadar cok soru sormussunki acikcasi ve cogu kisiden kisiye degisebilecek cevaplar...

Neyse ev kirasi £1000 odesen elektrik su gaz falan dahil.
Kari koca otobuse metroya falanda ayda toplam £250 verseniz.

-----

Ustteki kotu senaryoydu . İyi senaryoya gelince

Aylik kisi basi £1500 kazanabilirsin her halde baslangic olarak. Kari koca 3000 alsaniz.

Ev kirasi 800 odeseniz. Vergiler ayni zaten ev masrafi aylik £250 olsa otobusede toplam £200 odeseniz ama bunlar hep minimum giderler...

----

Sana tavsiyem eger legal olarak calisacaksan gece isi yap mesailer neredeyse iki kati

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 14:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Öncelikle ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim. çok dikkatli bir şekilde okudum ve okumaya da devam edeceğim.. açmış olduğum konu cidden bir çok soru barındırıyor. aklınıza geldikçe yada bilgi edindikçe bura da paylaşımlara devam ederseniz çok mutlu olurum...

Saygılarımı sunuyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 17:02 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Peki arkadaşlar Legal yollar ile çalışıp, sigortalı bir birey olduğum zaman, eşim ile beraber £3.000 aldığımızı düşünürsek, yıllık karşılığı £36.000 olur. bu rakamın karşılığı olan vergi dilimi nedir? aile olarak ne kadar gelir vergisi öderiz yıllık ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 17:42 
Kullanıcı avatarı

Kaizen78 yazdı:
Peki arkadaşlar Legal yollar ile çalışıp, sigortalı bir birey olduğum zaman, eşim ile beraber £3.000 aldığımızı düşünürsek, yıllık karşılığı £36.000 olur. bu rakamın karşılığı olan vergi dilimi nedir? aile olarak ne kadar gelir vergisi öderiz yıllık ?

tek işte çalışarak kazanırsan aylık % 20 kişi başı vergi kesiliyor... iki işte çalışırsan sanırım % 30 yada % 40 kesiliyor...

ama ben bu 3000 yazarken vergilerden sonra net olarak tahminimi yazmıştım tabi..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 19:32 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Teşekkürlerimi sunuyorum, elinize sağlık t&a

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: