Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Haz 2017 20:36

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2013 01:21 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4560
Aldığı teşekkür: 3060
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
İhracatçılarımızın İngiltere pazarına daha etkin girebilmeleri için bu ülkede iş kurma konusundaki bilgi ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanmış bulunan aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Londra'da iş kurmayı düşünen veya halihazırda Londra'da faaliyetlerine devam eden ve faaliyetlerini büyütmek isteyen Türk şirketleri, Londra'nın doğrudan yabancı yatırım ajansı olan ve kâr amacı gütmeyen THINK LONDON'ın ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden de faydalanabilmektedir.

Bu kapsamda, Think London kurumunun bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Think London Destek Hizmetleri

THINK LONDON DESTEK HİZMETLERİ

Londra’da iş kurmayı düşünen veya halihazırda Londra’da faaliyetlerine devam eden ve faaliyetlerini büyütmek isteyen Türk şirketleri, Londra’nın doğrudan yabancı yatırım ajansı olan ve kâr amacı gütmeyen THINK LONDON’ın ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden de faydalanabilmektedir.

Think London’ın verdiği hizmetler kısaca aşağıda anlatılmaktadır.

• Yatırım kararının verilmesi:
Londra’nın şirketinizin yapacağı yatırım için doğru merkez olup olmadığı konusunda inceleme yapılmasi ve son kararın verilmesinden sonra Londra’da kurulacak iş için doğru kurumsal ve vergi yapısının belirlenmesi

• Eleman seçimi:
Çeşitli işe alım acentaları aracılığı ile ihtiyaç duyulan sayıda ve niteliklerde eleman bulunması, İngiliz iş kanunu konusunda bilgilendirme ve elemanların daha sonraki eğitim ihtiyaçları için fon bulunması

• Yer seçimi:
Şirketinizin faaliyet sektörü ve Londra’da yatırım şekli olarak düşünülen ofis, mağaza, depo vs. icin uygun bölge ve yer konusunda danışmanlık verilmesi, emlak acentaları, mimarlar, teknik elemanlar ve sigorta şirketleri ile bağlantı kurulmasında yardım edilmesi

• İş çevreleri ile tanışma:
Kamu ve özel sektörden işadamları ile tanışma fırsatının sağlanması, ayrıca “Networking Event”ler düzenlenerek işadamlarının bir araya getirilmesi

• Taşınma / Sosyal Hayat:
Çalışanların Londra’ya yerleşmesi, ev bulması, cocukları için okul/üniversite tercihleri ve diğer sosyal faaliyetler konusunda yardım verilmesi

Daha fazla bilgi almak isteyen firmalarımız Think London’in genel ağ sayfasını http://www.thinklondon.com ziyaret edebilirler.

Bu kapsamda, Londra’da faaliyete başlamak isteyen veya faaliyetlerini genişletmek isteyen Türk yatırımcılar, Türk firmaları ile ilgilenen Mrs. Carolina Arriagada Peters ile carolina@ThinkLondon.com e-posta adresinden doğrudan temasa geçebilirler.

Aşağıda ki word dosyasını lütfen indiriniz.
sirket.doc

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2013 09:52 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
arkadaşlar öncelikle merhabalar. özellikle şu anda ingilterede self employer olarak çalışan arkadaşlarımın fikrini ve yardımlarını bekliyorum...

durum şu:

ülkeye geleli yaklaşık 5 ay oldu. ve hala iş bakıyorum. ne kadarda olsa tüm ihtiyaçlarımı karşılamaya yetecek bir part-time işte çalışıyor olsamda eylül sonunda o işte bitecek. malum sezonluk bir iş. daha sonrasında bu işte olmayacak. yaklaşık 500 den fazla iş başvurusunda bulundum sadece az bir kısmından geri dönüş oldu bir cevap geldi. durum da böyle olunca iyice sıkıldım. bi yerden iş bulup çalışmaktansa kendi işimi yapayım istiyorum. self employer olarak bi yerden başlamak düşüncesindeyim.

malum biliyorsunuz ülkeye yerleşim vizesiyle geldim. herhangi bir ankara anlaşması falan şeklinde düşünmüyorum. kendi başıma yapacağım fast food tarzı bir iş var aklımda. bu düşünceyi hayata geçirebilmek için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor. bilgisi olan ve tecrübelerini paşlaşacak arkadaşların yardımını ve fikirlerini bekliyorum.....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2014 15:02 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 142
Aldığı teşekkür: 232
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
bu konuyu biraz canlandırayım ben başvurumu yaptım postamı bekliyorum,

www.hmrc.gov.uk/selfemployed/

bu adresden online başvurumu yaptım eğer ihtiyacı olan var ise bakabilir. Ayrıntıları çok yapacağınız işe göre detayları doldurup formu online olarak gönderiyorsunuz zor değil.

Gelişmeleri yazacağım nasıl bir süreç olucak bakalım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2014 22:01 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Pek bu konuya ilgi gösteren olmadı ben self employed işlemlerimi tamamladım bütün belgelerim bitti hatta tax return bile yaptım online. Bu konuda bilgi almak isteyen olursa buralardayım arkadaşlar, basit ve yardımcıda oluyorlar ufak çaplı işletme veya serbest bir iş yapmak istiyorsanız kendiniz rahatça başa çıkabilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2014 15:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Ne iş yapıyorsunuz? Ve nerede?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2014 18:46 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Serbest özel bi işim var, ev office tarzı çalışıyorum detay vermiyorum malesef. Neden sordunuz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2015 12:42 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Koç
selam arkadaşlar
1 yıllık Ank.ant. vizesi aldım ve şimdi araştırma safhasındayım, süreci merak edenler için, haziranda TR den danışman kullanmadan başvurdum ve belge tesliminden itibaren iki hafta içinde mülakata çağrılmadan vizemi aldım,
İş planina binaen, contractor olarak proje bazlı, proje iş planı hazırlama,maliyet hesapları gibi konularda müşterilere hizmet vermek istiyorum.
forumdaki yazıların hepsini okumaya çalıştım ama kafama takılan bazı sorular var,bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.
1- UK ye gelmeden önce Turkiyeden neleri halledebilirim , ve orada çalışmaya başlamadan bekleyiş süresini nasıl kısaltabilirim. mesela virtual office adresi alarak şirket kurulum işlerine Turkiye den başlayabilir miyim, ve virtual office kullanırsam,oturacağım evin kirasını da gider gosterebilir miyim?
2-anladığım kadarıyla HMRC ye kayıt ve National insurance no aktif işe başladıktan bikaç ay içerisinde istenen şeyler
National insurance no ya UK de fiziksel olarak bulunmadan,orada bir adres göstermeden başvuramıyorum sanırım, ve NI için şirket kurmadan başvurursam red almam yuksek ihtimal deniyor, ve de HMRC sitesindeki şirket kayıt formunda benden NI no isteniyor, bu olmadan kontrat imzalayıp iş yapmaya başlayabilir miyim
3-Normalde sole trader olarak başlamak istiyorum ama fatura kesebilmek için adres ve banka hesabı almak dışında ne yapmam gerekiyor, mesela TR de kırtasiyeden aldığım fatura defterinin her sayfasına, vergi no ve adresimin yazılı olduğu kaşeyi basarak notere onaylattım ve bunun üzerinden müşteriye fatura kestim
4- sole trader yerine ltd kurarsam kapatma süreci sıkıntılı mıdır, TR de ltd kapatmak 1 yılı aşkın süren maliyetli işin içine mahkemenin karıştığı sancılı bi süreç olabiliyor çünkü

Biraz uzun ve karışık oldu kusura bakmayın

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2015 10:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Başak
civillman yazdı:
selam arkadaşlar
1 yıllık Ank.ant. vizesi aldım ve şimdi araştırma safhasındayım, süreci merak edenler için, haziranda TR den danışman kullanmadan başvurdum ve belge tesliminden itibaren iki hafta içinde mülakata çağrılmadan vizemi aldım,
İş planina binaen, contractor olarak proje bazlı, proje iş planı hazırlama,maliyet hesapları gibi konularda müşterilere hizmet vermek istiyorum.
forumdaki yazıların hepsini okumaya çalıştım ama kafama takılan bazı sorular var,bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.
1- UK ye gelmeden önce Turkiyeden neleri halledebilirim , ve orada çalışmaya başlamadan bekleyiş süresini nasıl kısaltabilirim. mesela virtual office adresi alarak şirket kurulum işlerine Turkiye den başlayabilir miyim, ve virtual office kullanırsam,oturacağım evin kirasını da gider gosterebilir miyim?
2-anladığım kadarıyla HMRC ye kayıt ve National insurance no aktif işe başladıktan bikaç ay içerisinde istenen şeyler
National insurance no ya UK de fiziksel olarak bulunmadan,orada bir adres göstermeden başvuramıyorum sanırım, ve NI için şirket kurmadan başvurursam red almam yuksek ihtimal deniyor, ve de HMRC sitesindeki şirket kayıt formunda benden NI no isteniyor, bu olmadan kontrat imzalayıp iş yapmaya başlayabilir miyim
3-Normalde sole trader olarak başlamak istiyorum ama fatura kesebilmek için adres ve banka hesabı almak dışında ne yapmam gerekiyor, mesela TR de kırtasiyeden aldığım fatura defterinin her sayfasına, vergi no ve adresimin yazılı olduğu kaşeyi basarak notere onaylattım ve bunun üzerinden müşteriye fatura kestim
4- sole trader yerine ltd kurarsam kapatma süreci sıkıntılı mıdır, TR de ltd kapatmak 1 yılı aşkın süren maliyetli işin içine mahkemenin karıştığı sancılı bi süreç olabiliyor çünkü

Merhaba

Vize başvurusu için ne gibi evraklar verdiniz ve vize başvuru ücretini nasıl ödediniz Bilgi verirseniz çok sevinirim Bende buradan başvuru yapmayı düşünüyorum Turist vizem var ama oraya gidip avukat ile 1. yıl vize başvurusu için para ödemek istemiyorum ki 6 ay gibi bir bekleme süresini karşılayamayabiliriz.3. yıl başvurumu yaparken avukat ile yapmayı düşünüyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim .

Saygılar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2015 20:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
selam turtur
turkiye den başvuruda vize başvuru ücreti yok
ben genel evrakları verdim alttaki gibi ve aracı kimse kullanmadım kendim hazırlayıp basvurdum
iş planı
banka hesap dokumu
eski vizeler
uzerine kayıtlı tasınmaz ya da arac ruhsat vs varsa
diploma, mesleki sertifikalar,transkript
bir de TR deki şahıs firmamın belgeleri ve sabit müşterime kestiğim danışmanlık faturaları, ve musterimden aldığım ref.mektubu

Yalnız orjinal belgelerinin fotokopisini de eklemeyi unutma, çunku orjinal belgeleri geri vermek için kopyalarını istiyorlar basvuruda

turtur yazdı:
civillman yazdı:
selam arkadaşlar

Merhaba

Vize başvurusu için ne gibi evraklar verdiniz ve vize başvuru ücretini nasıl ödediniz Bilgi verirseniz çok sevinirim Bende buradan başvuru yapmayı düşünüyorum Turist vizem var ama oraya gidip avukat ile 1. yıl vize başvurusu için para ödemek istemiyorum ki 6 ay gibi bir bekleme süresini karşılayamayabiliriz.3. yıl başvurumu yaparken avukat ile yapmayı düşünüyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim .

Saygılar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2016 09:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Merhaba,

Şu an ben ve ailem Ankara anlaşması ile İngiltere'de yaşam için ön hazırlıkları yapıyoruz...
Bir konu hakkında özellikle yardım istiyeceğim...
Yaklaşık 8 senedir İstanbul'da kendi Organizasyon ve Reklam hizmetleri Ltd. firmam var. Eşimde bir firmada Pazarlama Müdür yardımcısı olarak çalışıyor.
Fakat bizim isteğimiz, Stoke on Trend gibi küçük bir şehirde ( Yakın akrabalarımız yaşadığı için tercih , yoksa daha zor olacağını biliyorum ) basit cup cake ve aperatifler yapan, fonda güzel müzikler çalan, taze kahve kokan bir Cafe açmak... ( Hayaller ve Gerçekler e konu başlığı olmaz umarım :)
Sanırım bu yeri açabilmek için gerekli yaklaşık 8-10 aylık sermaye ve 8 - 10 aylık ta yaşama için gerekli sermayeyi ispatlayabiliyorum...
Daha önce bir cafe işletmemek ya da konu ile ilgili olmaz sa olmaz sertifikalara sahip olmamak bu işe bizim düşüncemizi sorgulamamız gerektiği dışında, yasal olarak engel mi?
Engel ise oraya gelerek ya da buradan halledilebilecek kısa süreli, ekonomik bir kurs ders staj vb. çözümü var mıdır?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler...
Saygılarımla

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz