Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Eyl 2018 09:14

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Contractor isler
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2017 05:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Merhaba,

Foruma yeni uye oldum ancak uzun zamandir takip ediyorum.benim sormak istedigim ankara anlasmasi sonrasi is bulma durumu ile ilgili.
System network üzerine bir suru ilan var ancak bunlarin bir cogunun sahte ilan oldugunu okudum, ayrica agentlarin komisyon aldigini da yeni öğrendim.
Sizce is bulma durumu nedir her giden mutlu mesut mu yaşıyor ayrica ilanlarda diyelim ki gunluk 400gbp deniyor ancak komisyon bunun uzerinden mi alıyorlar yoksa bu komisyon sonrası önerilen rakam mı?

Biraz uzun oldu ama bilgisi olan varsa sevinirim.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Contractor isler
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2017 14:40 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Selamlar Bende IT sektöründeyim hatırı sayılır deneyimim var bu konuda bizleri aydınlatan meslektaşlarımız olur ise çok memnun olurum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2017 21:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 47
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
Merhaba,

Ben IT alanında çalışıyorum fakat Ankara anlaşması değil, yerleşim vizesi ile buradayım.
Çok detaylı bilmiyorum ama Ankara anlaşması ile burada olanlar kişisel şirket kurarak contractor olarak çalışmak zorunda. Onun için gördüğün her ilan uygun olmayabilir. Genelde ücreti günlük olarak yazanlar contract oluyor.
Her gelen mutlu mesut yaşıyor diye bir olay yok tabiki. Bilgi, tecrübe ve biraz da dil bilmene bağlı ne kadar mutlu mesut yaşayacağın.
Sahte ilan konusunda bir fikrim yok, hiç duymadım. Agent dediğin kişiler (recruiter terimini kullanıyorlar) komisyonu senden almıyor, ilanı veren şirketten alıyor. Ayrıca o günlük yazan ücret brüttür, üzerinden vergi..vs kesilecek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2017 12:13 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Selam Emre26,

TR de büyük vendor'lar ile iyi entegratör ler de çalıştım Microsoft ürünlerinde, yedekleme çözümlerinde sunucu,storage,security tarafında hatırı sayılır tecrübe ve sertifikasyonlarım var. Şöyle söyleyeyim bir çok büyük firmaya danışmanlık yaptım. İyi Projeler bitirdim.

Fakat ingilizcem konuşma anlama seviyesinde çok iyi değil oturup felsefe yapamam. :) Teknik ingilizcem de sorun yok okuduğumu anlayabilirvaziyetteyim.

Sorum şu ki ; Bu seviyede biri iş konusunda sıkıntı yaşarmı..?? Tabiki geldiğimde yabancı dilimi geliştireceğim ben ilk başta iş bulma konusunda nasıl bir yol izleyebilrim ne göreceğim onu merak ediyorum..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2017 23:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Asiel bana ulaşır mısın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017 18:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hcevik yazdı:
Asiel bana ulaşır mısın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selam,

hcevik size nasıl ulaşabilirim ? email adresinizi yabilirseniz ulaşabilirim veya 530 149 31 41 whatsapp tan ulaşabillirsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2017 19:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Herkese Selam,

IT Contractor şeklinde iş bulanların emekleme dönemlerini nasıl atlattıklarını anlatan birileri olsa güzel olurdu 8-)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017 08:29 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Balık
Merhaba arkadaşlar,

bilgisayar mühendisiyim. tr de yüksek lisans yapıyorum.4 senedir yazılım sektöründeyim. yakın zamanda gelmeyi planlıyorum. fakat iş bulma konusunda endişelerim var. burada tecrübelerinizi yazarsanız(ilk aşama,referans durumları başvuru durumları vs.) bi nebze kafamızdaki algılar kırılmaya başlar diye düşünüyorum. forumda IT sektöründe olan kişiler referans olabilcekler yardımcı olursa cok memnun oluruz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2017 11:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 27
Vize Türü: ECAA Business person ILR
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Yay
Turkiye den dogru Software contract bulunmaz, vize aldiktan sonar buraya gelip bakmak lazim.
Ben genelde jobserve.co.uk den bakarim, bir de cwjobs.co.uk var, cogu ilan her ikisinde de cikiyor.
Ayni ilan birden fazla agency tarafindan submit edilir job board a, dikkat edip duplike basvuru yapmamak lazim.
Ajanslar CV niz ile ilgilenirse, ararlar, ajanslar genelde satis elemani tarzinda CV de keyword match ederler. Nadiren isinin ehli ajans calisani neyin ne oldugunu bilir ve bu tip kisilerden daha iyi verim alirsiniz
UK nin belirli donemlerinde isler yavaslar, misal Aralik - Ocak arasi, Temmuz-Eylul arasi, genel tatiller.
ilk geldiginizde en az 6 ay beklemeyi goze almak lazim. 10 ay bekleyip sonra is bulan da biliyorum.
Arayan her ajans is imkani demek degil, cogu CV collection yapiyor veya kendi gunluk gorusme kotasini dolduruyor. Gorusme esnasinda bir seyi begenmez ise genel de soylemezler devaminda baska geri donus olmaz. Ayni ilana iki kere basvurmamak icin senden temsil hakki talep ederse, genelde email ile ister, bir asama kaydetmissin demektir.
Is arama surecinde gunde 5 ajansla gorusuyorsan sadece 1 tanesi senden temsil hakki talep edebiliyor, geri kalan 4 tanesi ya zaten gercekte olmayan bir pozisyon icin etraftan istihbarat topluyodur yada gunluk kotasinin pesindedir. Bu tur gunlerde alayini number 10 nin onune falakaya yatirasin gelir (bi daa bosu bosuna ariycan mi lan haa, bagir, bagir Teresa may duysun.) ama yapacak birsey yoktur. Telefon kapandikktan sonra guzelce kalaylanir, derin bir nefes alinir ve devam edilir. Keep Calm and Carry on.

ILR Decided: 30 Kasim 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2017 06:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Balık
swcontractor yazdı:
Turkiye den dogru Software contract bulunmaz, vize aldiktan sonar buraya gelip bakmak lazim.
Ben genelde jobserve.co.uk den bakarim, bir de cwjobs.co.uk var, cogu ilan her ikisinde de cikiyor.
Ayni ilan birden fazla agency tarafindan submit edilir job board a, dikkat edip duplike basvuru yapmamak lazim.
Ajanslar CV niz ile ilgilenirse, ararlar, ajanslar genelde satis elemani tarzinda CV de keyword match ederler. Nadiren isinin ehli ajans calisani neyin ne oldugunu bilir ve bu tip kisilerden daha iyi verim alirsiniz
UK nin belirli donemlerinde isler yavaslar, misal Aralik - Ocak arasi, Temmuz-Eylul arasi, genel tatiller.
ilk geldiginizde en az 6 ay beklemeyi goze almak lazim. 10 ay bekleyip sonra is bulan da biliyorum.
Arayan her ajans is imkani demek degil, cogu CV collection yapiyor veya kendi gunluk gorusme kotasini dolduruyor. Gorusme esnasinda bir seyi begenmez ise genel de soylemezler devaminda baska geri donus olmaz. Ayni ilana iki kere basvurmamak icin senden temsil hakki talep ederse, genelde email ile ister, bir asama kaydetmissin demektir.
Is arama surecinde gunde 5 ajansla gorusuyorsan sadece 1 tanesi senden temsil hakki talep edebiliyor, geri kalan 4 tanesi ya zaten gercekte olmayan bir pozisyon icin etraftan istihbarat topluyodur yada gunluk kotasinin pesindedir. Bu tur gunlerde alayini number 10 nin onune falakaya yatirasin gelir (bi daa bosu bosuna ariycan mi lan haa, bagir, bagir Teresa may duysun.) ama yapacak birsey yoktur. Telefon kapandikktan sonra guzelce kalaylanir, derin bir nefes alinir ve devam edilir. Keep Calm and Carry on.

teşekkür ederim bilgi paylaşımın için. hangi bölgede kalıyorsun konaklama imkanları nasıl odalar var ama iş bulana kadar epey cepten gidecek gibi duruyor. ocak ayında dil kursu için londra'ya gelicem. 3 yada 4. ayda ankara anlşması ıcın basvuru yapmayı dusunuyorum. contractor işlerde aylık olarak sözleşme yaptıgımız fırmaya fatura kesiyoruz herhalde bu sekıldemı işliyor procedur

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: