Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Haz 2018 21:41

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 275 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 13:29 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 34
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
ggkhan yazdı:
Dedigimiz gibi oldu yani 3 ay ulkede bulunmus olman gerekmiyormus dimi :)

Benim işler önce hep çok kötü gibi başlayıp sonradan güzel oluyor. Ehliyet gibi Nino da geldi mülakattan 7 gün sonra :)
Şimdi evlendikten sonra ancak pasaportumu değiştirebileceğimden farklı soyisimler olmasın diye hepsini yeni baştan değiştiricem :lol:

nino 1 defa veriler ve hic bir zaman degistiremzsin sadece soy isim degisikligini bildirirsin onunda her yil mart ayinda tax return yada ilk ise girdigin zaman ilk payslip le birlikde soy ismin degistirilir fakat nino ayni olur

Zaten ben de ismi değiştirmek istiyorum.

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017 09:23 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: EEA 2
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Bugün itibariyle başvuru yaptım. Eşim için 3-5 gün içerisinde evrakların ulaşacağını söylediler ve 3 gün sonraya randevu verdiler. Benim içinde 7-10 gün içerisinde evraklar gelir dedi. Sonrasında ise bir 6 haftadan bahsetti ama ne dediğini anlayamadım :s nedir bu 6 hafta dostlarım?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 14:26 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
100 sayfalik, 25den fazla dokuman ile yaptigim 3. basvurumun reddoldugunu ogrendim. Red sebebini aciklamak icin birisi beni arayacak umarim gun icerisinde. Hemen yeni randevu aliyorum. Isin kotusu her bi randevu yarim gun izin demek oldugu icin bu gerizekalilarin bana maliyeti cok yuksek oluyor. YETER!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 15:01 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada randevu almak icin klasik numarayi aradigimda "form doldurup gondermelisiniz" dedi. Daha once ayni islemi uc kere daha yaptigimi ve Glasgow centre in formlari reddedip interview a gitmem gerektigini soyledigini belirttim. "Glasgow Center" diyince karsidaki arkadasin nutku tutuluyor nedense. En son randevuyu verdikten sonra "Glasgow dan gelen letter i da yaniniza alin giderken" dedi. Oyle bir letter yok, adamlar basvuruyu telefonda reddediyorlar adrese mektup falan gelmiyor bana. Her neyse savasmaya devam. Eninde sonunda verecekler. Ama 8 ama 10 basvuruda olsun..

Evrak Listem asagidaki gibiydi. IT Contractor oldugumdan agent uzerinden calisiyorum. Sanirim bunu akillari almiyor. Contract lari cikarmayi dusunuyorum. Onun yerine musteri yazilari, is teklifleri, invoice lar, banka ciktilari, reklam giderleri, bir iki de equipment (kirtasiye, printer) alip onlari da gider diye gostermeyi dusunuyorum. Gerisi zaten listedekiler.

D1 Application Form
D2 Passport Copy
D3 Biometroc Residence Permit Copy
D4 Business Plan
D5 Company Formation Document
D6 Shareholders Document
D7 Insurance Documents
D8 Contract -- Bunu cikariyorum
D9 Contract Extention -- Bunu da cikariyorum
D10 Damia Group Letter -- Bu Agent in mektubu bunun yerine musteriden yeni aldigim mektubu koyacagim
D11 Invoices
D12 Timesheets -- kafa karistirdigini dusunuyorum, bunlari da cikaracagim.
D13 Business Account Statement
D14 Letter from Accountant
D15 Linkedin Premium Account Invoice --buna dair hesap hareketini gosteren ekstreyi koyacagim
D16 Linkedin Advertisements -- ayni sekilde hesap hareketini gosteren ekstreyi koymamistim
D17 Business Card -- faturayi koymustum hesap hareketini gosterir ekstreyi koymamistim ekleyecegim
D18 Web Page -- ayni sekilde hesap hareketi..
D19 Linkedin Company Page
D20 Tenancy Agreement
D21 Reference Letter from Client
D22 Personal Bank Account Statement
D23 ECAA Agreement Quotes
D24 Sample Output of Work
D25 Sample Job Offers
D26 (Yeni ekleyecegim) Equipment Investment (Printer)
D27 (Yeni ekleyecegim) Equipment Investment (Kirtasiye)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2017 01:47 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 153
Aldığı teşekkür: 145
Vize Türü:
Burcu: Koç
Bende uc faturanin fotokopisini ve musterilererinin (10-15 civari) ilietisim bilgilerini aldi sadece ve verdiler..

Not; Butun Musterinin bilgilerini sadece bir A4 e yazip Vermek cok faydali

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2017 14:33 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bugun Toothing Jobcentre dan 5. basvurumu yaptim. Bu kez kadin yine gergin basladi. Daha once "a few times" ret aldigimi ayni hataya dusmemek istedigini, ayni belgelerle geldiysem bunun bir anlami olmadigini soyledi. Hakli oldugu bariz ama soyleyis bicimi (ya da benim ingilizceyi algilayisimdan) terslenmis hissettim. Farkli olarak getirdigim dokumanlari, guncelledigim dokumanlari vs anlattim. Uc bes kez daha tersledikten sonra ortami yumusattik ve vermek icin israr ettigim tum dokumanlari aldi. Bir kacini zaten sistemde oldugunu belirterek almadi.
Benim bekletim 10-12 gune yine bir ret haberi almak yonunde. Muhasebecim 10 kez reddalan musterisinin oldugunu soyluyor. Sabirli ol, kisisel algilama ve denemeye devam et diyor.
Gecen sefer umutluydum ama bu kez supriz olur kabul ederlerse..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017 04:13 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 153
Aldığı teşekkür: 145
Vize Türü:
Burcu: Koç
Sistemde var yalanida yeni :) pasaportt var sistemde. Niye istiyor tekrar tekrar.. her basvuru ayri degerlendiriliyor glasgow daki memurun insiyatifinde hersey.

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2017 11:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Merhaba arkadaşlar bugün 2. başvurumdan da red almışım belki size 2 tane de nedir biz 4-5 de red aldık diyebilirsiniz ama ben evraklarımı öyle düzgün ve her şey tam yaptım ki bu 2. snden gelen red beni hayal kırıklığına sürükledi. Sadece size sormak istediğim NiNO alan arkdaşlar ne gibi konuşmalar ve ne gibi ekstra evraklar koyduda bu numarayı alabildi? (bu arada ankara antlaşması self employed olarak)
Ravdavu alındıkdan sonra bana gelen kağıtta neler getirmen hakkında 8-9 madde var onu bakarak hazırlanmıştım. Orada yazılan bütün evrakları verdim 1 tanesi hariç Qualifications benim yaptığımm iş hakkında kursu(tr de) bitirdiğime dair belgem vardı adam onu almadı ve dedi ki biz business odaklanmalıyız ona değil dedi.

Neyse 2. red sebebi ise benim verdiğim evraklar benim başvurumu desteklemiyormuş ve NiNO tatmin olmamış benim self employed olrak çalıştığıma.

Bu durumda red alan var mı varsa ne gibi şeyler yapmış yada ne gibi şeyler yapmam gerek ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2017 11:39 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
ike yazdı:
Merhaba arkadaşlar bugün 2. başvurumdan da red almışım belki size 2 tane de nedir biz 4-5 de red aldık diyebilirsiniz ama ben evraklarımı öyle düzgün ve her şey tam yaptım ki bu 2. snden gelen red beni hayal kırıklığına sürükledi. Sadece size sormak istediğim NiNO alan arkdaşlar ne gibi konuşmalar ve ne gibi ekstra evraklar koyduda bu numarayı alabildi? (bu arada ankara antlaşması self employed olarak)
Ravdavu alındıkdan sonra bana gelen kağıtta neler getirmen hakkında 8-9 madde var onu bakarak hazırlanmıştım. Orada yazılan bütün evrakları verdim 1 tanesi hariç Qualifications benim yaptığımm iş hakkında kursu(tr de) bitirdiğime dair belgem vardı adam onu almadı ve dedi ki biz business odaklanmalıyız ona değil dedi.

Neyse 2. red sebebi ise benim verdiğim evraklar benim başvurumu desteklemiyormuş ve NiNO tatmin olmamış benim self employed olrak çalıştığıma.

Bu durumda red alan var mı varsa ne gibi şeyler yapmış yada ne gibi şeyler yapmam gerek ?

Ben ilk görüşmemde aldım nino'yu yardımcı olmaya çalışayım. Bir kere hangi evrakları verdiniz tam olarak? Kaç tane fatura kesip gitmiştiniz? sorulara ne gibi cevaplar verdiniz? Bunlar red alıp almamanızda %100 etkili.

Biometric : 24 Ekim 2017
3 Yıllık Başvuru Sonucu: 7 Subat 2018

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Nis 2017 12:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
esraersal yazdı:
ike yazdı:

Ben ilk görüşmemde aldım nino'yu yardımcı olmaya çalışayım. Bir kere hangi evrakları verdiniz tam olarak? Kaç tane fatura kesip gitmiştiniz? sorulara ne gibi cevaplar verdiniz? Bunlar red alıp almamanızda %100 etkili.

Evraklar;
- 2 banakada var onları veriyorum. Business bank statment ( günceli ve eskisi vardı adam günceli almadı farketmez dedi sadece business account olup olmaması önemli dedi)
-4 tane referans mektubu müşterilerimden
-2 tane sigortam var birisi Professional Indemnity ve Public Liability
-8 tane falan fatura kestim. bunların ortamalası £500 civarinda.
-AutoCAD kursuna gittiğim dair belde (qualifications) Diplomamı falan da götürüyotum ama hiç vermedim
-5-6 tane fiş iş ile ilgili (defter, kalem , mushasebeci faturası, oyster card,gazete ilan verilme faturası)
-Reklam için, Business card ve Olay gazetesine 1 gün ilan verilme
-Muhasebecimden mektup
-Kira sözleşmem ama onu almadı!

Iç tasarım yapıyorum sadece (evlere ve iş yerlerine). Her seferinde bana bu çizdiğini inşaat ediyor musun diye soruyolar ben de hayır diyorum.

Para her zaman elden alıp kendim business hesabıma yatırdığımı söyledim geçen sefer.

İşinle ilgili şikayet etmek isteyen nereye ve nasıl edebiliere, bende benim Proffesional Indemnity im var diyorum.( Bu mülaketiımda adam bana bu sigortaların ne işe yaradağını falan sordu )

1. mülakatta invoiceların orginalını almadı ama 2.sinde verdik her seferinde farklı bir kişi farklı bir sistem uyguluyot hangisi daha iyi çözemedim

Birde fiyatladırman nasıl yapıyorsun dediğinde. Alanın büyüklüğü ve konuma göre yapıyorum diyorum.

Genel anlamda bu şekilde oluyor 2.snde çok umutluydum ama bu "the evidence you gave us does not support your application" olayı kafama çok takıldı acaba evraklarda yetersizliği nerede görüyolar da bunu söylüyolar.

Bu arada çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 275 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: