Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 30 Mar 2017 16:39

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2016 08:50 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 17
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Yok form yolladilar doldurup yolladim . Galiba pasaport ve kart fotokobisi yollancakmis . Bilmiyordum onu

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2016 21:14 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar Selam,
1 Ekim'de Ankara Anlaşması vizem başlıyor. Bugün görüştüğüm bir Recruitment Agent bana NiNo mu sordu, ve genelde contractor işlerde özellikle büyük şirketlerin NiNo bilgisini istediğini belirtti.
İş bulma olayını olabildiğince çabuk ve az maliyetli çözmek istediğimden 1 Ekim itibariyle kısa süreliğine (maks 2 gün) gelip NiNo olayını ilerletmek istiyorum. Şöyle bir plan yaptım sizce uygulanabilir mi?
1- İngiltereye gitmeden önce application line'ları arayıp t&a'nın verdiği cevaları ingiltere'deymişim gibi vermek
2- Bu görüşme sırasında adres olarak UK'deki bir arkadaşımın adresini vermek
3- 1 Ekim den önce formların arkadaşın adresine geleceğini varsayıyorum (daha 17-18 gün var).
4- Londra'ya gittiğimde arkadaş ile görüşüp formu dolurarak pasaport fotokopilerimizi ekleyerek geri göndermek. Görüşemezsem de ona pasaport fotokopilerini gönderir formu doldurmasını rica ederim..
Bu yolla Ekim sonuna kadar hatta iyi ihtimalle Ekim ortasına kadar NiNo'mun elimde olacağını düşünüyorum. Görüşmeye çağırırlarsa da artık paraya kıyıp gitmek gerekecek. Proof of address'i de o dakikada düşünürüz (arkadaşın evinde kalıyormuşuz gibi göstermeyi düşünüyorum, kendisinden bir yazı alıp, onun adına da bir fatura ile gitmeyi düşünüyorum) diyorum..
İş bulmadan permanent adres edinmem mümkün değil, hangi şehirde kalacağım bile belli değil. İş bulmak için de eğer ön şart permanent adres ise bu kısır döngüyü ancak böyle çözebilirim diye düşündüm.
Ne dersiniz, bu plan işler mi, ya da daha süreyi kısaltacak daha hızlı bir metod var mıdır sizce?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2016 21:49 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Terazi
aposto yazdı:
Arkadaşlar Selam,
1 Ekim'de Ankara Anlaşması vizem başlıyor. Bugün görüştüğüm bir Recruitment Agent bana NiNo mu sordu, ve genelde contractor işlerde özellikle büyük şirketlerin NiNo bilgisini istediğini belirtti.
İş bulma olayını olabildiğince çabuk ve az maliyetli çözmek istediğimden 1 Ekim itibariyle kısa süreliğine (maks 2 gün) gelip NiNo olayını ilerletmek istiyorum. Şöyle bir plan yaptım sizce uygulanabilir mi?
1- İngiltereye gitmeden önce application line'ları arayıp t&a'nın verdiği cevaları ingiltere'deymişim gibi vermek
3- 1 Ekim den önce formların arkadaşın adresine geleceğini varsayıyorum (daha 17-18 gün var).
4- Londra'ya gittiğimde arkadaş ile görüşüp formu dolurarak pasaport fotokopilerimizi ekleyerek geri göndermek. Görüşemezsem de ona pasaport fotokopilerini gönderir formu doldurmasını rica ederim..
Bu yolla Ekim sonuna kadar hatta iyi ihtimalle Ekim ortasına kadar NiNo'mun elimde olacağını düşünüyorum. Görüşmeye çağırırlarsa da artık paraya kıyıp gitmek gerekecek. Proof of address'i de o dakikada düşünürüz (arkadaşın evinde kalıyormuşuz gibi göstermeyi düşünüyorum, kendisinden bir yazı alıp, onun adına da bir fatura ile gitmeyi düşünüyorum) diyorum..
İş bulmadan permanent adres edinmem mümkün değil, hangi şehirde kalacağım bile belli değil. İş bulmak için de eğer ön şart permanent adres ise bu kısır döngüyü ancak böyle çözebilirim diye düşündüm.
Ne dersiniz, bu plan işler mi, ya da daha süreyi kısaltacak daha hızlı bir metod var mıdır sizce?

Aradiginiz zaman, "ingiltereye ne zaman geldiniz?" Sorusunu soracaklar. Sizin planiniza gore telefonda giris yapmadiginiz eylul ayindan bir gun sallayacaksiniz ki bu durumda vereceginiz pasaport fotokopisinde o tarihe ait damga olmayacak ve beyaninizi yalan Kabul edeceklerdir. Benim dikkatimi ceken en kritik nokta bu.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2016 21:59 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
yigitc yazdı:
aposto yazdı:
Arkadaşlar Selam,

Aradiginiz zaman, "ingiltereye ne zaman geldiniz?" Sorusunu soracaklar. Sizin planiniza gore telefonda giris yapmadiginiz eylul ayindan bir gun sallayacaksiniz ki bu durumda vereceginiz pasaport fotokopisinde o tarihe ait damga olmayacak ve beyaninizi yalan Kabul edeceklerdir. Benim dikkatimi ceken en kritik nokta bu.

Teşekkürler yigitc. Eğer o soruyu sorup bir de dediğiniz denetim yapılıyorsa bu plan yatar. Bu da demek oluyor ki ilk ay iş bulmak mümkün değil. Bu çok saçma değil mi? Yani Ankara Anlaşması ile geldiğimizde sonuçta contractor çalışacağız, ve anlaşma yaptığımız firmaların bizim için geçici nino sağlaması da mümkün değil anladığım kadarıyla. Ben başvuru yapıp, soranlara da başvuru yaptım bekliyorum diyeceğim. Forumda bahsedildiği gibi bu çalışabilmek için yeterlilik sağlıyor kağıt üzerinde. Umarım pratikte de firmalar "he canım" diyip reddetmezler..
Bu arada planı tersten yaparsam olur mu? Yani Ekim başında gittiğimde telefon edip arkadaşın adresi versem oradayken ve arkadaş formu doldurup gönderse benim adıma.. Bu problem olur mu? "Formu burada değilken doldurmuşsunuz" gibi bir denetim yaparlar mı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2016 05:20 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
aposto yazdı:
yigitc yazdı:
aposto yazdı:
Arkadaşlar Selam,

Teşekkürler yigitc. Eğer o soruyu sorup bir de dediğiniz denetim yapılıyorsa bu plan yatar. Bu da demek oluyor ki ilk ay iş bulmak mümkün değil. Bu çok saçma değil mi? Yani Ankara Anlaşması ile geldiğimizde sonuçta contractor çalışacağız, ve anlaşma yaptığımız firmaların bizim için geçici nino sağlaması da mümkün değil anladığım kadarıyla. Ben başvuru yapıp, soranlara da başvuru yaptım bekliyorum diyeceğim. Forumda bahsedildiği gibi bu çalışabilmek için yeterlilik sağlıyor kağıt üzerinde. Umarım pratikte de firmalar "he canım" diyip reddetmezler..
Bu arada planı tersten yaparsam olur mu? Yani Ekim başında gittiğimde telefon edip arkadaşın adresi versem oradayken ve arkadaş formu doldurup gönderse benim adıma.. Bu problem olur mu? "Formu burada değilken doldurmuşsunuz" gibi bir denetim yaparlar mı?

O durumda da senin de daha once belirttigin gibi randevu meselesi var, cagirirlarsa senin tekrar gelmen sart, cagirmazlarsa sorun olmaz.
Ben acikcasi contractorlardan Illa Nino istiyorlar diye birsey duymamistim, sonucta siz kendi firmanizin calisanisiniz. Bu durumda is yaptiginiz sirketler firmanizin adina faturalandirma yapmali, firmaniz da size calisan olarak para odemeli. Hangi sektorde oldugunuzla da ilgili aslinda. Hayirlisi olacaktir insallah, genellikle ilk 1 ay herkes bu kayit isleri ile oyalaniyor bir sekilde

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2016 21:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 30
Vize Türü: Settlement visa
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: İkizler
NI için gönderdikleri formu doldurup gönderdikten sonra interview için çağırıyorlar mı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2016 21:50 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhaba arkadaşlar,
Foruma yeni katıldım ve NINo almak benim için bir kabusa dönüştü diyebilirim. Biraz uzun bir yazı olacak ama yardımcı olacak kişilere şimdiden çok teşekkür ederim. Özellikle Fatma Hanım umarım sabırla okur.

Aşağıdaki özetlemeye çalıştığım süreçten, NINO'yu alarak çıkmak istiyorum artık. Öncesinde de durumu daha iyi anlama açısından kısaca kendimden bahsetmek istiyorum:

1) ECAA vizesini Mayıs ayı başında Türkiye'den aldım ve hemen İngiltere'ye gelerek muhasebeci ile birlikte 10 Mayıs'ta Limited şirketi kurdum. Hemen ardından, İstanbul'da almak üzere olduğum bir danışmanlık işinin danışmanlık sözleşmesini İngiltere'deki yeni şirketim üzerinden yaptım. Böylece İngiltere'deki şirkete hemen faaliyet kazandırmış oldum. Bu arada da eşim ve oğlumun ECAA Dependant vizelerini aldım.
2) 2 ay kadar İstanbul'da kaldıktan sonra Temmuz ayı başında UK'de evi tuttum ve ailecek yerleştik.
3) Temmuz ayı başında artık kiralık ev olduğu için proof of address ile hem şirket hem kendime ait banka hesaplarımı açtım.
4) Haliyle henüz hedeflediğim ciroya ulaşamadım, 3 faturam var. Bunlar dışında faturası kesilmemiş 5 sözleşmem daha var. Smooth bir şekilde ilerliyorum derken NINO'da takıldım...

1) Ağustos ayı başında DWP'yi arayıp NINO başvurumu yaptım. Gelen formu doldurup gönderdim. Ancak formda self-employed kısmına, bir arkadaşın tavsiyesi ile "no" işaretlemiştim. Düşünce şuydu: "Şirketin tamamı bana ait ama ben bu şirketin direktörüyüm. Kendi kendimin çalışanıyım gibi"...
2) 2 hafta sonra DWP aradı ve benim self-employed olduğumu ama no işaretlediğimi, interview'a gitmem gerektiğini belirtti. 10 gün sonraya randevu verdi.
3) Interviewda memur, self-employed olduğuma dair sorular sordu ve evrakların kopyalarını aldı. Evraklar: Şirketin Kuruluş Belgesi + 100% hisse sahibi olduğum HMRC çıktısı + Kiralık evin kontratı + Vize Başvurusundaki Business Plan2ın Executive Summary'si + Pasaport ve giriş çıkış sayfaları + BRP'nin ön ve arkası idi. Bir de muhasebecimin bilgilerini verdim. Görüşmede kadın yaptığım en iyi görüşmeydi, İngilizceniz de iyiymiş gibi şeyler söyleyince bu sefer oldu demiştim ama yine olmadı.
4) 2 hafta sonra red mektubu geldi, self-employed olduğuma inanmamışlar.
5) Hemen tekrar aradım, form istedim. Bu kez gelen formda en alttaki "DWP Official use" alanına "Other Postal" kısmını işaretlemişler ve ilerleyen sayfalardaki "Self Employed" kutusunun üstünü çizmişler.
6) DWP'yi arayıp formun yanlış gönderildiğini, benim self-employed olduğumu belirttim. "Formu boş olarak geri gönderin. Self-employed iseniz size interview randevusu vermemiz lazım" dediler. Bu işlerle uğraşan bir arkadaşım ise, "Leave to Enter" olan bir kişinin doğrudan form göndermesinin yeteceğini, interview'a sadece "Leave to Remain / Vizeyi UK'de alanların" gitmesi gerektiğini söylediği için, telefonda ısrarla bunu söylesem de ikna edemedim, self-employed ise mülakattan başka seçeneğin yok, posta ile alamazsın dediler.

Şimdi ben NINO için sanki tekrar vizeye başvurur gibi kalın bir dosya ile mi gitmeliyim, neler vermeliyim, nasıl davranmalıyım. Ya da mülakat değil bana posta ile vermeniz lazım diye ısrar mı etmeliyim. Kafam allak pullak oldu maalesef.

Bu uzun yazıyı okurken gösterdiğiniz sabır ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 14:59 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: Visit
Burcu: Başak
djnickitas ne yaptin hocam, bende benzer soruna sahibim 4 . sefer red aliyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 15:37 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Burcu: Yay
Dorduncude almistim bende Ninoyu, en son basvuruda Reklam verdigime dair ekran goruntusu , kestigimiz faturalar , muhasebeden bir kagit , business card yaptirip evraklarin arasina koydum ve tabii sorulan sorulara isimizi en iyi anlatacak sekilde cevaplar vermek gerekiyor. Bunun ardindan sonunda cikmisti numaram

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 21:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 26
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
10 gün eşim (dependant) ve kendim için formu doldurup gönderdim. Bugün eşime numarası gelmiş bana gelen giden bir şey yok. Şaka gibi :( Başına gelen oldu mu böyle bir şey?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 167 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: