Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Eyl 2017 16:50

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 253 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2016 23:06 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 40
Aldığı teşekkür: 44
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Valla benim esim aramisti,ne cagirdilar ne de ben konustum onlarla bir kac gun sonra da nino gelmisti...
EEA liyiz diye mi oldu acaba,cagirmalar mulakatlar...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 May 2016 00:16 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 34
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EEA1
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Bazi arkadaslar insurance numarasi basvurusu icin gorusmeye giderken proof adres, fatura vs. lazim falan demis. Ama bugune kadar bisey lazim degil diye duymustum. Gorusmeye gitmis arkadaslar boyle bisey istedilermi, mecburimi.
Banka hesabi icin fatura vs istediler kontrati kabul etmedi hic bir banka, insurance gelsin oyle acalim dedik, okadar bekledik onda da problem cikarsa cok karisacak hersey.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 May 2016 08:45 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Karaaslan yazdı:
Bazi arkadaslar insurance numarasi basvurusu icin gorusmeye giderken proof adres, fatura vs. lazim falan demis. Ama bugune kadar bisey lazim degil diye duymustum. Gorusmeye gitmis arkadaslar boyle bisey istedilermi, mecburimi.
Banka hesabi icin fatura vs istediler kontrati kabul etmedi hic bir banka, insurance gelsin oyle acalim dedik, okadar bekledik onda da problem cikarsa cok karisacak hersey.

Nino aldigimda ustume hicbir belge yoktu adresimi gosterecek. Gorusmeye de cagirilmadim. Bir form gonderdiler eve, o formla pasaport fotokopimi gonderdim. Belki de formu eve gonderdikleri ve ben de forma ulasabildigim icin bu adres kaniti olmustur. Ben kendi durumumu izah ettim herkes farkli deneyim ediyor. Umarim rahatca alirsiniz numaranizi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 May 2016 09:48 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 464
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Karaaslan yazdı:

Merhaba,
Ben ingiltereye yeni gelmis bulgaristan vatandasi bir arkadasim icin aradim ve randevu verdiler, gelirken proof of address getirmesini istediler. Henuz yeni geldigi icin olmadigini soyledim, ozaman kiminle beraber kaliyorsa o kisiden imzali bir beyan ve onun Adina bir fatura istediler.

Siz de aradiginiz zaman formu dogrudan gondermek yerine sizi cagirirlarsa durumu izah edip ayni sekilde cozmeye calisabilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 May 2016 15:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Arkadaşlar ben de geçtiğimiz cuma günü insurance number için randevuya gittim. Bana da getirmem gereken belgeler arasında proof of adress söylediler. Şu an sözleşmeli bir yerde kalmadığım için ben de odasında kaldığım çocuğa internetten bulduğum bir mektubu bulup imzalattım, bir de onun adresine gelen aile doktoru kağıdını aldım. Bana hep adına adrese gelen fatura gerekir demişti çevredekiler.

Neyse görüşmeye gittim ve evraklarını getirdin mi diye sordular. Evet dedim fakat sadece pasaportumu verdim. Adam da proof of adress falan sormadı. Lakin burada bir tanıdığımın eşine sormuşlar. Bu biraz tamamen şans işi. Sorabiliyorlar da sormayabiliyorlar da.

Şimdi benim anlamadığım şey ben randevu için aradıktan sonra verdiğim adrese randevuya gitmek için bir kağıt gelecek dendi gelmediği için sadece referans numarası ile gittim.

O kağıdın gelmesini bekliyorum. Görüşmeden sonra elime üstünde Our Refence Number, Form Serial Number ve bir tane daha gelecek olan kağıdın en geç 28 Mayıs'ta gelmesi gerektiğini söyleyen iki kağıt verdiler.

Şimdi benim başvurum kabul oldu mu? Artık iş arayabilir miyim ? Yoksa insurance number'ın yazılı olacağı postayı beklemem mi gerekiyor?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 11:17 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Insurance numarasina esim ve kendim icin arayip basvuru yaptik. Esime 1hafta sonrasi icin randevu tarihi verdiler ama ben Avrupa vatandasi olmadigim icin islemin biraz daha uzun surecegini, 3hafta sonra form gelecegini o formu doldurup gondermem gerektigini ondan sonrada 4hafta icinde eve gelecek numarayi bekleyecegimi falan soylediler. Yani ortalama 2ay, tabi fazlasida olabilir.
Neyse esim icin job centera gittigimizde benim durumu anlattim. Ona posta geldigini ama benle ilgili hala bi gelisme olmadigini falan soyledim. Sistemden bakti. 'Randevu gorunmuyor cok garip' falan dedi. 'Dur boyle daha kolay ben sana simdi randevu ayarlicam, bu kagitla gideceksin islerini halledeceksin. En kolay yolu bu, digerine gerek yok bekleme okadar.'' dedi. 2gun sonrasi icin randevu verdi, gittim ve 5dkda hallettim isimi. Aslinda bukadar basit bir islem ama bize eziyet etmek icin ellerinden geleni yapiyorlar sanirim.
Form bekleyen arkadaslar bence gidin bi randevu tarihi isteyin sansinizi deneyin. Herkese kolay gelsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 11:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Bu arada ikimizde insurance basvururken proof of address falan istemediler. Hatta islemi hizli bitirmek icin belgelere bile bakmadi direkt benim soylememi istedi. (Yani normalde gerek yok ama tabi yaninizda bir iki belge olursa iyi olur, ters birisine denk gelirseniz enazindan orada kaldiginiza inandirabilirsiniz.)
Ama bu proof of addressten cektigim kadar hic biseyden cekmedim sanirim. Nereye gitsem adima odenmis bi fatura vs. olmadan yapamayacagimi soyluyolar ve geri donuyorum 2hafta boyle gecti resmen. Bakkaldan ekmek bile alamayacagiz nerdeyse.
Bankaya gidiyorum proof adress olmadan acamayiz diyor ama caliscagin yerden belge olursa oda yeterli olur. Calisacak yer buluyorum proof adres olmadan alamayiz diyorlar. Yani boyle bi dongunun icinde gidiyoruz bakalim. Faturanin uzerime gecmesinin de 3hafta icerisinde olacagi soyleniyor, gelelide 2hafta oldugunu dusunursek gayet can sikici bir sure.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016 15:59 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü:
Ruh Hali: Şımarık
Ben 10 gun once aradim henuz posta gelmedi . Bugun jopcenter a gittim tekrar aramami istediler . Ins kisa surede hallederim .daha bank hesabida actiramadim

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016 19:19 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü:
Ruh Hali: Şımarık
Posta 2 ay sonra geldi . Calisma iznimin olmadigini soyluyorlar :( bu jobcenter delirmis ya pazartesi gidip sorcam bakalim ne olcak

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016 19:33 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4612
Aldığı teşekkür: 3123
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Bemrem yazdı:
Ben 10 gun once aradim henuz posta gelmedi . Bugun jopcenter a gittim tekrar aramami istediler . Ins kisa surede hallederim .daha bank hesabida actiramadim

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

nasıl yaptırmıştın işlemlerini . görüşmeye gittin mi ?

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 253 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: