İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ağu 2018 17:08

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 534 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 54  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2017 11:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
Merhaba herkese. Ben subat ayında üniversiteden mezun oldum . eylül ayında amcamın yanına 11 aylık dil eğitimi için gitmeyi planladım. Söyle bir problem var amcamın kuzenide aynı eylül ayında gitmek istiyor 6 ay dil eğitimi için. Ben daha once turist olarak 2 defa ilngiltereye gittim. Kuzeni basvurduğunda red aldı. Geri doneceğine inanmamıslar ole yazıyordu red mektubunda. Şimdi bana once o basvursun ona cıkması zor sen ondan 3 ay sonra gel diyor. bende planlarımı yaptığımım için sorun oldu. İkimizde farklı zamanlarda vizeye basvuru yapıcaz ama aynı tarihte gidicez. Bu durum red yiyen kuzen için sorun olur mu yada bana. Bide amcamın dediği gibi birimizin 3 ay sonra gelmesi bişeyi değiştirir mi? kuzeni ağustosda mezun olacak. ben subatta oldum belli bir süre harcadım zaten. Mezun olduktan sonra geçen zaman sorun olur mu bide bana? acil cevaplarınızı bekliyorum ona göre amcamın yanına değilde farklı bir yer secicem. Şimdiden teşekkürler cevablarınız için

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017 22:57 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 197
Vize Türü:
Burcu: Koç
Abdullahs merhaba,

Öğrenci vizelerinde akraba sponsorluklarında dikkat edilmesi gereken 2 temel unsur var ;

1- Finansal Sponsorluk
2- Davet ve konaklama

Finansal sponsorluk söz konusu olduğunda,size maddi olarak destek olacak kişinin ( amca,dayı,teyze, hala vb ) banka hesabında yeterli miktarda parasının olması, gelir durumların iyi olması ve oturum- vatandaşlık gibi konularda sorunun olmaması lazım. Sponsor, birden fazla kişiye sponsor olabilir evet - ama bu durumda 2 kişiye destek olabilecek şekilde banka hesabının çok iyi olması gerekir. Yani ekonomik açıdan çok güçlü birisi olacak.

Davet ve konaklama konusunda ise ;

Sponsor, bu kişileri aynı zamanda kendi evinde misafir etmek istiyorsa, bu durumda yazacağı davet mektubunda - birden fazla kişiyi ağırlayabilecek şekilde büyük bir evinin ve müsait odalarının olduğunu ve konaklama için herhangi bir ücret almayacağını açık açık belirtmesi lazım. Eğer konaklama için uygun odası yoksa, o zaman vize başvurusu yapacak olan kişinin okulun ayarlayacağı bir aile yanında kalacağını ve bunun ödemesinin kendisi tarafından yapılacağını da belirtmesi gerekli.

Diğer bir konu da şu ;

Vize memuru, sadece sponsorun maddi gücüne bakarak karar vermez. Memurun dikkat edeceği şeylerden biri de, başvuru yapan kişinin Türkiye'de şartları. (eğitimi, işi, geliri, aile vb faktörler )

11 aylık vizelerle ilgili daha önce forumda başlıklar açıldı ve buna ilişkin düşüncelerimi açıklamıştım. O başlıklara biraz göz atmanı ve okumanı tavsiye ederim.

Bol şanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 08:55 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
LondiniumEgitim dediklerinizi anladım. Amcam bana maddi sponsor olmucak.sadece konaklamada yardımcı olucak. benim asıl merak ettiğim farklı zamanlarda başvuru yapıcaz diğer arkadaşla. benim yada onun aynı tarihlere başvuru yapmasının etkisi var mı vize alma durumda. o arkadaş bir defa red yediği için sözde benim basvuru yapmam ona risk oluştururmuş bu durum doğru mu ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2017 16:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü: ogrenci
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Terazi
angutyus

Oncelikle Merhaba,

Benim sana onerim sakin , transkript uzerinde herhangi bir oynama yapma ve vize asamasinda yalan beyanda bulunma aksi taktirde yakalanirsan 10 yil ingiltere'ye giris yasagi alirsin

Calisacagin danismani cok titizlikle sec herkesle bu is yapilmaz benim sana onerecegim kisi ilker bey olur kendisi vize konusunda uzmandir herhangi bir sorun yasamadan vizeni alabilirsin..sonrasinda ankara anlasma vizenide kensiyle devam edebilirsin..ayrica dil okul kaydini ilker bey'e yaptirirsan ogrenci vize danismanlik ucreti odemiyorsun..Bende ilker bey ile vize macerama baslamistim ve suanda ingiltere'deyim.Kendisi ingiltere'de yasiyor ankarada subeleri var ama butun islemler online yapildigi icin ankara'ya gitmene gerek yok :) ilker@interexuk.com email adresinden kendisine iletisime gecebilirsin..telefon numarasini ondan alabilirsin..umarim yardimci olmusumdur

simdiden bol sanslar :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2017 18:33 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhaba size danışmak istiyorum durumumu,Hazırlık okudum bu sene pratik yapmak için İngiltere'ye gitmek istiyordum lakin vize gözümü korkuttu.Durumumu şöyle anlatayım babam emeklilik yaşını doldurdu fakat henüz emeklilik cüzdanı gelmedi.Gösterebileceğim birçok tapu ve kira sözleşmesi var.Banka hesabına gelirsek çok aktif kullanmıyoruz,faturalar için veya kiralar yatıyor.Para yatırabilirim ama sanırım 1 ay gibi bir süre sabit kalması gerekiyormuş fakat yaz geldi başvurursam şimdi başvurmam gerekiyor.Sizce sonuç kesinlikle red mi olur yoksa durumumu açıklayabilir miyim?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 May 2017 22:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhaba, öncelikle forumda yeniyim. Çok faydalı bilgilerin aktarıldığını gördüm ve mutlu oldum, ben de kendimle ilgili bir kaç soru ile geldim.

1 hafta sona vize randevum var ve belgelerimin çoğu hazır gibi. Fakat aklımı kurcalayan bazı sorularım var.Öncelikle ablam ve eniştemin orada çalışma izinleri var ve 3 aydır oradalar, ben de Temmuzda yanlarına gidip 1 ay kalıp dönmek istiyorum. Davetiye mektubunu ve gerekli belgeleri hazırlayacaklar.
Bunun dışında benim banka hesabımda biriktirdiğim 4.500 TL'm mevcut. Bir de babamdan ek olarak hesabıma 5000TL aldım. Zaten ablamların yanında konaklayacağım/yiyeceğim için çok az masrafım olacak. Gezileri de onlarla yapacağız. Para miktarı olarak sıkıntım olduğunu düşünmüyorum fakat sorularım şu:
1)Babamdan birden gelen 5000TL için 'oğluma harcaması için verdim' tarzı kısa bir mektup yazdırmayı düşünüyorum şüphelenmesinler diye. Fakat sorum şu ki bir de bunun dışında babama ait bir banka hesabı/mal varlığı vs göstermem gerekir mi? Asıl sponsorum orada konaklamamı sağlayacak eniştem olacağı için o kendi bilgilerini/banka dökümlerini vs de gönderecek.

2)Benim hesabımdaki 4500tl'yi de şu şekilde biriktirdim, yaklaşık 9 aydır internet üzerinden bazı küçük eşyaların satışını yaptım. Aylık 500tl gibi bi miktar harçlık elde ettim okul dışında. Bu iş sebebiyle banka hesabımda çok fazla aktiflik mevcut. Yani bir sürü isimden para geliyor satın aldıkları için. Bu vize memurları için dikkat çekici bir durum olur mu? Yoksa tam tersine daha iyi bir şey mi?

3) Son sorum da şu ki, haziran sonunda büyük ihtimalle mezun olmuş olacağım,herhangi bir dersten kalmayı beklemiyorum. Fakat haftaya randevum var ve öğrenci belgemle gideceğim. Mezuniyetime dair bir bilgi yok yani. Bu bir sıkıntı yaratır mı?

Cevaplarınız ve yardımınız için şimdiden çok çok teşekkür ederim :)

Edit: bu arada ben Öğrenci değil, Standart vizeye başvurdum. Başlık için problem olduysa çok özür dilerim, ama sorular bu başlıktan bağımsız :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 08:13 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
merhaba
12 yaşındaki oğlum için 2 haftalık dil kursu ayarladım, kendim için standart visitor vizesi formu dolduruyorum, aynı şekilde onun içinde bu formu dolduracağım sanırım sadece sorularda istenirse belirteceğim hem touristic hem dil kursu şeklinde yada hiç belirtmesem mi?

sonuçta benimle turistik olarak da gidiyor gözükebilir,

şimdiden teşekkür ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 10:25 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ashley merhaba,

18 yaş altı çocuklar, eğer bir dil okuluna gidecekse vize türü aşağıdaki gibi olacaktır ;

Study - Short-term student child 6 months

Vize formunda Birleşik Krallık'ta ne yapacaksınız sorusuna, dil eğitimiyle ilgili planlardan hatta okulun kamp programından kısaca bahsetmek uygun olacaktır. Ayrıca, okulun kabul /vize mektubunu da başvuruya sunmanızı tavsiye ederim.

Bol şanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 12:23 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
merhaba
bilgi için çok teşekkür ederim

daha öncede benzer bir hususta şu bilgiyi almıştım.

Her iki kategoride değil, 18 yaş altı olduğu için child kategorisini seçmelisin.

Reason for visit - Visit
Visa type - Child

acaba bu yeni formda mı değişti student child 6 months

standard visitor vizesi alarak kursa katılmasında ne sakınca olabilir sizce?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 14:28 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ashley merhaba tekrar,

Ikisi arasinda esasen cok buyuk bir fark yok. Birinde sadece ziyaretci oluyor, digerinde ise ogrenci ziyaretci oluyor. Sadece Ingiltere`deki okullar acisindan soyle bir durum soz konusu olabiliyor; okullar, programlarina ogrenci alirken vize sayfasinda ogrenci ifadesinin olup olmadigina zaman zaman dikkat ediyor. Bazi okullar, pasaportta ogrenci ifadesi yoksa - Home Office`in bu konudaki bazi uygulamalariyla sorun yasamamak adina kayit almak istemiyor. Bu sebeple, cocugunuz kesin olarak dil okuluna gidecekse "Study / short-term student child 6 months " olan turu secmenizde fayda var.

Saniyorum bu ilk aldiginiz bilgiyi de ben paylasmistim sizinle. Vize formlarinda guncelleme yaptilar. Dolayisiyla, 18 yas alti cocuklar icin kategori 2 ye ayrilmis oldu.

Bol sanslar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 534 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 54  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: