Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Kas 2017 21:57

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 459 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2016 11:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhabalar,
Ben 1 ay önce 28 hafta dil okulu ile 11 aylık İngiltere vizesine başvurdum. Vize başvurum ilk seferde red aldı gerekçe olarak 3 ay öngce almış olduğumuz krediyi anlayamamış olmaları bunun sonucunda paranın kaynağini anlayamamış olmaları ve kredi haricinde kalan paranın yetersiz bulunması. Diğer bir neden ise çalışmıyor olmam ve danışmanımın beni bilgilendirmeden yazmış oldugu dönünce master a başvuracagımı belirtmiş olması sonucu herhangi bir okulla iletişime geçip bir belge göstermediğim için inandırıcı bulmamalarıydı. Fakat bunun yanında ben niyet mektubunda belirtmiş olduğum döndükten sonra Fethiye de 1 sene önce ailemin butik otel yapmak amaçlı almış olduğu işletmek istediğimi ve bununla ilgili KOSGEB in vermiş olduğu girişimcilik ve kendi işini kurmak için verilen teşfik kursundan setifikam var. Bu işe gerçekten yapmak istiyorum hatta bu yaz airbnb sitesinden bu mülkü yabancı turistlere kiraya verdim. Ve bunun belgelerinide koydum.Şimdi bunları daha net bir şekilde açıklayarak tekrar başvuru yapmayı düşünüyorum. Fakat kredi işinden yine korkuyorum aslında 2 aydır para orada krediyi bu şekilde kabul ediyorlar mı yoksa bir cok kişide olduğu gibi toplu para girişinden red alabilir miyim?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 13:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: C-Short Term Student
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
Merhabalar,
Yaklaşık 1 ay önce LSI(Language Studies International) adlı okula 16 Ocak-3 Şubat tarihlerini kapsayan 3 haftalık dil kursuna başvurdum.3 Kasım 11.00'a vize görüşmemi aldım.Şimdi vize evraklarım ve geçen süreç hakkında bilgilendirme yapacağım.
Topladığım evraklar;
-Eski yeşil pasaport(2008-2012 tarihli,hiç giriş çıkış yapılmamış)
-Aktif yeşil pasaport(2016-2020 tarihi,hiç giriş çıkış yapılmamış)
-Eski ve aktif pasaportumun kişisel bilgilerimin yazdığı sayfaların fotokopisi(Vizeli ve giriş-çıkış damgalarının olduğu sayfalarında fotokopisi gerekli ama olmadığından sadece kişisel bilgiler sayfası)
-Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve yemini tercümesi(Kaymakamlık)
-Adli sicil kaydı ve yeminli tercümesi(E-devlet)
-Askerlik tecil belgesi ve yeminli tercümesi(31.12.2020 tarihine kadar tecilli,E-devlet)
-Okul kabul mektubu,konaklamanın gösterildiği belge ve bunların ücretini gösteren fatura(Konaklama belgesinde adres vb. bilgisi yazmıyor sadece konaklamanın ücreti ve okul tarafından sağlanacağı yazıyor.Faturada toplam ücret 1067 pound gözüküyor.)
-Danışman acenta antetli kurs kayıt belgesi(Kaşeli ve ıslak imzalı)
-İngilizce Öğrenci Belgesi(Kaşeli ve ıslak imzalı)
-İngilizce Transkript(Kaşeli ve ıslak imzalı,4.sınıf öğrencisiyim ve ortalamam 2.05)
-2013 Kasım-2014 Haziran aylarında gittiğim British English İngilizce kursu Elementary sertifika
-Ablam tarafından yazılmış sade bir sponsor yazısı.
-Sponsor belgeleri(Ablam);
-3 aylık banka hesap dökümü.Hesap olarak maaş hesabını gösterdik hesapta her ay yatan maaş dışında herhangi bir giriş çıkış yok genelde maaşını tamamına yakınını 1-2 gün çektiği hesaptır.3 aylık süre içinde 5.500,10.500 ve 4.300 TL maaş yatmıştır.10.500 TL yattıktan sonra yaklaşık 3.000 TL olan kısmı 1 ay tuttuk ve 4.300 yattıktan sonra ekstra olarak 3.000 TL yatırdık randevudan 2 gün öncesinde toplam 10.300 TL gösterdik banka hesabında.
-Banka referans mektubu(10.300 tl ve İnglizce) ve banka imza sirküleri
-Sgk işe giriş bildirgesi
-Son 3 aylık maaş bordrosu(Türkçe ve İngilizce,kaşeli ve ıslak imzalı)
-İş yeri referans yazısı(Türkçe ve İngilizce,maaşını 7000 brüt*16 şeklinde belirtildiği,kaşeli ve ıslak imzalı)
-İş yeri Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınan Faaliyet Belgesi(Türkçe ve İngilizce,kaşeli ve ıslak imzalı)
-Şirketin vergi levhası
-Şirketin imza sirküleri(Türkçe ve İngilizce,Hepimiz tarafından bilinen çok büyük,kurumsal bir firma bu iş yeri,imza sirkülerinde iş yerinin CEO'sundan tüm yöneticilerine kadar herkesin imza sirküsü var 30-40 sayfaydı nerdeyse.)
-İş yerinin resmi gazetede çıkan kuruluş ilanı fotokoposi(Türkçe ve İngilizce,Kaşeli ve Islak imzalı)
-Vize randevu konfirmasyon belgesi(randevu tarihi ve saatini yazan belge)
-Vize başvuru formu(Bu formda kritik kısımlar olarak; Kişisel gelirimin olmadığını,daha önce hiç yurt dışına çıkmadığımı,aylık kişisel harcamamın 300 pound olduğunu,seyahat için elimizde bulunan miktarın 2100 pound olduğunu,seyahat giderlerini ablamın karşılacağını,seyahattan dönüşte lisans eğitimime devam edeceğimi belirttim.)

3 Kasım 11.00'da görüşmem oldu.Saat 11.10'da başvurumun kabul edildiği maili geldi.Öğleden sonra 13.00'da başvuru belgelerimin konsolosluğa ulaştığını bildiren mail geldi.4 Kasım 09.00'da başvurumun işleme konulduğu maili geldi.18 Kasım saat 09.30'da başvurumun karara bağlandığı maili geldi.18 Kasım saat 14.40'da pasaportumun vize başvuru merkezine ulaştığı ve gelip alabileceğimi belirten mail geldi.(Şehir efsanesi olarak mailde referans kodu yazıyordu :D)

Arkadaşlar sonuç olarak vizem çıktı.17 Kasım 2016-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında çoklu giriş çıkışlı olarak.Bir iki kelime ile özetlemem gerekirse gerek maddi miktarın az gözükmesi herhangi bir maddi varlığın olmaması ilk vizem olması gibi olumsuzluklar engel değil.Maddi kısım olarak mantıklı bir harcama miktarı,bu miktarın elimizde olduğunun gösterilmesi ve bu miktarın nasıl kazanıldığının eksiksiz bir şekilde anlatmak yeterli.Ben bu kısımda topladığım belgelerin eksiksiz olduğunu düşünüyorum.Herhangi bir niyet mektubu yazmadım sadece dönüşte okuluma devam edeceğimi formda belirttim.Kısaca arkadaşlar başvuru belgelerinin eksiksiz,özenli ve kanıtlayıcı olması en önemli etken bence az laf çok iş kısaca.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2016 12:42 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 192
Vize Türü:
Merhaba merdo95

Vize sonucun hayirli olsun, tebrik ederim. Vize hikayeni bizimle paylasarak uyelerimize yardimci oldugun icin tesekkur ederiz.

Ingiltere`deki yeni hayatinda bol sanslar dilerim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016 13:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
merhaba

18 yaş altı (9 ve 11 yaş) 2 haftalık dil kursu için short-term study visa mı yoksa standard vistor visa ya başvurmak gerekiyor?

ücretleri farklı gözüküyor

teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016 20:06 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba ashley

Her iki kategoride değil, 18 yaş altı olduğu için child kategorisini seçmelisin.

Reason for visit - Visit
Visa type - Child

Vize türünü seçtikten sonra formun altındaki soruları da seçilen kategoriye göre cevap vermek gerekiyor, bunu da belirteyim.

Bol şanslar !

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2016 07:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
Teşekkür ederim Murat Bey

İyi çalışmalar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 21:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba arkadaşlar birinci başvurumda mezuniyetimin üzerinden 1 yıl geçtiği ve gelecek planlarımdan bahsetmediğim için red aldım.
İkinci başvurumu ise dün yaptım,İngilterede 3 aylık dil eğitimi kaydımı var ve sponsoru mu abim olarak gösterdim, ek olarak ta kendi hesabımda bulunan 16 bin tl parayı sundum.
bir yıldan beri sigortalı bir işte çalışmadığım için % 50 hissesi abime ait olan firmadan haziran ayında şirketimizde işe başlayacaktır yazısı aldım ve iş sözleşmesi yaptık daha önce dil eğitimi aldığıma dair belgeler sundum niyet mektubumda ise ingilizcemi aile şirketimizde daha iyi bir konumda çalışabilmek için ve yüksek lisans yapabilmem için ielts belgesine ihtiyacım olduğunu belirttim.tabi mezuniyetimden sonrada 3 aylık bir çalışmam oldu ve ondan sonra almanyaya dil eğitimine gittim 3 ay orda kaldım döndükten sonrada nisandan eylüle kadar ingilizce dil kursuna gittim.bunlarıda niyet mektubumda tek tek anlattım.sizce bu seferki şansım nedir ?
ek olarak daha öneceden malta(turist) almanya(turist) almanya(iş) almanya(iş) ve hala gecerli olan 3 yıllık almanya (iş) schengen vizelerim vardır.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017 08:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Tekrardan merhaba arkadaşlar pasaportum bugün geri geldi vizem onaylanmış 1.5 yıldan beri işsiz olmama rağmen güzel bir hazırlanma ile abimin sponsorluğunda 6 aylık öğrenci vizemi aldım.bu seferki çok kısa sürdü dam 7 iş gününde vizem çıktı herkese iyi günler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2017 12:25 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
osialbayrak merhaba,

Vize sonucun hayirli olsun,tebrik ederiz. Vize basvuru sonucunu burada bizimle paylastigin icin tesekkur ederiz.

Hersey gonlunce olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017 16:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Agresif
Burcu: Terazi
Merhaba , 2 yıllık bilgisayar programcılığı öğrencisiyim ama bazı nedenlerden dolayı okulu 2. sınıfta yarıda bırakmak zorunda kaldım , ingiltere'ye dil okuluna başvuru yapıp , sonrasında ankara antlaşması kovalamayı düşünüyordum , gerekli desteği alıp danışman aramaya ve araştırmaya başladım bugün danışmanla yaptığım görüşmede okulu bırakman çok kötü etki bırakır , transkripte bakıp devamsız olduğun için büyük ihtimal ret verirler , vize sürecinde transkript talep ederler biz dosyaya dahil etmesek bile okulu arayıp durumunu sorabilirler dedi , bir başka danışman ise seni bu sene mezun olarak gösterip başvuru yapabiliriz dedi , aranızda daha önceden benim durumumda olup bu süreçleri atlatan oldumu , uzun dönem öğrenci vizesi yerine ingiltere için hangi vize türüne başvuru yapabilirim , yardımcı olup yeşillendirebilirseniz sevinirim . Transkriptin üzerinde oynama yapabilirim ama vize başvurusunda açığa çıkma ihtimali var , transkripti kontrol edebilmek için herhangi bir sistemleri yok bildiğim kadarıyla , tek sorun okulu arayıp durum sormaları , ayrıca gaziantep ve çevresinde bana yardımcı olabilecek danışman tavsiyesi bekliyorum , şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 459 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: