Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Eyl 2017 23:06

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2016 12:37 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 161
Aldığı teşekkür: 192
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba Riza46

Vize basvuru merkezine online kayit yaptiysan daha once, sonucunu https://uk.tlscontact.com/ takip edebilirsin. Veya konsolosluktan e-mail gelir.

Bol sanslar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2016 07:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Akrep
merhabalar general Tier4 vizesi finansal dokümanlarla alakalı soru sorabileceğim tecrübeli/bilgili kimse var mı? şimdiden teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2016 10:57 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 161
Aldığı teşekkür: 192
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba cevizci

Forumda " Tier 4 " vize basvurulariyla ilgili bugune kadar cok sayida yazim mevcut.

Asagida konuyla ilgili linkler gonderiyorum,burdan inceleyebilirsin. Isine yarayan bilgiler cikacaktir diye dusunuyorum.

viewtopic.php?f=4&t=491

viewtopic.php?f=5&t=2266&p=60689&hilit=tier+4#p60689

viewtopic.php?f=4&t=2005&p=55224&hilit=tier+4#p55224

viewtopic.php?f=4&t=891&p=54284&hilit=tier+4#p54284

Bol sanslar !

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 May 2017 09:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yengeç
merhabalar ben kuzey kıbrısta yüzde yüz ingilizce uluslar arası ilişkiler bölüümünde yüksek lisans öğrencisiyim. 90 günden fazla para hesapta aktif şekilde durmakta. bu parayı 2 tane arabamız olduğundan ihtiyaç fazlası diye satıp parasını hesaba satıştan sonra yatırdık. Noter satışıda elimizde. Öğrenci vizesine başvuracam ve dil okuluna kaydım yaklaşık olarak 2 aylık olacak şekilde şubat ayında yapıldı. Diğer bütün herşey eksiksiz olarak tamamlanıyor. Vize çıkmaması durumu söz konusu mudur acaba ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017 18:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Oğlak
LondiniumEgitim Merhaba , ben meslek öğretmeniyim maaşım 2500 üzeri yatıyor. Üzerime kayıtlı bir arabam var, babamın maaşı da iyi denecek düzeyde. İngiltere için okulumdan m.e.b onaylı bir yazı alıp yaz tatili süresi içerisindeyken yurt dışında 6 veya 8 haftalık dil okulu eğitimi almak istiyorum. Türkiye içerisinde 2012 yılında dil kursuna giderek eğitim aldım fakat belgeleri mevcut değil. Bir süredir araştırıyorum sponsor hesabının gerekli olup olmadığını net olarak anlamış değilim. Bazı danışmanlıklar çalıştığım için sponsora gerek olmadığını, bazıları ise benim hesabımı değil direk babamın hesabını gösterebileceğimi söyledi. 1 en geç 1,5 ay sonra başvuru yapmak istiyorum fakat şuan için babamın hesabında aktif 15 bin civarında bir para yok, yeni bir araba satışı gerçekleştirdik. O parayı hesaba yatıracak ve bunu belgeli olarak sunacağız. Arafta kaldığımız konu tam olarak bu aslında. Parayı benim hesabımda mı tutmalıyız, yoksa babamın hesabında mı kalmalı? İngiltere konsolosluğu ne şekilde bir bakış açısıyla yaklaşıyor veya nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017 19:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
Arkadaşlar Merhaba
16 Haziranda vize başvurusu yaptım ve 3 temmuzda onay aldım belki yazdıklarım bazı arkadaşlar için fikir olarak düşünülecektir diye detayları yazacağım. 6 haftalık dil okulu için nisan ayında londrada bir okula kayıt yaptırdım. Babaannem vefat etmişti ordan gelen yaklaşık 15.000 bin TL'yi Ocaktan beri hesabımda tutuyordum. ayrıca sponsorumu ablamın eşi yaptık çünkü babamın gelir durumu hiç iyi değildi. Gelelim evraklara
-Öğrenci Belgesi, Transkript (İngilizce)
-Üniversiteden İngilizce Hazırlık eğitimi aldığıma dair İngilizce yazı
-Önceden mezun olduğum üniversitenin diploma fotokopisi
-banka hesap dökümü ve hesabımdaki paranın nereden geldiğine dair babam ve kardeşleri arasında
Garanti bankasından ev satışına dair çıkarılan dekont fotokopisi ve bunu açıklayan ingilizce yazı
-eniştemin maaş bordrosu, banka hesap özeti ev ve araç tapusu ve sponsor olacağına dair ingilizce yazı(Eniştemin hesabında ayrıca 15000 tl bulunmakta idi.
-ablam ve eniştemin evlilik cüzdan fotokopisi
-dil okulu kayıt belgeleri konaklama dahil toplam tutar 2.032 sterlin yazıyordu. ve bunun 100 sterlini kayıt olurken depozito maksadıyla alındı.
-Uçak rezervasyonu gidiş-dönüş
-babamın maaş bordrosu ve hesap dökümü (hesapta 120 tl bulunmaktaydı :) )
-Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( İngilizce Tercüme)

Arkadaşlar bu belgelerde başvurdum ve pasaportumu yaklaşık 6 ay önce 10 yıllık olarak çıkardım herhangi bir ülkeye giriş yapmamama rağmen İngiltere Öğrenci vizesi almış bulunmaktayım. Başvurmadan önce çok zor alamazsın tarzı burada da başka yerlerde de çok fazla yazı okudum bazen olmaz dedim bazen olacak dedim ama bir şekilde oldu :)
Başvuracak arkadaşlar için tavsiyem niyet mektubu bile yazmamış birisi olarak evraklarınızda dikkat çeken birşey yoksa (çok fazla yüklü miktarda nerden geldiği belli olmayan para vs.) çok rahat alabileceğiniz bir vizeymiş en azından ben öyle gördüm. Korkmayın evraklarınız düzgün eksiksiz olsun onların aklına birşey gelmeden önce siz bunu bulup kapatırsanız emin olun o vizeyi basacaklar pasaportunuza
Vizeye başvurmadan önce bu forumun çok katkısı oldu ve bende destek olmak için böyle bir yazı yazmak istedim inşallah işinize yarayabilir..
Herkese bol şans diliyorum vize sürecinde. :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2017 13:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhaba. Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, ben yaklaşık bi 5 gün önce dil eğitimi için 2 haftalığına 6 aylık öğrenci vizesine başvurdum ve abim 3 senedir İngiltere'de oda bana sponsor oldu sabırsızlıkla sonucu bekliyorum verdiğim belgeler ise
Ordaki sponsor olan abimin evrakları
Şirket evrakları
Abimin bana gönderdiği para makbuzları
3 aylık şirket hesap dökümü
3 aylık maaş bordoları
3 aylık banka hesap dökümü
Passaport resmî
Oturum belgesi
Ev kontratı
Benim herşeyimi karşılacagına mektup evragı
Benim evraklar ise. 3 senedir ayni şirkette çalışıyorum
3 haftalık maaş bordolarım
SSK giriş bildirgesi
SSK dökümanları
Sabıka kaydı
İkametgah
Maliyede borcu olmadığına dair belge
İş yerinden çalışma belgesi
İş yerinden 2 haftalık izin formu
Lise diploması
Katıldığım sertfika kursları
2. Hafta eğitim alıcağıma Ordaki okuldan kabul mektubu
Son olarak sıkıntılı düşündüğüm 3 aylık banka hesap dökümanı 60 gün öncesinden abimden. Gelen 5000 TL ve 2500 TL aralıklı farklı tarihlerle hesabıma yatırdım ama bunu zamanla ihtiyaç için ön kayıt başvurusu vize ücretleri bulunduğum İngilizce kurs ücretleri için hesap bi ara eksiye düştü ama evrakları teslim etmeden 10 gün önce 3000 tl attım ve en son hesapta 2900 Tl olarak evrakları teslim ettim ve içimde bi şüphe var sıkıntı olur diye ( burda abim bana sponsor orda herşeyimi karşılacagına dair mektup yazıldı zaten sizce hesabım 3000 Tl bulunmasına rağmen vize alırmıyım ) yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler kolay gelsin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: