Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 12 Ara 2017 04:23

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2012 19:27 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 86
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
İngiltere’de eğitim alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır.

1.Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

Ziyaretçi öğrenci vizesi maksimum 6 aya kadar katılınabilecek programlar için gerekli olan vize tipidir. Bu vize maksimum 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz.Bu vize tipinde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. İngiltere'de 6 aydan daha uzun süre sadece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler "extended student visitor visa" olarak adlandırılan yeni bir vize türüne başvurabilirler. Bu durumda dil eğitimleirni maksimum 11 aya kadar uzatma şansları olacaktır. Extended student visitor vize içn istenen belgeler normal ziyaretçi öğrenci vizesi için gereken belgelere aynı olup sadece vize ücreti biraz daha yüksektir.

Bu vizeye 2 haftadan itibaren 6 aya kadar eğitim almak isteyen, eğitim programı bitince başka bir programa katılmak istemeyen öğrenciler başvurabilirler.

Ziyaretçi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler :

VAF1D Başvuru Formu (online olarak doldurulacak)
En az 1 yıl geçerli pasaport .(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için http://www.iem.gov.tr adresini inceleyebilirsiniz.)
Varsa eski pasaportlarınız
2 adet beyaz fonlu 45 mm X 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu biyometrik vesikalık fotoğraf.
Vize Başvuru Ücreti
Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu ( acceptance letter) ; kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transcript)
Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri
Varsa evlenme cüzdanı
Askerlik terhis / tecil belgesi
Yurtdışında ki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren belgeler
Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler
Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları.
Pasaportunuzun ve varsa eski vizelerinizin fotokopileri

* Tapu ve ruhsat dışında ki bütün belgeler İngilizce olarak hazırlanacaktır.İngilizce olarak hazırlanamayan belgeler çevirileri yapılarak dosyaya eklenmelidir.

2.Genel Öğrenci Vizesi (PBS Tier 4 General Student)

Öğrenci vizesi öncelikle 6 ay ve daha uzun süreli programa gitmek isteyenler ve/veya süresi ne olursa olsun bir programdan sonra başka bir programa katılmayı planlayanlar için alınması gereken vize tipidir.

Bu vize tipinde değerlendirme TIER 4 adı verilen 40 puanlı bir sistem üzerinden yapılmaktadır.

TIER 4 sisteminde 30 puan okuldan alınacak olan kabul belgesinden ve 10 puan ise yeterli ve kuralına uygun miktarın bulunduğu banka hesabından verilmektedir. Öğrencinin vize alabilmesi için 40 puanın hepsini alması gerekmektedir.

Genel Öğrenci Vizesi uzatılabilir bir vizedir.İngiltere’de öğrencilik durumu devam ettiği sürece ilgili kuruma başvurularak vize süresi uzatılabilir. 2011 Temmuz ayından itibaren İngiltere dil eğitimi veya sertifika programlarına katılan öğrenciler için çalışma izinleirni tamamen kaldırmış bulunmaktadır. Sadece devlet üniveristelerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler haftada 20 saat çalışabilirler.

Genel Öğrenci Vizesi için hazırlanması gereken belgeler :
VAF3 Başvuru Formu (online olarak doldurulacak)
Appendix 8 Student Visa ek başvuru formu
En az 1 yıl geçerli pasaport .(Yeni pasaport başvuruları 4 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanınızın aslı ile birlikte ikamet ettiğiniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Pasaport başvuruları ile ilgili detaylı bilgi için http://www.iem.gov.tr adresini inceleyebilirsiniz.)
2 adet beyaz fonlu 45 mm X 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu biyometrik vesikalık fotoğraf.
Vize Başvuru Ücreti
Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu (CAS document) ;Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
İngilizce bilginizi gösteren belge ( IELTS, TOEFL, Peorson Test vs. resmi sınav sonucu)
Kuralına uygun banka hesabı (danışmanlarımız yardımıyla hesaplayacağınız miktarda paranın anne-baba veya öğrenciye ait hesapta 28 gün boyunca kalması gerekir)
Pasaportunuzun ilk 4 sayfası ile son sayfasının fotokopileri

* Bütün belgeler orjinal ve İngilizce olmalıdır.

-----------------------------
Tier 4 (Ögrenci Vizesi)

İngiltere’de eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrenciler Tier 4 dediğimiz yeni puanlama sistemi çerçevesinde başvuru yapabilirler.

Bu başvuruda çeşitli kategoriler bulunmaktadır, bunlar;

Tier 4 Çocuk Öğrenci
Bu başvuru 4 ile 17 yaş arasında olan öğrencilerin eğitimlerini, Birleşik Krallık’ta devam ettirmek için yapılmaktadır. Eğer 4 ve 15 yaşında iseniz, ücreti ödenmiş bağımsız bir okulda eğitim almak amaçlı İngiltere geliyor olmalısınız.

Tier 4 Çocuk Ziyaretçi
Eğer 17 yaşında veya altında iseniz, İngiltere’de eğitim almak amaçlı 6 aylık çocuk ziyaretçi vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu vize kategorisinde İngiltere’de bulunuyorsanız, vizenin bitiminde farklı bir vizeye geçiş için başvuruda bulunamazsınız. Eğer Tier 4 (çocuk) öğrenci vizesine geçiş yapmak istiyorsanız, bu başvuruyu yaşadığınız ülkeden yapmalısınız.

Tier 4 (Genel) öğrenci
Eğer İngiltere’ye 16 yaş sonrası eğitim almak amaçlı gelmek istiyorsanız, Tier 4 (Genel) puanlama sistemi çerçevesinde yetişkin öğrenci olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Öğrenci ziyaretçi
Eğer 18 yaşında veya üstünde iseniz, 6 ay süreyle İngiltere’de eğitim almak amaçlı öğrenci ziyaretçi vizesine başvuru yapabilirsiniz, bu süre içerisindede çalışma talebiniz olmamalıdır. Bu vize ile Tier 4 (genel) öğrenci vizesine İngiltere içerisinde geçiş yapamasınız, bu başvuruyu yaşadığınız ülke içerisinde yapmalısınız.

Muhtemel öğrenci
Almak istediğiniz eğitim ve kurs konusunda karar veremediyseniz, bu kararı vermek ve 6 ay içerisinde eğitiminize başlamayı planlıyorsanız, muhtemel öğrenci vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vize bitiminde, Tier 4 (genel) veya Tier 4 (çocuk) vizesine geçiş yapabilirsiniz.

Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012 16:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Ruh Hali: Seksi
Burcu: -
admin yazdı:
İngiltere’de eğitim alabilmek için iki tip vize bulunmaktadır.

1.Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

Ziyaretçi öğrenci vizesi maksimum 6 aya kadar katılınabilecek programlar için gerekli olan vize tipidir. Bu vize maksimum 6 aya kadar verilir ve uzatılamaz.Bu vize tipinde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. İngiltere'de 6 aydan daha uzun süre sadece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler "extended student visitor visa" olarak adlandırılan yeni bir vize türüne başvurabilirler. Bu durumda dil eğitimleirni maksimum 11 aya kadar uzatma şansları olacaktır. Extended student visitor vize içn istenen belgeler normal ziyaretçi öğrenci vizesi için gereken belgelere aynı olup sadece vize ücreti biraz daha yüksektir.

Bu vizeye 2 haftadan itibaren 6 aya kadar eğitim almak isteyen, eğitim programı bitince başka bir programa katılmak istemeyen öğrenciler başvurabilirler.

Ziyaretçi öğrenci vizesi için hazırlanması gereken belgeler :

VAF1D Başvuru Formu (online olarak doldurulacak)
Vize Başvuru Ücreti
Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu ( acceptance letter) ; kabul mektubunuzda programın haftalık ders saati, başlangıç ve bitiş tarihleri, konaklama bilgileri, okul + konaklama ücreti ile ilgili bilgiler yer almalıdır. Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
En son okuduğunuz okula ait mezuniyet belgesi / diplomanız ( hala öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi + transcript)
Varsa devam ettiğiniz özel İngilizce kursları, almış olduğunuz İngilizce hazırlık eğitimi bilgileri
Varsa evlenme cüzdanı
Askerlik terhis / tecil belgesi
Yurtdışında ki eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösteren belgeler
Varsa gayrimenkullere ait tapular, araba ruhsatı ve kira gelirini gösteren belgeler
Çalışanlar için; eğitim süreleri boyunca işyerlerinden izinli olacaklarını belirten yazı ile beraber maaş bordroları.
Pasaportunuzun ve varsa eski vizelerinizin fotokopileri

* Tapu ve ruhsat dışında ki bütün belgeler İngilizce olarak hazırlanacaktır.İngilizce olarak hazırlanamayan belgeler çevirileri yapılarak dosyaya eklenmelidir.

2.Genel Öğrenci Vizesi (PBS Tier 4 General Student)

Öğrenci vizesi öncelikle 6 ay ve daha uzun süreli programa gitmek isteyenler ve/veya süresi ne olursa olsun bir programdan sonra başka bir programa katılmayı planlayanlar için alınması gereken vize tipidir.

Bu vize tipinde değerlendirme TIER 4 adı verilen 40 puanlı bir sistem üzerinden yapılmaktadır.

TIER 4 sisteminde 30 puan okuldan alınacak olan kabul belgesinden ve 10 puan ise yeterli ve kuralına uygun miktarın bulunduğu banka hesabından verilmektedir. Öğrencinin vize alabilmesi için 40 puanın hepsini alması gerekmektedir.

Genel Öğrenci Vizesi uzatılabilir bir vizedir.İngiltere’de öğrencilik durumu devam ettiği sürece ilgili kuruma başvurularak vize süresi uzatılabilir. 2011 Temmuz ayından itibaren İngiltere dil eğitimi veya sertifika programlarına katılan öğrenciler için çalışma izinleirni tamamen kaldırmış bulunmaktadır. Sadece devlet üniveristelerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler haftada 20 saat çalışabilirler.

Genel Öğrenci Vizesi için hazırlanması gereken belgeler :
VAF3 Başvuru Formu (online olarak doldurulacak)
Appendix 8 Student Visa ek başvuru formu
Vize Başvuru Ücreti
Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu (CAS document) ;Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
İngilizce bilginizi gösteren belge ( IELTS, TOEFL, Peorson Test vs. resmi sınav sonucu)
Kuralına uygun banka hesabı (danışmanlarımız yardımıyla hesaplayacağınız miktarda paranın anne-baba veya öğrenciye ait hesapta 28 gün boyunca kalması gerekir)
Pasaportunuzun ilk 4 sayfası ile son sayfasının fotokopileri

* Bütün belgeler orjinal ve İngilizce olmalıdır.

-----------------------------
Tier 4 (Ögrenci Vizesi)

İngiltere’de eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrenciler Tier 4 dediğimiz yeni puanlama sistemi çerçevesinde başvuru yapabilirler.

Bu başvuruda çeşitli kategoriler bulunmaktadır, bunlar;

Tier 4 Çocuk Öğrenci
Bu başvuru 4 ile 17 yaş arasında olan öğrencilerin eğitimlerini, Birleşik Krallık’ta devam ettirmek için yapılmaktadır. Eğer 4 ve 15 yaşında iseniz, ücreti ödenmiş bağımsız bir okulda eğitim almak amaçlı İngiltere geliyor olmalısınız.

Tier 4 Çocuk Ziyaretçi
Eğer 17 yaşında veya altında iseniz, İngiltere’de eğitim almak amaçlı 6 aylık çocuk ziyaretçi vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu vize kategorisinde İngiltere’de bulunuyorsanız, vizenin bitiminde farklı bir vizeye geçiş için başvuruda bulunamazsınız. Eğer Tier 4 (çocuk) öğrenci vizesine geçiş yapmak istiyorsanız, bu başvuruyu yaşadığınız ülkeden yapmalısınız.

Tier 4 (Genel) öğrenci
Eğer İngiltere’ye 16 yaş sonrası eğitim almak amaçlı gelmek istiyorsanız, Tier 4 (Genel) puanlama sistemi çerçevesinde yetişkin öğrenci olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Öğrenci ziyaretçi
Eğer 18 yaşında veya üstünde iseniz, 6 ay süreyle İngiltere’de eğitim almak amaçlı öğrenci ziyaretçi vizesine başvuru yapabilirsiniz, bu süre içerisindede çalışma talebiniz olmamalıdır. Bu vize ile Tier 4 (genel) öğrenci vizesine İngiltere içerisinde geçiş yapamasınız, bu başvuruyu yaşadığınız ülke içerisinde yapmalısınız.

Muhtemel öğrenci
Almak istediğiniz eğitim ve kurs konusunda karar veremediyseniz, bu kararı vermek ve 6 ay içerisinde eğitiminize başlamayı planlıyorsanız, muhtemel öğrenci vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vize bitiminde, Tier 4 (genel) veya Tier 4 (çocuk) vizesine geçiş yapabilirsiniz.

Not: Her öğrenci vize sürecinde kendi şartlarına göre değerlendirilmektedir.

Öncelikle güzel bir bilgilendirme yazısı olduğunu belirtmek isterim. Ben de ekleme yapmak isterim; 28 ardıl gün banka hesabında bulunması gereken meblağın mutlaka vadesiz hesapta bekletilmesi gerekir. Vadeli hesap veya diğer yatırım araçları kabul edilmez kesinlikle. Londra içi için aylık 1000 sterlin, Londra dışındaki tüm şehirler için ise 800 sterlin gösterilmezi gerekir. 9 ayı aşan eğitimler için maksimum 9 aylık birikim gösterilmesi yeterli olmaktadır.

En son t&a tarafından 29 Ara 2012 16:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Lütfen Telefonla destekten önce site üzerinde sorusu olanlara yardımcı olunuz. Eğer görüşmek isteyen olursa o zaman bilgilerinizi paylaşabilirsiniz... Bunun yanında imza kısmına kişisel bilgi ve telefon numaralarınızı koyabilirsiniz !

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:05 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 57
Aldığı teşekkür: 83
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
merhaba

@admin benim arkadaş gitmek istiyor ama anlamadığımız en kısa süreli vize başvurusu 6 ay mı 11 ay mı? bu arkadaşımın ingilizcesi yok ve 1 yıla yakın kalmak istiyor, sınava girip B1 mi alması lazım?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:14 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 163
Aldığı teşekkür: 92
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Boğa
lena tam emin değilim ama arkadaşının extended student visitor visa ya başvurması lazım, o da 11 aylık.

A crown it is that seldom kings enjoy.''

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:16 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
teşekkür ederim purplelili bu yazdığın vize türü için dil sınavı şartı gerekmiyor mu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:20 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 163
Aldığı teşekkür: 92
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Boğa
yok student visitorlar için hiç gerekmiyor, galiba arkadaşın dil okuluna gidecek normal dil eğitimi için değil mi??

A crown it is that seldom kings enjoy.''

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:32 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
evet purplelili student visitor en az 6 aylık en fazla 11 aylık oluyor. dil belgesi gerektirmiyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2013 17:45 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
teşekkür ederim arkadaşlar, evet sadece dil öğrenme amaçlı gidecek...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2013 13:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
student vısıtora basvurdumuzda dıyelımkı 6 aylık bır programa basvurduk ama surey 11 ayaı uzatmak ıstedık uzatamıyormuyuz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2013 13:27 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Türü:
nina merhaba nina, öncelikle hoşgeldin. student visitor maks. 6 aylıktır ve uzatılamaz. extended student visitor iste maks. 11 aylıktır aynı şekilde o da uzatılamaz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 117 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: