Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Şub 2017 08:20

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016 10:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Herkese selamlar,
Londra da 48-52 haftalık bir dil eğitimi almak istiyorum. Ancak, internet üzerinden yaptığım araştırmalarımda çok faiş fiyatlarla karşılaştım. Eğitimine güvendiğiniz ( bildiğiniz ) ve fiyat olarak da uygun diyebileceğiniz dil okulları var ise; benim ile paylaşabilir misiniz?

İyi günler diliyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016 11:00 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 158
Aldığı teşekkür: 187
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
Therexion merhaba,

Oncelikle vize konusunda biraz bilgi verelim. Eger AB veya Ingiltere vatandasi degilsen, bu durumda dusundugun dil egitimi icin vize basvurusu yapman gerekecek. 52 haftalik okul kaydi artik pek mumkun degil, en fazla ortalama 36 haftalik dil kursu kaydi yaptiriyorsun ve toplamda da 11 aylik vize veriyorlar. Uzun donemli ogrenci vizesinin turu ; study 11 months - English Language olarak geciyor. Tier 4 ogrenci vizesi turunden basvuru yapilacaksa, o zaman onun sartlari biraz daha farkli. Fakat vize basvurusu yapman gerekmiyorsa, o zaman kurs suresini diledigin kadar secebilirsin.

Ingiltere`de, ozelliklede Londra`da cok sayida dil okulu var. Fiyatlar ; okula, okulun bulundugu bolgeye ve kaliteye gore degisiyor. Egitim suresini uzun dusundugun icin oncelikle butce araligini net olarak belirlemek ve buna gore arastirma yapmak daha dogru olacaktir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016 11:29 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Murat Bey,
Cevap niteliğinde ki mesajınız için teşekkür ederim.
Geçen yıl turist olarak Lonrada bulundum ve vize sürem 6 aylıktı. Vize başvurumu kendim yapmıştım. Giriş- çıkış ile ilgili hiç bir sorun yaşamamıştım. 1,5 ay önce gelecek planlarıma yön verebilmek için 4 yıldır çalıştığım iş yerinden ayrıldım. Gelecek planlarım ve neden ingiltere olduğuna dair niyet mektubumu dahi hazırladım. Ayrıca, Londra merkezde halam yaşıyor. Onunla beraber kalabileceğimi göterir dökümanları ve belgelere sahibim. Dil eğitimim için ayırdığım meblağ 5.000 sterlindir.
Çünkü haricinde yaşamsal giderlerim için de ayrı paramın olması gerekir.
Burada süre belirtmemin sebebi en uzun sürede maximum fayda sağlayabileceğim kanaatinde olduğum için 48-52 hafta ibaresini kullandım.
Bu açıklamalarımdan sonra bana yardımcı olabilmeniz mümkün müdür?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016 11:50 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 158
Aldığı teşekkür: 187
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
Therexion ,

Aciklamalarin icin tesekkurler.

Uzun donem vize basvurulariyla ilgili gectigimiz gunlerde forumda bir yazi paylasmistim, linkini gonderiyorum, detaylari okumani tavsiye ederim.

viewtopic.php?p=68358#p68358

Kisa bir sure once isi biraktigini dile getirmisin. Bu durum vize basvurusu icin ciddi bir risk olabilir. Yurtdisina gitmek icin is birakma dusuncesine konsolosluk cogu zaman sicak bakmiyor. Bu sebeple, bu gerekceden dolayi basvurunun olumsuz sonuclanma ihtimali maalesef var. Tabi sunu da demiyorum, yanlis anlasilmasin ; bu sekilde basvuru yapilirsa kesin red alirsin. Basvurunla ilgili daha detayli bilgi verebilmem icin seninle ilgili daha cok bilgiye sahip olmam gerekir ki bu da bu ortamda pek mumkun degil. Ancak telefonla veya e-mail ile iletisim kurma sansimiz olursa o zaman bir durum degerlendirmesi yapabiliriz.

Daha onceki almis oldugun turist vizesi yeni basvurunda az da olsa olumlu referans olacaktir fakat yinede su anki ekonomik durumuna ve diger sartlarina bakarak degerlendirme yapacaklardir.

Umarim verdigim cevaplar aciklayici olmustur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016 12:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Murat Bey,
Paylaştığınız link açıklayıcı oldu. Teşekkürler. Yalnız, yorumlarda ki arkadaşların yazılarına göz attım benim şansım daha yüksek olarak görüyorum. Ama söylediğiniz gibi reddedilme ihtimalim de var.
Türkiye de hiç bir şirket kurumsal olsun olmasın 6 ay veya daha uzun süreli bir izine sıcak bakmıyor.
Bu durumdan eminim vize onay sürecinde görevli kişilerde biliyordur diye düşünüyorum. Ayrıca, niyet mektubumda neden işten ayrıldığım neden ingilitere de dil eğitimi almak istediğimi açıklayan yazım da hazır durumda.
İletişime isterseniz geçebiliriz. Yardımcı olup olmayacağını bilmiyorum dil okulu konusunda özellikle.
İş birliğinde bulunabilirseniz sevinirim.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: