Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Eyl 2017 23:08

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 17:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
Arkadaşlar merhaba!

İngiltere'de Birmingham'dayım. Erasmus için bir dönemliğine buraya geldim. Vizem ise Short term student kapsamında , tier4 bile değil. 6 aylık süresi var var 28 şubat 2017 son . Bu sürede Türkiye'den vize istemeyen ülkelerden biri olan Fas'a gitmeyi düşünüyorum ,4-5 gün için,Ocak ayı gibi.. Lakin birkaç arkadaşımla konuşunca Fas'tan dönüşüm vize bitiş tarihine yakın olduğu için sana problem oluşturabilirler, almayabilirler dediler. Bu tarz durumlar hakkında bilgisi olan var mı ? Gerçekten sorun çıkartabilirler mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 18:02 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 67
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
omeriioo Sorun çıkartabilirler. Eğer mevcut vizen ordan uzatılabilen vize olsaydı( Tier 4 vs) verecegin cevabın vizeyi uzatacagım olurdu, böyle bir hakkım var derdin falan. Yine tekrar giriş yaparsın sonuçta ordaki memurun inisiyatifine kalmış ama ters bişey ile karşilaşırsan şaşırma klasikleşmiş bir durum bu.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 20:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
İyi de benim vizem süresi dolmuyor nasıl iş anlamadım bu .

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 22:46 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 21
Aldığı teşekkür: 114
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Hayır bir sorun olmaz. Polis memuru tabiiki de soracaktır. Sen de ufak bir tatil yapıp geldim dersin. Olur biter. Vizen çok girişliyse bu senin yasal hakkın. Ki ilk girişin okul süren vesaire herşeyin yerin yurdun bellidir diye tahmin ediyorum. Sonuçta eğitimin devam ederken "hayır giremezsin ülkeye" diyecek halleri yok.

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 00:07 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
omeriioo evet dogru bir savunma vizem bitmemiş nasıl olur dersin, sana bir örnek vereyim;

Arkadaşımın süresiz oturum izni vardi 4 sene sonunda almıştı ama vatandaş olmadi neyse bu Tr'ye döndü aradan zamanı tam hatırlamıyorum 2 ya da 3 olabilir tekrar ingiltere'ye giriş yaparken almadılar :) Cocuk ne saçmaliyorsunuz benim süresiz vizem var diye kendini savunsa da acımadan geri gönderdiler.

Avukatı bu gibi durumlarla karşilaşmamak için insanlara Tr'ye dönmeden önce zamani doldurdular ise pasaportu almalarını öneriyoruz demiş fakat süresiz oturum izninin olması bu hakkı vermiyor uzun süre ülkenizde kalamazsınız demiş hatırladıgım kadarıyla bir kalış süresi varmış sanırım öyle bişeler anlatmıştı.

Tabi yukarıda anlattıgım farklı bir durum ama özeti senin vizenin olması kısa bir zaman kala tekrar gireceginin garantisini vermez ama tekrar söylüyorum riskli bir durum memurun inisiyatifine kalmış karşılaşırsan bu tip bir durumla şaşırma.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 12:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
o halde aralık gibi gitmeliyim ki okulum hala devam etmiş oluyor, okul davet mektubu tarihine göre almama gibi durumları olamaz herhalde ..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016 13:59 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
omeriioo yani erkene almanda fayda var, mantık olarak vize bitimine cok kısa bir süre kala sorun çıkarmaları cok normal.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 23:50 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Türü:
Burcu: İkizler
[quote="omeriioo"]Arkadaşlar merhaba!

İngiltere'de Birmingham'dayım. Erasmus için bir dönemliğine buraya geldim. Vizem ise Short term student kapsamında , tier4 bile değil. 6 aylık süresi var var 28 şubat 2017 son . Bu sürede Türkiye'den vize istemeyen ülkelerden biri olan Fas'a gitmeyi düşünüyorum ,4-5 gün için,Ocak ayı gibi.. Lakin birkaç arkadaşımla konuşunca Fas'tan dönüşüm vize bitiş tarihine yakın olduğu için sana problem oluşturabilirler, almayabilirler dediler. Bu tarz durumlar hakkında bilgisi olan var mı ? Gerçekten sorun çıkartabilirler mi
ben 2011 yilinda 6 aylik tatil vizesi ile ingiltereye 5 defa giris cikis yaptim en son giris yaptigimda vizemin bitmesine 8 gun var idi hic bir sorun cikmadi sormadilar bile tabi simdi ne yaparlar bilinmez yanliz giris yapmayi planliyorsan vizenizin bitiminden oncegi herhangi bir gune donus biletiniz olursa yardimci olur giris yapmaniza yani bir vize bitiminden once donus planinizi yapmissin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2016 23:59 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 94
Vize Türü:
Burcu: İkizler
rico yazdı:
omeriioo evet dogru bir savunma vizem bitmemiş nasıl olur dersin, sana bir örnek vereyim;

Arkadaşımın süresiz oturum izni vardi 4 sene sonunda almıştı ama vatandaş olmadi neyse bu Tr'ye döndü aradan zamanı tam hatırlamıyorum 2 ya da 3 olabilir tekrar ingiltere'ye giriş yaparken almadılar :) Cocuk ne saçmaliyorsunuz benim süresiz vizem var diye kendini savunsa da acımadan geri gönderdiler.

Avukatı bu gibi durumlarla karşilaşmamak için insanlara Tr'ye dönmeden önce zamani doldurdular ise pasaportu almalarını öneriyoruz demiş fakat süresiz oturum izninin olması bu hakkı vermiyor uzun süre ülkenizde kalamazsınız demiş hatırladıgım kadarıyla bir kalış süresi varmış sanırım öyle bişeler anlatmıştı.

Tabi yukarıda anlattıgım farklı bir durum ama özeti senin vizenin olması kısa bir zaman kala tekrar gireceginin garantisini vermez ama tekrar söylüyorum riskli bir durum memurun inisiyatifine kalmış karşılaşırsan bu tip bir durumla şaşırma.

2 yildan fazla ulke disindan kalirsan suresiz oturumun olsa bile vizeniz gecerliligini kaypit ediyor

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: