Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Tem 2017 18:48

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2016 16:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle fotoğrafları koyayım.

Eklenti:
WhatsApp Image 2016-11-02 at 08.12.03.jpeg

Eklenti:
WhatsApp Image 2016-11-02 at 08.12.04.jpeg

Belirteyim başvuruyu bir "acenta" aracılığıyla/yardımıyla yaptım.

Özet olarak belirtmem gerekirse iki sebepten red aldım gibi gözüküyor.(Yazı uzun olduğu için bunu yazıyorum.)
1-Banka hesaplarındaki aşırı "dalgalanma" hareketi,
2-2013'ten beri ne yaptım, bu okuma kararını niye şimdi alıyorum.

Olayı kısaca özetleyeyim, 6 aylık kısa dönem öğrenci vizesine başvurdum, Embassy English Dil Okulu'na gitmek için. 24 hafta okul + 4 hafta aile yanı konaklama şeklinde başvuru yaptım.

Öncelikle 24 hafta okul + 4 hafta konaklama yapmamın sebebi gideceğim aile yanından memnun kalıp kalmamayla alakalı olup, memnun kaldığım durumda sistem üzerinden aile yanı konaklama uzatılabildiğinden tercihim bu yönde oldu.(Bir arkadaşım da konaklamasını okul süresinden az tutarak bu şekilde vize alabilmişti.) Sanırım sorun bu değil.

İkinci olarak "acenta" nın önerisi üzerine(bu öneriyi, dil okuluna neden gitmek istediğimizi daha belirgin hale getirmek için yaptık), direk dil okulu olarak başvurmak yerine, önce yurtdışı master eğitimi veren bir üniversiteden yüksek lisans kabulü aldık(2017-2018 senesi için, yani bir yıl sonra), daha sonra bu yüksek lisansın kabul şartlarında IELTS 6.0 olduğunu belirtip bunun için dil okuluna gitmem gerektiğini ve Embassy English Dil Okulu'na gelmek istediğimi belirttim, başvuruda her iki okuldan kabul ve dil okulunun sağladığı konaklama mevcuttu. (Burada benim tespitim, acaba iki okula paramın yetmeyeceğini düşünmüş olabilirler mi?)

Ara not: İstenilen evraklar tamamdı, bunlar;

2 adet ev tapusu fotokopisi
2 adet araba ruhsat fotokopisi
anne öğretmen maaş bordro(3 aylık)
baba emekli maaş bordro(3 aylık)
baba özel hastahanede doktor maaş bordro(3 aylık)
dil okulu/homestay ve üniversite kabulleri
babanın emekli olduğuna dair sgk kağıdı ve sgk dökümü
annenin öğretmen(memur) olduğuna dair kağıt ve sgk dökümü
pasaport, ve ilk sayfa fotokopisi,
eski pasaport(yeşil) ve sakız adasına giriş çıkış sayfası
anne ve babanın bankadaki paraları, hesap hareketleri(3 aylık)
anne ve babanın sponsor olduğuna dair yazı ve imzaları.
nüfus kayıt örneği(benim).

(verdiğim halde buraya yazmayı unuttuğum evrak olabilir, bunlar önemli olduklarını düşündüklerim.)

Üçüncü olarak, babamın bankada gösterdiğimiz meblağ(asıl beni karşılayacak meblağ buydu.), babamın yüksek faiz alması sebebiyle şöyle bir işleme giriyor.

Her 32 günde bir sıfırdan yepyeni bir vadeli hesap açılıp, para o vadeli hesapta işliyor, daha sonra günü bittiğinde babamın 1999'dan beri var olan vadesiz hesabına para düşüp, en geç 10 dakika sonra tekrar yeni açılan bir vadeli hesaba geçiyor. Yani her 32 günde bir bizim 1999 tarihli hesaptan +-70000 gibi bir rakam girip çıkıyor. İşte bu noktada patlak vermiş olabilirim. Bu noktayı direk onlara neden böyle olduğunu açıklamadım, açıkçası danışmanım da uyarmadı. Para 6 aylık hesap özetinde 70000 olarak hep var, ama red cevabında okursanız "dalgalanma" şeklinde bir sebepten bahsedilmiş zaten. (bu arada kısa dönem öğrenci vizesinde uzun dönem öğrenci vizesi gibi 28 gün para hareketsizliği aranmıyordu normalde.)

Dördüncü olarak, redde belirtilen sebeplerden biri de 2013 yılından bu yana neden karar vermedin şeklinde, orayı da tam belirtmemişim, bu süre zarfında ben çalıştım, sigortam yattı vs. ama çalıştığıma ya da sigorta yattığına dair bi kağıt vermedim. bu da eksiğim olabilir diye düşündüm.

Eksik birşey yazmışsam lütfen sorularınızı bekliyorum,

Sormak istediğim, şu aşamada tekrar başvuru yapmayı düşünüyorum.

1.si başvuruyu yaparsam aynı şirketle mi çalışmalıyım? (başka bir şirkete sorduğumda biz eski şirketinin hatasını refere ederek başvuru yapacağız, aynı şirketle başvuru yaparsan red alırsın dedi.)

Burada sormak istediğim 2. başvurularında olumlu olan arkadaşlar, şirketlerini değiştirdiler mi, bunun denildiği gibi bir faydası var mı?

2.si bu başvuruda bankadaki hareketliliği açıklarsam, 2013'ten bu yana çalıştığımı gösterirsem, kesin alacak mıyım demiyorum zaten, ama vize alma şansım artacak mıdır?

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2016 16:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ön Edit 1: ayrıca bankanın anne ve babamı güvenilir müşteri olarak refere ettiği yazı da bankadaki para toplamının üst yazısında imzalı ve onaylı şekilde belirtiliyor ikisi için de ayrı ayrı olarak.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 06:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba, ben kendi tecrübemden bahsetmek istiyorum.

2010 yılında tier 4 uzun dönem için başvuru yapmıştım ünlü bir acente ile 2 kere red aldım üst üste.

ilk seferde bankada 28 günden fazla duran paramı hesap dökümü alırken 26. gün itibari ile verdiği için banka ve acentenin beni uyarmaması sonucu oldu.
ikinci seferde ise ilk başvurumda kullandığım intermediate yazılı sertifikanın, red tekrar başvuru süreci sırasında home office'in B1 yada B2 yazmak zorundadır değişikliği yüzünden kabul edilmemesi.

Bu noktada acentenin hatası evraklarımı ve yapılan değişiklikleri doğru takip etmemeleri. Başvurduğum sene en ünlü firma idi üstelik bu şuanda bilmiyorum ne denli yaygın.

Nihayetinde başka bir firmayla 3. bir başvuru yaptım maalesef ekstra para ödeyerek ama vizemi aldım sonuçta :)

Aslında iyi bir takip ile kendinde bahsettiğin eksikleri tamamlayıp yapabilirsin ama buradan arkadaşların önerebileceği başarılı bir eğitim danışmanı ile yaparsan daha garanti olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 09:52 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 100
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
borapoyraz

O banka hesabı durumunu açıklaman gerekiyor kapak yazısında. Mümkünse bankadan da bir yazı al. Hesap vadeli mevduat hesabı olduğundan yüklü para giriş çıkışları olduğunu vesaire yazman lazım. Vadeli mevduat ve vadesiz hesapların özetlerini birlikte koy ki eşleştirme yapabilsinler. Ayrıca 3 ay değil geriye dönük en az 6 aylık hesap özeti koymalısın.

Kapak yazısında ayrıca 2013 yılından beri ne yaptığını yaz. Çalıştığın işin ne olduğundan bahset ve sigorta dökümünü ekle. Onun dışında kapak yazısından yurtdışı dil eğitiminin ardından Türkiye'ye dönüşte ne yapacağına dair planlarından bahset. Son olarak 2013'ten bu yana ne yaptığını yine kanıtlaması açısından işvereninden bir yazı alınabilir.

Danışman şirketle başvurmak şart değil. Yeterli İngilizcen varsa, formu kendin doldurabilirsin. Yukarıda bahsettiğin evrakları, ve benim bahsettiğim şeyleri toparlayıp vize başvurunu kendin yapabilirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 16:30 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
MuzoAdam yazdı:
Merhaba, ben kendi tecrübemden bahsetmek istiyorum.

2010 yılında tier 4 uzun dönem için başvuru yapmıştım ünlü bir acente ile 2 kere red aldım üst üste.

ilk seferde bankada 28 günden fazla duran paramı hesap dökümü alırken 26. gün itibari ile verdiği için banka ve acentenin beni uyarmaması sonucu oldu.
ikinci seferde ise ilk başvurumda kullandığım intermediate yazılı sertifikanın, red tekrar başvuru süreci sırasında home office'in B1 yada B2 yazmak zorundadır değişikliği yüzünden kabul edilmemesi.

Bu noktada acentenin hatası evraklarımı ve yapılan değişiklikleri doğru takip etmemeleri. Başvurduğum sene en ünlü firma idi üstelik bu şuanda bilmiyorum ne denli yaygın.

Nihayetinde başka bir firmayla 3. bir başvuru yaptım maalesef ekstra para ödeyerek ama vizemi aldım sonuçta :)

Aslında iyi bir takip ile kendinde bahsettiğin eksikleri tamamlayıp yapabilirsin ama buradan arkadaşların önerebileceği başarılı bir eğitim danışmanı ile yaparsan daha garanti olur.

MuzoAdam merhaba, öncelikle teşekkürler. Açıkçası başvuru şartlarını karşılayabiliyor olduktan sonra vizeyi alamamak tamamen belge eksikliği. Bunu da gidermek için danışman şirketlere başvuruyoruz, bizim göremediklerimizi görsünler, tecrübelerini aktarsınlar diye.

Benim merak ettiğim danışman şirketi değiştirmek gerekli mi? Önceki vizenin bu şirketle red olması yeni vize başvurusunda olumsuz etki yaratır mı?

hampshire yazdı:
borapoyraz

O banka hesabı durumunu açıklaman gerekiyor kapak yazısında. Mümkünse bankadan da bir yazı al. Hesap vadeli mevduat hesabı olduğundan yüklü para giriş çıkışları olduğunu vesaire yazman lazım. Vadeli mevduat ve vadesiz hesapların özetlerini birlikte koy ki eşleştirme yapabilsinler. Ayrıca 3 ay değil geriye dönük en az 6 aylık hesap özeti koymalısın.

Kapak yazısında ayrıca 2013 yılından beri ne yaptığını yaz. Çalıştığın işin ne olduğundan bahset ve sigorta dökümünü ekle. Onun dışında kapak yazısından yurtdışı dil eğitiminin ardından Türkiye'ye dönüşte ne yapacağına dair planlarından bahset. Son olarak 2013'ten bu yana ne yaptığını yine kanıtlaması açısından işvereninden bir yazı alınabilir.

Danışman şirketle başvurmak şart değil. Yeterli İngilizcen varsa, formu kendin doldurabilirsin. Yukarıda bahsettiğin evrakları, ve benim bahsettiğim şeyleri toparlayıp vize başvurunu kendin yapabilirsin.

hampshire merhaba, açıkçası daha önce teyzeme turist vizesini zaten kendimiz aldık. Bu vize tipi(kısa dönem öğrenci vizesi) daha ciddi iş olacağını düşünerek, ve okul kaydı vs. gibi şeyleri de üstlendikleri için danışman şirkete başvurdum, yoksa daha önceden benzer bi vize tecrübemiz vardı. dediğim gibi sorularım, yeni vize başvurusunda şansım ne denli yüksek ve firma değiştirmeli miyim?

Bu arada bankadan 6 aylık hesap özeti ve ayrıyetten istanbul merkez'den neden bu şekilde bi dalgalanma, hesap açma kapama olduğuna dair yazı istedik. Onlar da gelecek.

Buna ek olarak 9.5 yıllık bireysel emeklilik hesabımın da dekontunu istedim bankadan.(bu kendime ait olan birşey)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2016 19:29 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 14
Aldığı teşekkür: 100
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
borapoyraz

Dil okulu sebebiyle şirketle devam etmen gerekiyorsa, başka bir danışmanlık firması bakmana gerek yok. Sadece yazılan eksiklikleri tamamladın mı vizen zaten çıkacaktır. Sadece danışmana %100 güvenme. Evraklar hazır olduğunda herşeyi kontrol et. Eksikler tamamlanmış mı, form doğru doldurulmuş mu vesaire. Senin bir kapak yazısı yazman önemli. Onu da yazdın mı bence bir sorun kalmayacak. Bireysel Emeklilik dekontunun olması da iyi. Sonuçta Türkiye'ye bir yatırım yapıyorsun. Evrakların üzerlerine küçük post-itler yapıştır ve ne olduklarını da yaz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016 18:48 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
MuzoAdam

hampshire

Merhaba, bankadan evraklar geldi, fakat o kadar terimsel bi açma kapama işlemlerini anlatmışlar ki ben bile zor anladım açıkçası, vadeli hesabın 1 yıllık süreci var elimde ama hiç anlaşılır değil. Buna rağmen bu lanet belge baya bir zorluklarla İstanbul Merkezden geldi. Banka açıklamaları genelde türkçe veriliyor, acaba tercüme etmemiz bir fayda sağlar mı, yoksa kapak yazısı yazmak yeterli mi? Elimde yine neredeyse tüm belgeler mevcut, fakat düşüncem şu yönde reddetmeye sebep arayan bi memur bu hesapları ben anlamadım "not satisfied" diyip yine reddedebilir gibi geliyor bana.

hampshire yazdı:
borapoyraz

Dil okulu sebebiyle şirketle devam etmen gerekiyorsa, başka bir danışmanlık firması bakmana gerek yok. Sadece yazılan eksiklikleri tamamladın mı vizen zaten çıkacaktır. Sadece danışmana %100 güvenme. Evraklar hazır olduğunda herşeyi kontrol et. Eksikler tamamlanmış mı, form doğru doldurulmuş mu vesaire. Senin bir kapak yazısı yazman önemli. Onu da yazdın mı bence bir sorun kalmayacak. Bireysel Emeklilik dekontunun olması da iyi. Sonuçta Türkiye'ye bir yatırım yapıyorsun. Evrakların üzerlerine küçük post-itler yapıştır ve ne olduklarını da yaz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: