Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eyl 2017 13:38

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2013 21:06 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 86
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Merhaba üyelerimiz ,

Vize ret hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu süreçte neler yaşadığınızı , bekleme ve hazırlanma sürecinde yaşananları , sonrasında olanları , bu durumun sizi nasıl etkilediğini ve ret sebeplerinizi yazınız.

Hikayenizi anlatabileceğiniz link buradadır. Alttaki linki tıklayıp yeni başlık tuşuna bastığınızda hikayenizin girişini yapabilirsiniz.

viewforum.php?f=37

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2013 02:38 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4611
Aldığı teşekkür: 3123
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
admin yazdı:
Merhaba üyelerimiz ,

Vize ret hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bu süreçte neler yaşadığınızı , bekleme ve hazırlanma sürecinde yaşananları , sonrasında olanları , bu durumun sizi nasıl etkilediğini ve ret sebeplerinizi yazınız.

Hikayenizi anlatabileceğiniz link buradadır. Alttaki linki tıklayıp yeni başlık tuşuna bastığınızda hikayenizin girişini yapabilirsiniz.

viewforum.php?f=37

Tekrar hatirlatma yapiyorum ve ret alan arkadaslardan lutfen hikayelerini anlattiklari bir baslik acmalarini rica ediyorum.

FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 15:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba,yanlis yere yazmisim kusura bakmayin.2 gun once ailece yapacagimiz seyahat icin red aldik.Daha once 9 ay ogrenci vizesi,6 ay da turist vizesi almistim.Annemin de 2 adet turist vizesi gecmisi var.Sadece ablam,oglum ve onun oglunun hic vize gecmisi yok.Ablam devlette avukat olarak calisiyor.Hesabina giren 66.000 tl para girisi var,babamizdan miras kalan ev satildikten sonra onun hesabina bu para gonderildi,o da daha sonra parayi bolerek bize gonderdi.Aylik maasim 1,600 tl gozukuyor ama esim maddi destekte bulunuyor ve hesap dokumlerimizden aylik harcamam 5.000 tl yi buluyor.Ablamin da ayni sekilde.Annem zaten emekli memur ama kira geliri ve baska gelirleri de var.tum evraklari koymustuk.ekte bize yolladiklari mektubu gonderiyorum size.Tekrar vize basvurusu yapmali miyiz,evetse nelere dikkat etmeliyiz?yoksa ablam devlette calisiyor diye supheli bir durum gorup bahane mi etmisler?tekrar red almak istemiyorum,ingiltereye gitmek benim icin cok onemli.neler yapmaliyim?

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 17:43 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 463
Vize Türü:
Merhaba,
Ilk red sebebi olarak, verdiginiz evraklarin bazilarinin tercume edilmemis olmasi.
Ikinci red sebebi de hesabiniza giren 66.000tl Nin kaynagini belirtmemeniz sonucu, paranin size ait olduguna inanmamislar.

Oncelikle is yerinizden aldiginiz yazida seyahat tarihleri boyunca izinli olacaginizi ve izninizin bitiminde Ise geri doneceginizi belirtmesi gerekiyor.
Bununla beraber satilan evin satis belgelerini de basvurunuza ekleyip aciklayici bir mektup yazin (ingilizce)
Ablanizdan da ingilizce bir aciklama yazisi ve satis belgesinin tercumesini Isteyin.
Cocugunuz okula gidiyorsa okuldan izin yazisi vs alabilirsiniz. Bu tur belgeler tatilinizin bitiminde ulkenize donmeniz icin guclu sebepleriniz olduguna ikna edebilmeniz icin gerekli.

Basit hatalar olmus, bu sitedeki ilgili bolumu okursaniz daha faydali olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 05:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
merhaba,yanitiniz icin cok tesekkurler.peki sizce ne zaman basvurmaliyim? bir de bu sefer esimde basvurmak istiyor sponsor olarak gorunmek icin bu faydali olur mu yoksa suphe mi ceker?daha onceden kendime 2 anneme,halama,esime vizeleri ben hazirlayarak aldim danisman yardimi olmadan,hic bir zaman tercumesini de koymadik bu yeni mi 2014'te almistik en son hic boyle bir sorun yasamadim o yuDen her zamanki gibi davrandim,kotu birine denk gelmisiz bu sefer demekki:)) bir de 3.redden sonra mi 10 yillik yasak geliyor?panik atak oldum 2.red gelirse diye ama basit hatalar demissiniz duzeltilmeyecek bir durum yok degil mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 06:30 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 78
Aldığı teşekkür: 463
Vize Türü:
3'uncu red ve 10 yil ceza diye bir uygulama ingiltere icin duymadim. Yalan bilgi ve belgelerle basvurdugunuz anlasilirsa 5-10 yillik ceza verilebiliyor.
Sponsor olayina gelince, esiniz sizinle gelmeyecekse basvuru yapmasin bos yere. Esinizin maas bordrosu, hesap ozetleri, pasaport/kimlik fotokopisi ve yazacagi ingilizce bir mektup sizin basvurunuzu ve hikayenizi destekleyecektir. Siz ilk basvurunuzda konsolosluga durumunzu anlatmissiniz ancak hikayenizi destekleyecek evraklari email veya tercume etmeden koymussunuz. Bu yuzden basvuru formuna yazacaginiz her bilginin ispatini yapmaya calisin. Nasil olsa anlarlar demeyin, cunku konsolosluk elindeki evraklara bakar, orada varsa belgesi inanir. Yoksa red.
Tercume ettirmeden bazen alanlar oluyor AMA kural tercumelerinin yapilarak basvurulmasi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 10:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
şimdi satış yapan kişiyle görüştüm, belgeleri alamayabilirim yani 66.000 ve 22.000 i resmi belgeleyemeyebilirim ama açıklayan bi mektup yazsam olur mu .. yine de garanti olsun diye eşimin sponsorlugunda basvuracagız yine de o geçmişteki paraya takılırlar mı ? bir de eşimin sponsorlugunda olacagı için para da yatırabilir hesabımıza yine mi yanlış bi hareket olur bu ? açıkçası ankarada önerebileceginiz güvenli danışmanlık şirketi olursa çok iyi olur sonuc olarak baya karısık geldi bana basit nedenler olsa da.. :cry: :cry: :cry: :cry:

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2016 11:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhabalar. Bundan yaklasik 3-4 sene once vize basvurusunda bulunmustum.ingiltereden abim var.davetiye yolladi.fakat red cevabi aldim.gerekce olarak abimin gonderdigi hesap bilgilerinin guncel olmadigi ve ogrenci oldugumdan dolayi hesabimdaki paranin miktari fazla oldugu soylendi.simdi tekrar basvuru yapicam.okulum bu sene bitti.1 ayligina ziyaret amacli gitmek istiyorum.izmirden basvuru yapicam.yapmam gerekenlerle ilgili bilgisi olan varsa yardimci olmanizi istiyorum.tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2017 01:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
Merhaba arkadaslar Yardima ihtiyacim var size sorum olacak;

Aralik 2016 da vize basvurusu yaptim hala beklemekteyim normalde Isci vizesi 2 ayda sonuclanir benim vize nerdeyse 5 ay olacak henuz sonuclanmadi. 7 yildir Turkish worker vizesi ile Ingilteredeyim. 2014 de aldigim extension vizeme police register yaptirmadim. En son police register i 2012 de yaptirmisim. Daha dogrusu bilmiyordum sadece adres degisikligi icin police register yapilir biliyordum.AMA hic adres degisikligi yok. Red verirler diye cok korkuyorum. Yapmam gereken bisey varmi?

Bunun disinda butun evraklarim tam P60 , payslips, reference letter, bank statement hersey tam. 2012 den bu yana council , Thomas water, British gas, tv licence faturalar benim adima ve duzenli oduyorum. Acaba police register yapmadigimdan dolayi red verirlermi? Lutfen yardimci olun?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: