Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Kas 2018 15:15

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 79 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2018 21:35 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 64
Aldığı teşekkür: 22
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
erhan1985 yazdı:
Konu açtım ancak buraya da yazmak istedim.

İngiltere'den daha önce 2014 senesinde 6 aylık vize almıştım.

Ancak 20 Eylül 2018'de başvurduğum vize "Hesabımdaki 7.000 TL'nin kaynağını göstermediğim için" reddedildi. Eşime de sponsor olmuştum. Balayı için 06 Kasım'da gidecektik ancak maalesef gidemiyoruz red aldığımız için. Sormak istediğim şu, şimdi tekrardan başvursak yeniden red alacağız, Ocak başı başvursak, hesabımdaki 7.000 TL'nin "Nikahımızda takılan paralar" olduğunu belirtsek, hatta düğün davetiyesini, fotoğrafını bile koyarak başvursak bir etkisi olur mu?

Açıkçası vize aracı firmanın da sallapati iş yaptığı aşikar. Benim verdiğim, evraklara iliştirdiğim notları bile çıkarmadan göndermişler.

Vize başvurusunda çalıştığım şirketin evraklarını da verdim, şirketteki konumumun kendilerini tatmin ettiğini ancak 7.000 TL'nin sorun olduğunu, geri dönmeye ikna olmadığını belirtmiş home Office.

Ocak ayında başvuracağımız zaman evraklara bir dilekçe yazıp eklesek sizce bir etkisi olur mu? Aşağıdaki şekilde bir dilekçe (daha da toparlayacağız) yazmayı düşünüyoruz.

Konu hakkında bize yardımcı olabilir, bilgi verebilirseniz seviniriz.

20.09.2018 tarihinde ülkenize turistik gezi yapmak için eşimle başvurduğumuz vize talebi ekli red mektubunda yazan sebeplerden dolayı reddedilmiştir. Red olarak belirtilen maddelere yaptığım açıklamalara istinaden vize talebimin yeniden gözden geçirilmesini rica ederim.

• Red sebebi olan 7.000 TL olarak hesabıma yatan meblağ 01 Nisan 2018 tarihinde Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde yapılan nikahımıza istinaden davetlilerimiz tarafından hediye edilen nakit paraların ülkenize yapacağımız turistik gezi için sakladığımız meblağlardır.

• Düzenli bir işte çalıştığım, ayrıca Açık öğretim Fakültesinden okumaya devam ettiğim, 17.03.2014 tarihinde ülkenize turistik gezi için giriş, 19.03.2014 tarihinde çıkış yaptığım gibi maddelerin de göz önüne alınmasını rica ederim.

• Balayı için planladığımız tatile red sebebiyle geçiş yapamadık ancak 14 Şubat Sevgililer gününde ülkenizde turistik gezi yapabilmemiz için değerli yardımlarınızı rica ediyoruz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çok geçmiş olsun.. Keşke aracı firmayla çalışmasaydınız, ben ingiltere ve harici toplamda 5 vizeye başvurdum (2 öğrenci 3 turist) hiçbirinde aracıyla çalışmadım, ret de almadım. Yalnız şöyle de bir durum var, yazdığınız notlar ilgililerin dikkatini çekmiş olabilir, bir şeye inandırmaya çalıştığınızı düşünüp kuşkulanmış olabilirler. ben son vizemde toplu 10 bin koymuştum hesabıma ve buna rağmen sorun olmamıştı.

Bu arada tekrardan başvuru yapmak yerine vize reddine 1 ay içinde itiraz edebilirsiniz, böyle bir hakkınız var. İngilizce yazılmış itiraz dilekçenize 7 bin liranın kaynağını açıklayıp, ret cevabında yer alan altı veya yedi haneli rakam kodu, isminiz, doğum tarihiniz, imzanız ve elektronik posta adresinizle birlikte faks ya da posta yoluyla konsolosluğa gönderebilirsiniz. Bu arada diğer evrakları da yine de bir gözden geçirin. Belki sadece sorun 7 bin tl değildir.

İtirazla ilgili internetten bulduğum şu yazıyı inceleyebilirsiniz; https://www.kutubaligi.com/vize-reddi-itiraz-dilekcesi/

Edit: Yalnız az önce izlediğim bir videoda ret yediyseniz, home office'in hatasından dolayıysa itiraz edin ama eksik ya da hatalı bir evrak verdiyseniz itiraz etmek yerine yeni başvuru yapın diyor. Çünkü itirazla birlikte ek evrak kabul edilmiyormuş, bekleme süresi ve masrafı varmış. Ve itiraza da ret alırsanız sicilinize işliyormuş. Yeni başvuruda ret alınan hatayı tekrar yapmamak ve evrakların hepsini yenilemek gerekiyormuş.

Sıkıntılı bir durum, karar sizin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2018 05:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Ret mektubunda "İtiraz yolu kapalıdır" şeklinde not düşmüşler.

Bundan sonra yapacağım yeni başvuru yapmak olacak. Ocak ayının başında yapacağım. Çok amatörlük ettim uzun süredir vize işleriyle ilgilenmedim, mesela öğrenci belgemi falan da eklememiştim bir sonraki başvuruya onu da ekleyeceğim. Bir sonraki başvuruya davetiye ve düğün fotoğrafımı bile ekleyeceğim o derece :) çünkü gerçekten bir daha ret alıp sicilime eklenmesini istemiyorum.

Dilekçeye mülakat yolunun açık olmasını rica ederim şeklinde bir ibare eklesem çok mu komik olur?

Oturduğum ev annemin üzerine. Ondan da bir evrak alsam iş görür mü?

Çok soru soruyorum ama maalesef destek alabileceğimiz başka bir yer yok gibi.

Şirketin vize firması ile de görüşeceğim ancak ne kadar etkili olur bilmiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2018 19:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba ben kısa dönem öğrenci vizesi seçerek 4aylık dil eğitimi için 2ekimde belgelerimi teslim ettim dün belgelerimi almaya gittim ve red vermişler red mektubunuda paylaşmak istiyorum. Red mektubundaki red nedenleri için ilk olarak kendim bir niyet mektubu yazmayı planlıyorum neden ingilizceyi ülkemde değilde orada öğrenmek istediğimi geleceğim için katkılarını vs anlatan. Ayrıca Tr de bağ göstermedin demişler Türkiyede ailem var başka ne gibi bir bağ göstermem gerek şirketimden tüm çalışma belgelerimide almıştım kurs boyunca izinli olduğuma ve geri dönünce çalışmaya devam edeceğime dair. Yani nasıl bir bağ göstermem gerektiğini anlamadım. İkinci olarak sponsorun mektubunda tüm gerekli kurs ücreti yaşam giderkerini ödeyeceğini söylememiş yazıyor diğer red nedenimde. fakat sponsor mektubunda bunlarda mevcuttu ve sponsor mektubumu belgelerimle geri vermemişler konsolosluk sadece sponsor belgesini almış geri kalan tüm belgelerimi pasaportla geri göndermiş bununda nedenini anlamadım.. İkinci yapacağım şeyde sponsor mektubumu daha detaylı düzenleyip o şekilde sunmak. Ne düşünüyorsunuz sizce bunlar yeterli olurmu? Cevaplarınız benim için çok önemli tekrar başvuru yapmak için fazla sürem yok. Ben bu yazıyı dün diğer başlığın altına yazmıştım ama oradan cevap veren olmadı bu başlığın altında yazan arkadaşlardan bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilirmi bana?

Eklentiler:
3071392E-FD02-4A1A-A89B-895FD72AA0A1.jpeg
3071392E-FD02-4A1A-A89B-895FD72AA0A1.jpeg [ 1.03 MiB | 698 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2018 01:12 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum :(

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eki 2018 12:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba cevap bilgisi olan biri mutlaka vardır aranızda bir fikir verseniz yeterli

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2018 13:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Kova
Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim. Ben aile birlesim vizesinde red almistim. 24 eylulde mahkemem oldu. 2 ekimde mahkemeden mektup geldi kazanmisim 28 gun icin de home office itiraz hakki varmis 17 gun oldu bugun beklemedeyim her hangi bir haber yok sizce pasaportumu ne zaman isterler bulent varsa yardimci olursa cok sevinirim tesekkurler simdiden... red hikayemi yazicam bos bi zamanimda arkadaslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2018 02:44 
Kullanıcı avatarı
merhaba Gmzdum28
eğer sakıncası yoksa ne zaman başvurdunuz? ne zaman red geldi? ittira ettikten ne kadar sonra mahkeme gün verdi? lütfen detaylı bilgi verebilirmisiniz? ben aile birleşim için red aldım haziran 2018 de şimdi mahkeme günü bekliyorum. şimdiden yardımlarımız için teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2018 13:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba
Tem 2017 de hizli vize basvurusu yapildi
Agu 2017 de 6 hafta sonra red geldi
Eyl de itiraz edildi 3 ya sonra mahkeme gunum beli oldu
Mahkeme gunum 23 tem 2018 Olucakti ama mahkemem olmadan ertelendi
Yogunluktan dolayi 2 eki 2018 de mahkemem oldu 1 hafta sonra yani 9 eki 2018 de olumlu sonuclandi
28 gun home offisin itiraz hakki doldu itiraz etmediler ama hala pasaportumu istemediler beklemedeyim 5 hafta oldu yarim avukatla gorusucek esim bakalim uzun ve yoruluyom bi durum bu arada esimin finalsal olarak yeterli bulmadiklari icin red vermislerdi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2018 14:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
Yıllık geliriniz ne kadardı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2018 16:52 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Son altı ay eşim yüksek göstermişti ama onlar yanlış hesaplanmışlar şu an yıllık gelirimiz £18.900

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 79 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: