Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Şub 2017 11:43

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2013 11:35 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 57
Aldığı teşekkür: 83
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
bazı arkadaşların süreçlerini takip edemiyoruz, her konu başlığı altında biçok arkadaş biçok yorumda bulunuyor, bu sayfa özet kısım olsun, ve güncelleme sadece şahıslarda yeni bi durum olunca oluşsun...bazen forumda gezinirken yoruluyorum gerçekten , bi arkadaşın tüm gelişimini takip edip bulmaya çalışıncaya kadar :)

lena : 16 ağustosta yerleşim vizesi başvurusunda bulundum, 17 ekimde red aldım,
red nedenlerim :evi belediye aracılığıyla göstermemek ( yaşayacak yere dair sıkıntı ve soru ), P60 belgesi yok, ve nişanlım sadece 1 aylık maaş göstermiş ( tamamen bizim hatamız o dönem forumları bilmiyorduk ve nişanlım belgeleri yeterli sanmış )

avukata verdik eksik belgelerle beraber, 8 kasımda itirazda bulunuldu, 10 aralıkta hesaptan 140 pound çekildi, hala mahkeme gününe dair belge, mektup elimize ulaşmış değil,

bu 19 haftalık süresince onay gelme ihtimali var. Bu arada mektupta gecikme olduğunu düşünüyoruz,

özel durumum: başvurudan bir ay sonra gebeliğimi öğrendim, şu an 6 aylık gebeyim, yakın zamanda onay gelmezse mecburen 4-5 ay daha buralarda kalacam ( uçuş yasağım başlayacak ) avukatın söylediğine göre bebek olduktan sonra bebekte vize sorunu babasından dolayı olmayacak, ( avukata güvenim azaldı bize herhangi bir bilgi veya itiraz mektubu vermedi ...umarız iyi bir avukattır :) )

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2013 11:47 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
lena çok güzel düşünmüşsün haklısın ben de hemen yazıyorum.

10 ekimde yerleşim vizesi başvurusunda bulundum. 12 haftayı bir gün geçtikten sonra yani 3 ocakta red aldım
red sebebim: nişanlımla aramda bulunan 17 yaş fark. daha önce evlilik yapan ve çocuğu olan biriyle ilişkimi gerçekçi bulmamaları.
5 ocak pazartesi gününden itibaren göndereceğim evraklarla itiraz sürecini başlatıyoruz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013 22:16 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
arkadaşlar lütfen bu başlık altına yorum vs yapmayınız. sadece red alan arkadaşlar red sebeplerini ve hikayelerini tek yorum halinde yazacaklar. zaman geçipte arkadaşlarımızın red sebepleri neydi diye aramaktan canımız çıkıyor. lütfen sadece red alan arkadaşlar ve red hikayeleri. şimdiden hepinize sonsuz teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013 11:39 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 41
Vize Türü:
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Aslan
nişanlıyken öğrenci vizesiyle uk e gittim ve başvuru formunda acente akrabanız varmı uk de sorusuna hayır diye cevap verdi evet dediğimiz takdirde vize alamıyomuşuz geri dönmeme ihtimali oluyomuş falan filan, bizde acente ne derse onayladık en büyük hatamız bu oldu. öğrenci olarak gittim bu sene de evlendik başvurumuzu yaptık ve ben eşimle 4 senedir görüşüyordum eski tarihlere ait görüştüğümüze dair belgeler koyduk ve ilk başvurumda yalan beyanda bulundun diye ret verdiler. tavsiyem kulaktan dolma şeyler yapmayın ve sonuç ne olursa olsun doğru olandan şaşmayın :)

bu arada 24.08.2012 de itiraz ettik 22 ocakta 19 haftam doluyo ve mahkeme günüm belli olacak. avukat konusu benimde kanayan yaram oldu 8. aydan beri bekleyin diyor 2 hafta kaldı hala bekleyin diyor :x

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013 13:38 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 246
Vize Türü:
Merhaba arkadaslar,

Sizlerle bir hikayeyi paylasmak istedim. Biraz once bir bey geldi, maalesef basvurusuna red almis.. Kendisi Ingiltere'ye nisanlilik vizesi ile gelmis ve geldikten sonra maalesef nisanlisindan ayrilmis. Tabi daha sonra Ingiltere'de kalmanin farkli yollarini arastirmis ve Kuzey Londra'da bulunan bir muhasebeci tarafindan Ankara Anlasmasi basvurusu tavsiye edilmis. Tabi bu muhasebeciyede bir arkadasi tarafindan yonlendirilmis. Kendisi tanistigi bu muhasebeciye guvenerek Ankara Anlasmasi basvurusunu yapmis. Biraz once elinde red sebepleri ile geldi ve kendisi ile goruserek red sebeplerini tek tek acikladim. Red sebepleri soyle; Ingiltere'ye nisanlilik vizesi ile geliyor ama evliligi gerceklestirmeyerek Ingiltere gocmenlik yasalarini cignemis oluyor.. Sonra sunulan evraklarda sertifikalarin original olmadigi belirtiliyor (bende o belgelerin sahte oldugunu dusunuyorum). Sunulan business planinida memur resmen yerden yere vurmus. Cok acemice hazirlanip sunulan bir plan oldugunu detayli sekilde anlatmis. Basvuru sahibi Turkiye'de 3 yillik is tecrubesi oldugunu beyan etmis ve bir is yerinden referans almis fakat memur buna inanmamis cunku sigorta dokumleri yok (herzaman belirtiyorum, sigortali olmayan is tecrubelerini maalesef bakanlik kabul etmiyor). Son olarakda gostermis oldugu sermaye, planda kuzeninden hediye olarak xxxxx pound geldigini belirtmis ama kuzeninin hesabi Nisan ayinda 1 euro imis. Bu basvuruda sermaye ikinci bir sahis tarafindan saglaniyorsa mutlaka o sahsin maddi durumunun iyi olmasi ve bunu belgelemesi gerekir.. Aslinda kendisinden red sebeplerinin bir fotokopisini rica ettim, kisisel bilgileri silebilirz dedim ama kabul etmedi, burdan ornek olarak sizlere gondermek istedim.

Neyse, cok uzatmayayim, durumuna cok uzuldum ama bu durumdada itirazda pek sansinin olmayacagini soyledim. Ama eminim birileri itiraz icin ikna edicektir ve iyi bir meblag talep edicektir..

Burdan basvuru sahiplerine tavsiyem, alaninda uzman olmayan kisilere basvurularinizi guvenmeyin, geri donusu olmayan sonuclar olabiliyor. Ve uzman gorusu alirkende mutlaka 1'den fazla kisi ile gorusun..

Saygilarimla,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013 12:17 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 57
Aldığı teşekkür: 83
Vize Türü:
17 aralıktan itibaren 19 haftalık sürecim başlamış ve bu süreç 30 nisanda tamamlanacak , ( 30 nisan 5 mayıs doğum haftam) avukat iyi bir savunma ile mektup gönderebilirse belki o tarihi beklemek zorunda kalmayız.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2013 06:17 
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 6 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 165
Vize Türü:
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Boğa
merhabalar,

bende eşimin iki işi var. birisinin paysilpleri orjinal bulunmadı.ve ret aldık.

11 eylül de itiraz ettim. 9 şubatta mahkeme günü alıcam inş.

avukatımız 2 kere üst üste ilgili mecrlere email attı fakat sadece aldığımız tek yanıt.ikisinde de evraklarınız elimizde en kısa sürede tekrar iletişime geçiceğiz.

daha bekliyoruz.

zaten bi aydan az diyebiliyorum.

umarım mahkeme tarihlerimiz uzun sürmez.

tabi bir de kazandıktan sonra pasaportunu istemelerini beklemek var.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 09:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Ben ziyaretçi öğrenci vizesine başvurmuştum. Dün Red sonucu elime ulaştı. Ben yurtdışı bir fellowship programıyla bir laboratuvarı ziyaret için başvurmuştum. Geçen sene giden arkadaşım da ziyaretçi öğrenci vizesine başvurduğu için ben de ona başvurdum. Benim red sebebim ise gerçek anlamda bir kursa katılmayacak olmammış. Sanırım ziyaretçi öğrenci gerekliliklerini yerine getirmiyormuşum ben. Şu an hangi tür vizeye başvuracağım bilmiyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 11:22 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 163
Aldığı teşekkür: 91
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Boğa
mirmirella arkadasim, sen sadece ziyaretci vizesine basvurmaliydin bence. Cunku ziyaretci ogrenci vizesi orada dil okuluna gitmek isteyen ogrenciler icin. Senin bur anlamda basvuracagin vize turist vizesi gibi oluyor. Gerci basvuru esnasinda visitor seceneginin arasinda cesitli secenekler var business falan gibi mesela. Visitor vizeleri kendi iclerinde degisik kategorilere ayriliyor. Yanliz karsi taraftan o labaratuari ziyaret edecegine dair belgeler alip bunu kanitlaman lazim.

A crown it is that seldom kings enjoy.''

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2013 12:52 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Türü:
mirmirella merhaba arkadasima katiliyorum. student visitor vizesi 6 aylik bir vize turu olup temel olarak ingiltere de bulunan bir kursta dil egitimi almak icindir. bunun icin bir kursa kayit olmak gereklidir. tam anlayamadim gidis amacinizi ama sadece ziyaret amacli ise turis vizesine basvurmaniz kafidir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: