Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Şub 2017 11:08

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 11:19 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba ,
foruma yeni üye oldum.Sizlere sürecim hakkında bilgi verip fikir danışmak istiyorum.Ben turist vize başvurumdan bu hafta red aldım.Yaşım 28.Tekrar başvuru yapacağım ancak izleyeceğim yol hakkinda fikir danışmak istiyorum.Gördüğüm o ki prosedüre uyarsanız vize almak aslında çok kolay,bakıyorum bazı arkadaşlar çok basit şekilde almışlar vizelerini.Şimdi bende aynı yolu izleyip prosedüre uyup vizemi almak istiyorum.
İngiltereye partnerimi ziyarete gideceğim.davet mektubum ve pasaport fotokopisi , fotograflarimizida eklemistim basvuruma.sureci size anlatayım maalesef hatalı başvuru dolayısıyla red aldım.cok kötü bir duygu maalesef .Ben sebeplerini aciklayayim.basvuruda self employed demiştim ancak belgeli bir gelir gosteremedim.Mümkün değil .Home Office çalışıyorum.Aynı zamanda ikinci üniversite öğrencisi olduğuma dair belge de vermiştim.Bu sebeplerden banka hesabımda ki paraların 6 aylık ekstresine rağmen bana ait olduğuna inanmadilar.Yani bu para konusu ,is konusu ve birde orada geçireceğim 2 aylık süreyi detaylı aciklamadigim için red verdiler..
Bu kez sadece öğrenci olarak başvurup ,ailemi sponsor göstermeyi düşünüyorum.Kendimi zaten işssiz olarak göstereceğim.Kendi hesap dökümlerimi de paylaşmayacağım.Çünkü işsiz olarak ben hesabımda kaç para olursa olsun inanmayacaklar.Hiç kafa bulandırmak istemiyorum.Bu başvruyu temiz yapacağım.Ayrıca kız arkadaşımdan bu sefer hiç bahsetmeyip , diğer arkadaşların yaptığı gibi sadece londrada 5 günlük bir hostel,hotel vs booking ten rezerve yapıp,açıklamasında da londranın çeşitli yerlerini görüp,yeni bir ülke görüp,farklı bir kültür görüp,keyifli zaman geçirmek ve güzel anılarla ülkeme dönmek şeklinde açıklamayı düşünüyorum.Yanı bu kez kız arkadasımı dahi karıştırmasam ve olabildiğince basit ve kafa karıstırmayacak sekilde basvuruyu yapsam.Bu şekilde kolayca alabilirmiyim vizeyi ? Vizeye tabi olmak gerçekten çok kötü .Bu arada şunu da belirteyim, çoğu kişi ingilizce dahi konuşamazken,Amerika ve Avustralya çalışma ve oturum vizelerim ve ayrıca 20 den fazla yurt dışı seyahatleri olan birisiyim.Yani prosedürler çok sıkı bunu gördüm .Göçmenlik kanunu ne diyorsa onu uyguluyorlar .Ben gözü kapalı alırım dediğim vizeyi ,red mektubu olarak geri aldım.Çok ironik bir olay maalesef.Resmen bir tiyatro,kendini pazarlama prosedürü.Yani prosedüre uyan herkez vize alabilir.Ama o zaman bu vizenin uygulanma sebebi nedir ?Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ? Partnerimi görmeye gittiğim halde bunu kale bile almıyorlar .Resmen ayrımcılık yapılmış gibi hissediyorsunuz .Bu saçma sebeplerden yılbaşı planımız alt üst oldu.Onumuzdeki ay kendisi beni ziyarete gelicek ve bu arada da ikinci basviurumu yapıp birlikte İngiltereye dönmek istiyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 14:01 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Residence
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Kova
Merhaba öncelikle geçmiş olsun durumun için üzüldüm ancak senin ikinci kere başvuru yaparken söyliyceklerin ilk seferdeki durumları ve onların ret verme sebeblerini daha güçlendirecek çünkü onlara ilk verdiğin evraklar saklanıyor ve her başvurunda diğer başvuru evraklarıda dikkate alınıyor. Bu sefer nedenleri değiştirdiğinde daha çok dikkat edecekler ve aradaki süre kısaysa tekrar ret almana neden olabilecek malesef. Esas gitme amacına uygun olan başvuru adımlarını izle ama dürüstçe ve geçerli evraklarla elinden geldiğinde destekle başvurunu böylece kafada soru işaretleri temizlenir ve emeklerin boşa gitmez.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016 17:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
emre1980 yorumun için teşekkürler.Söylediğin şekilde yine partnerimi ziyarete gittiğimi belirtmem daha doğru olur.Ancak öğrenci olduğumu belgeleyip ,aile sponsorluğu belgeleyeceğim.Kafama takılan konu aile sponsorluğunun ve ailemin banka dökümlerinin dışında kendi dökümlerimi eklemem gerekirmi.Yoksa kendi banka dökümlerimi hiç bulaştırmayayım mı ? 1 yıllık dökümlerimi aldım,faydalı olacaksa başvuruya eklemek isterim. ayrıca 1 den fazla sponsor gösterebilirmiyim ?
paragraph v4.2 of Appendix V den dolayı red etmişler.(a) (c) (e)
Bunlarıda araştırdım yani kısaca
(a) will leave the UK at the end of their visit; and
c) is genuinely seeking entry for a purpose that is permitted by the visitor routes (these are listed in Appendices 3, 4 and 5); and
(e) must have sufficient funds to cover all reasonable costs in relation to their visit without working or accessing public funds. This includes the cost of the return or onward journey, any costs relating to dependants, and the cost of planned activities such as private medical treatment.
.Detaylı sebebi ise
- 2 aylık ziyaret planımı onlara detaylı anlatmamış olmam.
- Gelir belgeleyememiş olmam,bankadaki paraların bana ait olduğuna inanmamaları.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2016 10:47 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 64
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Bir kere 2 aylık tatil çok uzun bir süre. Burada kesinlikle haklılar. 2 ay tatil mi olur. Bir de kız arkadaşla. Potansiyel göçmen olarak görmüşler.

Yapman gereken 1 haftalık tatil planlamak. Planında ne yapacağını nerelere gideceğini özetle belirtmek.
Self-employed dediğin evden herhalde internet üzerinden falan çalışıyorsun. Kendi banka hesap özetlerini tabii ki ekleyebilirsin. Son dönemlerde gereksiz yüksek tutarda paralar yatırmadıysan tabi.

Anne ve babayı sponsor olarak gösterebilirsin. Bunu yapabilmen için onlardan bir yazı alman, banka hesap dökümlerini eklemen ve onların gelirlerinin nereden geldiğini kanıtlaman lazım. Emekliyse emeklilik maaşlarını gösterir belgeler, çalışanlarsa çalıştıklarını kanıtlar bordrolar ve SGK dökümleri.

Bir tane kapak yazısı yazman lazım. Önceki red sebebine atıfta bulunabilirsin. Diyebilirsin ki 2 aylık tatil süresinin çok uzun olduğuna kanaat getirdim. Bu yüzden tatil süremi ailemin sponsorluğunda 1 hafta olarak revize ettim. Almayı planladığın uçak biletlerinin de ekran görüntülerini ekleyebilirsin. Yazdığın kapak yazısında ne zaman döneceğinden ve dönünce ne yapacağından bahset.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2017 21:40 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Akrep
Merhabalar,

Benim de ilk İngiltere vizesi başvurum 2013 yılında reddedilmişti. Ardından ailemle beraber itiraz için talep oluşturduk. Tabi bunun için detaylı bir itiraz formu doldurulması lazımdı. Yanlış hatırlamıyorsam itirazı şu adresten yapmıştık : https://www.gov.uk/immigration-asylum-tribunal/overview . İtiraz dilekçesinin sonunda da ( hiç şaşırmadım! ) 150£ gibi bir ödeme istediler.

Neyse ödemeyi yaptık. İşlemler başladı. Yaklaşık 1 ay sonra cevap geldi. Cevapta başvurumuzda herhangi bir sorun olmadığı sadece bankada yeterli para bulunmadığından dolayı reddedildiği yazıldı. ( Yahu bunu önceden neden demediler??? - Biz de ona göre para yatırırdık. )

Anlayacağın o ki; reddedildikten sonra kıl tüy işlerden bile gerekçe gösterebiliyorlar. En güzeli bir vize danışman firması ile tekrar tam tekmil başvurmak sevgili arkadaşım. Ben http://www.izmirvize.com/ingiltere-ogrenci-vizesi.html adresinden yaptım ama başka firmalar da var tabii. Asıl olan bizim onların usüllerini tam anlamı ile bilmediğimiz. En güzeli biraz para verip bu işleri başkasına havale etmek.

Neyse sonunda mutlu bir sona ulaşınca merak ettiğim yerleri görebilme imkanım oldu. Darısı başınıza. Bir bilenle bu işlere kalkışmak en iyisi.

Son olarak ta illa itiraz edeceksen İngiltere'den bir avukat tutmanı öneririm ki bu avukatlarda dünya parası istiyor!

Sevgiler!

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2017 10:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Cevaplariniz için sağolun arkadaşlar,ben tekrar basvuracagim , 2 ay geçti son basvurumun üstünden,bu başvuruda kız arkadaşımdan bahsetmelimiyim sizce ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: