Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Oca 2017 18:51

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bank hesabi hakkinda
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 21:12 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Yengeç
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam
Benimle aynı durumda olan varsa ki durumum şudur: Evimin kirasına tüm faturalar dahil bu nedenle adıma kayıtlı bir fatura yok. Ehliyet için de 180 gün ülkede kalmış olma zorunluluğu mevcut. Elinizde sadece pasaportunuz, polis kaydınız ve brp'niz varsa gezdiğim tüm bankalar aklınıza gelen tüm bankalar için hesap açmanız imkansız gibi bişi. Extrem bir durumunuz olmadığı sürece. Fakat Llyods bankası London Bridge şubesinde 1. katta çalışan Berrin hanım, polis kaydınız, brp ve pasaportunuzla hesap açıyor. Çok yardımcı oldu sağolsun. Banka hesabı konusunda zor durumda olanlara duyurulur.

***Hsbc sadece pasaportla hesap açmıyor artık.
***Turkish Bank yıllık 500 pound hesap işletim ücreti istiyor.
***Monese bank kart veriyor ama online banka olduğu için eve belge göndermiyor. Bu nedenle proof of address'iniz olmuyor.
***Eve telefon yada internet bağlatıp fatura ödeyelim dedik. Banka hesabınız yoksa bunları da bağlamıyorlar.
***Ehliyet için geleli 20 gün olmasına rağmen başvurdum. Bakalım ne olacak?

biraz abartili olmus bence yorumun telefon veya internet baglatacaksaniz zaten bu islemi online yapiyorsunuz benka hesabi ile alakasi yok odemyi herhangi bir kartla yapabiirsiniz ilk gelen fatura ile hesab acip ilerde istersen direcdebit yapabilirsin mecbur egilsin yani

Abartılı olan ne anlamadım???? Online başvuru yaparken sonunda banka hesabı soruyor. Yani daha ödemeniz gereken zaman gelmeden başvururken soruyor bunu? Mecbur olmasak 20 gündür banka banka gezmezdim herhalde. Neden abartma gereği duyayım ben de bunu anlamıyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016 22:38 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 78
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
esraersal yazdı:
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam
Benimle aynı durumda olan varsa ki durumum şudur: Evimin kirasına tüm faturalar dahil bu nedenle adıma kayıtlı bir fatura yok. Ehliyet için de 180 gün ülkede kalmış olma zorunluluğu mevcut. Elinizde sadece pasaportunuz, polis kaydınız ve brp'niz varsa gezdiğim tüm bankalar aklınıza gelen tüm bankalar için hesap açmanız imkansız gibi bişi. Extrem bir durumunuz olmadığı sürece. Fakat Llyods bankası London Bridge şubesinde 1. katta çalışan Berrin hanım, polis kaydınız, brp ve pasaportunuzla hesap açıyor. Çok yardımcı oldu sağolsun. Banka hesabı konusunda zor durumda olanlara duyurulur.

***Monese bank kart veriyor ama online banka olduğu için eve belge göndermiyor. Bu nedenle proof of address'iniz olmuyor.
***Eve telefon yada internet bağlatıp fatura ödeyelim dedik. Banka hesabınız yoksa bunları da bağlamıyorlar.

biraz abartili olmus bence yorumun telefon veya internet baglatacaksaniz zaten bu islemi online yapiyorsunuz benka hesabi ile alakasi yok odemyi herhangi bir kartla yapabiirsiniz ilk gelen fatura ile hesab acip ilerde istersen direcdebit yapabilirsin mecbur egilsin yani

Abartılı olan ne anlamadım???? Online başvuru yaparken sonunda banka hesabı soruyor. Yani daha ödemeniz gereken zaman gelmeden başvururken soruyor bunu? Mecbur olmasak 20 gündür banka banka gezmezdim herhalde. Neden abartma gereği duyayım ben de bunu anlamıyorum.

haklisinsiniz islemin sonunda odeme yapiliyor fakat senin kartin olmasa bile baska birsinin kari ile ilk odemeyi yapabilirsin sorun olmaz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016 12:55 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Meşgul
Burcu: Yengeç
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam

haklisinsiniz islemin sonunda odeme yapiliyor fakat senin kartin olmasa bile baska birsinin kari ile ilk odemeyi yapabilirsin sorun olmaz

Londra'da kartını kullanabileceğim kimse yok. Bu nedenle zaten olayı kendisi başlıca bir sorun :) Neyse ki gerek kalmadı

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: