Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Kas 2017 21:13

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bank hesabi hakkinda
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016 21:12 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: Yengeç
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam
Benimle aynı durumda olan varsa ki durumum şudur: Evimin kirasına tüm faturalar dahil bu nedenle adıma kayıtlı bir fatura yok. Ehliyet için de 180 gün ülkede kalmış olma zorunluluğu mevcut. Elinizde sadece pasaportunuz, polis kaydınız ve brp'niz varsa gezdiğim tüm bankalar aklınıza gelen tüm bankalar için hesap açmanız imkansız gibi bişi. Extrem bir durumunuz olmadığı sürece. Fakat Llyods bankası London Bridge şubesinde 1. katta çalışan Berrin hanım, polis kaydınız, brp ve pasaportunuzla hesap açıyor. Çok yardımcı oldu sağolsun. Banka hesabı konusunda zor durumda olanlara duyurulur.

***Hsbc sadece pasaportla hesap açmıyor artık.
***Turkish Bank yıllık 500 pound hesap işletim ücreti istiyor.
***Monese bank kart veriyor ama online banka olduğu için eve belge göndermiyor. Bu nedenle proof of address'iniz olmuyor.
***Eve telefon yada internet bağlatıp fatura ödeyelim dedik. Banka hesabınız yoksa bunları da bağlamıyorlar.
***Ehliyet için geleli 20 gün olmasına rağmen başvurdum. Bakalım ne olacak?

biraz abartili olmus bence yorumun telefon veya internet baglatacaksaniz zaten bu islemi online yapiyorsunuz benka hesabi ile alakasi yok odemyi herhangi bir kartla yapabiirsiniz ilk gelen fatura ile hesab acip ilerde istersen direcdebit yapabilirsin mecbur egilsin yani

Abartılı olan ne anlamadım???? Online başvuru yaparken sonunda banka hesabı soruyor. Yani daha ödemeniz gereken zaman gelmeden başvururken soruyor bunu? Mecbur olmasak 20 gündür banka banka gezmezdim herhalde. Neden abartma gereği duyayım ben de bunu anlamıyorum.

Biometric : 24 Ekim 2017

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016 22:38 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 95
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
esraersal yazdı:
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam
Benimle aynı durumda olan varsa ki durumum şudur: Evimin kirasına tüm faturalar dahil bu nedenle adıma kayıtlı bir fatura yok. Ehliyet için de 180 gün ülkede kalmış olma zorunluluğu mevcut. Elinizde sadece pasaportunuz, polis kaydınız ve brp'niz varsa gezdiğim tüm bankalar aklınıza gelen tüm bankalar için hesap açmanız imkansız gibi bişi. Extrem bir durumunuz olmadığı sürece. Fakat Llyods bankası London Bridge şubesinde 1. katta çalışan Berrin hanım, polis kaydınız, brp ve pasaportunuzla hesap açıyor. Çok yardımcı oldu sağolsun. Banka hesabı konusunda zor durumda olanlara duyurulur.

***Monese bank kart veriyor ama online banka olduğu için eve belge göndermiyor. Bu nedenle proof of address'iniz olmuyor.
***Eve telefon yada internet bağlatıp fatura ödeyelim dedik. Banka hesabınız yoksa bunları da bağlamıyorlar.

biraz abartili olmus bence yorumun telefon veya internet baglatacaksaniz zaten bu islemi online yapiyorsunuz benka hesabi ile alakasi yok odemyi herhangi bir kartla yapabiirsiniz ilk gelen fatura ile hesab acip ilerde istersen direcdebit yapabilirsin mecbur egilsin yani

Abartılı olan ne anlamadım???? Online başvuru yaparken sonunda banka hesabı soruyor. Yani daha ödemeniz gereken zaman gelmeden başvururken soruyor bunu? Mecbur olmasak 20 gündür banka banka gezmezdim herhalde. Neden abartma gereği duyayım ben de bunu anlamıyorum.

haklisinsiniz islemin sonunda odeme yapiliyor fakat senin kartin olmasa bile baska birsinin kari ile ilk odemeyi yapabilirsin sorun olmaz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2016 12:55 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
marmaris73 yazdı:
esraersal yazdı:
Arkadaşlar selam

haklisinsiniz islemin sonunda odeme yapiliyor fakat senin kartin olmasa bile baska birsinin kari ile ilk odemeyi yapabilirsin sorun olmaz

Londra'da kartını kullanabileceğim kimse yok. Bu nedenle zaten olayı kendisi başlıca bir sorun :) Neyse ki gerek kalmadı

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2017 17:58 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Burcu: -
Herkese merhaba
1 aydan beri bankada is hesabi acmaya calisiyorum ama aksilikler pesimi birakmiyor. Kira ucretinin icinde faturalar oldugu icin adima fatura yok. Adres kaniti icin acemi ehliyetini aldim ve barclaysa gittim. Aldigim cevap ehliyetinizin acemi yerine usta olmasi lazim. Acemi ehliyetini adres kaniti olarak kullanamazmis(halbuki ikisinin arasindaki tek fark ehliyet sinavi). Lloyds ehliyeti adres kaniti olarak kabul etti ama bu sefer brp kimligimde restricted work yaziyor diye aldigim cevap is kisitliloginiz ve ve hangi is alaninda serbest oldugunuzu hm revenue kurumundan belge alarak kanitlamaniz lazim, diger turlu hesap acamiyorlarmis. Bu sacma sebeplerden dolayi hesap acamiyorum. Acemi ehliyetimle hangi bankalarda hesap acabilirim ve kimligimdeki kisitli is sorun olmaz ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 09:01 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Burcu: İkizler
Dexman yazdı:
Herkese merhaba
1 aydan beri bankada is hesabi acmaya calisiyorum ama aksilikler pesimi birakmiyor. Kira ucretinin icinde faturalar oldugu icin adima fatura yok. Adres kaniti icin acemi ehliyetini aldim ve barclaysa gittim. Aldigim cevap ehliyetinizin acemi yerine usta olmasi lazim. Acemi ehliyetini adres kaniti olarak kullanamazmis(halbuki ikisinin arasindaki tek fark ehliyet sinavi). Lloyds ehliyeti adres kaniti olarak kabul etti ama bu sefer brp kimligimde restricted work yaziyor diye aldigim cevap is kisitliloginiz ve ve hangi is alaninda serbest oldugunuzu hm revenue kurumundan belge alarak kanitlamaniz lazim, diger turlu hesap acamiyorlarmis. Bu sacma sebeplerden dolayi hesap acamiyorum. Acemi ehliyetimle hangi bankalarda hesap acabilirim ve kimligimdeki kisitli is sorun olmaz ?

Merhaba hemen hemen ayni yollardan hepimiz gectik karsinizdaki memurla bi anlasmazlik olmus aranizda. Birincisi ankara antlasmasindan karsinizdaki gorevliye sozedin. Ikincisi Home Office mektubunu gosterin. Bu mektup size kapanan kapilari acar. Ucuncusu kira kontrati yaptiktan sonra council tax odemek icin city councila gidin kaydinizi yapin sonra eve fatura gonderecekler bu faturayla gidin. Dorduncusu Business Planinizi gosterin ve anlatin. Bu planda yer alan isi yapacaginizi HM nin buna onay verdigini beyan edin. HM Revenueden boyle bir yazi alamayacaginizi ve ankara antlasmasini iyi anlatin tekrar ediyorum Home Office Mektubunuzu gosterin orada yaziyordur illaki banka hesabi acman gerektigide. Ben 1.5 ay ugrastim :) cok zor dedikleri HSBC den actim hemde.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 14:42 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Leonis yazdı:
Dexman yazdı:
Herkese merhaba

Merhaba hemen hemen ayni yollardan hepimiz gectik karsinizdaki memurla bi anlasmazlik olmus aranizda. Birincisi ankara antlasmasindan karsinizdaki gorevliye sozedin. Ikincisi Home Office mektubunu gosterin. Bu mektup size kapanan kapilari acar. Ucuncusu kira kontrati yaptiktan sonra council tax odemek icin city councila gidin kaydinizi yapin sonra eve fatura gonderecekler bu faturayla gidin. Dorduncusu Business Planinizi gosterin ve anlatin. Bu planda yer alan isi yapacaginizi HM nin buna onay verdigini beyan edin. HM Revenueden boyle bir yazi alamayacaginizi ve ankara antlasmasini iyi anlatin tekrar ediyorum Home Office Mektubunuzu gosterin orada yaziyordur illaki banka hesabi acman gerektigide. Ben 1.5 ay ugrastim :) cok zor dedikleri HSBC den actim hemde.

Bana da Llloyds business account için tutturdu Hm Revenue'den gelen mektup olacak illa diye. Gösteriyorum Home office'in gönderdiği belgeyi bu olmaz deyip duruyor. Gittim Barclays'e randevu verdı haftaya gel açalım dedi. Bankadan bankaya, kişiden kişiye kıllık oranları değişiyor. Acemi ehliyeti ile personal account'u neredeyse benim görüştüğüm tüm bankalar açıyor. Natwest, metro, barclays, lloyds ve diğerleri.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 15:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
LLoyds ile bende ayni yazismalari 1 ay kadar yaptim ve brp deki kisitlamadan dolayi business hesabi acmadilar.

Kisisel gorusum personal icin en iyi banka Lloyds, Business icin en iyi banka Metro.

Sadece pasaport ve polis kaydiniz ile Lloydsta hesap acabilirsiniz.

Lloyds taki bank statement ve pasaport ilede Metroda Business hesap acabilirsiniz hemde ayni gun debit kartinizi teslim alabilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2017 21:22 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü: EEA2
Gene birsey anlamadim. Arkadaslar lutfen hesap cesitlerinin ne anlama geldigini aciklayabilir misiniz? Personal account, business account, v.s. nedir ve hangi ihtiyaclarimizi karsilar?

Tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2017 09:26 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Barclays full uk ehliyetini adres kaniti icin kabul ediyor. Halbuki theory testini gectim, 1 ay sonra practical testi gecip hesabi acabilirim ama zamanim yok. Sali gunu 3 tane banka ile randevum var. Onlarin hicbiri acmazsa HSBC bankasi online is hesabi acmiyormus(sonradan en yakin subede gerekli evrak teslimi sarti ile). Yine olmazsa metro bankasini deniyecegim, sona biraktim cunku kaldigim yerde subesi yok. Acaba business hesabim yok diye kazandigim miktari lloydsta actigim personal hesapta yatirip Turkiyeye gidersem bir sorun teskil eder mi ? Maksat vize uzatiminda business hesabi acana kadar personal hesap dokumunde kazandigim para miktarini kanit olarak gostermek.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2017 12:02 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 67
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Santender de business hesabını açtırdık kuzene. Ehliyetle halletti. Bi deneyin isterseniz. İlk Nottinghill Portobello şubesinde personel açtırdı, sonra o şubede business olmadıgı için orasi High Street Kensington şubesine randevu aldı gitti ordan businessini açtırdı, süreç böyle bilginiz olsun. Acemi ehliyeti ve brp den başka bişe gerekli değil.

Direk Kensington şubesinden de randevu alabilirsiniz heralde onu bi sorarsınız, tam bilmiyorum

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: