Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Mar 2017 21:44

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bank hesabi hakkinda
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 17:07 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Terazi
Merhaba herkese umarim herkes iyidir benim bir sorum olacakti bilgisi olan arkadaslar cvplarsa cok sevinirim simdiden tesekkur ederim uk geleli 1 yil oldu 1 vize derken 2. Vizede geldi sayilir zaman gercekten cabuk gecti simdiden arastirmalara ve bazi seyleri toplamaya basladim o gun yogun olmamak icin diyeyim uk ilk geldigimde evimiz kiraydi esimin ve benim adima o adrese ait bir kac fatura topladim simdi kendi evimizdeyiz burasi icinde devam ediyorum faturalara esimin geliri sinir icin uygun hicbir yardim almiyoruz a1 sertifikam var ama ben basvuru yaptigimda maalesef gecerli olmayacak bu yuzsen a2 setifikasi alacagim insurance no var benim sorum su ilk olarak uk ilk geldikten bir kac ay sonra Lloyds barclays tsb halifax gibi bir kac bankaya gittik banka hesabi icin bir kac gorusmeden sonra onlar bana bilgilendireceklerini soylediler ama butun bankadan olumsuz sonuc geldi simdi banka hesabim yok ne kadar denediysem olumsuz oldu hep bu problem olur mu nasil hesab acacagimida bilmiyorum olursada cunku olumsuz olunca hepsi ne yapacagimida bilmiyorum birde normalde benim vizem 2018 ekimde dolacak 28 gun oncesinden mi basvuru yapmam gerekiyor yoksa bu surec daha mi farkli simdiden tekrar tsk ederim vize bekleyen ve hazirlikta olan butun vizeler icin herkese kolayliklar diliyorum hayirlisi herkes icin sevgiler

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Bank hesabi hakkinda
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 18:44 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1229
Aldığı teşekkür: 1009
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
alevsh banka hesabı açma konusunda yaşanan sıkıntı çoğumuzun karşılaştığı bir durum. Ben de iki bankadan olumsuz cevap almıştım. Hatta bir bankada eşimin hesabı olmasına rağmen yardımcı olmamışlardı. Biz ilk olarak eşimin bankasından ikimizin adına savings hesabı açtırdık. Sonrasında ek kart (kredi kartı) çıkarttık. Forumdan t&a arkadaşımız barclays'in bu konuda yardımcı olacağını söylemesi üzerine ben de bu banka ile iletişim kurdum ve kendi hesabımı açtırdım. İş sahibi olma mevzuundan bahsetmeleri üzerine kayıtlı olduğum iş başvuru firmasından bir belge alarak bankaya sundum. Ben de barclays bankasını öneriyorum sizin için. Banka hesabınızın olmaması vize açısından bir sorun yaratmayacaktır. Ancak çalıştığınızda size bağlı bir banka hesabı açmanız gerekecektir.

İkinci vize başvurunuzda a1 dil sertifikanız geçersiz olacağı için (öyle demişsiniz yanılmıyorsam) belirtilen kurslardan birine başvurarak a2 sertifikanızı alırsınız. NINO, NHS (kayıt belgeniz, gp'nizden size gelen mektuplar), kira/mortgage belgeleri, faturaları belirtilen sayıda (ortak ya da ayrı ayrı isimlerde) sunabilirsiniz. Dediğim gibi eşinizin bankası üzerinden ortak savings hesabı açmanız durumunda ikiniz adına, ek kredi kartı çıkartmanız halinde de sizin adınıza adresinize ekstra bir belge gelmiş olacaktır.

İngiltere'ye Türkiye üzerinden evlilik vizesi ile geldiyseniz vize bitiminizden çok daha önce yanılmıyorsam 3 ay kadar evvel ikinci flr-m için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Eğer Türkiye'den nişanlılık vizesi ile geldiyseniz vize bitiminizden 28 gün önce başvurma hakkınız bulunuyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 20:05 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Cok tsk ederim engel arkadasim cevaplar icin ben calismadigim icin zaten problem cikardilar sanirsam esimin tsb halifax hem hesabi hem karti var arti llyds banasi barclays gini bankalarada gittik dedigim gibi olumsuz yanit aldim saving konusunda bilgim yok bankadan rsim kredi cekerek evi aldik bu arada evet 33 aylik settlement vizesiyle geldim nisanlilik degil ama 3 ay onceden mi basvurabiliyorum bu durumda anladigim surec dogru degil mi? Tek korkum sadece hesabimin olmamasi ret almama sebeb olur mu diye endisem var onun disinda herseyi hazirlamaya calisiyorum arastirarak simdi bu arada tekrar tsk ederim sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 14:25 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 72
Aldığı teşekkür: 79
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Yay
Stajyer ehliyet çıkarıp başvurdun mu banka hesabı içim.? Ben sürücü ehliyetini alır almaz bankaya gittim. Lloyds hemen açtı hiç bir sorun olmadı. Şanslısıydım galiba.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 19:18 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Hayir henuz arabam yok ve maddi acidan uygunda degiliz bu ehliyet icin cunku henuz yeni ev aldik ve 2. Vize icin birikim yapmamiz gerekiyor hazirda bir durmumuz yok dedigim gibi yinede tsk ederim bilgi paylasiminiz icin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 07:57 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1229
Aldığı teşekkür: 1009
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
alevsh benim ab vatandaşı bir arkadaşım da acemi ehliyeti alarak banka hesabı açtırma sorununu halletmişti. Ancak onun bizlerin sahip olduğu gibi geçerli/onaylı bir kimliği olmaması nedeniyle bu yönteme başvurmuştu. Ben de bahsettiğim üzere bankadan, hesap açmak istiyorum dediğim zaman, iş bulunca başvuruda bulunabilirsiniz yanıtını almıştım. Sonrasında arkadaşımın tavsiyesiyle iş bulma acentalarından birine başvurarak oradan onlara bağlı olarak çalıştığımı açıklayan bir belge alarak banka başvurusunda kullanmıştım. Eğer hesap açmak ise isteğiniz, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Sadece sizin adına bir belge olsun istiyorsanız, dediğim gibi eşinizin bağlı bulunduğu herhangi bir bankadan ortak savings hesabı açabilirsiniz. Kredi kartı kullanmak istiyorsanız da o vakit, eşiniz size ek kart çıkartabilir. Bilgim dahilinde olan çözüm yöntemleri bunlardan ibaret. Birinden biri mutlaka faydalı olacaktır. Bol şans.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 15:47 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 72
Aldığı teşekkür: 79
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Alevsh ehliyeti arabasızda alabilirsin sadece adres kaniti icin. İnternet den başvur Online ( eğer Insurance numaran varsa) 35-40 pound stajyer ehliyeti evine geliyor. Sınava girmiyorsun araban olamsina da gerek yok bunu sadece adres kaniti icin alıcaksin. Hiç mi görmesin bu konuyu bu forumda??

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 16:23 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 61
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
2018 ekim ayi nasil geldi sayilir :) hangi yildan yaziyorsunuz..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 16:27 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 61
Vize Türü:
Burcu: Koç
Acemi ehliyeti oturum kartiniz ve pasaportla lloyd'dan acabilirsin hesap rahatlikla.. acemi ehliyeti icinde internetten basvur. Formda var gerekli linkler. Bir fotoraf yeterli sinava falan girmiyorsun. Basvurnu yapiosun belge eve geliyor imzalayip resmi yapistirip. Oturum karti ve pasaportla geri gonderiyorsun br haftya geliyor.

Soru sanki troll gibi olmus ama biz cevaplayalim yinede .)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2016 12:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 11
Elimde adres kanıtı olarak sadece NiNo belgesi(jobcenter'dan) ile Barclays'den 1 ay önce banka hesabı açtırdım.

Ben banka hesabı açtırırken çoğu bankaya gidip sordum, Nino belgesini;
- HMRC'den alınmış ise nerdeyse bütün bankalar adres kanıtı olarak kabul ediyor.
- Jobcenter'dan gelen NiNo belgesini sadece Barclays kabul ediyor.

Hiç bir banka bana ehliyet vs.. sormadı. Sadece adres kanıtı ve pasaport ile banka hesabı açtırdım.

Bilgine...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: