Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 May 2018 19:11

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 05:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
merhaba,yanitiniz icin cok tesekkurler.peki sizce ne zaman basvurmaliyim? bir de bu sefer esimde basvurmak istiyor sponsor olarak gorunmek icin bu faydali olur mu yoksa suphe mi ceker?daha onceden kendime 2 anneme,halama,esime vizeleri ben hazirlayarak aldim danisman yardimi olmadan,hic bir zaman tercumesini de koymadik bu yeni mi 2014'te almistik en son hic boyle bir sorun yasamadim o yuDen her zamanki gibi davrandim,kotu birine denk gelmisiz bu sefer demekki:)) bir de 3.redden sonra mi 10 yillik yasak geliyor?panik atak oldum 2.red gelirse diye ama basit hatalar demissiniz duzeltilmeyecek bir durum yok degil mi?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: turist vizesi reddi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 06:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ben 2 sefer de esim ve babam olmak uzere basvurmadan 2 gun once para yatirdim bu simdi neden boyle supheli gorunuyor anlamadim?gonderen aileden biri olmadigi icin mi?restriction var mi yok mu nasil kanitlayabiliriz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 06:30 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 100
Aldığı teşekkür: 511
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
3'uncu red ve 10 yil ceza diye bir uygulama ingiltere icin duymadim. Yalan bilgi ve belgelerle basvurdugunuz anlasilirsa 5-10 yillik ceza verilebiliyor.
Sponsor olayina gelince, esiniz sizinle gelmeyecekse basvuru yapmasin bos yere. Esinizin maas bordrosu, hesap ozetleri, pasaport/kimlik fotokopisi ve yazacagi ingilizce bir mektup sizin basvurunuzu ve hikayenizi destekleyecektir. Siz ilk basvurunuzda konsolosluga durumunzu anlatmissiniz ancak hikayenizi destekleyecek evraklari email veya tercume etmeden koymussunuz. Bu yuzden basvuru formuna yazacaginiz her bilginin ispatini yapmaya calisin. Nasil olsa anlarlar demeyin, cunku konsolosluk elindeki evraklara bakar, orada varsa belgesi inanir. Yoksa red.
Tercume ettirmeden bazen alanlar oluyor AMA kural tercumelerinin yapilarak basvurulmasi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 10:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
şimdi satış yapan kişiyle görüştüm, belgeleri alamayabilirim yani 66.000 ve 22.000 i resmi belgeleyemeyebilirim ama açıklayan bi mektup yazsam olur mu .. yine de garanti olsun diye eşimin sponsorlugunda basvuracagız yine de o geçmişteki paraya takılırlar mı ? bir de eşimin sponsorlugunda olacagı için para da yatırabilir hesabımıza yine mi yanlış bi hareket olur bu ? açıkçası ankarada önerebileceginiz güvenli danışmanlık şirketi olursa çok iyi olur sonuc olarak baya karısık geldi bana basit nedenler olsa da.. :cry: :cry: :cry: :cry:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 13:23 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 253
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Çok basit şekilde çözülebilecek bir red bu. Vize memuru aslında evraklardan tatmin olmuş. Tek sıkıntı şu paranın kaynağının belirtilmemiş olması. Bir daha yine para yatırıp ayrı bir sponsor ayarlamaya gerek yok. İşler çorba olmasın iyice.

Yapılması gereken, ablanın hesabına yatan 66.398,05 liranın kaynağının açıklanması. (Anladığım kadarıyla ev satışından gelen para)

Ve senin hesabına ablan tarafından yatırılan 22.000 liranın nedeninin açıklanması. (Bu da anladığım kadarıyla 3 kişi arasında eşit olarak bölüştürülmüş.) Yani cover letter'da yani dilekçende diyeceksinki, ev satışından ablamın hesabına ödeme yatırıldı. Bu ödemeden 22000 lira benim hesabıma aktarıldı. Ev satışından alınan ödeme eşit şekilde bölüştürüldü.

Ev satışıyla ilgili evraklar eklenecek başvuruya. Ve ablan da bir dilekçe yazabilir senin dilekçene ek olarak. Şu şu tarihlerde seyahat etmeyi planlıyoruz. Yakın zamanlarda ev satışı yaptık. Şu kadar para aldık. Parayı şu şekilde kardeşler, aile bireyleri arasında bölüştürdük gibisinden. Transferlerin dekontlarını da ekleyin.

Oldu bitti. Diğer konularda herhangi bir sıkıntı yok yapılan başvuruda.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 20:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yorumunuz icimi rahatlatti cok tesekkurler.peki bi 6 ay sonra esimin sponsorlugunda basvursam tejrar bu konuya deginmem gerekir mi?gecmise donuk olarak?sonucta refusal bedenimi orada gorecekler ama bu kez yuklu para giris cikisini aylara bolerek yapacagim tekrar aciklama isterler ki?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 22:22 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 253
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Yüklü para giriş çıkışı aylara bölünmüş olsa dahi, paranın kaynağı belirtilmeli. Eşinden geliyorsa, eşim bana aylık olarak bu şekilde para gönderiyor diye belirtmen lazım. Sponsor olacaksa, sponsor olarak belirtmen lazım.

6 ay sonra yapılacak bir başvuruda önceki başvurudan bahsetmeye gerek yok. Ancak şu anda tekrar aynı koşullar altında paranın kaynağını belirterek yapacağın bir başvuruda reddin sebeplerine değinerek başvuru yapman lazım.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2017 20:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
cloud yazdı:
Merhaba;
Bildigim kadariyla size aktarayim. Diger arkadaslarda bildiklerini anlatir. Red mektubunda ablanizdan size havale 22.000 bin tl gelmis basvurudan once, yakin zamanli tarihte, bu miktardan once hesabinizda 770,00 tl varmis. Ve bu miktarin size transfer edilmesinin neden gonderildigini ve neden gerekli oldugunu yazmamissiniz herhalde. Bu da suphe cekmis. Bu sebeple vize basvurunuz reddilmis. Forumda da en cok uyarilardan biri buydu okudugum kadariyla vize basvurunuzdan hemen once toplu yatirilan paralar suphe ceker hele de makul bir neden soylemezseniz bunlari daha erken planlayip yatirilmasi 6 ay ya da 3 ay kadar once en az ya da neden yazsaydiniz iyi olurdu. Bu sebeple red gelmis, doneceginiz tarihte doneceginize ikna olmamislar.
umarim yardimci olabilmisimdir.

Merhaba, bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Vize acentası formumu yanlış doldurmuş bu yüzden yalan beyandan dolayı 10 yıllık giriş yasağı verilmiş. Eğer kanıtlarla her seyi sunar ispatlarsam alma ihtimalim var mı? Yoksa hiç bir evraga bakmadan 10 yıllık yasak vermısız deyip geri mi çevirirler çünkü hepsi yanlış anlaşılmalardan kaynaklı. Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2017 08:04 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü: British
Burcu: Aslan
Allmylife red mektubunuzu özel bilgilerinizi kapatıp paylaşın isterseniz okuyalım böyle çok muallak bişi söylemek yanlış olur sanırım

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2017 20:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Boğa
Kavunpoturu yazdı:
Allmylife red mektubunuzu özel bilgilerinizi kapatıp paylaşın isterseniz okuyalım böyle çok muallak bişi söylemek yanlış olur sanırım

İlginiz için teşekkürler. Mektubun özeti şuydu. Ben eski ing vizesi olan pasaportu kaybettim. Bunu şirketede söylemiştim fakat şirket bunu unutmuş ve doldurulan formda daha önce ing gittiniz mi sorusuna hayır demişler. Gittiğim bi yere neden hayır deyim. Yanlıs beyan diye yazmıslar. İlki buydu. İkinci neden ise şu, daha önce kolejde öğretmenlik yapmıştım başka bir şehirde fakat daha sonra devlet memuru olarak baska bı sehıre atandım. Ben devlette çalıstığım süreyi resmi süreyi yazdım bunlara. Konsolosluk sen bize daha önce basvurdugunda baska sehırdeydın ne ara baska bı yerde öğrt basladın demış. Yalan beyan bulunmussun 10 yıl yasak. Ben tüm bunları kanıtlaycak evrakları yanlıs anlasılmaları düzeletecek evrakları detaylı bı sekıldr sunsam. Bunlar direkt red mi derler yoksa incelerler mi. 15 tatilde 5 günlük gidip gelmek istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: