Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Kas 2017 05:29

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: turist vizesi reddi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 14:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba,iki gun once ailemle yapacagim seyahat hepimizin toplu ret almasiyla sonuclandi.daha onxe 9 ay 2 sene sonra da 6 aylik turist vizesi almama ragmen vizem reddedildi.Sizd yolladiklari ret mektubunu gonderiyorum.hepimize benzeri seyler yazilmis.ikinci basvuru yapmali miyiz?vize reddinin ablamin devlette calismasiyla ilgisi olabilir mi?malum ohal durumundan?yardimci olursaniz sevinirim.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: turist vizesi reddi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 14:56 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Merhaba;
Bildigim kadariyla size aktarayim. Diger arkadaslarda bildiklerini anlatir. Red mektubunda ablanizdan size havale 22.000 bin tl gelmis basvurudan once, yakin zamanli tarihte, bu miktardan once hesabinizda 770,00 tl varmis. Ve bu miktarin size transfer edilmesinin neden gonderildigini ve neden gerekli oldugunu yazmamissiniz herhalde. Bu da suphe cekmis. Bu sebeple vize basvurunuz reddilmis. Forumda da en cok uyarilardan biri buydu okudugum kadariyla vize basvurunuzdan hemen once toplu yatirilan paralar suphe ceker hele de makul bir neden soylemezseniz bunlari daha erken planlayip yatirilmasi 6 ay ya da 3 ay kadar once en az ya da neden yazsaydiniz iyi olurdu. Bu sebeple red gelmis, doneceginiz tarihte doneceginize ikna olmamislar.
umarim yardimci olabilmisimdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 15:37 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
merhaba,yanitiniz icin tesekkurler ama bundan daha once de gitmeden 1 hafta once esim para yatirmisti tabii sponsorumun onun olacagini da belirtmistim.bir onceki ogrenci basvurumda ise babam ayni sekilde yatirmisti para ve sorun olmamisti.bu para babamdan kalan evin satilmasinin ardindan gelen para o da anneme ve bana esit olarak gonderdi,bir sonraki basvurumda tapu,satis cs koyarsam hallolur mi?grup oldugumuz icin sanirim bunu inceemek daha kolay oldu.ikinci basvuruda nelere dikkat etmeliyim?bir de ablama gonderdikleri yaziyi paylasiyorum.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 16:02 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba;
Her basvuru kendi icinde degerlendirilir. Daha onceki vize basvurularinizdaki durumunuz, kanitlarinizi bilemiyorum. Bu basvuru icin benim icin cok onemli demissiniz. Acaba ankara anlasmasina mi basvuracaksiniz? Oyleyse durumu bir kere daha tehlikeye atmamaniz adina bir danismanla tekrar basvuru yapabilirsiniz. Yoksa gerekli kanit sunmadiginiz gerekcesiyle yeniden red verebilirler. Ikinci basvuruyu gezi gercekten onemliyse ve maddi durumunuz el veriyorsa bence bir danismanla yapiniz. Kendim yapacagim dersenizde forumu inceleyip sorunuz varsa bilgisi olan yardimci olacaktir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 16:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hayir hayir oyle bir niyetim yok sadece londrayi cok seviyorum:)) bir daha asla gidememe ihtimali dusunmek istemiyorum,bir sonraki basvurumda danisman yardimi almayi kesinlikle dusunuyorum,belgeleri tam sundugumuza eminim en azindan diger iki basvurumda sunduklarimin fazlasini sundugumu dusunuyorum,sadece bu paranin kaynagini belirtmemekle hata yaptik sanirim,zaten bir sonraki basvurum garanti olsun diye esimle birlikte onun sponsorlugunda oldugunu belirtip daha fazla bir miktar para hesabima yatirlmis olarak olucak bunun bir faydasi olur mu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 16:30 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba;
Genel gecerlilik olmamakla beraber ben bu isin cok para hesabimda var kesin alirimla ilgili olmadigini dusunuyorum zira ben gercekten sadece gezide harcayacagim kadar biriktirip basvuru yaptim iki kez ve ikisinde de sorun yasamadim. Ama yine geziye yeterli parayla basvurup alamayanlar ya da cok parayla basvurup alamayanlar var. Bir de business shengen im de vardi 4 adet kadar vardi,etkisi var midir bilemem.
Siz calisiyorsaniz bence bir yerden sponsor gostermek yerine kendi maas ve birikim ya da tapu satisini kanitlayin. Hem tapu satisi hem de yeniden esinizden para yatmasi gercekten karisiklik degil mi sizcede? Hem tapudan para gelmis hem esiniz tekrardan para yatiracak uzman degilim ama bence iyice karistirirsiniz durumlari. bir haftalik gezi icin bu kadar cok para bence supheli.Siz hemen tekrar basvuru mu yapmayi dusunuyorsunuz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 16:36 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hemen dusunuyorum ama hemen yapmamaliyim o halde? tapu satisini koysak baska bir sey bulabilirler diye dusundum bir de ablama cocugunuzun masraflarini karsilayamazsiniz demisler sanirim esim veya esi ona da sponsor olsa iyice mi karisir? vizeyle ilgisi var midir bilmem benim su an 10 yillik amerika vizem mevcut yeni alinmis gitsem oraya giderim kalmaya :? daha onceki basvurularinda annemin ozellikle hesap dokumu bile koymamisti..daha once aldigimiz icin hic boyle bir sey gelmedi aklimiza..hemen tekrar yaparsak suphe cekeriz degil mi? 1 haftalik bu parayi hem az hem de supheli bulmuslar aslinda fazlasi zarar mi olur?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016 17:12 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Yanlisim varsa duzeltin ama ablanizin sponsorlugunu reddetmis degiller. Paranin kaynagi clear degil, kullaniminda restriction var mi yok mu kanit yok bu sebeple yazmislar.
Bence cok acele etmeyin daha once bende para koydum hesabima ama ya 3 ay bekledim ve verdigim bank statementta bu gozukmedi 3 ay onceki havale oldugu icin(gerci normalde 6 aylik bank statement isteniyordu ama ben 3 aylik vermistim) Bir de benim yatirdigim para 1.000 tl falandi ona ragmen havaleyi yanlis anlamalari icin bekledim (gerci bu para saving hesabimdandi ama aciklama vs. ugrasmak istemedim.

Tavsiyem calisiyorsaniz kendi maasinizdan bir kisim biriktirip yine tapu satisinin belgelerini de koyup, her sekilde hazir olduktan sonra basvuru yapmaniz. Ve danisman hizmeti almayacaksaniz forumu okumanizi tavsiye ederim. Ya da danisman alirim diyorsaniz uygun birini bulup durumunuzu anlatirsaniz onlar size yardimci olacaktir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 06:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ben 2 sefer de esim ve babam olmak uzere basvurmadan 2 gun once para yatirdim bu simdi neden boyle supheli gorunuyor anlamadim?gonderen aileden biri olmadigi icin mi?restriction var mi yok mu nasil kanitlayabiliriz?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016 13:23 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 87
Aldığı teşekkür: 160
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Çok basit şekilde çözülebilecek bir red bu. Vize memuru aslında evraklardan tatmin olmuş. Tek sıkıntı şu paranın kaynağının belirtilmemiş olması. Bir daha yine para yatırıp ayrı bir sponsor ayarlamaya gerek yok. İşler çorba olmasın iyice.

Yapılması gereken, ablanın hesabına yatan 66.398,05 liranın kaynağının açıklanması. (Anladığım kadarıyla ev satışından gelen para)

Ve senin hesabına ablan tarafından yatırılan 22.000 liranın nedeninin açıklanması. (Bu da anladığım kadarıyla 3 kişi arasında eşit olarak bölüştürülmüş.) Yani cover letter'da yani dilekçende diyeceksinki, ev satışından ablamın hesabına ödeme yatırıldı. Bu ödemeden 22000 lira benim hesabıma aktarıldı. Ev satışından alınan ödeme eşit şekilde bölüştürüldü.

Ev satışıyla ilgili evraklar eklenecek başvuruya. Ve ablan da bir dilekçe yazabilir senin dilekçene ek olarak. Şu şu tarihlerde seyahat etmeyi planlıyoruz. Yakın zamanlarda ev satışı yaptık. Şu kadar para aldık. Parayı şu şekilde kardeşler, aile bireyleri arasında bölüştürdük gibisinden. Transferlerin dekontlarını da ekleyin.

Oldu bitti. Diğer konularda herhangi bir sıkıntı yok yapılan başvuruda.

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir