Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 May 2017 13:07

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 22:06 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 23
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Senin dedigin nedenler doğru. Bastan sona cevirmeye gerek yok
1. Daha onceki basvurunda bu isini soylememistin. Bu iki başvurun arasindaki farkliligi aciklayamamissin. O yuzden senin gidip donecegine inanmiyorum
2. Ingilizce ogrencem kariyerimi ilerleticem diye demissin ama ayni zamanda cok basarili bir biçimde application develop ediyorum demissin. Bir de okula giderken isyerinden izin gostermemissin. Döneceğine inanmiyorum.
Sonunda bir dahq basvuramazsin demiyo. Bu karara itiraz edemezsin diyor. Yani basvuruyu yenileyebilirsin ama bu karari mahkemeye veremezsin mesela.

Sonucta senin bu isi anlamamslar kardes ama yine senin kabahatin gerçekten. Google senin işverenin degil musterin. Senin kendi vergi levhan olmasi lazim. Kazanc olarak googledan geleni gösterip vergini odemen lazim. Cunku bunun arasi yok. Ya biryerde calisiyorsundur ya da kendi isini yapiyorsundur. Bir yerde çalışıyorsan iznini alman lazim yok kendi isini yapiyorsan vergisini ödemen lazim. Tekrar basvursan bile cok iyi anlatman lazim bunlari ama anlaşılır mi bu saatten sonra bilemem

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 23:40 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
sevbay yazdı:
Senin dedigin nedenler doğru. Bastan sona cevirmeye gerek yok
1. Daha onceki basvurunda bu isini soylememistin. Bu iki başvurun arasindaki farkliligi aciklayamamissin. O yuzden senin gidip donecegine inanmiyorum
2. Ingilizce ogrencem kariyerimi ilerleticem diye demissin ama ayni zamanda cok basarili bir biçimde application develop ediyorum demissin. Bir de okula giderken isyerinden izin gostermemissin. Döneceğine inanmiyorum.
Sonunda bir dahq basvuramazsin demiyo. Bu karara itiraz edemezsin diyor. Yani basvuruyu yenileyebilirsin ama bu karari mahkemeye veremezsin mesela.

Sonucta senin bu isi anlamamslar kardes ama yine senin kabahatin gerçekten. Google senin işverenin degil musterin. Senin kendi vergi levhan olmasi lazim. Kazanc olarak googledan geleni gösterip vergini odemen lazim. Cunku bunun arasi yok. Ya biryerde calisiyorsundur ya da kendi isini yapiyorsundur. Bir yerde çalışıyorsan iznini alman lazim yok kendi isini yapiyorsan vergisini ödemen lazim. Tekrar basvursan bile cok iyi anlatman lazim bunlari ama anlaşılır mi bu saatten sonra bilemem

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim.
1)Sana şunu söyleyim bu işi benim gibi yapan binlerce insan var ve bu insanlara bende dahil olmak üzere kimse vergi vermiyor ne devlete ne başka bir yere.Çünkü herşey internet üzerinden gerçekleşiyor ki adam bana vergiden filan bahsetmemiş gibi geldi.
2)İzin olayına gelince niyet mektubunda aracı kuruluş olayı Google Play'e bağlı olup oyun yapan birisiymişim gibi yazmış hal böyle oluncada google playdan izin kağıdın yok demiş.Ben bunu başvurmadan önce aracılık yapan kişiye dedim o da bana onlar normal insan biz onların anlayacağı şekilde yazalım demişti.
3)1. başvuruyu eğitimal adlı kuruluş aracılığıyla yaptım.O kadar saçma oldu ki adamlar benim babamın ismini bile bilmiyorlardı.Adamlar onda benim işsiz oldugumu söylemişler oysaki ben liseyi bitireli ve bu işe girişeli 1 sene olmuştu doğal olarak o red nedeni oldu 2.başvuruda da başkasıyla yaptım fakat onlarda bu işsiz olma olayını niyet mektubunda "Önceki başvurumda size kendimi net ifade edememenden kaynaklı olarak red aldım" yazarak üstünü kapatmaya çalıştı fakat yinede red aldım. Anlayacagınız bu saçma başvurular benim hatam değil kime gitsem işi bilmeyen adam çıktı.
4)şimdi napmalıyım ? nasıl açıklayacagım bu işi yapalı 1 yıldan fazla oluyor ve dediğim gibi sadece ben değil bu işi yapan dünya'nın hiç bir yerinde vergi ödemiyor.Ben bunu yabancılara bile sordum.Son olarak sizce bu saatten sonra vize alma durumum nedir ? Çünkü bu vize olaylarında nerdeyse 2-3 bin tl m gitti hadi giden para olsun 4-5 ay gibi zamanımda gitti.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 05:40 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 124
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
252furkan onlarin takildigi nokta senin devlete duzenli olarak vergi verip vermemenden daha cok duzenli bir isin olup olmamasi. Bu da kontratla ve maas bordrosuyla olabilir. Google irelanda icin calisiyorum dediginiz de hani maasin ve kontratin diyeceklerdir bu cok normal. belirtmis oldugunuz is size para getiriyor olabilir ama duzenli bir is diyebilir miyiz? Iste Bunin icin sizden daha fazla dokuman koymaniz beklenecektir.

Vize reddinizi " size kendimi iyi ifade edemememden dolayi" aldim demenizde yanlis olmus.
Bir ucuncu basvuru yapmanizi tavsiye etmem. Is durumunuzun degismesi ya da gereken evraklari karsilayacak ve eksik evraklarin kondugunu belirtecek bir noktaya gelmeli durumunuz. Isiniz icin inglizce bilmenin gerekliligi vurgulanmali emailler, telefon konusmalari bunlari niyet mektubunda iyi vurgulayamazsaniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 13:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Salihist yazdı:
252furkan onlarin takildigi nokta senin devlete duzenli olarak vergi verip vermemenden daha cok duzenli bir isin olup olmamasi. Bu da kontratla ve maas bordrosuyla olabilir. Google irelanda icin calisiyorum dediginiz de hani maasin ve kontratin diyeceklerdir bu cok normal. belirtmis oldugunuz is size para getiriyor olabilir ama duzenli bir is diyebilir miyiz? Iste Bunin icin sizden daha fazla dokuman koymaniz beklenecektir.

Vize reddinizi " size kendimi iyi ifade edemememden dolayi" aldim demenizde yanlis olmus.
Bir ucuncu basvuru yapmanizi tavsiye etmem. Is durumunuzun degismesi ya da gereken evraklari karsilayacak ve eksik evraklarin kondugunu belirtecek bir noktaya gelmeli durumunuz. Isiniz icin inglizce bilmenin gerekliligi vurgulanmali emailler, telefon konusmalari bunlari niyet mektubunda iyi vurgulayamazsaniz.

işte bu konuda yapabildiğim tek şey google nin kestiği faturalar bütün gelirimin faturasını eklemiştim.Banka dökümlerinde filanda gözüküyordu üstünü fosforlu kalemle çizmiştim.

İş durumum vs. değişmesi neredeyse imkansız çünkü aslında ben öğrenciyim lise mezunuyum mezun olalı 1 sene oldu.Orda hem ingilizce görmek hemde üniversite okumak istiyordum ama herhalde bu hayallerden vaz geçecegim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 23:07 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 86
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
O zaman başvurunu freelancer olarak yap. Freelancer olduğunu belirt ve Google Play'den gelen ödemelerin yaptığın oyun tasarımları nedeniyle olduğunu göster. Uygulama sayfalarının ekran görüntülerini, müşteri yorumlarını ekle. Google Play işverenin değil müşterin. Aynen sevbay'ın yukarıda bahsettiği gibi. Haliyle izin durumu gibi bir şey söz konusu değil. Bu nedenle freelancer yani serbest meslek erbabı olduğunu göstermen lazım ki kafaları karışmasın. Uygulama geliştirme konusunda kendini ilerletmek istediğini bu nedenle de İngilizce seviyeni üst düzeye çıkarmanın gelecekteki iş hayatı açısından çok önemli olduğunu belirt.

Son olarak, kimlere sordun bilmiyorum ama bir işten elde ettiğin gelirin vergisini vermek zorundasın. İş internetten oluyor, para internetten geliyor diye vergisini vermemek olmaz. Yaptığın vergi kaçakçılığına giriyor bilgin olsun. Gelir vergisi vermen gerekiyor. Ben de internetten iş yapıyorum. Türkiye'deyken vergi mükellefiydim. Şimdi İngiltere'deyim ve yine vergi mükellefiyim. Elde ettiğim gelirin vergisini ödüyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 23:37 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:
O zaman başvurunu freelancer olarak yap. Freelancer olduğunu belirt ve Google Play'den gelen ödemelerin yaptığın oyun tasarımları nedeniyle olduğunu göster. Uygulama sayfalarının ekran görüntülerini, müşteri yorumlarını ekle. Google Play işverenin değil müşterin. Aynen sevbay'ın yukarıda bahsettiği gibi. Haliyle izin durumu gibi bir şey söz konusu değil. Bu nedenle freelancer yani serbest meslek erbabı olduğunu göstermen lazım ki kafaları karışmasın. Uygulama geliştirme konusunda kendini ilerletmek istediğini bu nedenle de İngilizce seviyeni üst düzeye çıkarmanın gelecekteki iş hayatı açısından çok önemli olduğunu belirt.

Son olarak, kimlere sordun bilmiyorum ama bir işten elde ettiğin gelirin vergisini vermek zorundasın. İş internetten oluyor, para internetten geliyor diye vergisini vermemek olmaz. Yaptığın vergi kaçakçılığına giriyor bilgin olsun. Gelir vergisi vermen gerekiyor. Ben de internetten iş yapıyorum. Türkiye'deyken vergi mükellefiydim. Şimdi İngiltere'deyim ve yine vergi mükellefiyim. Elde ettiğim gelirin vergisini ödüyorum.

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim önerilerinizi dikkate alacağım yeni başvurumda

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2015 23:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Neden net gelirin olmadıgı bir işi iş olarak belirtiyorsun diyebilirsiniz ama eğer bunu belirtmesem ilk başvurumdaki gibi sen liseyi bitireli 1 sene olmuş işsizsin vs buraya gelip burda kalacaksın diyeceklerdi bu başvurumda da ondan dolayı bu durumu işim gibi gösterdim aslında ne iş ne de iş değil.Sonuçta yaptığım oyunlar tutmazsa bittim demektir ve her ayda farklı bir miktarda gelir elde ediyorum.Bu durumu dediğiniz gibi freelancer olarak açıklayacaklardı fakat çok geç oldugunu düşünüyorum çünkü ilk başvuru zaten vasat ikincide de orda çalışan birisiymiş gibi gösterildim 3. de de yok ben orda çalışmıyorum aslında kendi mağazam var orda oyun yayınlıyorum insanlar beğenip indirirse reklamlardan gelir elde ediyorum dersem adam bu sefer derki bizle dalga mı geçiyon anlıyacagınız çok çorba oldu bu iş.Bu konuda ingiltere de bir avukata filan başvurmayı düşünüyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 10:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
freelancer çalışmak, vergiden muaf olmak değildir. eğer bu işi -mobil oyun geliştirme ve googleplay den gelir- yapıyorum diyorsanız, normal şartlarda gelirleriniz için fatura kesmeniz ve vergi ödemeniz gerekir. bu muhasebesel bir konu olmasından öte visa officer in gözünde bir değerlendirme unsuru olabilir. Kimse vergilendirmiyor o ayrı mesele.

sizin durumunuzda,
"oyun geliştiriyorum ama oyun geliştirme tool ve programları ingilizce olduğu için kendimi bu alanda geliştirmek ve oyunların potansiyel müşterilerin çoğunluğu ingilizce konuşan ülkelerden olduğundan onlara dokunabilmek için ingilizcemi geliştirmek istiyorum" ingilizce öğrenme nedeninizi net ifade edebilir/

diğer taraftan mali durumda ise, bu kazandığınız paralar eğer çok değil ve küçük miktarlar ise,
"ben freelance olarak oyun geliştiriyorum, 3. taraf oyun marketlerde yayınlayıp gelir elde etmeye çalışıyorum. Ama gere hayatımı idame ettirmek gerekse bu dil eğitiminde masraflarımı karşılamak için ailem destek oluyor" diyerek aileden birinin sponsorunuz olmasını sağlarsanız, belki işin içinden bir çıkış yöntemi olabilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2015 14:00 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hakankaya2020 yazdı:
freelancer çalışmak, vergiden muaf olmak değildir. eğer bu işi -mobil oyun geliştirme ve googleplay den gelir- yapıyorum diyorsanız, normal şartlarda gelirleriniz için fatura kesmeniz ve vergi ödemeniz gerekir. bu muhasebesel bir konu olmasından öte visa officer in gözünde bir değerlendirme unsuru olabilir. Kimse vergilendirmiyor o ayrı mesele.

sizin durumunuzda,
"oyun geliştiriyorum ama oyun geliştirme tool ve programları ingilizce olduğu için kendimi bu alanda geliştirmek ve oyunların potansiyel müşterilerin çoğunluğu ingilizce konuşan ülkelerden olduğundan onlara dokunabilmek için ingilizcemi geliştirmek istiyorum" ingilizce öğrenme nedeninizi net ifade edebilir/

diğer taraftan mali durumda ise, bu kazandığınız paralar eğer çok değil ve küçük miktarlar ise,
"ben freelance olarak oyun geliştiriyorum, 3. taraf oyun marketlerde yayınlayıp gelir elde etmeye çalışıyorum. Ama gere hayatımı idame ettirmek gerekse bu dil eğitiminde masraflarımı karşılamak için ailem destek oluyor" diyerek aileden birinin sponsorunuz olmasını sağlarsanız, belki işin içinden bir çıkış yöntemi olabilir.

Öncelikle yardımın için teşekkür ederim.İlk dediğinizi zaten niyet mektubunda belirtmiştim. 2. dediğinizide şuan belirtemem çünkü bir önceki yazdıgım mektubta belirttigim gibi olmuyor

2.başvurumda aracı kurumun yazdıgı mektup:

Ingiltere icin daha once yapmis oldugum vize basvurusu olumsuz gerceklesti. Olumsuz gerceklesmesi benim kendimi size net bir sekilde anlatamamdan kaynakli oldugunu dusunuyorum. Oncelikle size neden inglizce ogrenmek istedigimi anlatmak istiyorum. Uzun zamandan beri bilgisayar oyunlari aplikasyonlar ve 3D animasyonlu oyunlar tasarimlamaktayim. Yaptigim calismalari “google play”sundum onlar beni bu konuda basarili buldular. Ve benden onlar icin bilgisayar oyunlari tasarlamami istediler. “google play” icin calismalar yapmaya basladim. Yaptigim bu calismalarda iyi kazanclar elde ettim. Bu kazanclari belgeleyen faturalari da sizin icin dosyamda bulunduruyorum. Ayrica bu elde ettigim kazanclari kendi banka hesaplarim olmadigi icin babam Kalender …’nun hesabini kullanarak babamin hesabina transfer ettiriyordum. Sizde bilirsinizki bilgisayar yazilimlarindaki hersey ingilizce olarak geciyor. Inglizce ogrenmek ve kendimi gelistirmek istiyordum ama liseye gittigim icin cok fazla zaman ayiramadim inglizceye. Kendimle ilgili planlari yaptim. Liseyi bitirir bitirmez hem bilgisayar oyunlari ile ilgili egitim almam gerekiyordu hemde inglizce egitim almak gerekiyordu. Lise biter bitmez oncelikle istanbulda animasyon ve gorsel efekt okulana gittim. Burada 3 aylik bir egitim gordum. Bu egitimler sonunda 3D oyun tasarimi ve programlama ve karekter modelleme ve animasyon ile ilgili egitimler aldim. Bunu belgeleyen sertifikalarim ayni zamanda dosyada bulunmakta. Egitimim bitince tekrar ailemin yanina dondum ve sehrimizde bulunan ingilize dil kursuna kayit yaptirdim ve 5 ay boyunca burada inglize egitim aldim. Ayni zamanda bunu belgeleyen inglizce egitim sertifikam dosyamda ulasabilirsiniz. Bu inglizce egitim sureci turkiyede pek basarili gecmedi istedigim seviyede ingilzce ogrenemedim. Ingliterenin ulkemize yakinligi ve inglizcenin ana vatani oldugu icin ingilterenin londra sehrinde ingilizce egitim alma karari aldim. Kariyerimde uzman bir bilgisayar oyun tasarimcisi olabilmek icin inglizceyi cok iyi bilmem gerkiyor. Daha 18 yasimda google play ile calismalar yapabiliyorsam ilerleyen donemlerde kendimi gelistirip cok basarili olabilecegimi dusundugum icin inglizce ogrenmem benim icin sart. Turkiyede bilgisayar oyun programlari yeni yeni gelisiyor iyi bir inglize egitim aldiktan sonra inglizce bilgisayar programciligi bolumlerini tamamlamak ve turkiyede iyi bir bilgisayar oyun tasarimcisi olmak tek hayalim ve istegim. Ingilizce egitimimi tamalayip ulkeme donup guzel isler yapabilecegime eminim.Cınku hala calışmalarıma devam edıyorum. Hala google play icin calismalar yapmaktayim. Bugune kadar google play den elde ettigim gelir 3350gbp. Bununla ilgili butum faturalar dosyada bulunmakta gorebilirsiniz. Ailem beni bu konuda cok destekliyor hem manevi hem maddi acidan onlarin destegi ile babam ingliterde alacagim egimin tum masraflarini karsilamak icin hazir bulunuyor. Bugune kadar kendim elde ettigim gelirleri egitimim icin ve kendi yasam giderlerim icin kullandim. Ingliterde alacagim egitimin masraflarini ogretmen olan babam kalender … karsilayacaktir. Inglizce ogrenmem benim icin cok onemli bana ingliterede alacagim egitim icin vize islemlerinde kolaylik saglarsaniz size minnettar kalacagim.

demek istedigim Google Play olayının dışında kalan herşey güzel fakat Google Play olayında batırmışlar ben kendilere bunu dedim ama kendileri onlar normal insan senin kadar olayın ayrıntısını bilmiyordur olayı iyice açarsak başka yerlere takılabilirler ondan dolayı biz en basit şekilde bu olayı anlatalım dediler ve sonuç ortada.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2015 17:27 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada yeniden başvurdum umarım bu sefer vize çıkarda kurtulurum bu dertten çıkmazsada yolumuza bakacaz artık.Bu da danışmanın yeni yazdıgı mektup türkçesi yok şuan sizce nasıl olmuş

I would like to inform you that my previous 2 applications for student visitor visa to the UK resulted negatively. I believe in that I could not explain myself to you, thus, it was rejected.
The respected Entry Clearance Officer (ECO) stated in your refusal letter dated 25/08/2015 that my English education that I will receive in the UK would affect my works, and also that I have not obtained permission from the Google Ireland regarding such education. However, I am an independent consultant for the Google Play. I do not have an employer - employee relationship with the Google Ireland. That is, I do not depend on it; I create computer games for them. Google Play has a market for game designers and I put the games there after I create them and they buy it. Therefore, the 20-week education that I will receive in the UK will not disturb my works. I will be able to start creating games whenever I wish since I am an independent consultant for the Google Play. The Google Play has considered me as a successful games creator and always supported and encouraged me on this matter. They asked me to design new games. However, the games I designed were simple compared to the modern games, thus, I realized that I had to improve myself in terms of the technical knowledge and my language ability. There are very few sources in Turkish language to improve myself in my chosen field. Since my English is not sufficient, I am not able to utilize the English sources. I started English course in Turkey in order to improve my English, but that education was not sufficient for me. Therefore, I decided to go to the UK in order to improve my English. It is my only dream and wish to learn advanced English in the UK and to improve it and to become a well game designer in Turkey.
In summary, it is highly important for me to learn advanced English. I would be very glad if you provide me with the opportunity to study English language in the UK.
I also would like to address the concerns of the ECO regarding the discrepancy mentioned in the refusal letter dated 25/08/2015. The respected ECO has stated that in my previous application (the first application) it was stated that I was unemployed, yet in my last application I had stated that I was employed by the Google Ireland. I believe that the discrepancy has been caused by the different agents who had completed the previous two visa applications form for me. I believe that my employment/work status has been explained in the paragraph above that I am a computer games creator and I do get commissions from the games that the users download from the Google. The monies from the Google come into my father Kalender T’s bank account as I do not have a bank account in my name. The Google pays a commission to the game creators like myself and this is the relationship between myself and the Google.
I do hope that the explanations provided would be sufficient for you to make a decision on my application. However, should you require any further information please do not hesitate to contact me on 0554…..

Yours faithfully,

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 37 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: