Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Şub 2017 18:53

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 13:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Öncelikle herkese merhaba
İlk başvurum işini bilmeyen bir aracı kuruluş tarafından yapılmıştı ve niyet mektubu bile yazılmamıştı ondan dogal olarak red yedim fakat 2. başvurumu çok itinayla hazırlamama ragmen yinede red yedim
2.Red:
Eklenti:
red1.jpg

Eklenti:
red2.jpg

galiba ilk red nedeninde önceki bşvurumda şuan sundugum evrakları neden ilk başta sunmadıgıma kafayı takmış sebebi basit yanlış bilgilendirildim fakat ben onu niyet mehtubunda ilk başvurumda kendimi size iyi anlatamadım ondan red yedigimi düşünüyorum diye kısa bi şekilde geçmiştim.Bu arada google ireland dediği olay şu :
ben mobil oyun yapıyorum google play da oyunlarım var ordan reklamlar üzerinden para kazanıyorm fakat bu benim asıl işim değil ayrıca bu başında beklenmesi gereken bi işte degil kafam eserse oyun yapıp yolluyorum insanlar indirirse oynarlarsa ordaki reklamlardan para kazanıyorum para kazandıgım şirket admob. Admobunda irlandada (ireland) yeri var her ay ordan kazandıgım para belli miktarı geçerse hesabıma direk yatıyor kısacası yani bu işi yapmazsam kimse bana hesap sormuyor adam beni bi şirkette direkt çalışan birisi gibi görmüş olacakki buraya eğitime gelirsen işin aksamaz mı izin belgen yok mu gibisinden şeyler demiş anladıgım kadarıyla.
Son olarak red mektubunun son maddesini araştırayım dedim başvurma gibisnden bişeyler demiş öyle bir madde gözükmüyor ve de şu dikkatimi çekti normalde çogu kişi maddi durumdan gidip gelmemesinden dolayı red yer ama bende öyle bir olay da yok
sizce napmalıyım yeniden başvurmam mantıklı mı bir de baştan sona yardım sever birisi bunu bana çevirebilir mi ?

Şimdiden teşekkür ederim

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 13:55 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 65
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Senin hatan, kendini freelancer olarak tanıtmak yerine Google Ireland Admob için çalışıyormuş gibi göstermek. Ayrıca freelancersan eğer, vergi levhan var mı? Admob'a fatura kesiyor musun? Muhasebecin var mı? Ne kadar vergi ödedin bunları göstermen lazım. Admob'dan aldığın ödemeleri gösteren banka dökümleri ve payslipler çok önemli. Ve bir freelancer olarak vergi mükellefi olman gerekiyor. Vergi mükellefi olmadan iş durumunu kanıtlayabileceğini sanmıyorum. O yüzden bu durumu kanıtlayacak duruma gelmeden, kısa vadede tekrar başvuru yapmanı tavsiye etmem.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 14:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bu durum freelancer bile değil adamlar çok temiz iş yapıyor resmi birşey yok sadece para kazanırsan para alıyorsun ne vergi levhası var ne de başka birşey millet reklamına tıklarsa para geliyor herşey sanalda oluyor para geldigi kdarda direk yatırıyorlar dedigim gibi ayrıca ordan aldıgım paranın banka dökümleri gibi onların da dökümleri var onları koydum her ay ayrı ayrı ayrıca yatan hesabında dökümlerini koydum gelen paranın üstünü çizdim sırf görsünler diye daha ne yapayım ki. Nerdeyse 1.5 yıldan beridir aldıgım paranın admbtaki faturasını ayrıca hesabımın dökümlerini koydum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 22:11 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sizce ilk başvuruda işimin belirtilmemesi hatasını nasıl vize memuruna açıklarım yardımcı olursanız çok sevinirim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 23:04 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 379
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Ruh Hali: Mutlu
252furkan yazdı:
sizce ilk başvuruda işimin belirtilmemesi hatasını nasıl vize memuruna açıklarım yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşım siz bu soruyu sitemizle işbirliği yapan Fatma Çayır'a sorsan daha sağlıklı olur. Çok tecrübelidir...Sana gösterirse, en doğru yolu o gösterir...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015 23:39 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
a&d yazdı:
252furkan yazdı:

Arkadaşım siz bu soruyu sitemizle işbirliği yapan Fatma Çayır'a sorsan daha sağlıklı olur. Çok tecrübelidir...Sana gösterirse, en doğru yolu o gösterir...

çok teşşekkür ederim. Bu arada siz benim red belgem hakkında ne diyorsunuz düşünceleriniz almak isterim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015 12:10 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 65
Vize Türü: ECAA 2
Burcu: Koç
Kaçırdığın nokta şu: Para kazanıyorsan, bu kazancı devlete bildirmek zorundasın. Vergisini vermediğin bir gelirin resmiyeti olmaz. 1.5 yıldır aldığın parayı devlete bildirmediysen, bence vize memuruna da bundan bahsetmemeliydin. Aldığın para kayıt dışı ve hiçbir resmiyeti yok. Anlatabildim mi? Başka bir iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor musun? Çalışıyorsan oradaki gelirini ve sigorta ödemelerini göster. Oyun tasarımını da hobi olarak zaman zaman yaptığını söyle ve reklam ödemelerini admobtan aldığını belirt. Ancak bu hobinin ödemesi atıyorum yılda 15000 lira civarındaysa hobi olmaktan çıkar. Vergisini ödemek zorundasın ve bunu da vize memuru görmek durumunda.

252furkan yazdı:
bu durum freelancer bile değil adamlar çok temiz iş yapıyor resmi birşey yok sadece para kazanırsan para alıyorsun ne vergi levhası var ne de başka birşey millet reklamına tıklarsa para geliyor herşey sanalda oluyor para geldigi kdarda direk yatırıyorlar dedigim gibi ayrıca ordan aldıgım paranın banka dökümleri gibi onların da dökümleri var onları koydum her ay ayrı ayrı ayrıca yatan hesabında dökümlerini koydum gelen paranın üstünü çizdim sırf görsünler diye daha ne yapayım ki. Nerdeyse 1.5 yıldan beridir aldıgım paranın admbtaki faturasını ayrıca hesabımın dökümlerini koydum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2015 18:13 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:
Kaçırdığın nokta şu: Para kazanıyorsan, bu kazancı devlete bildirmek zorundasın. Vergisini vermediğin bir gelirin resmiyeti olmaz. 1.5 yıldır aldığın parayı devlete bildirmediysen, bence vize memuruna da bundan bahsetmemeliydin. Aldığın para kayıt dışı ve hiçbir resmiyeti yok. Anlatabildim mi? Başka bir iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor musun? Çalışıyorsan oradaki gelirini ve sigorta ödemelerini göster. Oyun tasarımını da hobi olarak zaman zaman yaptığını söyle ve reklam ödemelerini admobtan aldığını belirt. Ancak bu hobinin ödemesi atıyorum yılda 15000 lira civarındaysa hobi olmaktan çıkar. Vergisini ödemek zorundasın ve bunu da vize memuru görmek durumunda.

252furkan yazdı:

kardeşim tmm da red mektubunda işini kanıtla vs. dememişki inanmış böyle bir işe zaten onlar araştırıyordur ayrıca çalıştığım yerden gelen para irlanda'dan geliyor bununla ilgili şirketin kestiği faturuları koydum hesap özetleri vs de o para da gözüküyor Google İreland diye ve de ingilterede bu işi yapan benden daha çok kişi vardır bilirler diye düşünüyorum dediğim gibi böyle bir durum olsaydı ben senin işine inanmadım derdi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 14:16 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 23
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Senin red mektuplari gorunmuyo 252furkan. Bir daha koy da bakalim. Yalniz hampshire 'in soylediginde soyle bir dogruluk payi var. Senin isine inanabilirler ama bu isi yaparken vergi odemedigin icin durust bir vatandas olmadigini dusunebilirler. Neyse bir daha yuklersen bakalim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2015 17:18 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sevbay yazdı:
Senin red mektuplari gorunmuyo 252furkan. Bir daha koy da bakalim. Yalniz hampshire 'in soylediginde soyle bir dogruluk payi var. Senin isine inanabilirler ama bu isi yaparken vergi odemedigin icin durust bir vatandas olmadigini dusunebilirler. Neyse bir daha yuklersen bakalim.

o resmi http://www.forumvisa4uk.com adresinden yükledim ingiltereforumu dan girince gözükmüyor nasıl oluyor bende anlamadım neyse yeniden koyuyorum

RED BELGELERİ:
Eklenti:
red1.jpg

Eklenti:
red2.jpg

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: