Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 24 Nis 2017 19:06

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 19:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Mahkeme Sürecinde
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: -
Merhabalar, 17 yaşındayım. 2001 senesinden beri babam İngiltere'de yaşıyor. 2011 senesinde oturumunu almış bulunmakta. Oturum aldıktan bi kaç ay sonra kış aylarında olması lazım 2011 sonuna doğru vize başvurumuzu yaptık. Tam da o dönemde aile birleşimi için dil sertifikası yasası çıktı. Annem, ablam ve ben önce aile birleşimi için başvuru yapacaktık danışmanlık hizmeti veren bilgisiz bi kadın babamın arkadaşının önerisiyle gitmiştik yanına "gelin size ziyaretçi başvurusu yapalım, aile birleşimine başvuru yaparsak vizeyi vermeyebilirler paranız yanmasın" diye ziyaretçi olarak başvuru yaptık. tabi biz ne derse tamam sen iyisini bilirsin bu işlerle uğraşan sensin diye hiç sorgulamadan ne derse yapıyoduk ve başvurumuzu yaptık sonuç şaşırılmayacağı üzere red geldi. sebebi ise baban orada süresiz oturuma sahip siz neden yerleşime başvurmuyosunuz gidersinizde gelmezsiniz diye vizeyi vermediler. bunda haklılar bende 18 yaşından küçük olduğum için annemle birlikte başvuru yapmıştım öyle istedi o danışman annem red aldığı için ben de red aldım. belki ayrı yapsaydım sadece bana verirlerdi diyorum her neyse bu 1. reddim gelelim 2. redde

2.red

Babam 18,600'ün üzerinde bir gelir gösterek sadece benim için başvuru yapıldı. Ben daha sonradan oraya gittiğimde çalışıp annemin beyin ameliyatı belgelerini göstererek ve ilçe devlet hastanesindeki nöroloji polikinliği doktorundan "bu kişi beyin ameliyatı geçirip çok fazla ilaç kullandığından dolayı bu durum eğitim almasını zorlaştırmaktadır" diye bir rapor aldık işe yarar umarım. 15 Ağustosda Gaziantep'teki Teleperformance şubesine giderek evraklarımı verdim 30 eylülde vizem red geldi. Neden red verdiklerine dair pasaportun yanında gönderdikleri kağıdı ekte görebilirsiniz. birisine okutturduğumda baban ile aile bağların kuvvetli değil diyerek vizeyi vermediklerini söyledi bide siz çevirin isterseniz. itiraz hakkımız bulunduğu için itiraz ettik yeni bi başvuruyu kaldırcak maddi durumumuz da yok açıkcası. Mahkemeye babamın yurda giriş çıkıştaki pasaporta vurulan damgaların sayfa fotokopisi babamın bize para gönderdiği western union kağıtlarının hepsini (20-30 tane vardı sanırım) babamla buraya geldiğinde farklı yerlerde çekilmiş fotoğrafları koydum bide babamın council tax bill'ini koydum. Aşağıda hem mahkemeden gelen hem de İstanbul'daki konsolosluktan gelen mailleri paylaşacağım maillerin açıklamasını yapmanızı rica ediyorum prosedür nasıl işliyor şuanki yasalarda çok teşekkür ederim.

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 20:01 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 13
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
adamlar baya baya derinlere uzanmis. ilk basvurunuz tam bir intiharmis. ikincisi yanliz basvuru yapman ve yas 17 adamlara iyice koz vermis. tanidigim bir abininde oglu basvuruu yapmis red almisti. sebeb aile iyice parcalaniyor. zor ama umarim alirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 22:25 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 135
Vize Türü: ILR
Ruh Hali: Dost
Burcu: Terazi
Mahkeme uzun suruyor ama genelde olumlu oluyor.Hem de daha ucuza mal oluyor.ikinci vizeyi tek basina aile ziyareti olarak basvursaydin garanti alirdin.Mahkeme sursun bir yandanda aile ziyaret vizesine basvur bence.Bir an once gelmek istiyorsan yani.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2014 14:40 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Sizce alabilirmiyim alamaz mıyım bu sürec beni çok yıprattı görüşlerinizi merak ediyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 12:55 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ben redden dolayi mahkemeye gitmistim.Aralik 2011de yerlesim vizesi basvurum reddedildi.Mayis 2013 de kavustum vizeme.Dile kolay iki bucuk seneme maloldu.O zamanlar Mahkeme surerken yeni basvuru hakki yoktu.Simdi Boyle bir hak varken HIC bekleme derim.Aile ziyereti vizesine basvur.6 aylik bir vize alirsan en azindan bir an evvel buralara alismaya baslarsin.Malum dil sorunu var.Yavastan kendini gelistirmis olursun.Tabi yinede kendin bilirsin aka Ben cok yiprandim bu surecte.Bekle bekle nereye kadar?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 17:06 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Olmaz ise 03.03.2015 tarihinden sonra konsolosluk vizeyi vermez ise aile ziyaretine başvuru yaparım ama o zaman da yine 1.reddeki gibi niye oturuma başvurmayıp aile ziyaretine başvuruyosun demesinler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 17:28 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

kusura bakma cepten yazdigimdan. imla hatalari oluyor.Yerlesim vizesini almak biraz zor.Ama aile ziyareti o kadar zor degil .en azindan konsolosluk yaptigi hatayi anlar.Biz vize vermedik ama babasini gormek icin aile ziyareti vizesine basvuruyor der.Oradan dondudugunde yerlesim vizesi alman daha kolay olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 17:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Mantıklı söylüyorsun bunu dediğim gibi yaparım.Eğer konsolosluğa tanınan süre de vermezlerse mahkeme gününün verileceği tarihi bekleyene kadar aile ziyaretine başvuru yaparım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 17:37 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 75
Aldığı teşekkür: 440
Vize Türü: Visa spouse
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
yerleşim vizesine başvurmak bir seçenektir, ama illa başvuracaksınız diye bir kural yok. Eşi ingilterede yaşayan ve yerleşim vizesi başvuru hazırlığında olan arkadaşlar aile ziyareti vizesi ile vize alarak eşlerini görmeye gidebilmişlerdir. Şu an Babanız da sizin ingiltereye yerleşmeniz için maddi şartı Sağlamak üzere Çalışıyor olabilir, siz de bu süre zarfında babanızı görebilmek için aile ziyareti vizesine başvurabilirsiniz.
Sizin 1.ret sebebiniz bence aile ziyareti vizesine değil de "general visitor" yani genel ziyaretçi vizesine başvurmuş olmanızla alakalı olmalı.
Sonuç olarak her babası ya da annesi ingilterede yaşayan oraya yerleşmek zorunda değil, ama aynı zamanda da ziyaretlerine gidebilmeli. Bu sebeple aile ziyareti vizesine destekleyen doğru evraklarla başvurursanız olumlu sonuç almanız mümkün kanaatindeyim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 20:51 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
adamin red mektubunu okuyup cevap yazin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 72 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: