Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Ağu 2017 11:46

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Soyadı Değişikliği
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 May 2014 23:19 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
sunshine merhaba arkadaşım, ben brp'yi almadan yani vize başvurusu öncesinde yaptım soyadı değişikliğimi, bu tür bir durumla karşılaşmamak için. en iyi bilgiyi home office'den alabilirsiniz. ama bir değişiklik durumu olduğunda mantıken değişiklik yapılmalı hele ki kimliğiniz ve ardından pasaportunuzu değiştirdiniz ya da değiştirecekseniz..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2014 00:53 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 37
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Teşekkürler Engel, bu değişiklik için kesinlikle başvuru yapmalı mıyım? Eğer yapmalıysam, bu değişiklik için nereye ve nasıl başvuru yapmalıyım acaba ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2014 13:05 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sunshine brp kartınız teslim edildiğinde size bir da kağıt veriyorlar ya eğer yanlış hatırlamıyorsam onun içinde bir değişiklik durumu söz konusu olduğunda nasıl iletişime geçmeniz gerektiği yazıyordu sanki.. siz kimlik ve pasaportunuzda soyadı değişikliği yaptırdınız ama değil mi? sonuçta değişikliğe dair belge sunacaksınız ya ondan söyledim.. hmm ben sorularımı vize başvurusunda doldurmuş olduğumuz formda yazan home office no'sunu arayarak öğrenmiştim.. bence siz de aynı yöntemi kullanabilirsiniz..
eğer yazım yanlışı varsa mail atarak bilgilendirmek gerekiyor onu biliyorum ama sizinki böyle bir durum değil.. çift soyadı mı kullanıyorsunuz yani kızlık soyadınızı ve eşinizin soyadını?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 May 2014 21:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba Engel, çok teşekkürler açıklamalarınız için. Çift soyadı kullanmak için dilekçe vermiştim nikahtan önce, eski pasaportumda kızlık soyadım var ve BRP mi bu pasaportla (kızlık soyadım ile) aldım. Şimdi bu pasaport expired oldu. Yeni pasaport çıkartmam gerekecek. Yeni pasaportumda soyadım değişecek yada çift olacak. Çift mi yada değişik mi olacak, nasıl olacak bilmiyorum henüz çıkartmadım. Pasaportumdaki soyadım çift olursa yine de BRP kartımı değiştirmeye gerek var mı? BRP kartımı yenilemezsem Türkiyeden Londraya giriş çıkışta sorun yaşar mıyım ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2014 14:50 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
sunshine evlilik sonrası kimlik değiştirmek zorunlu. Eğer kızlık soyadı ile birlikte eşinizin soyadını kullanacaksanız konsolosluğun websitesinde bunun için doldurmanız gereken dilekçe (form) mevcut. Ben pasaport ile ilgili bir değişiklik yapıp yapmamam gerektiğini gerekli birimlere sorduğumda bana değiştirmem gerektiğini söylediler. Eğer pasaportunuzda süreniz varsa (örneğin şuan elinizde olan pasaport 10 yıllık ise) soyadı değişikliği nedeniyle değişim yapacağınızı ve süresi olmasından ötürü sadece uzatma seçeneğini seçeceğinizi söylüyorsunuz ve en düşük ücreti ödemiş oluyorsunuz. Kimlik, evlilik cüzdanı (eğer yurtdışında yabancı uyruklu bir kişi ile evlenmişseniz uluslararası evlilik cüzdanı talebinde bulunabilirsiniz) aynı gün içerisinde size teslim ediliyor. Pasaport ise 7-10 gün arasında hazırlanıyor (eğer Londra dışında iseniz zarf ve posta ücretini ödeyerek adresinize teslim edilmesini talep edebiliyorsunuz. BRP kartında dediğim gibi, ben emin olamadığım için bu değişiklikleri vizeye başvurmadan dolayısıyla kartımı almadan yapmıştım. En sağlıklı yöntem home office ile iletişime geçmek derim. Kolay gelsin..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2014 01:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler Engel.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 May 2014 17:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Arkadaslar suresiz oturumumu aldiktan sonra evlendim ve soyadim degisti.turk pasaportumda ve kimligimde soyadimi degistirdikten sonra homeoffice evraklarimi gonderdim vizeye basvuruyormus gibi yeniden biyometrik bilgiler istediler onuda yaptim bir ay gibi bir sure oldu halen ses seda yok aradim homeoffice i 6 aya kadar surebilecrgini soyluyolar.bu tip degisiklik icin basvuran varmi nekadar surede gonderirler evraklarimi uzun sure beklermiyim ? Lutfen bilgisi olan yazsin yakin zamanda dugunum olcak esimin vizesinede basvuramiyorum bu durumda cok can skci .lutfen cevap yazin :-(

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2014 01:22 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba Vanilya, anladığım kadarıyla şu an indefinite sahipsiniz. Durumunuzu tam olarak anlayamadım, kendi vizeniz varken niçin eşinizin vizesine başvurmak istiyorsunuz. İsim değişikliğinden dolayı yapılan yeni BRP kartı başvuruları sonucunda yeni kart, danışmanın söylediğine göre 6-8 hafta da geliyormuş. Siz TOC başvurusu mu yaptınız ? 107 pound gibi de bir başvuru ücreti ödediniz sanırım ? Bu başvuruyu illaki yapmanız mı gerekiyordu ? Çift soyadı kullanmanız durumunda yine de değişiklik gereklimiymiş ? Bende sanırım yakında sizin gibi TOC başvurusu yapıcam ama 6 ay süreceğini hiç zannetmiyorum (umuyorum), alt tarafı soyadınızı değiştirip aynı kartı basacaklar. Ama haklısınız her başvuru can sıkıcı nihayetinde.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2014 06:00 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 248
Aldığı teşekkür: 376
Vize Türü: Vatandaş
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Terazi
Arkadaslar bu ulkede kanunlar farkli isliyor. Benim hanim hala kizlik soyadini kullaniyor. Hicde bir sorun yasamiyor. Bence detaylica bir arastirin derim. Tamam Turkiye de yasiyorsan mecbur yada Turk kimligini falan mecburi degistirirsin ama burda isler farkli.

Ben beklerim; Donmen icin degil, pismanligini gormek icin !
B. Marley

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 May 2014 15:34 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ResidentUk zaten ingilizler pek sallamıyorlar soyadı değişikliği vs meselesini ama eğer Türkiye'ye gidip geliyorsan vs sorun yaşanabilir. Evlilik beyanı ve soyadı değişikliği zorunlu bizde sonuçta. İsteyen çift soyadı kulllanıyor, isteyen eşinin soyadını alıyor. Bence riske etmemek lazım..

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: