Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Şub 2017 14:23

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Soyadı Değişikliği
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2014 11:07 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 164
Aldığı teşekkür: 94
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement - Wife
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Endişeli
Burcu: İkizler
Merhaba, benzer bir soruyu sormuştum ben de ama şimdi sizin buraya cevabınızla birlikte bir de size sormak istedim. Henüz evlenmedim ama 21 haziran'da nikahımız var, 23'nde eşim ve annesiyle birlikte mevcut turist vizemle İngiltere'ye gitmek istiyorum. Bu vize ekim ayına kadar geçerli ama ben sadece 19 Temmuz'da eşimin ablasının nikahına katılıp sonra geri dönerek Spouse visa'ya başvuracağım zaten. Buna göre davet mektubu alıp - ne olur ne olmaz, dönüş uçak biletimin çıktısını göstererek, mevcut pasaportumda soyadımı değiştirmeden - evlilik cüzdanımı yanımda bulundurmak kaydıyla, giriş yapmamda bir sıkıntı olmaz, değil mi? Sizin durumunuz da buna benzerdi sanırım. Teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 May 2014 17:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 37
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Vanilya, size mesaj attim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 May 2014 19:47 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
Benim durumum anlattigim gibiydi hicbir sorun olmadi zaten turkiyede hic sorun olmuyo burdan cikarkende sadece turk hava yollari biletimde kizlik soyadim turk pasaportumdada esimin soyadi oldugu icin evlilik cuzdanima bakti hepsi bu.sen zaten pasaportunda soyadini degistirmemissin hic bir sorun olmaz.ama evlilim cuzdanin yaninda olsun mutlaka.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 15:45 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
herkese merhabalar, benim birkac sorum olucakti vatandaslik basvurusu ile ilgili, yardimci olursaniz cok sevinirim. ILR alali 14 ay oldu ve artik vatandaslik basvuru islemlerine baslayagim. Gecen eylul ayinda evlendim ve esim buraya ogrenci vizesi ile geldi. Evlilikten dolayi soyadim degistigi icin BRP kartimda hala eski soyismim yer aliyor. Sadece Turk pasaportumumda soyismi degisikligini yaptim simdilik. Acaba eski soyismimin yer aldigi BRP kartimi degistirmeden life in the uk ve ingilizce sinavlarina girebilir miyim? Vatandaslik basvurusundan once BRP kartin yeni soyadima gore mi duzenlenmis olmasi gerekir. Malesef bu degisiklik icin £260 vermem gerekiyor ve acikcasi bu ektra masraftan yirtabilir miyim, zaten vatandaslik basvurusu yapacagim ve kullanmayacagim artik BRP kartimi diye dusunuyorum? Ayrica 2012 yilinda East London University'de master programi icin kayit yaptirmistim ama kursu yarida birakmak zorunda kaldim ve PGCert olarak mezun oldum bu bolumden. Acaba bu degree yeterli olur mu bu ulkede universite okuyanlarin bildigim kadari ile ingilizce sinavina girmesine gerek yok. Ayrica BRP kartin degisikligi cok uzun suruyor diye duydum ben de ve Mayis-Haziran 2016 da esimin spouse vizesine de basvuru yapacagiz, ve replacement kartin gelmesi bu kadar uzun surerse muhtemelen planlarimizda da aksaklik olucak. Acaba nasil bir yol izlemem gerekir, once vatandaslik basvuru mu yapayim, yoksa spouse vizesi basvurusunu mu? Acikcasi min. masraf ve min bekleme suresi ile nasil bir yol izlemek gerek isin icinden cikamiyorum. Aranizda ayni surecten gecmis arkadaslar yada vize danismanlari varsa yardimci olursaniz cok sevinirim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 16:01 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4543
Aldığı teşekkür: 3041
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
alev yazdı:
herkese merhabalar, benim birkac sorum olucakti vatandaslik basvurusu ile ilgili, yardimci olursaniz cok sevinirim. ILR alali 14 ay oldu ve artik vatandaslik basvuru islemlerine baslayagim. Gecen eylul ayinda evlendim ve esim buraya ogrenci vizesi ile geldi. Evlilikten dolayi soyadim degistigi icin BRP kartimda hala eski soyismim yer aliyor. Sadece Turk pasaportumumda soyismi degisikligini yaptim simdilik. Acaba eski soyismimin yer aldigi BRP kartimi degistirmeden life in the uk ve ingilizce sinavlarina girebilir miyim? Vatandaslik basvurusundan once BRP kartin yeni soyadima gore mi duzenlenmis olmasi gerekir. Malesef bu degisiklik icin £260 vermem gerekiyor ve acikcasi bu ektra masraftan yirtabilir miyim, zaten vatandaslik basvurusu yapacagim ve kullanmayacagim artik BRP kartimi diye dusunuyorum? Ayrica 2012 yilinda East London University'de master programi icin kayit yaptirmistim ama kursu yarida birakmak zorunda kaldim ve PGCert olarak mezun oldum bu bolumden. Acaba bu degree yeterli olur mu bu ulkede universite okuyanlarin bildigim kadari ile ingilizce sinavina girmesine gerek yok. Ayrica BRP kartin degisikligi cok uzun suruyor diye duydum ben de ve Mayis-Haziran 2016 da esimin spouse vizesine de basvuru yapacagiz, ve replacement kartin gelmesi bu kadar uzun surerse muhtemelen planlarimizda da aksaklik olucak. Acaba nasil bir yol izlemem gerekir, once vatandaslik basvuru mu yapayim, yoksa spouse vizesi basvurusunu mu? Acikcasi min. masraf ve min bekleme suresi ile nasil bir yol izlemek gerek isin icinden cikamiyorum. Aranizda ayni surecten gecmis arkadaslar yada vize danismanlari varsa yardimci olursaniz cok sevinirim.

şahsen yardimci olmayi cok isterdim ama cok uzmanlik isteyen kritik sorular bulunuyor. insallah yardimci olabilen birisi olur bu konularda ama görünen bunun icin bir danismana ulaşmak yada home office'ye mail atmak gibi gozukuyor.

life in the uk sinavina girerken pasaport ile birlikte vizeyide gormek istiyorlardi diye hatirliyorum ben ama b1 testinde pasaport yeterli oluyordu.

Dil sinavi icinde yine ayni sekilde ama buyuk ihtimalle o mezuniyetiniz gecerli olacaktir. Tabi net birsey ben diyemiyorum maalesef

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015 22:14 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 117
Vize Türü: British
Life in the uk sinavinda eger ehliyet varsa baska bir kimlige ihtiyac yok. Ama gecti kagidinizda eski isminiz yazacak. ILR kartinizda eski eski isim yazacak yeni isimle vatandaslik basvurusu yapacaksiniz bence 'beni arastirin' demedin baska bir yolu olur bu basvuruda.
Sizin yerinizde olsam BRP yi degistiridim. Zaten kanunen degistirme zorunlulugunuz var.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2015 15:26 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Cevaplariniz icin tesekkur ederim, evet malesef biraz karisik bir mevzu benimkisi. Muratti UK ehliyetimi degistirip life in the UK test basvusurunu internetten yeni soyadima gore yaparsam sonuc nasil hala eski soyadima gore gelicek, o kismi anlamadim acikcasi. Bilgi verir misin lutfen?

Gecen haftalarda BRP kartini degistirme basvurusu icin uygun formu bulamadim ve home office email attim, bana NTL formunu doldurmam gerektigini soylediler. Formda da kartin degisimi icin £260 yatirmam gerektigi yaziyor. Acikcasi cok pahali geldi ve bu degisikligi yapmadan direk vatandaslik basvurusu yapsam daha iyi olur diye dusundum. herhangi bir degisikligi 3 ay icerisinde bildirmen gerekiyor bunu biliyorum, xmas icin Istanbul'a gidip geldikten sonra degistirmeyi dusunuyorum artik.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2015 17:56 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 117
Vize Türü: British
Vaktinizin dar oldugunuzu belirttiginiz icin ehliyet degistirmek icin vakit kaybetmek istemeyeceginizi dusunerek hal hazirdaki ehliyet ile (eski soyisim) sinava gormeyi dusundugunuzu varsaydim. O sebeple

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: