Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Haz 2018 02:38

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 10:50 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 626
Aldığı teşekkür: 382
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba

Turist vizemi aldim ama simdi cok acil bir yardiminıza ihtiyacim var. Benim erkek arkadasim burada ve ben gelmisken registry office e kayit yaptirmak yaza da evlenmek istiyoruz. Ben turist vizesi ile registry office'e kayit yaptirabilir miyim?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 10:59 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4652
Aldığı teşekkür: 3176
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba dayseceren öncelikle vizeni aldığın için tebrik ediyorum seni...

Turist vizesiyle evlenmek normalinde yasal değildir ama bu şekilde evlenen iki arkadaşımız var mimura ve esrakizil. Bunlardan esrakizil yerleşim başvurusunu da aldı ardından. Mimura ise beklemekte...

Ama normalinde bu dediğim gibi yasal bir durum değil ve registry office lerin izin vermemesi gerekiyor...

Şansınızı denemeniz gerekiyor. Evlilik kısmında ki prosedürleride okumanızı tavsiye ederim.
Registry office çalışanı eğer cahil biriyse ve bu kuralları bilmiyorsa şansınız yaver gider. 3-4 farklı registry office deneyebilirsiniz bunun için. Birde önce 9 gün beklemeniz gerekiyor. İlk 9 gün işlem yapamıyorsunuz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:06 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:

Turist vizesiyle evlenmek normalinde yasal değildir ama bu şekilde evlenen iki arkadaşımız var mimura ve esrakizil. Bunlardan esrakizil yerleşim başvurusunu da aldı ardından. Mimura ise beklemekte...

Ama normalinde bu dediğim gibi yasal bir durum değil ve registry office lerin izin vermemesi gerekiyor...

Şansınızı denemeniz gerekiyor. Evlilik kısmında ki prosedürleride okumanızı tavsiye ederim.
Registry office çalışanı eğer cahil biriyse ve bu kuralları bilmiyorsa şansınız yaver gider. 3-4 farklı registry office deneyebilirsiniz bunun için. Birde önce 9 gün beklemeniz gerekiyor. İlk 9 gün işlem yapamıyorsunuz

t&a tesekkur ediyorum. Tamam onerilerini dikkate alicam. Bugun registry office'e gidip bilgi alicaz. Soyleyeceklerini sizlerle de paylasirim. Kayit yaptirmak icin mi 9 gun beklememiz gerekiyor.Bunu bilmiyordum sayet benin Pazartesi donmem gerekiyor Turkiye'ye. Olmadi donusu 1 gun ertelerim.
Cok tesekkur ediyorum tekrardan.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:10 
Kullanıcı avatarı

dayseceren yazdı:
t&a yazdı:

t&a tesekkur ediyorum. Tamam onerilerini dikkate alicam. Bugun registry office'e gidip bilgi alicaz. Soyleyeceklerini sizlerle de paylasirim. Kayit yaptirmak icin mi 9 gun beklememiz gerekiyor.Bunu bilmiyordum sayet benin Pazartesi donmem gerekiyor Turkiye'ye. Olmadi donusu 1 gun ertelerim.
Cok tesekkur ediyorum tekrardan.

canım benim sen gerçektende açtığım başlıkları okumalısın bence evlilik kısmında...

evlenebilmek için 9 gün beklemek gerekiyor. Ardından notice vermek için gün alıyorsun . Gidip notice veriyorsunuz ve notice verilirken ikinizede ayrı odalarda sorular soruluyor....
daha sonra 17 gün geçmesini beklemek zorundasınız. 17 günün sonunda evlilik için gün seçiyorsunuz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:14 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü:
t&a biz registry office den gün alamadık benim orada 9 gün bulunuyor olmam gerektiğini iletmişler nişanlıma. bu durumun da 2005 yılından beri böyle olduğunu bildiren bir yazı vermişler. Biz de o yazıyı verdik konsolosluğa... Avukatımızda şaşırmıştı ilk defa böyle birşeyle karşılaştım demişti normalde gün veriyorlarmış..

Ya incittiğin, kırdığın gönlü Allah seviyorsa, Resulullah seviyorsa... Hatta Arz-u Sema dahi seviyorsa.. Nereden bileceksin? Bilmiyorsun.

Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:18 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 58
Aldığı teşekkür: 46
Vize Türü:
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Kova
benim kardeşim evlendi turist vizesi ile hiçbir sorun cıkmadı

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:21 
Kullanıcı avatarı

cantwait yazdı:
t&a biz registry office den gün alamadık benim orada 9 gün bulunuyor olmam gerektiğini iletmişler nişanlıma. bu durumun da 2005 yılından beri böyle olduğunu bildiren bir yazı vermişler. Biz de o yazıyı verdik konsolosluğa... Avukatımızda şaşırmıştı ilk defa böyle birşeyle karşılaştım demişti normalde gün veriyorlarmış..

cantwait bu doğru kardeşim. Avukatının bilmemesi ise enteresan ama bilmek zorunda da değil gerçi..
ben detayları yazdım herşeyi evlilik kısmında var...
9 günden sonrada bitmiyor malesef notice vermek için bekliyorsun ve ardından da 17 gün bekliyip gün seçiyorsunuz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 11:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 39
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü:
Avukat bilmiyordu çünkü daha önce başvuran herkes birşekilde almış günü.. hayırlısıyla alsak vizemizi daha sonraki işleri hallederiz evelallah..

Ya incittiğin, kırdığın gönlü Allah seviyorsa, Resulullah seviyorsa... Hatta Arz-u Sema dahi seviyorsa.. Nereden bileceksin? Bilmiyorsun.

Bilseydin ödün kopardı dokunmaktan...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 13:39 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 246
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Merhaba Arkadaslar,

@t&a arkadasimizin belirttigi sartlar aynen gecerlidir. Eger ingiltere'de evlenmek istiyorsaniz bunlarla karsilasacaksiniz. 9 gun beklemenin ardindan notice veriliyor ve sizin evlilik istekleriniz 16-17 gun askida kaliyor, bu arada bu surecde bircok kimsenin bilmedigi bir detay var, bu sure icerisinde evlendirme dairesi evlenicek olan kisilerin bilgilerini Icisleri Bakanligina acik tutuyor, yani yasal olarak ingiltere'de evlenmemesi gereken kisileri bakanlik bu sure icerisinde tespit edebiliyor. Ve evlilik anindada baskin yaraparak ingiltere'de yasal olmadan ikamet eden kisiyi sinir disi edebiliyor. Bu herkes icin gerceklesmiyor cunku yogunluktan dolayi Bakanlik herkesi inceleyemiyor ve genelde Ingiltere'de kacak olarak ikamet edipde evlenmek isteyenlere baskin yapiliyor.. Ayni sey turist vizesi ile bulunan kisilerin basina gelmiyor ama yinede belli olmaz..

Soyle bir durum daha soz konusu, hicbir sorun yasamadan evlilik gerceklestirilmis olsada kisiler yerlesim vizesi basvurularini turist vizeleri ile ulke icerisinden maalesef yapamiyor, evlendikten sonra turist vizesi sahibi kendi ulkesine donerek bu basvuruyu konsolosluktan gerceklestiriyor.

Saygilarimla,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2013 15:35 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

BridgeVisa yazdı:
Merhaba Arkadaslar,

@t&a arkadasimizin belirttigi sartlar aynen gecerlidir. Eger ingiltere'de evlenmek istiyorsaniz bunlarla karsilasacaksiniz. 9 gun beklemenin ardindan notice veriliyor ve sizin evlilik istekleriniz 16-17 gun askida kaliyor, bu arada bu surecde bircok kimsenin bilmedigi bir detay var, bu sure icerisinde evlendirme dairesi evlenicek olan kisilerin bilgilerini Icisleri Bakanligina acik tutuyor, yani yasal olarak ingiltere'de evlenmemesi gereken kisileri bakanlik bu sure icerisinde tespit edebiliyor. Ve evlilik anindada baskin yaraparak ingiltere'de yasal olmadan ikamet eden kisiyi sinir disi edebiliyor. Bu herkes icin gerceklesmiyor cunku yogunluktan dolayi Bakanlik herkesi inceleyemiyor ve genelde Ingiltere'de kacak olarak ikamet edipde evlenmek isteyenlere baskin yapiliyor.. Ayni sey turist vizesi ile bulunan kisilerin basina gelmiyor ama yinede belli olmaz..

Soyle bir durum daha soz konusu, hicbir sorun yasamadan evlilik gerceklestirilmis olsada kisiler yerlesim vizesi basvurularini turist vizeleri ile ulke icerisinden maalesef yapamiyor, evlendikten sonra turist vizesi sahibi kendi ulkesine donerek bu basvuruyu konsolosluktan gerceklestiriyor.

Saygilarimla,

@tek_27@t&a@cantwait@BridgeVisa hepinize cok tesekkur ediyorum. Bugun gun sectik arkadaslar' notice icin sanirim Mart gibi tekrardan gelicem. Vize ile ilgili bir sorun cikarmadilar. Tum kimlik bilgilerimi acikca sundum. Haziran icin gun sectik. Vizem Temmuz'da bitiyor. Insallah bir sorun cikmaz.
Hepinize tekrardan cok tesekkur ediyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 42 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: