Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 29 Nis 2017 15:37

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2015 22:15 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Yerleşim
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Boğa
Arkadaşlar Şubat Ay'ının Sonuna Doğru ALLAH İzin Verirse Vize Başvurusu Yapmayı Düşünüyorum Hangi Evrakları İngilizce Tercüme Ettirmeliyim Ve Başvurumu Kendimmi Yoksa Bir Acenta Aracılığıylamı Yapayım Bilgisi Olan Arkadaşlar Beni Bilgilendirebilirmi.. Şimdiden Teşekkürler..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2015 09:23 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3050
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Türkçe evrakların hepsinin ingilizce olması gerekiyor. Vize süreciyle ilgili tam bir bilginiz yoksa danışman ile başvurmanız daha iyi olur sizin için....

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2015 09:52 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 226
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
Esiniz serbest meslek ise bence danismandan yardim alin derim. Evrak sureci biraz daha karisik oluyor, dikkat gerektiriyor ve daha cok red alinan bir durum. Benim esim serbest meslek ve biz oyle yaptik. Bu siteden Fatma Cayir ile calistik ve cok sukur aldik vizemizi...

Sabika Kaydini, Nufus Kayit Ornegini, Esimin ve benim bosanma ilami belgelerini yeminli tercumana cevirttim. Evlilik cuzdani uluslararasi oldugu icin gerekli degil. Bankalardan dokum alacaksaniz zaten ingilizce veriyorlar. Diplomalarda da genelde hem Turkce hem de Ingilizce yazar oyle ise gerek yok. Degil ise diplomayida cevirtmek gerekir.

Basarilar dileklerimle,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 14:19 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Merhaba,

Türkçe evrakları çevirteceğim ancak ek olarak son 6 aylık hesap dökümünü de istemişler. türkiyedeyim ve türkçe veriyorlar bu evrağı bize. bu evragıda çevirtmeli miyim? sonuçta sayfanın büyük bölümü rakamlardan olusuyor. çünkü çok fazla sayfa var ve bunları çevirtmek biraz pahalıya mal olacak.

Konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Selamlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 15:01 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 54
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
785marek sponsor olan sen misin?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 15:55 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Merhaba,
Bana Ingiltere'de calisan esim sponsor olmustu onun sagladigi evraklar zaten Ingilizce idi. Ben ise Turkiye'den ekledigim hicbir evrakin cevirisini yaptirmadim kendim de yapmadi. Zaten yerlesim vizesinin en onemli belgeleri Ingilizce oluyor. Turkce olarak iliski kanidi icin koydugumuz seyler vardi onlarin da cevirisinin zorunlu oldugunu sanmiyorum (mesajlasma ve telefonlasma kaydi, dugun davetiyesi vs.)
Esimin sponsorlugunda gerekli kazanci sagladigimiz icin Turkiye'den hic banka dokumu eklemedim yerlesim vizemize fakat turist basvurusunda cevirisinin gerekmedigini biliyorum.
Sonuc olarak zorunluluk oldugunu sanmiyorum ve ben olsaydim bu ise para harcamazdim ama icinize sinmesi acisindan degerlendirebilirsiniz. Veya kendiniz uzerine onemli terimlerin ingilizcelerini not alabilirsiniz (bakiye - balance, maas odemesi - salary vb.)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 15:58 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 75
Aldığı teşekkür: 440
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
785marek yazdı:
Merhaba,

Türkçe evrakları çevirteceğim ancak ek olarak son 6 aylık hesap dökümünü de istemişler. türkiyedeyim ve türkçe veriyorlar bu evrağı bize. bu evragıda çevirtmeli miyim? sonuçta sayfanın büyük bölümü rakamlardan olusuyor. çünkü çok fazla sayfa var ve bunları çevirtmek biraz pahalıya mal olacak.

Konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Selamlar.

Hesap ozetlerini ingilterede kazanci olan es veriyor. Ayrica 6 aylik mi 12 aylik mi Bu ne Kadar suredir ayni yerde calistigina bagli.

Vermeyi dusundugunuz evraklari yazarsaniz, esinizin is durumuyla beraber, gereksiz evraklari soyleyebiliriz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 20:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: İkizler
İstenilen evraklara baktım hem benim sponsorum olan partnerimin hemde benim hesap özetlerimiz isteniyor. 6 aylık. Partnerim ingilterede çalıştıgı için bir problem olmayacak onun tüm evrakları ingilizce zaten. Benden istenilen evrakların ; sabıka kaydı, hesap özeti, diploma, nüfus kayıt örneği gibi rvrakların tümü ingilizce oldugu için tercuman ve noter tasdiki ile vereceğim konsolosluga. Ancak dediğim gibi son 6 aylık hesap dökümüm yaklasık 12 sayfa. Çevirmesi masraflı olacak. Matematiksel tutarlar oldugu için bu konuda kararsızım. Drdiğim gibi benden istenen diğer tüm evrakları çevirteceğim zaten.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 21:07 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 75
Aldığı teşekkür: 440
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
785marek yazdı:
İstenilen evraklara baktım hem benim sponsorum olan partnerimin hemde benim hesap özetlerimiz isteniyor. 6 aylık. Partnerim ingilterede çalıştıgı için bir problem olmayacak onun tüm evrakları ingilizce zaten. Benden istenilen evrakların ; sabıka kaydı, hesap özeti, diploma, nüfus kayıt örneği gibi rvrakların tümü ingilizce oldugu için tercuman ve noter tasdiki ile vereceğim konsolosluga. Ancak dediğim gibi son 6 aylık hesap dökümüm yaklasık 12 sayfa. Çevirmesi masraflı olacak. Matematiksel tutarlar oldugu için bu konuda kararsızım. Drdiğim gibi benden istenen diğer tüm evrakları çevirteceğim zaten.

Istenilen evraklara Nereden baktiginizi bilmiyorum ancak sunu kesin olarak soyleyebilirim, basvuruyu yapan es Eger ingilterede calismiyorsa hesap ozeti/payslip vermesine gerek yok, bu kural olarak belirtilmis. Diplomaniz da yalnizca bir durumda gerekli o da, Lisans egitimini ingilizce aldiysaniz a1 sinavindan muaf oldugunuzu belgelemeniz icin.

Bunlari tamamen kurallara dayanarak ve tecrube etmis olarak yaziyorum. Hayirlisi olacaktir insallah.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Ağu 2016 23:06 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
785marek yazdı:

Yerlesim vizesi basvurusu icin gerekli evraklar basligina ayrintili sekilde goz gezdirmenizi tavsiye ederim. Eminim sizinle ayni durumda olan bir basvuru bulacaksinizdir. Ingiltere'deki es yillik £18600 sartini sagliyorsa Turkiye'deki esin banka dokumune gerek yok. Sanirim yigitc de bu yuzden partnerinizin durumunu sormustu; daha iyi bilgi verebilmek adina.

Nufus kayit orneginin gerekli bir evrak olup olmadigini bilmiyorum ben kendi basvurumda vermedim. Adli sicil kaydini simdi hatirladigim kadariyla ekledim fakat cevirisini yaptirmadim notere onaylatmadim. Diplomaniz da zaten Turkce ise (cevirtmeyi dusundugunuze gore oyle) cok cok yuksek ihtimal sizin basvurunuzda zorunlu bir belge degil, onu da tercume ettirmeyin para harcamayin derim ben.
Cok eski bir basvuru degil benimki gecen sene agustos ayinda basvurdum dedigim gibi tercume burosunun kapisindan gecmeden ve kendi banka dokumumu vermeden yerlesim vizemi aldim. Zaten maddi yuku cok yuksek bir surec umarim boyle alanlarda tasarruf yapabilirsiniz.
Kolayliklar dilerim,

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz