Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Kas 2017 20:33

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 21:14 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerleşim vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
t&a Yardiminiza ihtiyacim var musait oldugunuzde yazabilirmisiniz ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 21:34 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4627
Aldığı teşekkür: 3136
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Ibrahim007 yazdı:
Merhabalar kolay gelsin yerlesim vizesi hakkinda kafamdaki sorular netlesmedi hala yardim edebilirmisiniz ?

Öncelikle benimle esimin aradinda 22 23 yas farki var bu sikinti olurmu ?
Esimle yaklasik 2 yildir tanisikligimiz var 3 4 kez turkiyeye geldi ve tatil yaptik bu yil mayis ayi evlendik ve Yerlesim vizesi almak onun yaninda yasamak istiyorum
Evraklara baktim cok kafa karistirici.. bizim fotograflarimiz dugun ve normal.birlikte oldugumuz fotograflarimiz var
Facebook yazismalarimizi cikartcam 50 100 sayfa
Esim mektup yazacak birlikte oldugumz herseyi ve anneside onayladigina dair mektup yazacak
Benim mektup yazmam gerekiyormu ? Bastan sona birlikteligimizi anlatan bir mektup da ben mi yazmam gerek eger gerekiyorsa turkcemi ingilizcemi yazmam gerek ?
18600 paundluk icin payslipleri topluyoruz ve p60 silipi nedir ? Nereden alinir ?
Esimin evi morgıc ve orada kalacagimiza dair belgeyi hazirliyorr
Evlilik cuzdanimizin asli gereklimi ? Esimin pasaportun asli gereklimi fotokopileri olurmu ?
2015 te bu aylarda turistik vize icin basvurdum red geldi sikinti olurmu ?
Benim kendim tam.olarak hangi evraklari hazirlamam lazim ?
Ve basvuruyu nasil yapmamiz lazim ? Uzman birisiyle gorussem.nekadar oderim ?
Yardimlarinizi bekliykrum

Merhaba yaş farkı sıkıntı olmaz ama ilişkinin gerçekliğine inandıracak bir çok belge sunmalısınız aklınıza her ne gelirse kanıt olarak koyabilirsiniz... uzman danışmanlar ortalama £1000 istiyor. Turist vizesinde ki ret sıkıntı yaratmaz. Evlilik cüzdanının evet aslı ve fotokopileri gerek. Eşinizin pasaportunun fotokopisi lazım. P60 ın ne olduğunu eşin bilir . Bilmeme şansı yok açıkçası. Her yıl bir kez veriliyor. Nisan ayında.. Ama zorunlu belge değil. Varsa elinde geçen senekinide verebilir. P60 da 2016 Nisan -2017 Mart sonuna kadar tüm gelirlerini ve ödediği vergilerin tamamını görebilir. Mektup yazmak zorunda değilsin eşin senin yerine yazabilir. İngilizce olması lazım evet. Sonuçta okuyan memurlar ingiliz.

Kolay gelsin. Başarılar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 21:46 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

t&a Leb demeden leblebiyi anlamissin cok iyi :))) ama hepsi bu degil kafam cok karisik sizinle yazismam lazim tek tek anlatmam lazm sikintilarimi cunku birkere alcam vizeyi bu cok onemli Yardim sever oldunuz icin size ihtiyacim var

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 21:52 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4627
Aldığı teşekkür: 3136
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Ibrahim007 yazdı:
t&a Leb demeden leblebiyi anlamissin cok iyi :))) ama hepsi bu degil kafam cok karisik sizinle yazismam lazim tek tek anlatmam lazm sikintilarimi cunku birkere alcam vizeyi bu cok onemli Yardim sever oldunuz icin size ihtiyacim var

Merhaba ibrahim 007 .

O yardımsever t&a artık çok yorgun. Mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışırım ama çok fazla beklentiye girmeyin benimle ilgili. Sitede olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada benim dışımda bir çok arkadaş da ellerinden geleni yapacaklardır ....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 22:03 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:
Ibrahim007 yazdı:

Merhaba ibrahim 007 .

O yardımsever t&a artık çok yorgun. Mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışırım ama çok fazla beklentiye girmeyin benimle ilgili. Sitede olabildiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada benim dışımda bir çok arkadaş da ellerinden geleni yapacaklardır ....

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2016 22:05 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ibrahim007 yazdı:
t&a yazdı:
Ibrahim007 yazdı:

Merhaba ibrahim 007 .

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 07:49 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1237
Aldığı teşekkür: 1013
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Ibrahim007 arkadaşım, yine bu başlık altındaki tüm yazışmaları incelemeniz durumunda teslim edilmesi gereken evraklar konusunda detaylı bilgi edilebilirsiniz. Önceki orijinal p60'sini sunup yeni başladığı iş yerinden de bu işe başladığı tarihi belirten iş sözleşmesini, haziran ayından itibaren eline geçen paysliplerini sunması gerekir. En az altı aylık payslip sunmanız gerekmekte yanılmıyorsam, eğer bir kuruma bağlı olarak çalışıyorsa. Yıllık kazancınızın çocuğunuz yoksa £18,600 olması gerekiyor. Vereceğiniz evraklar bu bilgileri doğrulayıcı nitelikte olmalı.

Evininize dair kira ise kira sözleşmesi, mortgage ise mortgage evrakları sunmanız gerekmekte. Evliliğinizi ispat edecek nitelikte evraklar arasında, başta evlilik cüzdanınız yer almakta. Bununla birlikte ilişkinizin başlangıcından bugüne kadar olan yazışmalarınızdan (düğün/nikah da dahil olmak üzere) ve fotoğraflarınızdan örnekler.

Sizin, eşinizin ve ailelerinizin yazacağı ilişkinizi ve planlarınızı anlatan açıklayıcı/destekleyici mektuplar. Teslim edeceğiniz tüm evrakların fotokopilerini ve asıllarını sunmalısınız. Ayrıca yazışmalar İngilizce olmalı, t&a arkadaşımız açıklamış nedenini.

Sizin pasaportunuz (aslı ve fotokopisi), eşinizin pasaportunun fotokopisi, fotoğraflarınız (belirtilen özelliklerde ve sayıda), eşinizin £18,600 kazancı olduğunu ispatlayıcı nitelikte belgeler (iş sözleşmesi, aylık payslipleri, p60'si), evinize ait belge (kira ya da mortgage), ilişkinizi ispat eden belgeler (evlilik cüzdanı, fotoğraflar, yazışmalar, mektuplar -zorunlu değil ama destekleyici nitelikte-) dolduracağınız formun çıktısı, randevu aldığınızı belirten belgenin çıktısı, ödemeleri yaptığınıza dair belgenin çıktısı. Onaylı yerlerden alınacak dil sınavı belgesi.

Bunlar aklıma gelen belgeler. Önceki başvurularda teslim edilen evraklar listelerini detaylı olarak incelerseniz başvurunuz için daha faydalı olacaktır. Başarılar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2016 08:55 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Engel Tesekkur ediyorum Engel ozaman biz 20.06.2016 dan itibaren payslipleri gosterecegiz bu payslipler 18.600 poundun uzerinde oluyor yillik kazanci umarim konsolosluk sikinti etmez.. birde basvuruyu esim ordan yapacak nasil yapmali hangi siteden biliyormusunuz ? O basvuruyu yapacak ordan formu o doldursa sikinti olurmu ve basvuruyu yaptiktan sonra benim yapmam gereken birsey varmi sadece konsolosluk saatini bekleyecegim demi ? Ciktilari alip evraklati aldiktan sonra

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017 18:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu faydalı paylaşım için teşekkür ediyorum.

Eşim İngiliz vatandaşı, şubat ayında Türkiye'de nikahımız olacak. Hemen akabinde vize başvurusunda bulunacağım. Şu an gerekli evrakları topluyoruz. Benim sorum şu olacak: Bütün evrakların orijinallerini mi başvuru ile teslim etmem gerekiyor? Mesela evlilik cüzdanımızın orijinalini mi başvuruda vereceğim? Ve vize başvurum sonuçlandığında pasaportumla beraber orijinal evrakları da geri veriyorlar mı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2017 19:44 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
cmu yazdı:
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu faydalı paylaşım için teşekkür ediyorum.

Eşim İngiliz vatandaşı, şubat ayında Türkiye'de nikahımız olacak. Hemen akabinde vize başvurusunda bulunacağım. Şu an gerekli evrakları topluyoruz. Benim sorum şu olacak: Bütün evrakların orijinallerini mi başvuru ile teslim etmem gerekiyor? Mesela evlilik cüzdanımızın orijinalini mi başvuruda vereceğim? Ve vize başvurum sonuçlandığında pasaportumla beraber orijinal evrakları da geri veriyorlar mı?

Fotokopisini verdiginiz butun orijinalleri size iade ediyorlar.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: