Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Mar 2017 07:17

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2016 19:17 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 35
Aldığı teşekkür: 50
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Abs13ge Bu arada bu ciddi bir başvuru turist vizesine benzemez. Fazla bilgin yoksa ki öyle gozukuyo bi danışmanla başvurmanı tavsiye ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2016 19:23 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerlesim
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Abs13ge yazdı:
Arkadaşlar merhabalar,

Forumda çok yeniyim. İskoç kız arkadaşımla 3 seneye yakın zamandır Türkiye'de beraber yaşadıktan sonra geçtiğimiz Haziran ayı (2016) da hayatımızı birleştirdik ve evlendik. Fakat malüm Türkiye'de yaşanan olaylardan sonra eşim İskoçya'ya geri döndü. Bu şekilde kendisinin daha emniyetli olacağını düşündük. Şimdi bende kendisinin yanına Aile birleşim vizesi alarak gitmek ve hayatımıza orada devam etmek istiyoruz. Gereken belgeleri ilk safyada okudum. Bazılarının ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Örn: P60. Aile birleşim vizesi almış ve bu süreci ve işleyisi bilen herhangi bir kişi varsa yardımlarını rica ediyorum.

Sormak istediğim sorulara gelince.

1) Eşimle evlenmeden öncede uzun süredir Türkiye'de yaşadık ve eşim Türkiye'de çalıştı. Haliyle UK'de uzun süreli bir background'u yok. Ağustos 2016'da İskoçya'ya geri döndü ve iyi şirkette çalışmaya başladı. Bu 18.600£ gerekliliğini karşılayabiliyor. Fakat çalışmaya başlayalı 15 gün oldu. Bu 18.600£ gerekliliğini karşılamak için kaç aylık bir payslip'e ihtiyacımız olacak?

2) Nikahımız Türkiye'de yapıldı. Bu vizeye başvuru yapabilmek için, nikahın nerede olmuş olması gerekirdi?

3) Şuan Türkiye'de çalışmaktayım. Eşimi görebilmek için Tourist visa'ya başvurdum ve tüm evrakları düzenleyerek gönderdim. Fakat RED aldım. 2. kez başvuracağım. Aynı hatayı yaşamamak ve visayı alabilmek için ne yapmalıyım?

4) Aile birleşim vizesi çalışma iznini kapsarmı? Yani bu vize ile bir british cittizen gibi çalışabilecekmiyim?

5) Eşimin gelirini kanıtlamak için iş sözleşmesi (contact) yeterlimidir?

6) Ayrıca başvuru yapabilmek için A1 seviyesinde ingilizce bilmek gerekiyormuş. Bu sınavın adı nedir? Nereler yapar? Ne sıklıkla yapılır? Ve ücreti ne kadardır?

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhaba,
Daha once soyleniligi gibi aile birlesimine basvurulmadan once esinizin 6 aydir calisiyor olmasi gerekiyor. Ben de bu sureyi beklerken aile ziyareti turist vizesine basvurup almistim ve esimi ziyaret etmistim. Esiniz ise baslayali cok kisa sure olmus bu sure icinde gitmeyi muhakkak istiyorum diyorsaniz ziyaretci vizesi basvurusu basligina goz atip ret sebeplerinizi orada paylasirsaniz yardimi olur.
Basarilar,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2016 19:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Oncelikle merhaba foruma yeni kayit oldum sormak istedigim bikac aklima takilan sorulari paylasmak istiyorum.

Ingiltereyi 2. kez ziyaret edisim 2015 kisinda ilk kez geldim ve 4 ay kaldim ardindan 2016 ekim 1 de tekrar geldim ve subat ortasina kadar vzem bulunuyor. 2 kez basvurup 2 turistlik vizesi aldim 3 yildir esim ile birlikteyiz. Vize basvurularini birlikte yaptik ve 2 sene turkiyede yasadik eylul 22 de evlendik.
Evlilik vizesi icin basvuru yapmaya hazirlaniyoruz yarin A1 ingilizce sinavim var peterbroughda sormak istediklerime gelince

1.Yillik 18.600 karsiliyor esim ve ayrica banka birikim gosterecegiz. Banka birikimi 5,5 ay olsa sorun yasarmiyim ? 5 ayda maas bordrosu gostericez. saglam olmasi adina ikisini de kullanmak istiyoruz.
2. Turist vizesi ile evlilik vizesine ingilteredeyken basvurabilirmiyim premiom service kullanmak istiyoruz fakat turkiyede boyle bir servis bulamadik en hizlisi 10 gun.
3.Basvuru icin detayli evraklari bulabilecegim veya onerebilecegiz bir kaynak mevcut mudur ?
Simdiden cok tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2016 21:05 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Axie 5.5 deil hiç göstermesen de sorun yaşamassın, 18.600 ü karşilamak ve bordrolari göstermek ve o maaşın yattığı hesabı ve iş yerinden alınan sözleşme ve mektubu görmeleri yeterli kriterler için. Sağlam olması adına düşünülebilir ama onu pek dikkate alacaklarını sanmıyorum bi de toplu para girişi olursa kaale bile almazlar.

Tr'den başvurabilirsin vizeye, turist vizesiyle o imkanı vermiyorlar orda.

Diğer evrakları forum başlıklarını okursan rahatlıkla bulursun.

Bol şans.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2016 22:46 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
Axie yazdı:
Oncelikle merhaba foruma yeni kayit oldum sormak istedigim bikac aklima takilan sorulari paylasmak istiyorum.

Ingiltereyi 2. kez ziyaret edisim 2015 kisinda ilk kez geldim ve 4 ay kaldim ardindan 2016 ekim 1 de tekrar geldim ve subat ortasina kadar vzem bulunuyor. 2 kez basvurup 2 turistlik vizesi aldim 3 yildir esim ile birlikteyiz. Vize basvurularini birlikte yaptik ve 2 sene turkiyede yasadik eylul 22 de evlendik.
Evlilik vizesi icin basvuru yapmaya hazirlaniyoruz yarin A1 ingilizce sinavim var peterbroughda sormak istediklerime gelince

1.Yillik 18.600 karsiliyor esim ve ayrica banka birikim gosterecegiz. Banka birikimi 5,5 ay olsa sorun yasarmiyim ? 5 ayda maas bordrosu gostericez. saglam olmasi adina ikisini de kullanmak istiyoruz.
2. Turist vizesi ile evlilik vizesine ingilteredeyken basvurabilirmiyim premiom service kullanmak istiyoruz fakat turkiyede boyle bir servis bulamadik en hizlisi 10 gun.
3.Basvuru icin detayli evraklari bulabilecegim veya onerebilecegiz bir kaynak mevcut mudur ?
Simdiden cok tesekkurler.

Merhaba,

yillik £18600 kazanci var ise birikim gostermenize gerek yok. Vereceginiz maas bordrolari basvuru tarihinden geriye dogru 6 ayi kapsamali. Yine illa birikim gosterecekseniz o da yine kural olarak basvuru tarihinden geriye dogru 6 aydir hesabinizda olmali.
Basvuru sartlari net. O yuzden finansal kriterleri karsilarken "saglam olmasi" Adina yapacaginiz ve kurallara uymayan seylerin aslinda ilave hicbir katkisi olmayacaktir.
Turist vizesi ile ingilterede basvuramiyorsunuz. Turkiyedeki hizli servis basvurulari da en fazla 15 is gununde sonuclaniyor.
viewtopic.php?p=67962#p67962 bu basliktaki yazilari geriye dogru incelemenizi tavsiye ederim, boylece evrak listeleri hakkinda fikir sahibi olabilirsiniz.
Hayirli olan olacaktir insallah.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 11:00 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Oncelikle ilginiz icin cok tesekkur ederim, esim ise gecen ay basladi 6 ay doldurmasi icin nisan ayina kadar beklememiz gerekiyor fakat biz 2 yonden de yapmak istedigimiz icin 3 ay once dugun hediyesi adi altinda bankaya gerekli birikiminden biraz daha fazlasini esimin hesabina yatirdik yani mart ayinda tam 6 ay dokunulmamis bir birikim hesabimiz olucak onu kullanmak istiyoruz fakat yaninda da 3-4 aylik maas bordrosu ve 12 aylik is konratini gostericegiz sizce sorun olur mu? Bu arada trde 15 gunluk premium servisin ucreti belli mi ? simdiden cok tesekkurler herkese bol sanslar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 16:51 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Axie neden 3.4 aylık bordro göstereceksiniz onu anlamadım? En az 6 ay çalişması lazım eşinizin. 4 ay çalişip kalani birikimle kapatma diye bir başvuru olmuyor maalesef. Yani ben öyle anladım dediğinizden.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2016 21:17 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Vize Türü: Yerleşim vizesi
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Aslan
Merhabalar kolay gelsin yerlesim vizesi hakkinda kafamdaki sorular netlesmedi hala yardim edebilirmisiniz ?

Öncelikle benimle esimin aradinda 22 23 yas farki var bu sikinti olurmu ?
Esimle yaklasik 2 yildir tanisikligimiz var 3 4 kez turkiyeye geldi ve tatil yaptik bu yil mayis ayi evlendik ve Yerlesim vizesi almak onun yaninda yasamak istiyorum
Evraklara baktim cok kafa karistirici.. bizim fotograflarimiz dugun ve normal.birlikte oldugumuz fotograflarimiz var
Facebook yazismalarimizi cikartcam 50 100 sayfa
Esim mektup yazacak birlikte oldugumz herseyi ve anneside onayladigina dair mektup yazacak
Benim mektup yazmam gerekiyormu ? Bastan sona birlikteligimizi anlatan bir mektup da ben mi yazmam gerek eger gerekiyorsa turkcemi ingilizcemi yazmam gerek ?
18600 paundluk icin payslipleri topluyoruz ve p60 silipi nedir ? Nereden alinir ?
Esimin evi morgıc ve orada kalacagimiza dair belgeyi hazirliyorr
Evlilik cuzdanimizin asli gereklimi ? Esimin pasaportun asli gereklimi fotokopileri olurmu ?
2015 te bu aylarda turistik vize icin basvurdum red geldi sikinti olurmu ?
Benim kendim tam.olarak hangi evraklari hazirlamam lazim ?
Ve basvuruyu nasil yapmamiz lazim ? Uzman birisiyle gorussem.nekadar oderim ?
Yardimlarinizi bekliykrum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 17:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
rico 6 Aylik birikim gostericegiz £62,500 ve ona ek olarak esimin yillik maasinin 4 aylik bordrosunu ve kontratini gosterecegiz. Birikim 6 ay olduktan sonra maasin 4 aylik olmasi pek sorun olmaz herhalde , premium servisinin ucreti belli mi buarada ? Ve birikimin illa 6 ay olmasi sart midir ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2016 17:21 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Burcu: Terazi
Axie yazdı:
rico 6 Aylik birikim gostericegiz £62,500 ve ona ek olarak esimin yillik maasinin 4 aylik bordrosunu ve kontratini gosterecegiz. Birikim 6 ay olduktan sonra maasin 4 aylik olmasi pek sorun olmaz herhalde , premium servisinin ucreti belli mi buarada ? Ve birikimin illa 6 ay olmasi sart midir ?

Sadece birikim olarak basvurdugunuzu isaretlediginizde esinizin kazanciyla ilgili sunacaginiz evraklarin bir onemi kalmayacaktir. Bu yuzden hic karistirmaniza gerek yok. Sadece £62500 ile basvurun daha net olur.
https://uk.tlscontact.com/tr/ist/page.p ... e_services Ucret listesini bu adreste bulabilirsiniz.
Birikim kesinlikle basvuru tarihinden geriye dogru 6 ay boyunca sizin veya esinizin veya ikinizin ortak adina bir hesapta bulunmali.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 344 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: