Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Kas 2017 20:38

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2016 16:05 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 145
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Ankara Anlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: -
fyw her yere yazma ilgili yere yaz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016 22:50 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 59
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Marriage/ Short Stay Settlement (5 Years Route)
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Duygusal
Burcu: Başak
yigitc Çok teşekkür ederim verdiğiniz yaralı bilgiler için.

Geçen hafta Apendix2 yi doldurdum ve TLScontactan Müşteri ilişkileri yetkilisi ile görüştüm geçtiğimiz hafta önerdiğiniz gibi, ancak telefonda yetkilinin bana söylediği; Bu formun 1 yıldır artık bir öneminin olmadığı, (formla ilgili suistimaller yaşanması nedeniyle; indirdikten sonra 'word document'de' değiştirmeler yapılmış olması vb tecrübelerinden dolayı dolayı vs...) ve eksik evrak olarak görülmediği, ve ''Ama, içiniz rahat etsin diye illaki iletilmesini isterseniz bir yolunu bulup size yardımcı olmaya çalışırım'' şeklinde oldu. Ve ben de ''tamam ozaman dedim, madem önemli değil artık, göndermedim. İyi mi yaptım kötü mü bilemedim Şimdi bu bilgiye ne güvenmeli miyim? :/

Ancak şimdi mesajınızı okuyunca da hem bunu sizlerle paylaşmak istedim hem de; ''göndereyim sağlam olsun'' diye karar aldım tabi. Umarım TLScontact bir şekilde dosyama eklenmesini sağlar. Daha garanti bir teslim yolu var mı postayla falan, kabul eder mi konsolosluk.? :(((

11.08.2016 = Eş ile telefon Görüşmesi (5. iş günü)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2016 12:10 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 25
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Oncelikle yigitc ve elaziz vize basvuru surecinde yardım eden herkese tesekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2016 17:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: Aile Birleşimi
Aile Birleşimi için, Haziran'da başvuru yapıp (NORMAL SERVİS) dönüş alan var mı?

05.07.2016 = İngiltere/Eş ile telefon görüşmesi (5. iş günü)
06 Eylül 2016 = "Application Assessed by UK Visas & Immigration" e-maili geldi (50. iş günü)
07 Eylül 2016 = "Application Ready for Collection / Courier Return" e-maili geldi (51. iş günü
07 Eylül 2016 = VİZEMİZİ ALDIK :) (51. iş günü [71. gün])
29 Eylül 2016 = İngiltere :)
03 Ekim 2016 = Bio :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2016 21:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Merhaba arkadaslar benim bi kac sorum var insallah yardim edecek arkadaslar vardir.
Ilk FLR m basvurumu yapicam. Kalacak yer ile ilgili istenen belgelerden bikaci :
1-Tenancy agreement or contract
2-Land registry documents
3-Letter from landlord that states I am able to stay
4-PIR( Property Inspection Report)

Ben esimin ailesiyle birlikte kaliyorum ve ev council house.Bu durumda kesin PIR a ihtiyacim var onun icin bi kac yere basvuracagim deneyimi olan arkadaslar yardimci olursa coook sevinirim.
Sorun ise esimin ailesi 12 yili askin bu evde kaliyorlar ve elimizde hali hazirda hicbir belge yok eve dair ne kontract ne tenancy agreement. Sadece council tax ve utility bills var.

Nereye nasil basvuru yapacagimi bilmiyorum. Kafam cidden karismis durumda. Benim kalabilecegimi belirten mektubu ailesinden mi almaliyim yoksa councildan mi ? Ve diger dokumanlar...Biride zahmet edip okurda yardimci olursa cok sevinirim arkadaslar biraz uzun oldu.
Herkese iyi gunler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2016 21:50 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 84
Aldığı teşekkür: 477
Vize Türü:
turkish2016 yazdı:
Merhaba arkadaslar benim bi kac sorum var insallah yardim edecek arkadaslar vardir.
Ilk FLR m basvurumu yapicam. Kalacak yer ile ilgili istenen belgelerden bikaci :
1-Tenancy agreement or contract
2-Land registry documents
3-Letter from landlord that states I am able to stay
4-PIR( Property Inspection Report)

Ben esimin ailesiyle birlikte kaliyorum ve ev council house.Bu durumda kesin PIR a ihtiyacim var onun icin bi kac yere basvuracagim deneyimi olan arkadaslar yardimci olursa coook sevinirim.
Sorun ise esimin ailesi 12 yili askin bu evde kaliyorlar ve elimizde hali hazirda hicbir belge yok eve dair ne kontract ne tenancy agreement. Sadece council tax ve utility bills var.

Nereye nasil basvuru yapacagimi bilmiyorum. Kafam cidden karismis durumda. Benim kalabilecegimi belirten mektubu ailesinden mi almaliyim yoksa councildan mi ? Ve diger dokumanlar...Biride zahmet edip okurda yardimci olursa cok sevinirim arkadaslar biraz uzun oldu.
Herkese iyi gunler.

FLR basvurulari hakkinda viewtopic.php?p=65895#p65895 burada yazip takip edebilirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016 11:45 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: Aile Birleşimi
Arkadaşlar merhaba,
Bugün vizemizi almış olduk. Başvuru yapacak arkadaşlara tavsiyem eğer maddi koşulları da uygunsa "premium servis" almaları; diğer arkadaşlara ise başvururken en az 50-60 iş gününü göze almaları... Gerçekten büyük bir stres ve zor bir bekleyiş; bizim şimdiki aklımız olsa kesin hızlı servis almıştık...

Şimdiden, bekleyen ve başvuracak herkesin darısı başına :)

05.07.2016 = İngiltere/Eş ile telefon görüşmesi (5. iş günü)
06 Eylül 2016 = "Application Assessed by UK Visas & Immigration" e-maili geldi (50. iş günü)
07 Eylül 2016 = "Application Ready for Collection / Courier Return" e-maili geldi (51. iş günü
07 Eylül 2016 = VİZEMİZİ ALDIK :) (51. iş günü [71. gün])
29 Eylül 2016 = İngiltere :)
03 Ekim 2016 = Bio :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2016 15:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Aslan
Arkadaşlar merhabalar,

Forumda çok yeniyim. İskoç kız arkadaşımla 3 seneye yakın zamandır Türkiye'de beraber yaşadıktan sonra geçtiğimiz Haziran ayı (2016) da hayatımızı birleştirdik ve evlendik. Fakat malüm Türkiye'de yaşanan olaylardan sonra eşim İskoçya'ya geri döndü. Bu şekilde kendisinin daha emniyetli olacağını düşündük. Şimdi bende kendisinin yanına Aile birleşim vizesi alarak gitmek ve hayatımıza orada devam etmek istiyoruz. Gereken belgeleri ilk safyada okudum. Bazılarının ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok. Örn: P60. Aile birleşim vizesi almış ve bu süreci ve işleyisi bilen herhangi bir kişi varsa yardımlarını rica ediyorum.

Sormak istediğim sorulara gelince.

1) Eşimle evlenmeden öncede uzun süredir Türkiye'de yaşadık ve eşim Türkiye'de çalıştı. Haliyle UK'de uzun süreli bir background'u yok. Ağustos 2016'da İskoçya'ya geri döndü ve iyi şirkette çalışmaya başladı. Bu 18.600£ gerekliliğini karşılayabiliyor. Fakat çalışmaya başlayalı 15 gün oldu. Bu 18.600£ gerekliliğini karşılamak için kaç aylık bir payslip'e ihtiyacımız olacak?

2) Nikahımız Türkiye'de yapıldı. Bu vizeye başvuru yapabilmek için, nikahın nerede olmuş olması gerekirdi?

3) Şuan Türkiye'de çalışmaktayım. Eşimi görebilmek için Tourist visa'ya başvurdum ve tüm evrakları düzenleyerek gönderdim. Fakat RED aldım. 2. kez başvuracağım. Aynı hatayı yaşamamak ve visayı alabilmek için ne yapmalıyım?

4) Aile birleşim vizesi çalışma iznini kapsarmı? Yani bu vize ile bir british cittizen gibi çalışabilecekmiyim?

5) Eşimin gelirini kanıtlamak için iş sözleşmesi (contact) yeterlimidir?

6) Ayrıca başvuru yapabilmek için A1 seviyesinde ingilizce bilmek gerekiyormuş. Bu sınavın adı nedir? Nereler yapar? Ne sıklıkla yapılır? Ve ücreti ne kadardır?

Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2016 18:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 42
Aldığı teşekkür: 47
Vize Türü: Eea 4 icin kaldi 5 yil :)
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Oncelikle mutluluklar dilerim evliliginiz hayirli olsun,
sorularina gelince ben bildiklerimi cevaplayayim,
1- Ben 6 aylik gondermistim yanlisim yoksa.
2- Nikahin yapildigi yer onemli degil nikahtan sonra size verilen uluslar arasi evlilik belgesini iyi saklayin bu belge ile basvurabilirsiniz bu belge cok dilli oldugu icin ceviriye falanda gerek yok.
3- Bir daha turist vizesine basvurmana gerek yok bu vizeyi alirsan Ingiltereye yada iskocyaya gelebilirsin ayrica yanlisim yoksa 141$ gibi bir meblag odemene de gerek kalmayacak turist vizesi icin.
4- Bildigim kadariyla kapsamakta aileyi birlestirip eslerden birine sen calisamazsin demek mantiksiz olurdu ben eea ve eea2 aldim benim vize kapsiyor.
5- Esinin gelirini kanitlaman icin, sadece sozlesme yetmeyecektir.
-is sozlesmesi
-bordrolari
-banka hesap dokumleri
6- Esim Cek vatandasi oldugu icin ben dil sinavi ve 18.600£ luk yillik gelir sartlarindan muaftim o yuzden diger arkadaslar yardimci olabilirler sana...

Umarim vizeni tez elden alirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2016 19:12 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 67
Vize Türü:
Abs13ge merhaba

1-Eşinin 6 aylık paysliplerine ihtiyacınız var, 6 aydan önce başvuramazsınız.
2-Nikahınızın nerede yapıldıgı onemli değil.
3-Turist vizeye neden başvuruyosun? Aile ziyareti vizesine başvurmalısın.
4-Evlilik vizesini alirsan çalişma ıznın oluyor tabi.
5-İş sözleşmesi yeterli olur mu hiç!! Banka hesap dökümleri vs bi ton belge lazım.
6-A1 sınavı kolay bir sınav, her ay 2-3 kere yapılıyor, yetkili yer olarak 2 tane var

idpieltsturkey.com 7 tane şehirde şubeleri var, diğerini unuttum şimdi arkadaşlar yazarlar, ücreti 820 tl ydi. Kur düşünce 790 a indi şimdi kaç bilmiyorum.

Bolşans

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 348 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: