Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Oca 2017 21:40

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 244 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 10:58 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1223
Aldığı teşekkür: 1002
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
alevsh ben bu banka hesabı meselesini çalışmıyorum diye erteledim, ne gerek var ki dedim. Sonrasında iş bulunca açtırana kadar eşimin hesabını kullanmak zorunda kaldım. Yani banka hesabının olmasının sana bir zararı yok. Biz evimizi satacağımız için gecikmeli ve aceleci bir şekilde başvuru yaptık. O yüzden belki de çok stresli geçti benim için bu süreç. Geleceğe dönük evrak toplamak açısından (bu evrakların iki buçuk yıl süresince farklı süreleri kapsaması gerektiğinden) artı bir belge olur senin için ve iş bulunca da sıkıntı çekmemiş olursun. Keşke zamanında t&a'yı dinleyip erkenden başvursaymışım dedim, ama işte iş işten geçmişti... Daha zamanın var madem, forumda ingiltere'ye gelince yapılması gerekenler kısmını oku istersen. GP kaydını yaptır, nino için başvur bunlar senin için gerekli belgeler. Mutlaka birkaç ortak evrağınız olsun su, elektrik vs ayrıca council tax'e mutlaka adını eklettir (bu herkesin joint belgesi niteliğinde zaten). Bir de hallettin mi bilmiyorum, konsolosluktan adres kaydını değiştirmen gerekiyor. Türkiye'deki adresin yerine burayı ekleyecekler. Zamanında yapılmazsa onun da para cezası var.. Nüfus kağıdı, evlilik cüzdanı, pasaport bunları halletmişsindir zaten. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 13:27 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Terazi
Engel canm tesekkur ederim ben 1.5 ay oluyor geldim zaten gas elektrik benim adima cevirtirdik eskiden esim adinaydi nhs aldim hatta ilk muayenemide oldum:) konsolosluk konusunu duydum ama henuz yapmadik tr konsoloslugumu bu ayrica benim bolgede tr kons. Yoksa lonspdondami yaptirmam gerekiyor illaki veya baska yolu var midir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 13:28 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Nufus cuzdani evlilik cuzdani passport gibi derken bunu aciklar misin detayli? Tesekurler sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 14:04 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
alevsh sanırım posta yoluyla da adres değişikliğini gerçekleştirebiliyorsun. Evet Türk Konsolosluğu. İnternet sitelerinden detaylı bilgileri edinebilirsin. Ben evlilik sonrasında nüfus cüzdanımda bekar yerine evli ve soyadı değişikliği kısmını anlatmak istemiştim. Keza pasaportta da aynı şekilde. Evlilik cüzdanı da ben İngiltere'de evlendiğim için Türk versiyonunu konsolosluk aracılığıyla çıkartmıştım. Sanırım senin yapman gereken tek şey adres kaydını güncellemek olacak. Türkiye'den evlilik vizesi ile gelen arkadaşlar bu evrak işlerinin çoğunu oradayken hallediyorlar. Nişanlılık vizesi ile gelenler ekstra evrak işleriyle uğraşıyorlar. Umarım açıklayıcı olmuştur. National Insurance Number (nino) başvurunu da yaptır ki, yarın öbür gün işe başlamak istersen gerekli olacak. Ayrıca ekstra kendi adına evrağın. GP işini halletmekle çok iyi etmişsin. Adım adım her şeyi halledersen vizeye başvuracağın vakit (ki daha yeni almışsın vizeni, çok uzun zaman var önünde) strese girmemiş olursun. Forumu iyice incelemeni öneririm. İnan hepimiz paylaşılan bilgiler sayesinde vizelerimizi sorunsuz bir şekilde aldık ve ileriki başvurularımızla ilgili de bilgi sahibi olduk.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2016 07:51 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Tesekur ederim oncelikle engel walla acikcasi benim degil ama esimin kafasi karisti ona birileri gerek yok gibi birsey soylemis bu konsolosluga gidip adres kaydini degisikligi konusunda aciklamali resmi olarak bir sayfa var mi gostermek istiyorum kendisinede ozellikle yigitc ve t&a arkadasimiz aciklamali paylasimlariminizi bekliyorum cok tsk ederim sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2016 10:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 75
Aldığı teşekkür: 21
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/harc.asp
Bu sayfanin en sonunda zamaninda adres bildirmeyenlerin odemesi gereken ceza miktari yaziyor,adres bildirme zorunlulugu var.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2016 15:07 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
alevsh, figenn35 arkadaşımız sayfayı paylaşmış sağolsun. Orada da belirtilmiş. Bu işlemi yaptırmak zorunlu. Gecikmeden halletmenizi tavsiye ederim. Ayrıca konsolosluğu arayarak da ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2016 17:47 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Sonunda bugun flr-m vizemi aldim. 30 ay verdiler toplamda. Vizemin bitmesine 10 gun kala basvurdum, yani vize bitimine bir ay ya da 28 gun kala basvurma diye bir kural olmadigini kanitlamis oluyor bu, tabi ki flr-m icin Boyle bir kural yok; diger vizeler icin olabilir belki... Belgeleri teslim ederken hic bir soru sormadilar ve tum belgeleri elemeden teslim aldilar. Sonrasinda oturma salonunda ya da disarda bekleme sureci basliyor.2.5 saat icinde karar verildiginde bizi cepten arayacaklarini soylediler. 1.5 saat sonra biz disarda gezerken telefon geldi ve vizemiz hazirdi. Umarim bilgiler yararli olur. Herkese bol sans.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016 09:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaslar merhaba
73a bolumunde ikimi de calisiyorsak illa ikimizin de financial bilgilerini vermemiz gerekiyor mu? Ben esime sponsorum ve benm ewraklarim daha duzenli. Gereken miktari da karsiliyorum. Sadece kendiminkini formda yazip, esiminkini de extra evrak olarak gostersek olur mu? Eaim self employed oldugundan pay slipleri internetten ve 6 aydan az zamandir bu isi yapiyor. Benim daha duZenli belgelerim var. yardim lutfen

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016 11:12 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 32
Aldığı teşekkür: 61
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
Pelinfatih yazdı:
Arkadaslar merhaba
73a bolumunde ikimi de calisiyorsak illa ikimizin de financial bilgilerini vermemiz gerekiyor mu? Ben esime sponsorum ve benm ewraklarim daha duzenli. Gereken miktari da karsiliyorum. Sadece kendiminkini formda yazip, esiminkini de extra evrak olarak gostersek olur mu? Eaim self employed oldugundan pay slipleri internetten ve 6 aydan az zamandir bu isi yapiyor. Benim daha duZenli belgelerim var. yardim lutfen

Eğer senin gelirin yeterli ise eşinizin çalıştigini beyan edip kafa karistirmayin. Siz gerekli evraklari verebiliyorsaniz, ve geliriniz £18600 ise minimum sadece siz gelir beyan edin.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 244 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: