Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Tem 2017 00:47

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 244 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2016 12:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 24
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yardımsever
Burcu: Terazi
Bu basligi ilk olusturan admin su sekilde yazmis nisanlilik vizesi flrm basvurusu sonrasi gibi gibi bu flrm ayri bir tur gibi bir anlam katmis tam olarak kafa karistirici gibi geldi benim gibi tr evlenip settlement visa turu ile gelenler sanki alakasi yokmus gubi bir anlam katmis gibi arkadaslar bilgilerimizi tecrubeleeimizi paylasalim lutfen tam olarak flrm nedir ne kadar surede nasil hazirlanilir ve basvuru yapilir? Sonrasi ne yapilacaktir vs vs.. tesekurler sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2016 17:20 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Merhaba alevsh, bu vize evlenipte yerlesmek isteyen herkesi kapsiyor bildigim kadariyla; sizin gibi tr'de evlenenen, veya benim gibi nisanlilik vizesiyle geldikten sonra Uk de evlenen, farketmiyor... Turkiye' den basvuracaklar nasil bir yol izliyor o konuda yeterince bilgiye sahip degilim. Tavsiyem Burdan yararlanmakla birlikte, en son herseyi toparladiktan sonra resmi sitedeki kesin bilgilere bagli kalmak Cunku surekli degisen ve yenilenen bir surec bir onceki yilki prosedur bu yil baska olabiliyor.
Bol sans :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2016 11:14 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1235
Aldığı teşekkür: 1012
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Melek
sevgican ben de senin gibi nişanlılık vizesiyle geldim, sonrasında ilk flr-m vizeme başvurdum, mayıs ayında vizem bitiyor dolayısıyla ikinci ve son flr-m vizeme başvuracağım. Sonrasında ilr süresiz oturum ve en sonunda inşallah vizesiz günlere vesile olacak vatandaşlık başvurusu.

@alevsh siz Türkiye'de evlilik yapıp ingiltere'ye settlement vizesi ile geldiniz sanırım. Sonrasında beş yıllık uzatma vizesi dönemine tabii olduğunuz için siz de bizler gibi flr-m vizesine başvuracaksınız. Ardından aynı bizler gibi ilr ve vatandaşlık süreci.

Bizler nişanlılık vizesi ile süreci uzatmış, masrafları arttırmış olduk. Ama evliliğimizi burada gerçekleştirmek adına bu yolu izledik. Aslında her iki vize türü arasında ciddi farklılıklar yok. Eğer yanlış bir açıklamada bulunduysam, bu konuda daha tecrübeli olan arkadaşlar gerekli düzeltmeleri yapacaklardır.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 08:36 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Evet Engel, maalesef bazi sebeplerden oyle yapmak Zorunda kaldim. Ama onemli olan vizeyi alabilmek:) Simdi ilk flm-r ye hazirlaniyorum. 6 aydir burda olan biri olarak nasil alti tane ikimiz adina belge gostermemizi istitorlar anlamiyorum. Iki yildir burda olanlar icin mantikli ama ben daha calismiyorum bile, tum faturalarda ismim geciyor. Bu konuyu arastiracagim... Belki bir sey cikar.
Kolay Gelsin

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 08:46 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3101
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
nişanlilik vizesiyle gelenlerde 6 belge m yok diye hatirliyorum biz mesela temmuz da gelmistik eylulde basvurmus. 3 aylik bir sure ama pardon bizimkisi temmuz 2012 oncesine goreydi o zaman boyle birsey yoktu sonradan ciktiysa bilmiyorum ama sanmiyorum da sure cok kisa

Sent from my iPhone using Tapatalk

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

En son t&a tarafından 28 Şub 2016 08:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
v

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 09:38 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a ben de ilk flr-m başvurumda 6 tane belge göstermem gerekiyordu diye hatırlamıyorum. Ortak banka hesabı, council tax ve herhangi bir fatura yani üç tane joint belge, benim adıma nhs ve nino evraklarım, eşimin adına mortgage, banka hesabı ve iş yerinden evrak vermiştik diye hatırlıyorum. Sen ingiltere'ye gelince ilk yapılması gerekenler şeklinde bir yazı hazırlamıştın, ben de orada yazanlar ışığında bu belgeleri almıştım.
@sevgican eşine ait olan banka hesabına adını eklettirebilirsin (biz çok zorlanmıştık ama halletmiştik). Kendi adına hesap açman için çalışıyor olmanı istiyorlar. Eğer çalışmıyorsan bir acentaya gidip kayıt olabilir, onların verdiği evrakla barclays'ten hesap açabilirsin. Biz hsbc ve santander ile fazlasıyla zaman kaybettik. t&a en mantıklı olanın barclays olduğunu söylemişti, ben de oradan kendi adıma kart çıkarttım. Kredi kartı için de (gelecekte mortgage vs için credit rating check yapıyorlarmış) yine t&a önermişti aqua card'a başvuru yapabilirsin. Su ya da elektrik faturasına adını ekletebilirsin, telefon ve internet firmalarımız bize bu konuda yardımcı olmamışlardı. Council tax zaten adını ekletmek zorunda olduğun bir belge. Dolayısıyla en azından birkaç belgeyi bu şekilde tamamlaman mümkün. Amladığım kadarıyla genel olarak joint evraklar sunmamızı istiyorlar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 08:03 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Merhaba herkese tekrar bu flrm vizesinde 28 gun kala kurali ne kadar yil sure icin gecerli oluyor son duruma gore ve bizim tr aldigimiz ielts sinav belgesi 2 yillik gecerliydi diyelim ki bu 28 gun oncesinde 2yili doldurmadan yani a2 sinav belgesi gerektirmeden basvuru yapma ihtimalimiz yada bir yolu var midir yada olabilme ihtimali diger sorumda tam olarak bu basvuruda ayni evde yasadigimiza dair elektrik su gas benim adima cikartik eskiden esimin adinaydi banka hesabim yok bu konuda ne nasil yapacagimi bilmiyirum bu konudada arkadaslar tecrubelerinizi paylasirsaniz sevimirim ve kesin gerekli mi bu banka hesap durumu yoksa diger belegeler yeterli mi application belgeleei disinda resim gibi yada baska neler yapmaliyiz simdiden tsklr herkrse Allah yardim etsin arkadaslar sevgiler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 09:10 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3101
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
a2 ile basvurmaktan baska careniz yok ondan kurtulamazsiniz....

eve gelen faturalardan biriyle ve pasaportunuzla barclayse gidin onlar acacaktir

Sent from my iPhone using Tapatalk

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 09:42 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
alevsh banka hesabı açmak için en iyi tercih [url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=t&a'nın]t&a'nın[/url] da belirttiği gibi barclays. Ben santander'da eşimin hesabı olduğu için orada ortak hesap açtık, yani adım eklendi. Ancak kendim için hesap açmak istediğimde hiç yardımcı olmadılar. Hsbc'ye sakın gitmeyin, onlar resmen fotokopi evrak vermişiz muamelesi yaptılar, çok kötü bir deneyimdi. Ancak barclays bu konuda yabancı vatandaşlara karşı daha pozitif diyebilirim. Çalışıyorsanız çalıştığınıza dair bir belge ya da payslip götürerek, pasaport ve adresinizi gösteren bir fatura ile başvuru yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yapacaksanız da online olarak başvurabileceğiniz aqua'yı tavsiye edebilirim. Normal bankalar hemen kredi kartı çıkartmıyorlar. Sınav ile ilgili olarak da ielts iki yıl geçerli diye biliyorum. Süresi dolduysa belgenizi yenilemeniz gerekli.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 10:46 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Anladim peki ben henuz yeni geldim yani daha 2.5 yillik vizem bitmis durumda degil flrm icin 2.5 yil sonra yapacagiz ama oncesinden bilgi edinmek amacli malum uzun ve karisik bir surec tr yapilan seyleri burda yasamamk icin onceden arastirma ve bilgi edinmeye ilk zamanlar olmasi gereken belege varsada gecmeden alma icin burya yazdim barclays 2.5 yik sonra gidip hesap acabilirmiyiz yoksa dedigim gibi ilk zaman mi olmasi alinmasi gerek bir belge veya hesap acilmasi ilk zamanlar gerekiyor mu yani cevaplar icin tsk arkadaslar sevgiler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 244 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: