Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Tem 2017 00:46

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA
.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2016 10:22 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 7
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhabalar,
İngiltere vatandaşı nişanlımla yakın zaman içerisinde evlenme ve akabininde İngiltere'de yaşama kararı aldık. Fakat izlememiz gereken yol konusunda aklımız karıştı. Tüm kriterlere uygunuz nişanlılık vizesinin gerektirdiği.

Sizlere sormak istediğim; Nişanlılık vizesiyle gidip İngiltere'de evlenirsek hem tanınırlığı açısından hem de maddi açıdan daha mı kolay olur, yoksa Türkiye'de evlenip evlilik vizesine başvurmak mı daha mantıklı?
Ayrıca, vize ücretleri hakkında bilginiz var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim, ben hangi vizenin ismi tam olarak ne diye geçiyor onları bile bulamadım, çok çok sevinirim yardımcı olursanız.
Teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2016 11:17 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4584
Aldığı teşekkür: 3101
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba

Nisanlilik vizesiyle gidip orada evlenip sonrada further leave to remain vizesine basvurmak hic akil kari degildir.

sebebi ise :

1) ayni haklara sahip olacaksiniz esitlik ve taninma acisindan bir fark bulunmuyor

2) masraflariniz yari yariya dusecek yani 2 kere vizeye basvurup £ 2200 civarinda bir rakam odemek yerine 1 kere vizeye basvurup £ 1200 odeyeceksiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Facebook Sayfamıza Katıl

Sayfamıza reklam vermek için bizi ulaşın.

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2016 14:38 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 230
Vize Türü: Settlement Visa
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
damtan yazdı:
Merhabalar,
İngiltere vatandaşı nişanlımla yakın zaman içerisinde evlenme ve akabininde İngiltere'de yaşama kararı aldık. Fakat izlememiz gereken yol konusunda aklımız karıştı. Tüm kriterlere uygunuz nişanlılık vizesinin gerektirdiği.

Sizlere sormak istediğim; Nişanlılık vizesiyle gidip İngiltere'de evlenirsek hem tanınırlığı açısından hem de maddi açıdan daha mı kolay olur, yoksa Türkiye'de evlenip evlilik vizesine başvurmak mı daha mantıklı?
Ayrıca, vize ücretleri hakkında bilginiz var ise bilgilendirirseniz çok sevinirim, ben hangi vizenin ismi tam olarak ne diye geçiyor onları bile bulamadım, çok çok sevinirim yardımcı olursanız.
Teşekkürler

Evlenip TR den `Spouse Visa` basvurusu yapmak daha az zahmetli ve daha az masrafli.

Spouse visa icin `Yerlesim basvurulari` basligini inceleyin derim. Ben basvuru sirasinda ilgili tum sayfalari sabirla okumustum.

Spouse Visa icin Gerekli olan genel sartlar

1 - 18.600 Pound gelir (Calisan ise vergilerden once, serbest meslek ise vergilerden sonra),
2- Dil Sinavi A1 seviyesi
3- Iliski ispati (yazismalar, resimler vs)

Vize ucreti de NHS katkisi ile kabaca 1600 pound civari diyebiliriz. Hizli cevap alabilmek (15 is gunu) istersenizde arti 350 pound odeniyor. Tabii bu 350 pound istege bagli.

Hakkinizda hayirli olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2016 15:04 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: Settlement
t&a@sedusha çok teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2017 11:23 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Kova
merhaba
sorumu tam olarak nereye yazacagımı bilmediğim için buraya yazıyorum
taylandlı kız arkadaşım var .kendisi yaklaşık 3 ay once yerleşim vizesi ile ingiltereye yerleşti.babası uvey ve ingiliz
kendisinin isteği benim de onun yanına gidip ingiltere de yaşamam ama dediğim gibi da oturma izni yok sanırım .vatandaşığı da yok
ben de universiteden yeni mezun oldum. ufak bir yer de çevirmenlik yapıyorum yani maddi durumum da çok iyi değil

acaba hangi yollara ile gidebilirim oraya ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 09:31 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Herkese merhabalar, bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum. buradan edindiğim bilgiler mantıklı geldi. nişanlılık vizesine başvurmak ekstra masraf ve yararı da yok. sormak istediğim şey şu; nişanlımla(kendisi ingiliz ve ingilterede yaşıyor) Kasım ayında Türkiyede evlenicez. Evlenmeden önce turist vizesi alıp evlilikten sonra ingilterede oturum iznine başvurabilir miyim? Türkiyede evlendikten sonra gittiğimde ingilterede turist vizesiyle evlenebilir miyim? yasal olarak bunda bir sakınca var mı? yoksa türkiyede evlenip oturum iznine de türkiyede mi başvurmalıyım fakat ilk plan bana şuan için daha uygun çünkü evlendikten sonra bir kaç ay ayrı kalmak bizim için tamam ama ailem için çok mantıklı gelmiyor. Şimdiden teşekkür ederim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 10:01 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
zerepcan merhaba, umarim iyisindir. Oncelikle buyuk ihtimalle cogu arkadasim tr de evlen ve hemen arkasina basvur diyecektir eger nisanlilik vizesi ile gitmek istemiyorsan. Biz soyle yaptik evlendikten sonra aile ziyaretci vizesine basvurduk beraber yilbasi ve christmas gecirmek icin ayrica settlement evraklarini hazirladik. 2,5 hafta once dondum ve hemen settlement a basvurduk. Priority vize parasi odedik, 15 is gununde cevap gelecek. Artik eskisi gibi 3 ay beklememize gerek yok.450 pound fazla odeyip 3 hafta da cevap geliyor. Tr de evlenip sartlari sagliyorsaniz hemen basvuru yaparsiniz. Fazla uzak kalmamis olursunuz.
Ayrica turist vizesi ile gidip orda evlenmek zor bir ihtimal ama bir sekilde yapan bir iki kisi okuduk, hadi diyelim evlendin basvuru icin turkiyeye donmek zorundasin, uk den basvuru yapamazsin boyle bir hakkimiz yok maalesef. Dolayisiyla o opsiyonu hic dusunme bile. Nisanlilik vizesi almadigin surece oturuma ingiltereden basvuru hakkimiz yok. Turkiyeye donmeli ve turkiyeden basvurmalisin.
Mutluluklar dilerim. Umarim hayirlisi ile vizenize kavusursunuz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 10:08 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
cloud gerçekten yazarken burada olmanı çok istedim bak senden cevap geldi. çok mutlu oldum seni burada gördüğüme. turist vizesi telaşı bitti üzerine bu başladı işte. ayrı kalmamak ve çok fazla masraf yapmadan bu işi nasıl çözeriz diyorum. ben de christmas'ı beraber geçirmek istiyorum ama evlendikten sonra yerleşim vizesine başvurursam bu pek mümkün olmayacak gibi. o ekstra parayı sonucu daha erken almak için biz de ödeyeceğiz herhalde. yani sen de mi yerleşim vizesine başvurdun? ne zaman?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 10:17 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
zerepcan bende cok sevindim seni gordugume, ve cok sevindim adina. Ben 20 Martta settlement priority ye basvurdum artik onumuzdeki hafta sonucun gelmesi lazim diye dusunuyoruz insallah hayirlisi ile aliriz vizemizi.
Kasimda mi evleneceksiniz. Eger kasim sonu gibi olmazsa evraklarda hazir olsa 3 hafta oldugu icin yetisme ihtimali var tabi. Ayrica 450 pound verip 3 haftada sonuc gelmesi her turlu 3 ay beklemekten iyidir.
Eger az masraf diyorsan kasimin sonunda degilde su 3 hafta olayini dikkate alarak erken evlenin ve sartlari sagliyorsaniz hemen basvurursunuz boylece aile ziyaretci vizesine para vermemis olursunuz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2017 10:22 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
cloud Eger az masraf diyorsan kasimin sonunda degilde su 3 hafta olayini dikkate alarak erken evlenin ve sartlari sagliyorsaniz hemen basvurursunuz boylece aile ziyaretci vizesine para vermemis olursunuz. bu bölümü anladım aslında.
Çok çok mutlu oldum senin adına gerçekten çok isterim senin iyi haberlerini duymak. Merak ediyorum aslında düğün olmadan başvuru yapabilir miyiz sadece nikahla? daha kesin ve inandırıcı olsun diye düğünden sonra başvurmak en akıllıcası gibi geliyor bana. 4 Kasım gibi evlenip bir sonraki hafta başvursa ve 450 pound ödeyip 3 hafta içinde sonuçları alsak herhalde christmas'a yetişiriz. musait olduğun bir zaman da senden evrak listesi istesem ayıp etmiş olur muyum? :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 103 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: