Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Kas 2017 20:33

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2015 02:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 14
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. İnsanların birbirine bu kadar yardımcı olduğu bir blog daha önce görmemiştim cidden çok etkilendiğimi söylemek istiyorum. Siteyi yaklaşık 1 aydır takip ediyorum ve ne kadar fazla okursam o kadar daha çok korkuyorum, endişeleniyorum vize durumum ile ilgili.
Hemen kendimi kısaca tanıtmak isterim. İsmim Kemal Eren Keçeci 21 yaşındayım Rusya'da eğitim görüyorum ve 1+4 senelik lisans eğitimimin 2 yılını geride bıraktım. Her yaz tatilinde olduğu gibi bu yazda bir otelde çalışıyorum.
Kız arkadaşım Jodine ile birlikteliğimizin 4. senesindeyiz.
Hiç bir zaman İngiltere'ye gitmedim, gidemedim. Hep kız arkadaşım ve ailesi genelde aile ziyareti olarak bize geldiler. Ailelerimiz birbirini çok seviyorlar ve çok iyi anlaşıyorlar aynı bizim gibi.
Aralık 2014 yılında turistik vize başvurusunda bulundum ve red yedim.
Bu bizim için cidden hiç beklenmedik moral bozucu bir olaydı.
2 ay önce kız arkadaşım ve ailesi tekrar İzmir deki evimize geldiler ve ortak karar artık evlenmekti. Artık daha fazla ayrı kalmaya tahammülümüz kalmadı.

İngiltere'de evlenmek istiyoruz. Rusya'daki eğitimimi bırakıcam. Kız arkadaşımın geliri 18.600 ün üstünde bir gelir. Ayriyetten kız arkadaşımın üstüne olan bir ev var (yaklaşık 1.5 yıldır onun üstüne kayıtlı)
Bütün referans mektupları (kız arkadaşımın aile üyelerinden, benim ailemden ve arkadaşlarımızdan)
Fotoğraflar, konuşma çıktıları, otel rezervasyonları ve uçak biletleri ilişkimizin gerçekliliğini kanıtlayabilicek herşey şuan mevcut.
IELTS sınavına 11/07/2015 tarihinde Antalya'da giricem kaydımı yaptrdım.
Yani kısacası sitelerden ingiltere'deki bir avukattan ve bloglardan yanı sıra homeoffice ve UKVI dan gerekli belgeleri topladık.
Fatma hanım gibi profesyonel birisiyle çalışmak çok isterim ama bütçem şuan ona yetersiz.
Sorularım :
Yaşımızın küçük olması vize için bir problem ifade edermi ?
Askerliğimi daha yapmamış olmam problem olurmu ?
Vize alma şansımız cidden nedir ?
Arkadaşlar açıkcası da biraz umut bekliyorum galiba insanlardan. Eğitimimi bırakıcam hayatıma değişik bi yön vericem ve eğer vize yi alamazsam aralık ayında olduğu gibi ciddi bi depresyona giriceğimi çok iyi biliyorum.
Tavsiyesi yada önerisi olan birisi varsa çok sevinirim. Mesajınızı bekliyorum olucam şimdiden teşekkür ederim herkese.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2015 19:49 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4627
Aldığı teşekkür: 3136
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba Kemal oncelikle aramiza hosgeldin. Sorularini cevaplamaya calisacagim umarim yardimci olabilirim. Oncelikle askerligini yapmamis olman ve yasinin kucuk olmasi hic birseyi degistirmeyecektir. Olumsuz bir etkisi yoktur.

Diger olay neden nisanli olarak gitmek istiyorsun ? Nisanli olarak gittiginde 6 ay icerisinde orada tekrar yerlesim vizesi alman gerektigini ve bu durumda 2 kez yerlesim vizesi ucreti odemek zorunda oldugunu biliyor musun ? Yani £ 2000 toplamda ve 2 kez vize stresi demek bu...

Sana tavsiyem evliligini Turkiye yads Rusya da yapip tek bir yerlesim visesiyle işi bitirmek olacaktir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2015 15:43 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a mesajınız için çok teşekkür ederim. Fatma hanım ile yaptığımız telefon görüşmesinde kendiside aynı şeyi önerdi bize. Şuanki tek sorunumuz kız arkadaşımın çalıştığı yer ile olan sözleşmesinin eylül ayında son buluyor olması.
Fatma hanım aynen sizin önerdiğiniz gibi 'Evliliğinizi Türkiye'de yapın önümüzdeki ay ve yerleşim vizesine başvurun' dedi.
Diyelimki ; ağustos 3 de evliliğmizi Türkiye'de İzmirde gerçekleştirdik. Belgelerimizi hazırlayıp 15 ağustos'da vize başvurusunda bulunduk.
Blogdaki yazarlardan öğrendiğime göre Vize cevabının çıkma süresi 12-14 hafta içerisinde oluyormuş.
Peki bu sırada yani eylülün başından itibaren kız arkadaşımın bir işi olmuycak. En büyük korkum budur. Kız arkadaşımın eylüden sonra işsiz olucağını öğrenebilirlermi ?
'Sponsorunuzun contractı eylül ayına kadardır. Eylülden sonra nerde çalışıcağını kanıtlamadınız' gibi bir cevap almaktan cidden çok korkuyorum.
t&a cidden çok zor bir durumdayım şuan. Eğer evlenip vize başvurusunda bulunur isem ve cevap olumsuz çıkarsa üniversiteye'de daha fazla devam edemem. Hiç bir vize kesin değildir ama şansımız ne arkadaşlar ? Sizin tecrübelerinize ve samimiyetimize çok güveniyorum.
Kız arkadaşımın yıllık gelir toplamı 15,500 pound ve üzerine olan evden 1.5 senedir her ay 550 pound kira geliri var herhalde bunlar finansal olarak yeterli olucaktır. Benim üstüme herhangibir şey yok.
Aileminde evi mal varlığı falanda yok sadece banka hesaplarında bi 40-45 bin lira paraları var o kadar.
Benim mal varlığımın olmaması bir sorun teşkil edebilirmi ?
Cevaplaranızı bekliyor olucam şimdiden çok teşekkür ederim..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2015 21:33 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1237
Aldığı teşekkür: 1013
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
kemalovich arkadaşım, t&a arkadaşımızın önerisini dinlemenizi tavsiye ederim. Ben de buraya nişanlılık vizesi ile gelip evliliğimi İngiltere'de yaptım. Masrafı, stresi, beklemesi inanın çok yorucu bir süreçti. Ben eşimi Türkiye'de evlenmeye ikna edememiştim. Sizin böyle bir şansınız varsa bence hiç riske etmeyin. Kazanç konusunda £18,600 yıllık gelir göstermeniz ve sponsorunuzun hali hazırda çalışıyor olması gerekiyor. Bence bu kadar beklemişsiniz, kontratı yenilenene kadar bekleyin ve sonrasında sorun yaşamayın. Elbette uzaktan ilişkinizi devam ettirmek çok zor. Ancak onca fedakarlıkta bulunmak zorunda kalıyorsunuz ki buraya gelince, bence eğitiminizi yarıda bırakıp gelecekseniz iyi düşünmenizi öneririm. Sonuçta genel anlamda birçok kişi istemediği işleri yapmak zorunda kalıyor ve hatta iş bulmakta inanılmaz zorlanıyor. Vize sürecinde ihtiyacınız olan en önemli şey karşılıklı hoşgörü ve sabır. Evraklarınızı düzenli olarak hazırlarsanız, ilişkinizin inandırıcılığı anlamında yeterli belgeler sunarsanız, finansal açıdan yeterlilik sağlamanız halinde vizenizi almanız mümkün. Forumdaki sayfaları incelerseniz, başvuru öncesinde sizlere yardımı dokunacaktır. Şimdiden başarılar diliyorum.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2015 06:22 
Kullanıcı avatarı

Finansal kisim yeterli gozukuyor. Senin mal varliginin da hic bir onemi yok kemal. Eylule kadarsa riskli gozukuyor araliksiz 6 aylik payslip ile basvurmaniz lazim. Suan hazirda varsa eger 6 aylik payslip hemen basvurun derim ben ama sozlesmesi eylule kadarsa o is yas gozujuyor cunku sozlesmede istiyorlar basvuruda...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2015 06:24 
Kullanıcı avatarı

Ayrica nisanli vizesi alman kesinlikl yanlis olur . Eylulden sonrs isi olmayacsk diyorsunya . E o zaman oraya gidip evlendikten sonra 2. Vizesyi nasil alacaksin sen ki onu ilk vize tarihinden 6 ay icinde alman gerekiyor

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2015 10:12 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
#Engel çok teşekkür ederim mesajın için. İnanki foruma girip hergün senin yazdıklarını okuyordum :)) geç olucak ama tebrik ederim vize konusunda. İnşallah en kısa dönemde de aradığın gibi iyi bir iş bulursun.
#t&a arkadaşım çok teşekkür ederim mesajın için.

Kız arkadaşım daha önce dedeğim gibi bir carehome da çalışıyor. Bana dün söylediğinde eylülün 28i son günüymüş sözleşmesinin. Engelin dediği gibi bir 6 aylık bekleme süresi olsa seve seve beklerim. Ben 4 senedir bekliyorum sevdiğimle olmayı. Ancak kız arkadaşım üniversiteye başlıycak. 2 senedir bunun için bekliyordu. Onunda üniversiteyi 1 sene daha bekletme gibi bi durumu yok.
İş konusunda tabiki haklısınız eminim çok zor oluyordur ilk zamanlarda. Babası ve ailesi o kadar harika insanlarki Facebook adresiniz varsa arkadaş eklemek isterim fotoğraflara bakarsınız. Cidden çok iyi insanlar.
Sevgilimin babasının bi inşaat firması var orda çalışmam için 2 senedir tekliflerde bulunuyor kendisi. Ben dahil kimse Rusya'ya geri gitmemi istemiyor. 2 sene kaldım cidden nefret ettim insanından, şehrinden, eğitiminden.
Neyse konuyu çok fazla uzatmıyim. Şartlar böyle olunca risk almak zorundayım. Daha fazla ikimizde beklemek istemiyoruz.
Son buluşmamızda 8 ay birbirimizi göremedik partnerim Türkiye'ye geldiğinde 15 kilo vermişti 42 kiloya düşmüştü. Onu öyle görünce ağlamaya başladım. Bu durumları tekrar tekrar 4 sene daha yaşamak istemiyorum istemiyoruz. Arkadaşlar bilmiyorum cidden bilmiyorum umarım herşey iyi olucak. Fatma hanımın telefon etmesini bekliyorum ama tahmin ediyorumki yarın yapıcaktır aramayı onunla konuştuktan sonra işlemlere başlıycaz inşallah.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2015 13:28 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1237
Aldığı teşekkür: 1013
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
kemalovich arkadaşım, t&a arkadaşım gerek nişanlılık gerekse evlilik vizesi konusunda başarılı başvurularda bulunmuş ve aramızda bu konu ile ilgili en bilgili (ayrıca bilgisini paylaşmaktan mutluluk duyan) arkadaşımızdır. Ben açıkçası kendi başvuru sürecimde onun altını çizdiği tüm evrakları toparladım ve başvurumu kendim yaptım. Ancak benim durumum farklıydı. Elbette gönül isterdi ki, bu süreci takip edebilecek uzman bir kişiyle başvurumuzu yapabilseydik. Ancak malum maddi durumlar, eşimi bu konuda ikna edememem vs... Fatma Hanım gerçekten çalıştığı kişilere olcukça yardımcı olan, başarılı bir avukat. Ben de vize sürecinde kendisine sorularımı sormuştum. Sizin durumunuz bizlerden bir parça farklı, çünkü sözleşmeli çalışma durumu söz konusu. Benim eşim asker, dolayısıyla kazancı ve başvuruda çalışma evrakları açısından bir sorunumuz olmamıştı. Tek dert tüm evrakları benim hazırlamamdır belki de... :) Eminim ki, Fatma Hanım izlemeniz gereken en doğru yolu sizlere açıklayacaktır. Biz forum üyeleri sadece kendi başvuru süreçlerimizi örnek vererek, sizlerle kendi görüşlerimizi paylaşıyoruz. Türkiye'de evlenip sonrasında evlilik vizesine başvuruda bulunmanız gerçekten en mantıklı ihtimal gibi görünüyor. Ancak şu sözleşme meselesini çözmek lazım ki, sorunsuz bir vize başvurusu olsun. İlişki kanıdı ne kadar önemliyse, finansal açıdan yeterlilik de o kadar önemli. Her ikiniz de birbirinizle yan yana olmak istiyorsunuz, gerçekten uzaktan ilişki yaşamak çok zor. Hepimiz bunu tecrübe ettik. Ancak eğer nişanlınız sponsorunuz olarak gerekli kazancı sağladığını 6 aylık bordrolarıyla belgeleyemezse bu sizin için sorun teşkil edecektir. Dolayısıyla kafam karışmış durumda, ne desem bilemiyorum. Üniversiteden ayrılmak da gitmeyi ertelemek de çok zor kararlar. Ya da nişanlınızın hesabında belli bir süre talep edilen miktarda para bulunursa (kaynağını ispat edebilmek kaydıyla) bu da bir formul olabilir sanıyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun diyorum. Arkadaşlarımız burada çeşitli etkinliker düzenliyorlar (mangal partileri, piknikler gibi), siz de buraya geldiğinizde katılır, bizlerle tanışırsınız mutlaka. Yardımcı olabileceğimiz bir şeyler olursa yine yazarız. Pozitif dileklerimiz sizlerle...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2015 23:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Çok teşekkür ederim pozitif tutumunuz, yardım çabanız ve davetiniz için.
Umarım herşey çözülücek en yakın zamanda çözülür ve 3 yıl kız arkadaşımın eğitmiminin bitmesi sonrasında + 1 yıl çalışmasını beklemek zorunda kalmayız.
Tekrardan tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
Fatma hanım ile konuyla alakalı konuşunca verdiği bilgileri buraya yazıcam..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 14:22 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Merhaba herkese. Ben bir Hafta once nisanlilik vizemle ingiltereye geldim. Evlilik surecine baslamak istiyoruz ama Neye elimizi atsak bir sorun cikiyor. Esim hem ingiliz hem de yeni zelandali, buyuzdn yeni zelandada evlenmek istiyor. Home office ulastik, tam da kesin olmamakla birlikte ulkeye girip cikabilir istediginiz yerde evlenebilirsiniz dediler. Kisaca simdi giving notice olayini yine de burda yapacak miyiz? Bugun local office aradik, Adam ters bir sekilde nisanlimin yapabilecegini, benim ingiliz olmadigim icin notice veremeyecegimi soyledi. Neler oluyor anlamadim, bir bilen var mi, ne yapmaliyiz nasil bir yol izlemeli? Bu arada register office de mi interview yapiyorlar, simdi okudum, Yanlis mi Anladim?
Simdiden tesekkurler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hediye ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: