Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Haz 2018 06:07

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 10:24 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 199
Aldığı teşekkür: 417
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Engel verbildiğiniz kadar orijinal evrak vermeye bakın. ama orijinal evrak vermek istemiyorsanız fotokopi de sunabilirsiniz. fark şurdaki başvuruda verdiğiniz orijinal evrakları vizenizi verdiklerinde size gönderiyorlar. verdiğiniz fotokopileri size geri göndermiyorlar...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 10:36 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1240
Aldığı teşekkür: 1015
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
mimura Appendix2 ve sponsorship undertaking formlarinin ciktilarini alip doldurmam gerektigini soylemissiniz. Appendix2 formunun orjinalinine ukba sayfasinca erisemedim. Ancak sponsorship forma eristim. Yardimci olabilir misiniz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 10:41 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Engel ukbanın sitesinde açıyor bu apendix2 http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... vaf4a2.pdf

buda sponsor undertaking form.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... p-form.pdf

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 10:51 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mimura Cok tesekkur ederim. Nisanlim orjinal belgeleri yolladigimizda eger geri gondermezler ise bu evraklari ileride sorun yasayabilecegini soyluyor. Kendisi asker oldugu icin bu konuda daha hassas dusunuyor. Evraklarin tarafimiza vize sureci sonuclandiktsn sonra yollanmasini talep eden bir mektup yazmamiz gerekli olur mu? Surec ne sekilde isliyor? Bu konuda bilgilendirmeniz mumkun mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 10:59 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
evrakları teslim ederken wb öficce deki yetkili soruyor zaten sana ve bilgilendiriyor. orijinal evrakları geri göndereceklerini fotokopileri geri göndermeyeceklerini bilgilendiriyor. ayrıca tekrar edinme şansınız olmayan fotokopileri geri istediğinizi söylerseniz not düşüyor geri gönderilmesi için ama geri gönderip göndermediklerini bilmiyorum sonrasında.

ama orjinal belgelerinizin hepsi geri geliyor. olurda göndermezlerse yada eksik gönderirlerse konsolosluğa yazacağınız bir dilekçe ile orjinal evraklarınızın geri gelmediğini ve size orijinal belgelerinizin iade edilmesini belirttiğiniz o zamanda size orijinal evrakları gönderiyorlar.

bu arada nişanlında tipik ingiliz mantığı işte şahsi bilgilerini kimseyle paylaşmak istemeyen biri. tıpkı benim eşim gibi :) bu arada size nasıl hitap edeceğim konusunda sıkıntım var siz erkek misiniz bayanmısınız? nişanlınızın asker olması sizin bayan olacağınız yönünde bilgi veriyor ama ilk yazdığınızda nişanlınızın soyisim değişikliği yaptından bahsetmişiniz bu durumda nişanlınızın bayan asker ve sizinde erkek olduğunuz yönünde bir bilgi veriyor. size hitap konusunda sıkıntı çekiyorum bilgilendirirseniz sevinirim....

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 11:08 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bayanim. Nisanlimin babasi Kibris Turk'u imis. Ancak babasini tanimiyor. Dolayisiyla evlenmeden once annesinin soyadini almak, gelecekte cocuklarina kendine ait hissettigi soyadini vermek istiyor. Evet kendisi havaci, asker. Dolayisiyla belgeleri konusunda asiri hassasiyet gosteriyor. Hakli oldugu yonler var inkar edemiyorum.

Herkes benzer sorunlar yasamis sanirim. Ingiliz mantigi, Turk mantigi.. Biz insanlara kolay guveniyoruz.. Onlari ise bir konuda ikna etmek, guvenmelerini saglamak cok ama cok zor.

Fatma Hanim'i arayip danismanlik ucreti ile ilgili bilgi almayi dusunuyorum. Eger vize reddi gibi bir durum olur da sorun yasarsak destek olmalari uygun mudur acisindan. Tabiki her sey malesef ki maddiyata bagli..

Referans ve sponsor mektuplarinin hangi formatta yazilacagina dair bir arkadas sagolsun bilgi paylasiminda bulunmus. Eger sizin de onerebileceiniz bir format var ise gondermeniz mumkun mudur?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 11:18 
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
valla ben im koyduğum evraklar arasında yaklaşık eşim ve benim 10 arkadaşının yazdığı ilişkimizi anlatan ve gerçek olduğunu söyledikleri mektuplardı. bi format demek doğru değil açıkçası sonuçta ilişkinizi bilen insanların ilişkiniz hakkında yaptığı yorumlara dayalı. mümkün olduğu kadar anlaşılır ve samimi olsun yeter.

eşimin yani sponsorun yazdığı mektupta ise (ilişkimiz 5 yıldan fazla süren bir iliişki ve en son geçen yıl evlendik) tüm ilişki geçmişimizi eşimin ağzından anlatan. eşimin türkiyeye ne zaman geldiği neler yaptığımız benim uk ye ne zaman kaç kez geldiğim ve neler yaptığımızı anlatan bence fazlasıyla detaylı ve bir okadar da uzun bir mektuptu. dediğim gibi buna da bir format gözüyle bakmak yanlış olur kanaatindeyim nişanlın kendi hisleriyle hazırlayıp yazacağı bir ilişkiyi açıklayıcı mektup yeterli olur.
benim bu mektuplarda önemli gördüğüm şey ise dürüstlük ve samimiyet. ilk uk vize başvurumda red almıştım (turistik vize) bu aldığım red den ve her ilişkide olduğu gibi zaman zaman tartışmalarımız olmuştu. bu ayrıntılara kadar belirtmişti eşim mektubunda. ve mektupta dile getirilen tüm ayrıntıları birde fotoğraflar ,yazışmalarla kanıtlayabilirseniz eğer zaten yeterince samimi ve gerçek bir ilişki olduğundan şüphelenmelerini gerektirecek tüm olasılıkları ortadan kaldırmış olursunuz...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 12:16 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4652
Aldığı teşekkür: 3176
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Engel yazdı:
mimura Cok tesekkur ederim. Nisanlim orjinal belgeleri yolladigimizda eger geri gondermezler ise bu evraklari ileride sorun yasayabilecegini soyluyor. Kendisi asker oldugu icin bu konuda daha hassas dusunuyor. Evraklarin tarafimiza vize sureci sonuclandiktsn sonra yollanmasini talep eden bir mektup yazmamiz gerekli olur mu? Surec ne sekilde isliyor? Bu konuda bilgilendirmeniz mumkun mu?

@Engel sana hangi evrakların geri döneceği tamamen senin elinde... Sana bir tavsiyem var bunu yaparsan hiç sorun yaşamazsın. Sana geri dönmesini istediğin tüm evrakların bir fotokopisini çek ve evraklarının içine ekle... Sana geri dönmesini istediğin tüm belgeleri ayrı bir dosyaya koy ve iki farkı dosya götür elinde. World Bridge'de teslim ederken orjinal olan ve geri dönmesini istediğin herşeyi kıza verirken söyle bu dosyadaki herşeyin geri dönmesini istiyorum diye. Görevli kişi onları ayrı bir dosyaya aktaracak . Onlarda orada öyle çalışıyorlar kendi gözlerimle gördüm. Dönmesini istediğiniz ne varsa hepsini ayrı bir dosyaya koyuyorlar ve o evrakların hepsi geri dönüyor. Bu şekilde hiç bir sorun yaşamazsın...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2013 17:13 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Aynen dediginiz gibi yapacagim. Cok onemli ve hassas belgeler talep ediyorlar. Dolayisiyla fotokopileri ve asillari seklinde dosyalama yapacagim. Sagolun!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2013 18:35 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Arkadaşlar,
İşin içinden katiyen çıkamıyorum. Ben nişanlılık vizesi için online olarak hangi formu dolduracağım? VAF4A'yı mı?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 108 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: