Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 29 Nis 2017 23:27

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 101 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2012 20:16 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 80
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: Oğlak
Eğer bir İngiliz vatandaşı veya İngiltere’de yerleşmiş birisi ile evlilik yapmak ve İngiltere’de yaşamak istiyorsanız, nişanlılık vizesine başvuru yapabilirsiniz. Eğer göçmenlik kontrolüne tabi iseniz ve bu kategoride İngiltere'ye nişanlı olarak gelmek istiyorsanız, şu anda İngiltere'de yaşayan ve burada yerleşmiş birisi ile nişanlı olmak veya İngiliz vatandaşı nişanlınızın sizinle birlikte İngiltere'ye dönmesi gerekmektedir.
Hem siz hem de nişanlınız en az 18 yaşında olmalıdır. Ayrıca, aşağıda belirtilen şartları kapsamalısınız:

• Başvurunuz akibetinde size verilen 6 aylık süre içerisinde evlenicek olmanız
• Nişanlınız ile birlikte hayatınızı birleştirecek ve birlikte yaşamayı planlıyor olmanız
• Birbirinizle tanışmış olmak
• Evleninceye kadar hiçbir komu fonlarından fadalanmayacak olmak
• Kamu fonlarından yardım almadan kendinizi ve kendinizi ve varsa bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri geçindirebilmek;
• Kamu fonlarından yararlanmadan, aileniz ve sizin yaşayabileceği bir evin mevcut olması
Nişanlılık kategorisi çerçevesinde başvurunuz olumlu olduğu takdirde 6 ay süreyle İngiltere'de kalma izni verilecektir. Bu süre içinde çalışamazsınız.

Verilen bu süre bitiminde 2 yıllık eş vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu uygulama kabul edilirse, 2 yıllık çalışma ve yerleşme izni verilir. 2 yıl bitiminde eğer hala evli iseniz İngiltere’de yerleşmek için süresiz oturum iznine başvuru yapabilirsiniz.

Eğer 9 Temmuz 2012 den sonra basvurduysaniz yeni kurallardan etkileneceksiniz.

Yani ingiltere'de ki alacaginiz 2. vize yani flr-m 2.5 yillik olacaktir. Sonunda tekrar basvurmaniz gerekmektedir ayni vizeye. Buda 2.5 yillik olacaktir ve bu sure bitiminde suresiz oturuma basvurabilirsiniz...

En son t&a tarafından 07 Eyl 2013 11:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
9 Temmuz 2012 de kural degismistir.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Nişanlılık Vizesi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 00:11 
Forumvisa4UK - 8 Yıldızlı Özel Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1229
Aldığı teşekkür: 1010
Vize Türü:
Ruh Hali: Melek
Burcu: Kova
Merhaba,
Nisanlilik vizesine basvurmus ve vizesini almis arkadaslardan vize basvuru sureci ve evraklari ile ilgili bilgi almak istiyorum. Tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 01:36 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3050
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Siz durumunuzu eger aciklarsaniz yardimci olabiliriz...

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 09:35 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba,
Ingiltere'ye gelmek icin 2011 aralik ayi itibariyle 3 kez vize basvurusunda bulundum. Bunlarin ikisi turist vizesi ve sonuncusu da ogrenci vizesi. 13 Nisan itibariyle ogrenci vizem sona eriyor ve Turkiye'ye donus yapiyorum. Ulkeye giris cikis yaptigim tarihlerde ucakta dagitilan kagida ve havaalaninda yapilan mulakatta adres olarak erkek arkadasimin adresini gosterdim. Yani home office bu adreste kaldigimdan haberdar. Bu basvurularimin hicbirinde vize reddi almadim. Ancak bu gelisim itibariyle nisanlandik ve evlilik karari aldik. Elimizde var olan belgeler ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Eger eksikler var ise oneride bulunmanizi rica ediyorum.

Pasaport, fotograf
Iletisim halinde oldugumuzu gosteren e-mail ornekleri
Gorustugumuz tarihlerde cekmis oldugumuz fotograflar
Birbirimizin aileleriyle tanismis oldugumuzu ispat eden fotograflar
Ucak bilet ciktilari
Otelde konaklama yaptigimiza dair faturalar ve banka dokumleri
Nisan yuzugu faturasi
Ortak banka hesabi
Ikimizin adina duzenlenmis bir adet su faturasi
Council Tax'ten benim belirli tarihler arasinda Ingiltere'de nisanlim ile ikamet ettigime ve nisanlimin vergi odemelerine beni de dahil ettigine dair bir yazi
Nisanlimin mortgage sertifikasi
Dogum sertifikalari
Registry office'ten alinan nikah gunu

Websitenizde yer alan konu basliklarini inceledigimde P60 denilen vergi evragi ile karsilastim, nisanlimdan bu belgeyi almasini talep ettim. Ayrica kendisi Ingiliz Vatandasi ve RAF'ta gorevli bulunmakta, oradan alacagi, yillik gelirini belgeleyen bir maas bordrosunun gerekli finansal geliri sagladigina dair yararli bir evrak olacagini ilettim. Banka dokumlerini ne sekilde istemeli ve hangi yillari kapsayacak sekilde basvurmaliyiz diye size sanismak istedim.
Kendisi evlilik oncesi soyadi degisikligi yapti. Deed poll araciligiyla bu degisikligin onaylandigina dair evragimiz var. Ancak bazi evraklarda nisanlimin eski soyadi bulunmakta. Onayli soyadi degisim kagidini eklememiz gorevlilerin sureci anlamasi acisindan yeterli olur mu? Bir niyet mektubu yazmanin yararli olacagina dair yine siteniz araciligiyla bilgi sahibi oldum. Bu konuda yazilmis bir ornek niyet mektubu onerebilir misiniz? Surecin gerek maddi gerek manevi acidan cok yipratici ve zorlu oldugunu goruyoruz. Bilhassa maddi anlamda, bir danismanla calismak istesek dahi yaklasik olarak vize ucreti ile ayni rakamlarin talep edildigini gorduk. Basvuruyu kendim yaparsam herhangi bir sorun ile karsilasir miyim? Evraklarin orjinallerinin verilmesinden bahsedilmis, ancak vize reddi olursa ya da sonraki adimda basvuracagim vizede tekrar bu evraklari kullanmam gerektiginde vize sonucumu aldiktan sonra orjinal evraklarimi geri almam mumkun mu? Dil bildigimi belgeleyen a1 seviyesinde bir sinav vermem gerekiyormus. Bu anlamda acentalar cogunlukla Aile Birlesimi Sinavi'ni onermekte. Yine ucreti cok yuksek olmasina ragmen sinav omrunun sinirsiz, sonucunun da bir gun icinde aciklanmasi itibariyle bu sinavi secmem yeterli olur mu? Bir sonraki adim olan es vizesinde de bu sinav sertifikasini kullanmam mumkun mudur?

Size bir parca hikayemden bahsetmek istiyorum..
2011 yininda universiteden mezun oldum. Turkiye'de ailem ile birlikte ikamet ediyorum. Ozel ders vererek ek gelir olusturdum. Ancak bir kurumda calismadigim icin bunu yasal olarak belgeleme sansim bulunmamakta. Dolayisiyla master yapma dusuncesinde olan bir universite mezunu pozisyonundayim ve kamu kurumlari bakis acisinca issizim. Kredi kartim yok.
Onceki vize basvurularimda ailemi sponsor olarak gosterdim. Dolayisiyla bir sorun ile karsilasmadim. Ancak benim uzerime hicbir mal mulk olmamasi, maddi gelirimin olmamasi, ailemin yaninda ikamet ediyor olmam ve mezun statusunde olmam cok buyuk sorunlar teskil eder mi? Eger soz konusu sponsorun finansal yeterliligi ise nisanlim bu anlamda gerekli yillik gelire sahip. Ancak yine de endiselerim bulunmakta.

Birbirimizi yaklasik 9-10 yildir taniyoruz. Internet araciligiyla tanistik ve uzun yillar arkadas olduk. 2011 yili sonunda Ingiltere'ye geldigimde yuzyuze gorustuk ve birliktelik karari aldik. 2012 yili benim 3 onun ise 1 kez Turkiye'ye gelmesi seklindeki gorusmeler ile tamamlandi. Son almis oldugum ogrenci vizesi kapsaminda 13.10.2012/13.04.2013 Ingiltere'de kendisi ile birlikte ikamet ediyorum. Donusum oncesinde evraklarin cogunu tamamlamak ve sonrasinda evraklar yuzunden stres yasamamak istiyoruz. Durumumu biraz karisik anlatmis olabilirim. Eger aciklamami istediginiz bir konu olursa daha acik ve duzenli bir sekilde yazarim. Insan bu stresli surecte, ayni yollardan gecmis kisilerin tecrubelerini ogrendikce daha pozitif dusunuyor. Sabriniz ve emeginiz icin simdiden tesekkur ederim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:19 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Engel merhaba.. ben de nisanlilik vizesine basvurdum gerci ben ret aldim ama sana sunlari soylemek istiyorum. nisanlilik vizesinde de yerlesim vizesinde oldugu gibi uk de ikamet eden kisinin banka hesaplari, geliri onemli. senin maddi durumun calisip calismaman bunlar onemli degil. biz basvururken belgelerin cogu esime aitti. kendime ait hesap cuzdani koydum ama bunun bile onemi yok yani inan. avukata kalsa benim hesap cuzdanini da koymacakti. sonucta nisanlin senin sponsorun oluyor basvururken bir mektup vereceksiniz zaten durumu aciklayan.. nisanlinin geliri yetiyorsa hic kafana takma. nisanlinin banka dokumleri, payslipleri en az 6 aylik olmali.. uzun yazdigin icin gozden kacirmis olabilirim bazi seyleri... simdiden hayirli olsun

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:28 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim. Umarim bir sonraki basvurunuzda onay alirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:33 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4546
Aldığı teşekkür: 3050
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Engel benim de ilk vizem nisanlilik vizesiydi. Mart 2012 basvurusuyum. Mayis 2012 de aldim. Detaylarini 1 saat sonra yazabilecegim ama pioggia arkadasimizin dedigi gibi evrak listesi ayni sadece iliski kanitina agirlik verici evrak koymak gerekiyor. Cunku nisanliyken evliligin garantisi yok supheyle bakiyorlar...
Neyse 1 saat sonra yazacagim tekrar

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:39 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Heyecanla yazacaginiz mesaji bekliyorum. Ilginiz icin tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:41 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 103
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
engel evet kesinlikle iliskiniz hakkinda ne kadar kanitiniz varsa koyun. cunku arkadasimin da dedigi gibi evlilik garantisi gormek istiyorlar. bol bol fotograf, varsa whatsapp, msn, sms ciktisi vb. ucak biletlerini, arkadaslarinizdan alacaginiz iliski kanitlayici referans mektuplari, yani bir iliskiye dair ispatlanabilen ne varsa hepsini koymaniz lazim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2013 11:56 
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Iletisimimizi genellikle msn ve emailler araciligiyla sagladik. (Msn kayitlarimizin var olup olmadigi konusunda supheliyim, daha evvel bunun gerekli olacagina dair bir bilgimiz yoktu, sadece emaillerin yeterli olabilecegini dusunmustuk.) Ben Turkiye'de bulunurken birkac kez onun UK hattina mesaj yollamistim. Ancak daha cok ben UK'de oldugum surecte benim icin almis oldu telefon uzerinden mesajlastik. Ev telefonu araciligiyla nisanlim calisirken (kendisi asker dolayisiyla surekli evde bulunamiyor) iletisim kurduk. Ev telefon faturalaria dokumleri araciligiyla askeriye numarasi ve ev numaramiz seklinde bir dokum sunabiliriz. Ancak her ikimiz de -sanirim- cep telefonu mesaj dokumleri hakkinda bilgi sahibi degiliz. Biliyorum cok farkli bir konu belki daha farkli bir platformda danisilmasi dogru olur ama kusuruma bakmazsaniz soracagim; konturlu hatlardan da sms dokumu gibi bir evrak alabilmemiz mumkun mu? Malesef whatsapp ya da facebook gibi uygulamalar kullanmiyor kendisi. Onunla tanistirdigim arkadaslarimdan ve ailelerimizden iliskimizin gercekligine dair bir referans mektubu yazmalarini rica edebiliriz. Gerci niyet mektuplari ve bu tur yazismalar hakkinda yeteri kadar bilgi sahibi degilim. Bu nedenle bir ornek mektup olup olmadigini sormustum. Kurallar dahilinde resmi bir mektup hazirlamak gerektigine dair. Nisanlilik vizesi basvurusu yapmadan nikah tarihi almis olmamizin bir faydasi olup olmayacagini da merak etmekteyim ayrica. Donus tarihime cok kisa bir sure kaldigindan tum evraklari tamamlamaya calisirken fazla stres icerisine girmis durumdayiz. Yardiminizdan dolayi tesekkurler tekrardan.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 101 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: