Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Haz 2018 01:21

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 347 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2017 16:25 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4652
Aldığı teşekkür: 3176
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Bu aylar içinde basvuru yapacak üyeler paylasimlarini bu baslikta yapabilirler...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018 13:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
Arkadaşlar evrakları toparladık herşey hazır sadece ev kiralamak kaldı oda bana göre en zor olan kısım eşimle 1 aydır ev bakıyoruz fakat istedigimiz gibi evi bulamadık ve kayınvalde kendi evi council oldugu için orda kalamımızı istemiyor sosyal yardım aldıgı için korkuyor mektup yazmaya. Şimdi evi kiraladıktan sonra evin otururabilirlik raporu kaç günde çıkıyor? bunun için nereye başvurcaz? evi kiraliktan sonra hemen basvurucaz malum o süre zarfında elektrik veya su faturası olmicak bunları koymasak sorun yaratır mı ? bide eşim pay sliplerinin fotokopi oldugunu muhasebeden orjinallerini vermediklerini söyledi bu sorun olur mu ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018 16:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Aslan
keles4747 yazdı:
Arkadaşlar evrakları toparladık herşey hazır sadece ev kiralamak kaldı oda bana göre en zor olan kısım eşimle 1 aydır ev bakıyoruz fakat istedigimiz gibi evi bulamadık ve kayınvalde kendi evi council oldugu için orda kalamımızı istemiyor sosyal yardım aldıgı için korkuyor mektup yazmaya. Şimdi evi kiraladıktan sonra evin otururabilirlik raporu kaç günde çıkıyor? bunun için nereye başvurcaz? evi kiraliktan sonra hemen basvurucaz malum o süre zarfında elektrik veya su faturası olmicak bunları koymasak sorun yaratır mı ? bide eşim pay sliplerinin fotokopi oldugunu muhasebeden orjinallerini vermediklerini söyledi bu sorun olur mu ?

oturabilirlik bir rapor almasina gerek yok landlordtqan kira konturatini alsin yeterlidir 1+1 ev kiralasin ikinize yeterde artar bile cocuk yoksa hem ucuz olur hazirladigin evreaklari paylasirsan iyi olur bende esimi getircem bizim zamanimizda cok basitti ama simdi zorlamislar herseyi bende ocagin 7 sinde izmire esime yardimci olmak icin gelcem evraklari toplamak icin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018 17:17 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 41
Aldığı teşekkür: 11
Burcu: Kova
keles4747 yazdı:

Ev için mutlaka survey istiyorlar, yani evin kaç odası var? bahçesi var mı? çocuk varsa ayrı odası var mı? gibi konuları belirtir resimli belgeler istiyorlar. Biz bunun için bir firmaya 500 gbp vermiştik.
Ayrıca payslipler mutlaka orjinal olmalı, bizim danışman çok ısrarla söylemişti bunu. Red edebilirler yoksa.

10 Ocak vize alındı

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2018 21:31 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 199
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Council evde oturmasi, sosyal yardim almasi vb size mektup vermesini engelleyen veya yardimin kesilmesine neden olan bir durum degil. Ben yakin zamanda ayni durumla kayinvalidemden mektup alip yerlesim vizemi aldim. Evin kaldigimiz odasina ait council tax'i biz odeyecegiz o kadar. Kayinvaledenizin sosyal yardimlarini etkileyecek hicbir durum yok.

Ev kiralamaniz gerekiyorsa kira kontrati, lanlorddan alacaginiz evrak, faturalar, varsa PIR vs yeterli. Bunlardan herhangi birini/birkacini koyabilirsiniz. Ben sadece belediyeden aldigimiz evi anlatan bir mektup ve kayinvalimin mektubunu koymustum. Fotograf, fatura vs koymadim. Gerekte yok cunku evraklarda zaten gerekli bilgiler var.
"Supporting documents guide" iceriginde de fotograf koyun yazmiyor. Belli evraklar var onlardan herhangi birini/birkacini koyabilirsiniz diyor.

Ekte dokumani ekliyorum. Inceleyebilirsiniz.

Bol sanslar.http://cloud.tapatalk.com/s/5a4bfa3529c06/sup-docs-settlement.pdf

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018 06:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim öncelikle cevabınız için şimdi kayınvalideyi ikna edemedik o konuda belkide istemiyor ama evi tutuk diyelim büyük ihtimalle studio daire tutacaz vizeyi alana kadar sonra 1+1 geçeriz. fattijk belediyeden mektubu almak kaç gün sürer ortalama ? shetland aslında 1+1 tutmak istiyorduk eşim 1300 1400 kira için çok dedi council tax falan pahalı olur dedi o yüzden studio tutmaya karar verdik şimdilik bide çocuk olmayınca nasıl daha ucuz oluyor ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018 06:57 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

happy anladım şimdi eşimle görüştüm pay slipsleri tekrar isticek inşallah verirler orjinarlerini.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018 09:08 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 36
Vize Türü: Settlement visa
Burcu: -
happy yazdı:
Ev için mutlaka survey istiyorlar, yani evin kaç odası var? bahçesi var mı? çocuk varsa ayrı odası var mı? gibi konuları belirtir resimli belgeler istiyorlar. Biz bunun için bir firmaya 500 gbp vermiştik.
Ayrıca payslipler mutlaka orjinal olmalı, bizim danışman çok ısrarla söylemişti bunu. Red edebilirler yoksa.

Ben ev konusunda belge olarak sadece eşimin ailesinden bizimle birlikte kalabilirler içerikli bir mektup ve evin council tax dekontunu ekledim. Evin resmi, survey falan baska hic bir sey eklemedim. Ev konusunda hic bir sikinti cikmadi.

Ayrica paysliplerin orjinal olmasi gibi bir gereklilik de hic bir yerde okumadim. Esim Ingilterede scan etti, ben Turkiyede yazicidan ciktisini aldim. Banka hareketleri vs.. falan da hep bu sekilde verdim. Finansal dokumanlarda eksikten dolayi red yedim fakat bu belgelerin fotokopi olmasindan degil cidden eksik evrak verdigimden dolayi. Itiraz basvurusunda da eksik belgeleri fotokopi olarak teslim ettim ve vizeyi aldim.

Belgeler konusunda titiz davranmakta tabiki sonuna kadar haklisiniz ama enerjinizi gereksiz yere detaylara harcamayin bence.

Herkese kolay gelsin...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018 10:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 41
Aldığı teşekkür: 11
Burcu: Kova
council evler, belediyenin evleri olduğu için survey'e ihtiyaç olmayabilir çünkü kendi evleri hakkında ayrıntılı bilgiye zaten sahiptirler.
diplomalar, eski pasaportlar gibi belgeler fotokopi olabilir ama finansal dökümanlar mutlaka orjinal olmalı diye düşünüyorum. Risk almamak için ben danışmanımın ısrarına uydum. Karar tabiki sizin...

10 Ocak vize alındı

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2018 10:50 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 199
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Vize basvuru evraklarinda bazi seylerin hepsinin yapilmasi gerektigi gibi algi olusuyor. Aslinda basvurudan basvuruya, durumdan duruma evraklar degisiklik gosteriyor.

Ev konusunda verilebilecek belli basli evraklar var. Bunlardan herhangi birini/birkacini vermek yeterli oluyor. Ailenizle kalacaksaniz ailenizden mektup almaniz cok onemli. Belediye'den evin durumunu gosteren mektup almaniz da lazim. Bunu almadan vize almak evin durumunun kontrol edilmedigi anlamina gelmiyor. Vize memuru evraktan evin durumunu gormek yerine belediye ile iletisime gecip bilgiyi almak zorunda kaliyor. Bu da dogal olarak surecin uzamasina etken oluyor.

Evraklarin orjinal olmasi her zaman daha iyidir. Sonucu etkilemese de sureci etkileyebilir. Tercume edilmesi edilmemesi de ayni sekilde sonuca degil surece etki edebilir.

Yani basvuru sonucu kadar surec acisindan da dusunup hareket etmek gerekiyor. Bir evrakin incelenmesinde veya denetiminde orjinal evrak her zaman daha guvenilir bilgi demektir.

Bol sanslar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 347 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: