Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Şub 2017 18:49

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 409 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 22:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
bende bugun vizeyi aldim darisi basvuru yapanlara ve yapip bekleyenlere insallah guzel haberler alirsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2016 10:52 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 105
Aldığı teşekkür: 42
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Spouce visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Terazi
feybay123 evet kardeşim almak durumundayız

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2016 18:15 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü: Settlement Visa
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
zaferzafer yazdı:
bende bugun vizeyi aldim darisi basvuru yapanlara ve yapip bekleyenlere insallah guzel haberler alirsiniz.

Hayirli olsun zaferzafer

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016 08:24 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
merhabalar,
oncelikle cok faydali bir site, emegi gecenlere tesekkur ederim.
Ben Mayis sonunda, (9 yasinda kizimla) esimi ziyaret amacli, visa ile Ingiltreye geldim. Esim Ingiliz vatandasi ve burda calismaya basladi. 10 yillik evliyiz ve hep Turkiyede yasadik, kizimizda turkiyede dogdu.
visamizin bitmesine bir kac gun kala esim internetten oturma vizesi almaya karar verdi. Kizim ve benim icin 3000 pound odedik. Esim herseyin cok kolay olacagini dusunuyordu ama 2.5 ay sonra red cevabi aldik.
turist vizesiyle gelip oturma iznine basvurmakla yanlis yapmisiz, bilemedik. Ulkeyi terk etmemiz isteniyor, fakat pasaportlarimizi geri gondermedi Home Office. Kizim okulununa basladi ve cok mutlu. Cok uzuluyoruz.
Turkiye de cok mal varligimiz var ama burda hic yok. Sizinde fikrinizi almayi cok isterim. Cok tesekkurler tekrar...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016 17:22 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
arzumbu yazdı:
merhabalar,
oncelikle cok faydali bir site, emegi gecenlere tesekkur ederim.
Ben Mayis sonunda, (9 yasinda kizimla) esimi ziyaret amacli, visa ile Ingiltreye geldim. Esim Ingiliz vatandasi ve burda calismaya basladi. 10 yillik evliyiz ve hep Turkiyede yasadik, kizimizda turkiyede dogdu.
visamizin bitmesine bir kac gun kala esim internetten oturma vizesi almaya karar verdi. Kizim ve benim icin 3000 pound odedik. Esim herseyin cok kolay olacagini dusunuyordu ama 2.5 ay sonra red cevabi aldik.
turist vizesiyle gelip oturma iznine basvurmakla yanlis yapmisiz, bilemedik. Ulkeyi terk etmemiz isteniyor, fakat pasaportlarimizi geri gondermedi Home Office. Kizim okulununa basladi ve cok mutlu. Cok uzuluyoruz.
Turkiye de cok mal varligimiz var ama burda hic yok. Sizinde fikrinizi almayi cok isterim. Cok tesekkurler tekrar...

Merhaba,
Oncelikle gecmis olsun, can sikici bir deneyim olmus. Ulkede turist vizesiyle bulunurken es durumundan yerlesim vizesine basvurulmuyor. Keske dogru bir yonlendirme yapilmis olsaydi basvurunuzdan once :( su an yapabileceginiz sey pasaportlarinizi aldiginizda Turkiye'ye dönüp esinizin calisma durumuna gore yerlesim vizesine basvurmanizdir.
Esinizin belli bir gelir esigini gecmesi, birlikte yasayacaginiz bir yer olmasi, sizin belli seviyede ingilizce bilmeniz gibi gereklilikleri var. Bu sitedeki yerlesim vizesi evraklari basliklarina bakarsaniz daha iyi bilgi alabilirsiniz. Hizli basvuru ile 3 haftada sonuc alip Ingiltere'ye donebilirsiniz.
Umarim yardimci olabilmisimdir.
Kolayliklar dilerim,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016 18:19 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 31
Vize Türü:
Burcu: Terazi
ulkeden cikis yapcaginiz zaman havalimaninda size veriyolar ama onceden bildirmeniz gerekiyor hangi gun hangi havalimani oldugunu iyi sanlar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016 20:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tesekkurler cevap verdiginiz icin. 3 haftada sonuc alabilecegimizden emin misiniz? Boyle bir hata yaptigimiz icin bizi baya surunduruler gibi geliyor. Sonuc alabilecegimiz de supheli diye dusunmustuk.
Birde esim kizimiz icin pasaport basvurusunda bulunmak istiyor. bunun bir faydasi olur mu gitmememiz icin.
Baska yapabilecegimiz hic bir sey yok mu?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016 12:30 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 45
Vize Türü: Yerlesim
arzumbu yazdı:
Tesekkurler cevap verdiginiz icin. 3 haftada sonuc alabilecegimizden emin misiniz? Boyle bir hata yaptigimiz icin bizi baya surunduruler gibi geliyor. Sonuc alabilecegimiz de supheli diye dusunmustuk.
Birde esim kizimiz icin pasaport basvurusunda bulunmak istiyor. bunun bir faydasi olur mu gitmememiz icin.
Baska yapabilecegimiz hic bir sey yok mu?

Bakin pasaportunuzu ulkeden cikarken alabiliyormussunuz. Bu su anlama geliyor, "size pasaportunuzu iade alip bu ulkede kacak kalmaniz riskini dahi almak istemiyoruz o yuzden pasaportunuzu cikarken veriyoruz, yani kesinlikle cikmanizi istiyoruz". Bence bir sonraki vize basvurunuzdan once ivedilikle bu durumla ilgilenmeniz bilgi almaniz gerekir. Vakit gectikce sikintili bir duruma sokabilirsiniz kendinizi gibi geliyor bana. Bir avukatla gorusebilirsiniz bunun icin.

Yaptiginiz hatanin "cezasini" kaybettiginiz para ve reddinizle cekmis oluyorsunuz. Bir sonraki basvurunuz ilk basvurunuzdaki hatali sartlarin duzeltilmesi ve ilgili vizenin gerekliliklerinin tam olarak yerine getirilmesi ile olculur. Bu yuzden daha onceki hatanizdan dolayi sure ve sonucla ilgili surundurme gibi bir durum olmaz.
3 hafta icinde eger premium service ile basvurursaniz sonuc alabilirsiniz, bu da ekstra ucret karsiligi oluyor.

Kiziniz ingiliz vatandasligini aldi ve ingiliz pasaportu mu alacak? Bu onun gitmemesi icin faydali olur tabii oyle bir imkan varsa ama size bir faydasi olmaz.

Daha once cok bariz bir kurala ragmen imkansiz bir basvuru yaptiginiz icin bu kez ne yapip ne yapamayacaginiz konusunda emin olmanizi oneririm. Basta dedigim gibi su an zaten onceliginiz daha fazla illegal duruma dusmeden pasaportunuzu nasil alacaginizla ilgili olmali.

Iyi niyetli hatalariniz sizi sikintili bir duruma sokmasin. Ulkede nasil kalirimdan ziyade kendimi kacak, illegal gocmen durumuna sokmadan nasil donerimi dusunmeniz daha faydali olabilir.

Durumunuza burada %100 hakim degilim elbette o yuzden ancak genel fikir verebiliyorum, bunu kesin yonlendirme olarak almayin. Su an sizin yerinizde olsam yerlesim vizesi basvurusu icin gereken evraklari ayrintili bir sekilde ogrenir butun sureci hatmedip Ingiltere'den saglanmasi gereken evraklarin hepsini toplayip hatta basvuruyu da esimle birlikte internetten tamamlayip Turkiye'den randevumu alirdim. Benden talep edilen sekilde Ingiltere'den ayrilir, Turkiye'ye gittigimde de Ingiltere'de hazirladigim evraklarla saglam bir dosya hazirlayip premium service ile basvurumu yapardim. 3 hafta icinde sonucumu alip kapi gibi 2 bucuk yillik vizemle mutlu mesut esimin yanina donerdim. Tabii basinda Ingiltere'den ayrilmak icin de cok acele ederdim.
Nacizane tavsiyem budur. Ama durumunuzu bilmiyorum, belki de guvenilir bir avukatla konusmaniz sizin icin en iyisi olur.

Kolay gelsin,

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016 21:05 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sagolun aciklamalariniz bize cok iyi geldi. Biz elbette bir Avukata sorduk. O da sizin gibi geri donmemizin en iyi cozum olacagini soyledi.
Home Ofisle de gorustuk. Teblig tarihinden itibaren 28 gun icerisinde donmemiz gerekiyormus. Gerekli olan eksiklerimizi de ogrendik. Haftaya Turkiye'ye donuyoruz. Bu sefer profosyonel bir sirketle calisicagiz. Ilk once Turkiyeden cocugumuzun Ingiliz pasaportu icin basvuru yapacagiz, sonra yerlesim vizesi icin. 3 ay ile 6 ay icerisinde sonuclanmasini bekliyorlar.
Gelismeleri size zamanla bildiricem, zahmet edip bana zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 409 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Google Adsense [Bot] ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: