Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Ara 2017 12:33

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: IELTS Life Skills A1
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 18:23 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 624
Aldığı teşekkür: 382
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Sizlerle IELTS Life Skills A1 sınavı hakkında tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Bugün sınavım sabah saatlerinde Elite World Hotels'deydi. Ben erkenden gittim,kahvaltımı falan yaptım,biraz oyalandım. Sonra sınavın olacağı salona indim.İner inmez zarf şeklinde bir form doldurmamı istediler. Sınav sonucumun gönderileceği adresi, aday numaram vs. onları yazdım.
Fotoğrafı orada çekiyorlar zaten onu ayarlayamadılar vs. bir sürü sorun çıktı ,bir de parmak izi alıyorlar. Bir de bir metin okudum, ses kaydı olarak aldılar. İşte ismim bu, şu sınava giriyorum,tarih şu bu sınava bir UK vizesi için giriyorum. 30 saniye boyunca metini sürekli baştan alarak okutuyorlar. Neyse sonrasında yanımda başka bir hanımla girdik sınava. Sınavda hem ses hem de video kaydı alıyorlar. Examiner gayet tatlı British bir hanımdı. İlk soruları "Adın ne?","Adını kodlar mısın?","Nereden geldin?","Çalışan mı öğrenci misin?" Hangi bölümdesin? Bölümünü seviyor musun? diye sordu. Hergün yaptığın şeyler neler? diye sordu.Kariyer anlamında ileride ne yapmak istersin? Verdiğim cevap sonrasında bunun nedenini de sordu. Sonra diğer hanıma da nerede yaşıyorsun? evini tanımla?evindeki en sevdiğin oda neresi? diye sordu.
Sonra bana diğer hanıma sormam için; yazları ne yaptığı ile ilgili sorular hazırla dedi.
diğer hanıma da bana sorması için; hayatta en sevdiği kişi ile ilgili sorular hazırla dedi.
soruları hazırladık birbirimize sorduk ve cevapladık.
Sonra dinleme bölümüne geçtik . Dinlediğimiz şeylerle ilgili kısa sorular sordu. Burada dikkat etmeniz gereken, cümleleri tam cümle şeklinde kurmanız. Kısa cevap şeklinde vermeyin. Ben dinlerken ufak bir panik oldum. Yanımdaki hanım baya bişeyler yazıyordu dinlerken :) Ben kısa notlar aldığım için acaba dedim yanlış mı yapıyorum ... kendimi telkin ettim dedim herkesin metodu farklı... :) tabii bunlar çok kısa bir zaman diliminde hissettiklerim...ama sorun çıkmadı şükür cevapladım tüm soruları....Neyse sonrasında bir konu verdi; sevdiğimiz kıyafetler hakkında konuşmamızı istedi ve examinerımız bizi izledi biz de diğer hanımla sohbet ettik :)

Valla bizim ki çok çabuk bitti..Bizden bir önceki grubun daha uzundu dışardakiler ne çabuk bitti dediler bize....hatta ben sonunda bu kadar mı diye sordum :) Kadında güldü evet dedi :) Diyecektim ben o 650 TL'yi 15 dk için mi verdim ama demedim :)

Böyle işte...Haftaya Çarşamba belli olacak sınav sonucum..sizlerle de paylaşırım inşallah güzel haberleri...
kalın sağlıcakla.
Otel için yol tarifi:Taksim'de meydandaki Simit Sarayı'ndan Harbiye'ye doğru yürüyorsunuz. İlk soldan girip dümdüz aşağıya sonra ilk sola sapıp oradan da ilk sağa sapınca yolun en sonunda, köşede oteli göreceksiniz.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: IELTS Life Skills A1
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 18:25 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4634
Aldığı teşekkür: 3145
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
eline sağlık çok güzel açıklamalı olmuş...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 18:29 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

t&a yazdı:
eline sağlık çok güzel açıklamalı olmuş...

Rica ederim. Yararlı olur inşallah arkadaşlarıma.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 23:03 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 198
Aldığı teşekkür: 143
Vize Türü: Settlement
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: İkizler
Eline saglık arkadasım super olmuş en ince detayına kadar bundan yardımcısını bulamaz kimse :) sınava gelince
Valla bizimki 95 pound idi zamaninda(Mart 2015) 395 tl ye tekabül etmişti ve 1-1.5 saat sürmüştü sanırım sizinki gibi konuşma vardı examiner bayan vardı iki tane sorular sordu karşılıklı diyalog sonrasında o bitti yazılı sınava geçtik onun sonunda da ses kaydı diyip ilgili soruları kağıtta işaretleme vardı sukur 92 ile geçtim kendisinden ama uk abi yaptı yine yapacagını Kasım a kadar geçerli dedi :( neyse hayırlısıyla insallah geçersin sende bunlar kolay isler önemli olan vize :) hayırlı olsun.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2015 23:20 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

ndogruel yazdı:
Eline saglık arkadasım super olmuş en ince detayına kadar bundan yardımcısını bulamaz kimse :) sınava gelince
Valla bizimki 95 pound idi zamaninda(Mart 2015) 395 tl ye tekabül etmişti ve 1-1.5 saat sürmüştü sanırım sizinki gibi konuşma vardı examiner bayan vardı iki tane sorular sordu karşılıklı diyalog sonrasında o bitti yazılı sınava geçtik onun sonunda da ses kaydı diyip ilgili soruları kağıtta işaretleme vardı sukur 92 ile geçtim kendisinden ama uk abi yaptı yine yapacagını Kasım a kadar geçerli dedi :( neyse hayırlısıyla insallah geçersin sende bunlar kolay isler önemli olan vize :) hayırlı olsun.

Teşekkürler.Malum bilgi paylaşınca değerli..Sıcağı sıcağına yazınca daha detaylandırılabiliniyor bu tür şeyler... Ya evet Kasım'a kadar geçerliymiş eski sınavlar..Ama Life Skills B1 sınavına girersin vatandaşlık için, çok kasmadan geçersin...dediğin gibi bu işler kolay işler...asıl mesele vize :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2015 12:03 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 65
Aldığı teşekkür: 77
Ben 30 Mayısta girdim ama Mart başı kayıt yaptirdigimdan generali seçmiştim.Daha sonra bu başlık oluşturuldu.Ben okuma yazma dinleme ve konuşma olarak 4 bölümü 2 günde tamamladım.Sınava çok strestli girmiştim çünkü bu başlığı perşembe günü gördüm,İstanbul merkezi aradım ama bunun benim sorumluluğumda olduğunu söylemişlerdi.Sınava ağlamaklı girdim diyebilirim.İlk bölüm dinlemeydi,ben çoğunluğunu kacirdim.Sonucum B1 ama home ofis kabul edecek mi bunu vize sonucunu alınca göreceğiz :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2015 13:35 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

yasamnur yazdı:
Ben 30 Mayısta girdim ama Mart başı kayıt yaptirdigimdan generali seçmiştim.Daha sonra bu başlık oluşturuldu.Ben okuma yazma dinleme ve konuşma olarak 4 bölümü 2 günde tamamladım.Sınava çok strestli girmiştim çünkü bu başlığı perşembe günü gördüm,İstanbul merkezi aradım ama bunun benim sorumluluğumda olduğunu söylemişlerdi.Sınava ağlamaklı girdim diyebilirim.İlk bölüm dinlemeydi,ben çoğunluğunu kacirdim.Sonucum B1 ama home ofis kabul edecek mi bunu vize sonucunu alınca göreceğiz :)

Neden kabul etmesin sonuçta kabul ettikleri listeden bir sınava girmişsin. Hatta vatandaşlıkta da yeniden sınava girmene gerek yok diye biliyorum tabii sınavın geçerlilik süresi nedir bilemem...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2015 14:14 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4634
Aldığı teşekkür: 3145
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Bu yeni yasalarla
Sinav sureleri sanirim 2 yil oldu ama bir kere kullanilmis sertifikayi bir sonraki basvurunda da kullanma hakkin var

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2015 16:09 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 65
Aldığı teşekkür: 77
Geçerlilik süresi 2 yıl ama vizeyi alırsam ikinci vize için 33 ay sonra başvuracağım diye biliyorum.O zamana kadar süresi zaten dolmuş oluyor :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2015 16:18 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

yasamnur yazdı:
Geçerlilik süresi 2 yıl ama vizeyi alırsam ikinci vize için 33 ay sonra başvuracağım diye biliyorum.O zamana kadar süresi zaten dolmuş oluyor :)

Life Skills B1 alırsın kasmadan halledersin ...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 43 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hediye ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: