Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Şub 2017 11:45

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 03:23 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4539
Aldığı teşekkür: 3040
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Arkadaşlar bu sayfayi sabah kontrol edin çünkü detaylarini bu sabah paylasacagim sizinle !

Maddi durumdan yada iliski kanitindan vs sıkıntı yaşayan evli çiftler artık bu sorununuzu bu yolla çözebileceksiniz !

Sistemde ki inanilmaz açık bugun 12:00 (pm) ye kadar burada yayinlanacaktir !

Email : admin@ingiltereforumu.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 06:31 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 122
Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Merakla bekliyoruz t&a.....

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 07:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 30
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
t&a heyecan yarattin. Bu durumdan dolayı sıkıntı geciren bır suru ınsan var. Guzel haberler verirsin ve insallah onlarda bır an once eslerıne kavusur...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:28 
Kullanıcı avatarı

Denizzz yazdı:
t&a heyecan yarattin. Bu durumdan dolayı sıkıntı geciren bır suru ınsan var. Guzel haberler verirsin ve insallah onlarda bır an once eslerıne kavusur...

Merhaba arkadaslar uyumak üzere oldugum icin gece sabaha dogru ve telden yazdigim icin detaylari yazamadim. Leptopu acamadim telden yaziyorum. Simdi leptop'u acip yayinliyorum...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 09:42 
Kullanıcı avatarı

Merhaba sevgili arkadaşlarım dün bu olaydan öncelikle eşim bahsetti ve çok heyecanlıydı başka çiftler için bu engelin kalkabilme ihtimalini çok yüksek oranda kaldırdığı için ve ben açıkçası dediklerini fazla umursamadım ve bahsettiği şeye aldırış etmemiştim ta ki dün lgbtt uk forumda bir üyenin bu paylaşımını görene kadar (uklgig.org)

Şimdi size bununla ilgili olan linki paylaşacağım altı dikkatlice okuyunuz ve videoyu mutlaka izleyiniz...

Olay şu şekilde işliyor . Eşiniz ingiliz vatandaşı ise ve vizeniz 18.600 gibi yada ilişki kanıtı vs. gibi bir engele takılarak engellendiyse ya da engelleneceğini bildiğiniz için hiç başvurmadıysanız bile alternatif bu yolu deneyerek % 100 kesin sonuç alabilirsiniz...

Yapılacak şey aslında çok basit. İngiliz olan eşin özellikle 3 aylık bir fedakarlıkta bulunması gerekiyor...
Öncelikle Non EU olan yani Türk eş turist vizesiyle bir avrupa ülkesine gider. İngiliz olan eşte aynı ülkeye gider ve oraya 3 aylığına yerleşir. Her hangi bir ücret limiti vs. olmadan o ülkede ingiliz olan eş 3 ay çalışır. 3 aylık çalışmışlığın ardından ele geçen payslipslerle vs. O ülkeden ingiltereye geçiş yapılır ve bu süreçte British ve Türk olan çift İngiltere kurallarına göre değil artık AB kurallarına göre değerlendirilirler bu şekilde sorunsuz bir şekilde ve vize başvuru ücreti olmadan vs. İngiltereye giriş yapılır.

Olay şemada şu şekilde yer alıyor...

Eklenti:
_68349612_surinder_singh464x720.gif

Şimdi detaylarla ilgili Linki paylaşıyorum. Bu konuyu daha da araştırıp detaylarla bilgilendirme yapabilecek arkadaşlar varsa aramızda hepinizden etkileşim bekliyoruz.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-23029195

Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 10:11 
Kullanıcı avatarı

Yorumlar nerede herkes sessizliğe gömüldü :)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 10:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
t&a hakikaten çok ilginc fakat burada benim anlamadığım birkac nokta var. Tamam eşin 6 aylık turist vizesi aldı atıyorum İrlandaya gittiniz. Türk vatandaşı olan zaten turist vizesiyle İrlandada çalışamayacağı için çalışamıyor. İngiliz eş 3 ay çalıştı. Beraber ingiltere'ye dönmeye karar verdiniz. Bildiğiniz gibi İngiltere Schengen grubuna dahil değil. Sınır kapısında daha dakika bir gol İngilteree vizeniz olmadan Türk eşiniz nasıl giriş yapacak? Farz edelim bu yöntem bir şekilde Türk eşin İngiltere'ye giriş yapmasına olanak sağlıyor detaylarından emin olmadığım için bu şekilde yazıyorum.Schengen ülkesinden başta aldığı vize 6 aylıktı. Bunun 3 ayını İrlanda'da kullandı? Geri kalan 3 ay içinmi İngiltere'ye giriş yapabilecek?Turist vizesinin süresi bitince yine kendi ülkesine dönmek zorunda kalmayacakmı? Türk eş orada çalışma izni olmadığı için hayatı boyunca çalışamayacakmı?

Muallakta baya nokta var çok detaylı araştırılması gereken bir konu prosedürleri detaylı öğreneilirse belki birçok insana umut kapısı olabilir.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 10:36 
Kullanıcı avatarı

Denizzz yazdı:
t&a hakikaten çok ilginc fakat burada benim anlamadığım birkac nokta var. Tamam eşin 6 aylık turist vizesi aldı atıyorum İrlandaya gittiniz. Türk vatandaşı olan zaten turist vizesiyle İrlandada çalışamayacağı için çalışamıyor. İngiliz eş 3 ay çalıştı. Beraber ingiltere'ye dönmeye karar verdiniz. Bildiğiniz gibi İngiltere Schengen grubuna dahil değil. Sınır kapısında daha dakika bir gol İngilteree vizeniz olmadan Türk eşiniz nasıl giriş yapacak? Farz edelim bu yöntem bir şekilde Türk eşin İngiltere'ye giriş yapmasına olanak sağlıyor detaylarından emin olmadığım için bu şekilde yazıyorum.Schengen ülkesinden başta aldığı vize 6 aylıktı. Bunun 3 ayını İrlanda'da kullandı? Geri kalan 3 ay içinmi İngiltere'ye giriş yapabilecek?Turist vizesinin süresi bitince yine kendi ülkesine dönmek zorunda kalmayacakmı? Türk eş orada çalışma izni olmadığı için hayatı boyunca çalışamayacakmı?

Muallakta baya nokta var çok detaylı araştırılması gereken bir konu prosedürleri detaylı öğreneilirse belki birçok insana umut kapısı olabilir.

evet araştırılması gereken bir konu bence de ama unutulmamalı mutlaka. BBC de haber olacak dikkat çeken bir durum ki 2-3 gündür sanırım bir çok kişi şuan bunu konuşuyor. Turist vizesiyle gelmeyecek direkt yerleşim vizesi alacakmış sanırım yazılanlara göre. AB vatandaşı birisine uygulanan prosedürler uygulanacakmış ki onlarınkisi bizimkine göre çok daha basit... Tabi araştırıp daha da bulabildiğim bilgi varsa paylaşacağım...

----------

Bu arada Ekleme yapıyorum yazımın devamına :

Üstteki grafikte yer alan yazıya daha da dikkat ettiğimde şöyle diyor. İngiliz olan eş ab ülkesine gider ve eşini oraya aldırır diyor. Yani ingiizler ab ülkelerinin hepsinde rahatça yaşama ve çalışma haklarına sahip olduklarından en kolaylardan birisine gider ve eşine yerleşim vizesi alır o ülke için. Tabii ki çok daha kolay olacaktır çünkü İngiltere'de ki gibi para sınırı vs. gibi hiç bir şeyleri yok...

Eş yerleşim vizesiyle o ab ülkesine gelince 3 ay ingiliz vatandaşı o ülkede çalışmaya başlar. 3 ay sonunda da biz ingiltereye geri taşınıyoruz diyerek bu seferde birlikte ingiltereye geçerler. Bu durumda artık bana da mantıken engelleme şansları kalmıyor gibi geliyor bahsediliği gibi bir prosedürü varki bunun bu açığı kullanmışlar. Ab ülkesinde yerleşim hakkı olan 1 çift sonuçta geliyor İngiltere'ye durum bu gözüküyor mantıken. Özellikle neden 3 ay tam bilmiyorum ama bahsedilen 3 ay sonra türk olan ş ab vatandaşıyla aynı haklara kavuşuyormuş ve ülkeye ab vatandaşı gibi giriş yapabiliyormuş yasal olarak sorunsuz bir şekilde vize başvurusu vs. bile olmadan...

En son t&a tarafından 26 Haz 2013 10:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Ekleme yapılmıştır..

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 10:55 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Yazıyı eşimlede paylaştım. O da aşağıdaki linki önderdi. Faydalı olabileceğini düşünüyorum.Hızlıca şöyle bir baktım baya detay veriyor.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/polic ... /eun/eun2/

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Haz 2013 11:04 
Kullanıcı avatarı

Denizzz yazdı:
Yazıyı eşimlede paylaştım. O da aşağıdaki linki önderdi. Faydalı olabileceğini düşünüyorum.Hızlıca şöyle bir baktım baya detay veriyor.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/polic ... /eun/eun2/

Denizzz verdiğin link tek kelimeyle muhteşem.... sayfa tüm detayları herşeyi açıklıyor... Harika bir durum yaaaa....
Lütfen acı çeken ayrılma noktasına gelen eşlere duyuralım bunu ! Herkes taşın altına elini soksun yardımcı olalım bu çiftlere....

@Baris arkadaşımız vardı inşallah boşanma davasını açmamışlardır ve bunu ona duyurmam lazım...

Cidden arkadaşlar bu konuyu lütfen ciddiye alın eğer zorluk yaşıyorsanız bu çözümüz olabilir çok büyük oranda...

Küçük bir kısmını altta paylaşıyorum tüm detaylar denizzz arkadaşımızın verdiği linkte mevcuttur...
Quote - Alıntı:
EUN2.1 What is an EEA family permit?
An EEA family permit is a document that we issue to make it easier for non-EEA family members of EEA nationals to travel with their EEA national or to join them in the UK. EEA family permits are issued under the Immigration (European Economic Area) Regulations 2006 and not the Immigration Rules. The permit is issued ahead of a person's travel to the UK and is valid for six months and is free of charge.

EUN2.4 What are the requirements for issuing an EEA family permit?
In assessing an application from an EEA national's direct family member, the entry clearance officer(ECO) should be satisfied that:

the applicant is the family member of the EEA national (marriage certificate, birth certificate or other evidence of family link)
the EEA national is residing in the UK in accordance with the EEA Regulations (as qualified person (exercising treaty rights) if more than 3 months) and the non-EEA national is joining them; or the EEA national intends to travel to the UK within 6 months and will have a right to reside under the Regulations on arrival, and the non-EEA national will be accompanying or joining the EEA national; and
if applying as a spouse or civil partner, there are no grounds to consider that the marriage or civil partnership is one of convenience; and
if applying as dependent family members (dependent children 21 and over and dependent relatives) they are dependent on the EEA national or the EEA national's spouse or civil partner; and
neither the applicant nor the EEA national should be excluded from the UK on the grounds of public policy, public security or public health.
In assessing an application from an EEA national's extended family member, the ECO should consider whether:

the EEA national is residing in the UK in accordance with EEA Regulations (as qualified person (exercising Treaty Rights) if more than 3 months) or has permanent right of residence;
the applicant is an extended family member as defined in Regulation 8 (see Section EUN2.7 below for further information).
refusing the application would deter the EEA national from exercising his/her free movement rights;
in all circumstances, is it appropriate to issue a family permit.
It is important not to test overall intentions in assessing applications for an EEA family permit. Also, there is an initial right of residence for 3 months, which means that an EEA national does not have to be exercising a treaty right immediately on arrival in the UK.

If the applicant is the spouse/civil partner of the EEA national or a dependant child of either the EEA national or their spouse/civil partner is under 21 then they do not need to provide evidence of financial dependency and therefore this should not be requested from the applicant.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: