Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 29 Nis 2017 23:23

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017 22:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
merhaba arkadaslar,
bugun ingiltere aile birlesim vizemi aldım bu yuzden bu forum sıtesınde bazı detayları paylasmak ısterım. esim ingiliz vatandası ve herkezın bıldııgı gıbı sancılı ve zor bır surecten gectık benım burada yazacagım hazırladıgım evraklarla ılgılı ayrıca sorusu olan arkadaslara elımden geldıgınce cevap vermek ısterım.
-esımın ılıskımızı ve evlılıgımızı anllatıgı mektup (4 sayfa yazdık)
-a1 sınav belgesı
-esımın pay slıplerı 6 adet (p60 belgesı yoktu pay slıpler yeterlı geldı fakat mayıs ayı ve sonrakı aylarda basvuracak arkadaslar p60 belgelerını koymasını tavsıye ederım)
-esımın is kontratı is yerınden aldıgı refarans yazısı ( bız aynı zamanda maasını bıldırmesı ıcın mudurunden maasının yazdıgı bı evrakta aldık yani destekleyıcı evrak)
-esımın uzerıne gaz ve telefon faturası son 3 aylık
- council tax ve beledıyeden evın 4 oda 1 salon olduguna ve esımle babasının yasadıgına daır belge aldık
-kıra kontratı
-ıkımızın telefon faturaları (numaraların bızım oldugunu belgelemek ıcın)
esımle turkıyede yasadıgımız 3 sene boyunca olan alısverıs seyahat konaklama hedıye faturaları
-tanısma dugun ve beraber cekıldıgımız fotolar
-her ıkımızın turkıyedekı ıkametgah nufus kayıt ornegı adres bıldırır raporu (nufus mudurlugunden)
-benım sabıka kaydım
-whatsap yazısmalarımız ve whatsap aramalarımız ( whatsapp aramalarını ekran goruntusu seklınde cekıyordum haftalık olarak paint programında cıktılarını aldım whatsapp konusmalarınıda mailime atıp cıktılarını aldım)
- 3 kısıden referans yazısı
bunların harıcınde dugun davetıyesı nısan davetıyesı tatıllerdekı konaklama folyoları yada faturaları
ayrıca turkce olan belgelerın cevırılerını yaptırıp noterden onaylatıp vallıkten appstıl muhru yaptırdım.
yazısmalarımızın her aydan 3 gun sectık ve cevırısını esım yaptı

arkadaslar aklıma gelen bunlar ama dedıgım gıbı 15. gunde oany geldı nasıpse haftaya gıdıyorum h ayrıca her gun forumu takıp edıp sorularınız olursa bılgım dogrultusunda tavsıye nıtelıgınde cevaplarım
sımdıden herkeze bol sans arkadaslar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 06:54 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Merhaba kardesim zor bir surecin sonunda sende vizeni almissin senin adina sevindim.bizde suan hazirlik asamasindayiz mayis 22ye kadar turkiyden basvuru oluyormus bundan sonra sanirim ingilterenden sadece alicaklar. Bizde 22 den once basvurmayi dusunuyoruz . Bugun yazismalri duzenliycen ciktilari almak icin.watsaap ekran goruntusude ayarlayip a 4 de onlarinda ciktilatini alacagim. Bu arada cekindigimiz resimler nasil olcak bu fotogtaflati a4 boyutunda bastirabiliuormuyuz. O sekilde bastirsak olurmu nasil yapiliyor bilmiyoruz.nufistan aile kayit ornegi aldim ikametgah e devletsten alsam sabika kaydida yine ayni sekilde olurmu yeterli midir hemen gotururp yeninli tercumndan tercume ettireyim.notdende tastikliyim.ve diplama direk fotokopi cekip koysam olurmu aklima gelenler bunlar sen bu konuda cok daha tecrubelisin ne yapmam gerektigini bana anltirsan cok sevinirim

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 06:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
RAUL0606 Merhaba,

Öncelikle vizeniz hayırlı olsun. Gerçekten başvurması da beklemesi de sıkıntılı ve stresli bir süreç. k Bende 15 Şubat'ta istanbul'dan başvuru yaptım ancak hala bir haber gelmedi. Siz ne zaman başvurmuştunuz ve kaç günde vizeniz sonuçlandı?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 08:09 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
RAUL0606 yazdı:
merhaba arkadaslar,
bugun ingiltere aile birlesim vizemi aldım bu yuzden bu forum sıtesınde bazı detayları paylasmak ısterım. esim ingiliz vatandası ve herkezın bıldııgı gıbı sancılı ve zor bır surecten gectık benım burada yazacagım hazırladıgım evraklarla ılgılı ayrıca sorusu olan arkadaslara elımden geldıgınce cevap vermek ısterım.
-esımın ılıskımızı ve evlılıgımızı anllatıgı mektup (4 sayfa yazdık)
-a1 sınav belgesı
-esımın pay slıplerı 6 adet (p60 belgesı yoktu pay slıpler yeterlı geldı fakat mayıs ayı ve sonrakı aylarda basvuracak arkadaslar p60 belgelerını koymasını tavsıye ederım)
-esımın is kontratı is yerınden aldıgı refarans yazısı ( bız aynı zamanda maasını bıldırmesı ıcın mudurunden maasının yazdıgı bı evrakta aldık yani destekleyıcı evrak)
-esımın uzerıne gaz ve telefon faturası son 3 aylık
- council tax ve beledıyeden evın 4 oda 1 salon olduguna ve esımle babasının yasadıgına daır belge aldık
-kıra kontratı
-ıkımızın telefon faturaları (numaraların bızım oldugunu belgelemek ıcın)
esımle turkıyede yasadıgımız 3 sene boyunca olan alısverıs seyahat konaklama hedıye faturaları
-tanısma dugun ve beraber cekıldıgımız fotolar
-her ıkımızın turkıyedekı ıkametgah nufus kayıt ornegı adres bıldırır raporu (nufus mudurlugunden)
-benım sabıka kaydım
-whatsap yazısmalarımız ve whatsap aramalarımız ( whatsapp aramalarını ekran goruntusu seklınde cekıyordum haftalık olarak paint programında cıktılarını aldım whatsapp konusmalarınıda mailime atıp cıktılarını aldım)
- 3 kısıden referans yazısı
bunların harıcınde dugun davetıyesı nısan davetıyesı tatıllerdekı konaklama folyoları yada faturaları
ayrıca turkce olan belgelerın cevırılerını yaptırıp noterden onaylatıp vallıkten appstıl muhru yaptırdım.
yazısmalarımızın her aydan 3 gun sectık ve cevırısını esım yaptı

arkadaslar aklıma gelen bunlar ama dedıgım gıbı 15. gunde oany geldı nasıpse haftaya gıdıyorum h ayrıca her gun forumu takıp edıp sorularınız olursa bılgım dogrultusunda tavsıye nıtelıgınde cevaplarım
sımdıden herkeze bol sans arkadaslar

Merhaba arkadaşlar bende bugün vizeme kavuştum şükür. Ekstra masraf olmasın diye yazmak istedim. Notere gitmenize gerek yok ben gitmedim apostil de yaptırmadım.Yanlış bilmiyorsam noter sayfa başına 85lira istiyor. Tercüman arkadaş ingiliz vatandaşlığı almış biriydi o söyledi gerek olmadığını ve çok şükür vize çıktı.

Karar Tarihi : 26 Nisan 2017 (12. iş günü)
Pasaport alım Tarihi : 27 Nisan 2017 (13. iş günü)
...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 09:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
latifturk hayirli olsun kardesim o zmana ikametgah sabika kaydi falan bu belgelere gerek yokmudur.dogrumudur anladigim. Resimler yazismalri cikartsam diplama fotokopisi evlilik cuzdani pasaport a1sertifikasi ve esimin gonderecegi belgeler yeterlimidir

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 10:56 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Bero sağolasın darısı başına inşallah.
Bero yazdı:
latifturk hayirli olsun kardesim o zmana ikametgah sabika kaydi falan bu belgelere gerek yokmudur.dogrumudur anladigim. Resimler yazismalri cikartsam diplama fotokopisi evlilik cuzdani pasaport a1sertifikasi ve esimin gonderecegi belgeler yeterlimidir

Bahsettiğin belgelerin hepsini ben verdim ingilizceye de çevirttim isterseniz tavsiye edeceğim bi yer var. Ama notere hiç gitmedim. E-devletten aldıklarımı çevirttip teslim ettim sadece.
Evrak listesi çıkartmıştım bende bakabilirsin aşağıdaki linkten.
viewtopic.php?f=3&t=698&start=3220

...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 11:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
latifturk hayırlı olsun. Yerleşim vizeniz çok hızlı sonuçlanmış. Ben 15 Şubat'ta başvurdum ve hala sonuç alamadım. Siz hızlı başvuru mu yaptınız?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 12:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
latifturk o zaman cikartayim ben o belgeleri bana ingilizceye cevirteyim seninle ilestisime gecebilir miyiz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 12:35 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 54
Vize Türü:
Burcu: -
172008ga Siz normal başvuru yaptınız sanırım. Türkiye'den normal başvurularin sonuçlanmasi 45-90 gün ortalama. Hızlı başvurunun 450-500 pound civari bir ek ödemesi var. Beklemek istemeyenler bu yolu tercih ediyor.

@latifturk arkadaşımız hızlı başvuru yapmış. 12 iş gününde sonuçlanmış. Sizinkinin hala sonuçlanmamasi normal bir durum.

Bol şans.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017 12:49 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

172008ga yazdı:
latifturk hayırlı olsun. Yerleşim vizeniz çok hızlı sonuçlanmış. Ben 15 Şubat'ta başvurdum ve hala sonuç alamadım. Siz hızlı başvuru mu yaptınız?

Sağolun darısı başınıza inşallah. Evet "Öncelikli Yerleşim Vize Servisi" ile başvurdum 15 iş günü içersinde cevap veriyorlar.

Bero yazdı:
latifturk o zaman cikartayim ben o belgeleri bana ingilizceye cevirteyim seninle ilestisime gecebilir miyiz

Tabi hocam elimden bişey gelirse yardımcı olmaya çalışırım.

...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz