Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Mar 2017 03:19

Tüm zamanlar UTC

TÜRKİYE CANIM FEDA
TÜRKİYE CANIM FEDA

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2014 17:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Çok teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2014 07:04 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Visa spouse
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Terazi
Bu konuda yaptığım detaylı araştırmalar sonucu; t&a senin de yazdığın gibi cambridge en ucuzu, ancak zamanı olmayan biraz da ingilizce bilenler için ise Pte (pearson test of english) ideal diyebilirim.

İstanbul Beşiktaş'ta sınava girdim, randevu günü seçeneği çok, randevuyu sınava az gün kala da alabiliyorsun, fiyatı 375 tl, sınav sonucu ertesi gün mail olarak geliyor ve home office bu mailin çıktısını kabul ediyor

http://pearsonpte.com/

https://www.gov.uk/government/uploads/s ... _tests.pdf

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2014 10:11 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
British side ve diğer ünlü sınav merkezi (adını hatırlayamadım) arasındaki ücret farkı aşırı uçuk. British side KET sınavı 65 pound diğer merkezde 250 pound. Çok ilginç...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Eki 2014 22:02 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ruh Hali: Arkadaş Canlısı
Burcu: İkizler
Özl yazdı:
British side ve diğer ünlü sınav merkezi (adını hatırlayamadım) arasındaki ücret farkı aşırı uçuk. British side KET sınavı 65 pound diğer merkezde 250 pound. Çok ilginç...

Esim british side da aldi KET sinavini. Sinav sonrasi 1 hafta icinde sonuclari online gorebildik. Ancak belgesi hala elimize ulasmadi. Evrak sanirim 2- 4 hafta arasinda bize ulasacak.

Home office in onayladigi test merkezleri listesinde "For tests taken on or after 6 April 2013: no documents required (Scores must be verified using the Cambridge English online system using name, date of birth and passport number)." yazili.

Anladigim kadariyla, home office 6 Nisan 2013 tarihinden sonraki sinav sonuclarini Cambridge in sayfasindan dogrulayabiliyor. Yanlis anlamadiysam, vize basvurusu icin, bizim sinav sonuc sertifikasini beklememize gerek yok.

Ancak, surada bir karisiklik var, Cambridge in sayfasina gore , bizim sinavi dogrulayack kuruma (bu kurum burada home office) ,sinavla ilgili olan ID numarasi ve secret number`i vermemizi gerektigini soyluyor. Bu kurum da (Home office) de bizim ID ve secret number I kullanrak sinav sonucunu dogrulayabiliyor.

Home office in listesinde ki yukarida yazdigim istenene gore ise, using name, date of birth and passport number ile sinav sonucu dogulanmalidir diyor.

Benim kafam biraz karisti. Cambridge in sistemi ile home office in istegi burada sanirim biraz cakisiyor. Aranizda son zamanlarda sertifikayi beklemeden basvuru yapan varmi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eki 2014 10:28 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 74
Aldığı teşekkür: 437
Vize Türü: Visa spouse
Benzer durum pte sınav sonuçları için de geçerli. Pte'nin kendi sistemine kullanıcı olarak girip sınav sonucunu online görebiliyoruz, daha sonra bu sınav sonucunun diğer kurumlar tarafından online olarak görülmesi için izin veriyoruz. Facebook ayarları gibi düşün, belki ket sisteminde de böyle bir uygulama vardır.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Eki 2014 14:25 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 49
Aldığı teşekkür: 38
Vize Türü:
ageanfish yazdı:
Özl yazdı:

Esim british side da aldi KET sinavini. Sinav sonrasi 1 hafta icinde sonuclari online gorebildik. Ancak belgesi hala elimize ulasmadi. Evrak sanirim 2- 4 hafta arasinda bize ulasacak.

Home office in onayladigi test merkezleri listesinde "For tests taken on or after 6 April 2013: no documents required (Scores must be verified using the Cambridge English online system using name, date of birth and passport number)." yazili.

Anladigim kadariyla, home office 6 Nisan 2013 tarihinden sonraki sinav sonuclarini Cambridge in sayfasindan dogrulayabiliyor. Yanlis anlamadiysam, vize basvurusu icin, bizim sinav sonuc sertifikasini beklememize gerek yok.

Ancak, surada bir karisiklik var, Cambridge in sayfasina gore , bizim sinavi dogrulayack kuruma (bu kurum burada home office) ,sinavla ilgili olan ID numarasi ve secret number`i vermemizi gerektigini soyluyor. Bu kurum da (Home office) de bizim ID ve secret number I kullanrak sinav sonucunu dogrulayabiliyor.

Home office in listesinde ki yukarida yazdigim istenene gore ise, using name, date of birth and passport number ile sinav sonucu dogulanmalidir diyor.

Benim kafam biraz karisti. Cambridge in sistemi ile home office in istegi burada sanirim biraz cakisiyor. Aranizda son zamanlarda sertifikayi beklemeden basvuru yapan varmi?

bu konuya bıraz acıklık ve ulastıgım bılgıyı sızınle paylasmak ıstıyorum.ben mart 2013 ızmırda sınava gırdım cambrıge ket a2 ve kazandım sorun yok.home offıcesın 2013 nısandan once dıl sertıfıkasında ıstedıgı ID ve secret numarası benım sertıfıkamda yoktu ve arkadasımın esının sertıfıkasında aynı sekıl sadece referans numarası vs seyler vardı.ama ıcım rahat etmedı arastırmaya basladım ve ulastıgım bılgı oturum basvurusu yapan bır sahsın dıl sınavını gecmıs olmasına ragmen red alması neden ıse onlıne test sonucunu goremedıklerınden dolayı.bende cambrıge websıtesınden sertıfıkamı kontrol etmek ıstedım ve maalesef ID ve SECRET number soruyor sıstem.kendı kendıme dusunmeye basladım acam yanlıs sınava mı gırdım dıye dusunmeye basladım derken cambrıge websıtesınden emaıl attım neden goremedıgımı ve neden benım ID ve SECRET numaramın olmadıgını neyse hemen cevp geldı.eger home offıce benım bılgılerıme ulasamaz ıse onlarla kontak kurabılırlermıs vs bu cevap benı tatmın etmedı ve bende ızmırde sınava gırdıgım merkezı aradım durumu anlattım ve mutlu son ID ve SECRET numaramı aldım ve onlıne gorebılıyorum basvurumda sertıfıkamı.ID.Secret numaramı.onlıne alacagım cıktıyı koyacagım..saygılar

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2015 12:52 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Arkadaslar dun okudum 2015 mart tarihi itibari ile A1 aile birlesim ingikizce sinavi artik degisiyor. Eskisi gibi kolay olmuyacak sinav ozelliklle ingilizce seviyesi zayif olan arkadaslar ve ilerde yerlesim basvurusu yapacak arkadaslarin mart 2015 ten once sertifikasini almasi daha yararli olur. Yeni sinav dort farkli bolumde olacakmis. (okuma dinleme yazma ve konusma) Bilginize

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2015 16:56 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 226
Vize Türü: Settlement Visa
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
Merhaba,

Nisan ortasında ki başvurum için İstanbul da KET sınavına gireceğim. Sınavın tarihi 25 Mart ve 10 gün içinde de sistemde sınav sonuçları görülebiliyormuş, sınav sonucun belge olarak bana ulaşması neredeyse 25 Nisan bulacak gibi. Ben 25 Nisandan önce başvurmak istiyorum, bu durumda sınavın sadece online olarak sistemde görünmesi yeterli olacak mı? konsolosluk sistemden kontrol edebilecek mi? Yukarıda izah edilmiş ama durumu tam olarak anlayamadım.

şimdiden teşekkürler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2015 01:09 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 15
Vize Türü:
Ruh Hali: Mutlu
Alacagin sertifikanin dosyanda hazir olmasi lazim basvuru esnasinda . O yuzden beklemen gerekecek

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2015 04:35 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 226
Vize Türü: Settlement Visa
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
emregk yazdı:
Alacagin sertifikanin dosyanda hazir olmasi lazim basvuru esnasinda . O yuzden beklemen gerekecek

Teşekkürler :) 25 Nisanda en geç belge sınav yerine ulaşacakmış... Mayıs'ın başı gibi başvurucaz bu sebep ile inşallah.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 24 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: